Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • calwin
    a tu si predstav že ti predávali na steame pred pár týždňami bad company 2 za 5 €? lenže keď má niekto veľa voľného času a spotrebu 1 hra na 24 hodín potom to tak aj vyzerá... kedysi keď k tomu nebol prístup tak sa dohral doom a išlo sa von hrať futbal :P

    trochu OT dúfam že som neurazil :D ak sa jedná o vývojára tak podľa mňa plače na nesprávnom hrobe :D
  • Odulin
    Hry na pc i x360 stahuju z jednoduchého principu --> jde to a zákon to nijak nepostihuje! Až se hry přestanou válet po netu, nebudu je stahovat. Platím akorát u PC mulťáků, PC DRM always online, Xbox Marketplace a Appstore (původně jsem měl Jailbreak, ale teď mi ani nestojí za to).
    • Tak to se celkem pleteš. Zákon toto postihuje. Stahovat legálně lze např. muziku nebo filmy, ale her nebo obecně softwaru se toto netýká.
      • Odulin
        Prakticky nepostihuje. Právu nevládnu, takže se klidně nechám poučit, ale co mi hrozí, když si stáhnu hru z fileserveru a nikde ji nešířím?
        • Kdyz si ho jen stahnes tak vubec nic ... zakon totiz zakazuje uzivani ;D

          A pokud se budeme bavit o praktickych dusledcich ... mno ... tak faktum je takovy, ze aby ti neco (i jen teoreticky) hrozilo, musel by ti nekdo dokazat, ze nejaky ten SW uzivas nezakonne ... coz se u soukromy osoby ... dela dost blbe (a ne, to ze mas crack vazne nic neznamena).

          U firmy se da otocit na tom, ze by ten SW mela mit v ucetnicvi. Jenze tam se zase policie boji po akcich Mironet a dalsich chodit. Nebot tam hrozi big p.ser - kdyz zabavej firme kompy, tak ji okamzite vznikaj ztraty a ty klido muzou jit do milionu denne, a kdyz pak nic nenajdou, tak to vsechno pekne zacalujou (= nejakej sef nejakyho nisiho sefa necha ukrizovat).
          • Jenze ten pripad mironetu co popisujes je sedm let stary. Ted uz davno policie udela jen obrazy disku nebo jen log a nic si neodnasi. Co se tyce toho mironetu, tak ani tam jim nikdo nic nezaplatitl - zadnou stratu. Soudi se, to ano, ale ani po sedmi letech se nic nedeje. Takze policie se opravdu neboji, problem nikdy nikdo zadny nemel.
          • Odulin
            Jj díky za info. Takhle nějak to beru.;)
    • presne, sice rikaji "you would not steal a car, you would not steal a television" ale kdybych si mohl z netu stahnout nove Ferrari tak ze by se vytvorila presna kopie jiz existujiciho auta bez jakychkoliv dalsich nakladu, asi bych nevahal *1*
      • A ja bych ti klido dal na net grab toho ferari - me nic chybet nebude a to ze ty ho budes mit taky me nijak neva.

        BTW: Pokud si doma to ferari vlastnorucne postavis, a nebudes ho prodavat jako "originalni ferari", tak to (pro nektere kupodivu) je naprosto koser.

        ---
        BTW: Pro minuskare a dalsi tardy, IPcek mam dost, tak se snazte ...
  • ked to bude pod linuxom tak si to zozenem. zatial je to pre mna nezaujimave
  • Link na torent tej hry ??
    • Just -> google it.

      Každopadne ak tam dali aj piratsku verziu hry, tak tam možnost DRM, alebo ine možnosti mali byť.
      (povedal by som, že zmysel piratskej verzie tu trošku "pokulhává")
      Je to trošku nedomyslený krok. Namiesto aby pridali tieto featury do legalnej kopie, tak ju ochudobnujú o zaujimavý prvok.

      A každopádne, ten kto si hru stiahne zadarmo a ide sa sťažovať na oficiálne forum je proste -> blbec. A že tých blbcov na svete ale je...
      Aká je cena ?

      Zaujímavá, nedopracovaná hra ale. Nestojí mi ani za stiahnutie.
      • Ono to mas jedno, uplne ke stejnymu (kulovymu) vysledku se dostanes, kdyz si hru koupis. A jako bonus ses jeste na.ranej, ze si za to dal prachy.

        Nekolikrat sem reportoval ruzny zcela zjevny (a casto i relativne snadno napravitelny) bugy ... a myslis ze to nekoho zajimalo? Lol. Prachy sem prece uz vyplajz, tak co bych jeste nechtel.
  • Upozornuji na to uz nekolik let, ze piratstvi na PC se pohybuje kolem 90 % a to jak u AAA titulu tak u indie sceny. Tohle je dalsi z mnoha dukazu.
    • teba ospravedlnuje snad len to, ze si cech.. *6*
      • diky cechurikovia, aspon vidno vase primitivne iq, ked tu chodi vas drbnuty brat a pise to iste o slovakoch, tak mu davate pluska, co sa vam nepaci, vari opakovany vtip nie je vtipny, ale co cakat od naroda, co si zvoli Zemana *6*
        • Ale kdo říkal že jsem to myslel jako vtip?
          • ja to tiez myslim vazne, to s vtipom bola len parafraza, ale niet divu, ze nechapes, si predsa cech, bol som minule v prahe, mali sme pohovor s anglicanmi a jeden anglican povedal cechovi ze you made my day a cech mu odpovedal, ze "nie je gay a nevola sa Dej, ze vraj co si to dovoluje"..
            • A kde je to morálné zrcadlo? Míra tvých abnormálně stupidních příspěvků mě neustále překvapuje. Ale klid tvoje míra myšlenkové entropie je natolik vysoká že se dá očekávat zlepšení *3*
            • no vidis, nastavim ti moralne zrkadlo, robim to co ty a zrazu sa ti nieco nepati, niet divu, ze nechapes, si predsa cech..

              Mimochodom ten plyn v prahe? Nemontoval si sa do toho ty?
            • Koukám že si perla ve svém národě ( co slovo to perla no spíš sifón *1* )
        • TheGGG
          vrať se zpátky do maďarska cizáku
          • Na Balaton sa chystam az v lete.
            • TheGGG
              U nás máme v pohodě 11 megabajtů za sekundu, to u vás to vidím na jeden kilobajt za hodinu
            • Tak sorry, ale do ceska sa nechystam, takze internet bude *3*
            • TheGGG
              můžeš tam zůstat
              jenom buď někde kde nemají připojeni k internetu
      • Zato tvoje IQ neospravedlňuje ani to že si slovák *1*
      • Povida se, ze kdo chce prezit konec sveta, mel by si zajet na Slovensko, tam jsou o 30 let pozadu :-).
    • a cisla jsis vytahl z p*dele nebo mas nejaky rozumny zdroj?
      • Zdrojem jsou prave vyvojari ruznych her, jako Vavra, Amanita, BI, CD Projekt a podobne, ostatne jako je tomu i v tomto pripade.
        • Jinak receno - vycucame si neco z prstu ...
    • A koho jako upozorňuješ? Upozorňuješ lidi na games.cz? :D Jako promiň ale to je asi každýmu úplně víš kde :)
      • Upozornuji na to hlavne lidi, kteri braci nad pristupem hernich vydavatelu k platforme pc a nejen tady.
    • Alex81
      Upozornuji, ze jsi vykastrovany byk.
  • Mac? To je nejaká konzola?
  • prudislav
    Já tuhle verzi beru jako takový demo. Přijde mi to mnohem promakanější než Game Dev Story. Jak to dostane zelenou na steamu hned kupuju
  • pockat, tohle neni freewarovka? :D
  • TheGGG
    No to není pro pcčkáře nic neobvyklého. Ti mají torrentové stránky nastavené jako domovské stránky.
    Prosím zdejší pcčkáře aby si vzaly příklad z nás konzolistů, sice vaše platforma neodvratně zaniká, ale odejdětě alespoň se ctí a kupujte hry legálně dokud je vůbec ještě někdo na PC vydává. Já osobně neplánuji své hry vydávat na PC *5* *5*
    • life28
      Jasné, PC scéna zaniká. Hlavne že PC exkluzivít je tento rok asi 7x viac ako na všetky ostatné hlavné platformy dokopy :)
      http://www.centrumher.eu/co-sa-chysta-v-roku-2013-vsetko-tu/
      • TheGGG
        ha ha ha
        na Konzole vychází mnohem víc KVALITNÍCH her než na PC. I když nebudu počítat exklusivity, stále je tu obrovská hormada her co vychází jak na ps3 tak na xbox, ale na pc se kvůli obrovské míře pirátství neobjeví. Samozřejmě pokud se vyžíváš ve hrách od city interactive nebo nezávyslích pseudoblbostech které dělal nějaký hlupáček doma a které se za hry ani nedají považovat, nemluvě o tunách nudných modifikací, nebo přitroublých masách asijských MMORPG atd. Pak má PC víc exklusivit, ale to je stoka která se nedá považovat za hry.
        • No, ked sme pri tej obrovskej hromade hier na xbox a ps3, tak nam tu napis 40 kvalitnych exkluzitivych, to bude 20 pre kazdu platformu, myslim si, ze to nebude problem, ked pouzivas "obrovska hromada"

          cin sa ty cesky blbecek
          • TheGGG
            Tys ten maďar co jen nadává na čechy? Chceš vypsat kvalitní hry na konzole?
            Dragon´s dogma, demon souls, god of war (1, 2, 3, 4), Uncharted (1, 2, 3), HALO (to ani nevím kolik má dílů, já mám jen 4., reach a ODST). Gears of war (2, 3) Forza horizon, killzone (1 a 2 a 3), resistance (1 a 2 a 3), bayonetta, infamous serie, metal gear solid serie, MGR
            atd. Todle je jen nepatrný zlomek toho o čem si může pcčkář nechat zdát při paření stopadesáte hry od CI.
            • TheGGG
              Za prvé ty hry vyšly v HD předělávce na nové konzole, takže tak. Za druhé nevím co u vás v maďarsku považujete za kvalitu když jste nikdy žádnou hru nevydali, ale killzone serie a HALO serie (od té doby co není na PC) patří mezi nejlepší FPS. Kam se hrabe half life s postavama co se chovají a reagují jak pytle s cementem.
              God of War je pak králem hack and slash žánru. Samozřejmě jestli čekáš že ti budu vypisovat všechny hry tak sory je jich příliš ( pro kkta s přezdívkou x nevypsal jsem jednu hru několikrát ale jednotlivé díly, to mohlo dojít i tobě *6* ) najdi si seznam her na wikipedii (pokud teda umíš anglicky)
              Jinak konzole jsou prostě výhodnější než PC, nemusíme chodit každý dva roky kupovat nový kompl ( a pak nemít prachy na hry) jen proto že vyšla další benchmark ARMA atd. V klidu a bez lagů si zahraju cokoliv a nemusím se strachovat o milion problémů souvisejících s komplem. Pokuď tě baví nastavovat zadek pánům z nvidie nebo ati klidně si uži, já budu dál pařit na svý 42 palcový LEDce skvělé AAA tituly a nebudu mít strach o optimalizaci nebo špatným ovládáním.
              PS: klávesnice je na psaní ve wordu a myš na přetahování okýnek, kdo to myslí s hraním vážně má gamepad.
            • Jasne, jednu hru a vymenujes ji 5x => 5 her ... lol
            • a inak, pisal som hry na ps a novy xbox, ty si mi tu pomaly vypisal hry aj na ps1 :D:D:D: Vidim, ze az tak vela ich nie za tych 7 rokov na kazdu konzolu...Je toto mozne? Aby super konzola bola von 7 rokov a ani jedna z nich nemala 20 exkluzivit, co stoja za to? Mate vobec co na tej konzole hrat? Nezavidim, orezane hry na 10 fps v pidi rozliseni a musite za to platit este viac...Darmo, ked je raz niekto hlupak.. Konzolistov je mi luto, okradaju vas ako nesvojpravnych dochodcov na predvadzackach hrncov a kuchynskeho nacinia :(((((((((((
            • povedal som 40, nevidim, nevidim...

              Kilzone kvalitna hra :D:D:D:D:D:

              god of war kvalitna hra :D:D:D:D

              Halo odkedy je na konzole, je akuarat *****


              PRedsa ich stale nie je 40? Ved je ich je tak vela, kde je problem no taaaaaak *6* *13* *13* *13*
    • prudislav
      PC jako herní platforma podle lidí jako ty zaniká už minimálně od roku 2001(http://kotaku.com/5674097/the-many-many-deaths-of-pc-gaming) ale světe div se pořád se drží a držet bude. Dokonce to s ní vypadá čím dál tim líp s ohledem na architekturu nextgen konzolí. A to že konzolisti nepirátí je stejnej kec jako to že všichni PCčkáři pirátí. Znám dost konzolistů co pirátí ostošest i na konzolích. Nejhorší jsou ale ti co na fórech oslavují konzole jako božstvo akupují na ně hry, ale ty co nekoupí zpirátí na PC
      (V mym okolí neni jedinej "hardcore" konzolista kterej by na PC vůbec nepirátil, ale hlavně že na PC všude nadávaj ale sami jsou součástí problému)
      • To je otazka. Podle me si pc platforma prisla solidnim upadkem, jejimz dusledkem je znacna ekonomicka zavislost pc platformy na AAA titulich vyvijenych pro konzole (videno optikou pc hrace -> konzole nici pc hry). A myslim si, ze to s ni vypada cim dal hur, treba skrz steam, ktery je pro pc platformu pohromou. Napriklad nutnost online pripojeni pro hrani singleplayerovych titulu a obecne uzivirani kdysi otevrene platformy. Navic to ted bude Valve tlacit na steam box. Pokud bude Valve neuspesny, pak to same hrozi ze strany Microsoftu (na ktery proto Valve nadava kudy chodi). Krome tohodle neprizniveho vyvoje herni platformy se nedari ani prodejum hardware.

        Pirati se na PC i konzolich, ale mira piratstvi na PC je nekolikanasobne vetsi. Daleko podstatnejsi jsou ale daleko mensi prijmy z PC platformy na AAA titul.
        • To mas hodne omezeny obzory ... prave v soucasnosti probiha naprosto uzasna vec - cim dal vic lidi dela vlastni projekty ... a to prevazne prave pro PC, proste proto, ze se to dobre programuje.... a ze to nejsou tituly s uzasnou milionovou grafikou? No a? Ale da se to narozdil od tech AAA sragor hrat.
          • TheGGG
            čím dál víc lidí dělá vlastní projekty aka ty nehratelný na koleni dělaný skákačky hopsačky a pro bl*ečky klikačky co nad nimi všichni pět minut slintají jako nad vrcholem uměleckého a herního zážitku a jsou strašně rádi že tomu dali prachy na glitchstarteru a pak jdou stejně hrát nějakou normální hru. *6* *6*
          • Ty AAA sragory jde taky dobre hrat, ale na konzoli. Od te doby co jsem objevil PS3 (2010) me zase zacalo bavit hrat velke hry. Nevim jak jsi stary, ale ja PC herni platformu sleduji v podstate od zacatku jejiho vzniku, hral jsem uz primitovnosti na CGA a smal se, ze to nema ani na hry na ZX Spectrum, natoz na Amigu.
        • prudislav
          já bych spíš řek že samotný hry prošly úpadkem , kdy se moc nezlepšuje kvalita her ,ale šíleně se zvyšuje cena vývoje a hlavně výdaje na reklamu(min. 50%).A hlavně publisheři maj přehnaný očekávání prodejů , protože všichni chtěj to co má CoD. Ohledně nutnosti online už třeba Ubisoft dostal rozum a v podstatě u všech her vytvořil offline režim. A už vůbec se mi nelíbí přidávání "pseudosociálních" prvků do her. Ohledně steamu mam přesně opačnej názor, když srovnám jeho současnej stav se stavem v době HL2. Steambox je podle mě spíš pokus Valve o kompaktní PC pro vstup mezi "gaučový hráče" . Microsoft šel hodně do kelu v posledních letech.

          A s těmi příjmy z PC to asi nebude zas tak špatný, sice jsou prodeje menší ,ale náklady port se podle mě většinou zaplatí, jinak by se ty porty nedělaly a je jich čím dál tim víc i v případě 2 roky starých her(BL,MK9,AW,...). Obvzlášť teď kdy se díky stejný architektuře PC a konzolí ještě zmenší náklady na portování mezi platformami.
      • TheGGG
        Tví okolí? To bude skidrow a spol. že.
        • tvl s těmi názory a s biebrem v čele mě dostáváš neuvěřitelně do varu :D
        • no, pravda byva takova, ze ti nejvetsi kriklouni zaroven byvaji i nejvetsi provinilci, neco mi rika, ze by to mohl byt i tvuj pripad
          • TheGGG
            jak ti mám dokázat že mi pod stolem a na skříních leží desítky krabiček od legálních her?
            • Popelnice za tržnicí. Proto máš tolik krabiček :)
            • TheGGG
              to je pravda, ještě že k větnamcům nechodím
            • dvd z tržnice od vietnamca není originál
    • Jo platforma PC neodvratne zanika a z toho duvodu PS4 bude x86 tedy PC architektura *1*
      • Kdyz sem tu cca pred 2ma mesicema psal, ze PS4 bude PC s linuxem, tak sem za to dostal asi 50 minusek ...
      • TheGGG
        No ano, samotné PC už odpadá, teď budou konzole tak dobré že PC nemá cenu kupovat. Jediná kvalitní PC exklusivita je serie Total war jinak je to bíída.
        • Haha to si cet v blesku vid:-D
          Konzole je shit,Pc 4ever
          • TheGGG
            Konzole je budoucnost *1* *1*
            PC je nákladný nic *5* *5*
            • TheGGG
              a stejně si na svým super ultra kompu zahraješ velký hoho.
            • Myslis ty uzasny technologicky hity v podobe PS4 a spol, na urovni myho kancl kompu, protoze vic nejste schopni zaplatit ... a natlacit do akceptovatelne velky krabice?

              Jakykoli prumerny hermi PC je o rad vykonejsi nez prave prichazejici konzolovy hity ... mno to bude krasa, ty uzasny gamesky co na tom budou vychazet ... za 2-3roky bude mit 1/2 lidi v kabse mobil, kterej bude vykonejsi nez ta konzole.
            • Uz vidím ja pracujes na konzoli s autoCADem :-D
              Budoucnost pro děti mozna...ii
      • Vidis nekde litat dvouplosniky? A stejne ma kazdy letadlo nejaky veci provedeny jako v dvouplosnikach :)
        • Jojo, PC uz peknych par desitek let zanika, v hlavach par poblouznencu *1*
          • Ja netvrdim ze zanika *3* Jen me fascinuji nektere argumenty.
    • Na konzolich se pirati min jen proto, ze to je na nich obtiznejsi a nese si to sebou ruzne negativni dusledky.
      • smejki
        na míře pirátství stejně moc nesejde. sejde jen na nominálních prodejích.
      • Pravda! ... No a?
        • No a tak nema smysl delat z konzolistu lepsi lidi. Je dobre se divat na svet realne, jen tak mu lze porozumet.
          • Tak ja si nemyslim ze tu z nich nekdo dela lepsi lidi. Proste to vetsine nestoji za ty "trable" s crackovanim a radsi si to zaplati. Proc ne, at to klidne podone je na PC
    • a presto vetsina piratskych releasu v posledni dobe vychazi prvni a s predstihem prave na Xbox, chipnutou PS2 mel v mem okoli prakticky kazdy atd.
      • TheGGG
        Nojo takhle to dopadá když pcčkáři nakoupí konzole, už hledají cestu jak krást
      • asi tam ty releasy piratske grupy nevydavaji jen tak ze srandy a pro dobry pocit, kdyz by je pak nikdo nestahoval
  • Ono to stejně směřuje všechno k pronájmu her, stejně jako je MMO a svým způsobem je to i spravedlivější model. Plaťte 0.5E-2E(novinky) za hodinu hry, účtujte po vteřinách z předplaceného kreditu.
    Dát za hodinu zábavy 10-50kaček je přijatelná cena (srovnejte s kinem) a vývojáři mají důvod dělat hry natolik zábavné, aby vás bavily co nejdéle.
    Jasně, některé AAAAAA tituly s herním časem 3 hodiny by měly asi drobné existenční problémy..
    V tu chvíli, kdy je většina zásadních herních dat v cloudu u vydavatele hry tak piráti defakto skončili.
    A poté co jste strávili s hrou nějaký delší čas, mohl by váš hodinový tarif na tuto konkrétní hru spadnout až na 0 nebo nějakou symbolickou cenu v jednotkách centů.
    • tj, pak konecne vyedavatele krachnou navzdy, a zase nastane to spravny prostredi, kde si lidi budou psat hry pro zabavu a pro kamose.

      BTW: Vzhledem k mnoztvi f2p projektu, mam co hrat az do smrti, aniz bych zaplatil byt jedinou korunu.
    • ucho
      to možná směřuje a jistě se něčeho takového v brzké době dočkáme. proto doufám, že bude mít dost lidí rozum a budou finančně podporovat normální vývojáře. já se třeba snažím zuby nehty finančně podporovat GOG :)
      • Tak GOG jo. No vidíš a já hlupák myslel podle tvojí argumentace na moje příspěvky že kupuješ ty hry v plný palbě za cca 40 EUR :-).
        • ucho
          40 eur bych dal za hru jen v případě, že bych ji chtěl hned hrát (což se s mým nedostatkem volného času tak často nestává). to jsem naposledy udělal u GTA4 a možná to udělám teď u GTA5. jinak mi nedělá problém na hru půl roku až rok počkat a mít ji za 10-20 eur...
          • No vidíš. Já jich mám asi 8 her za 1000-1500 a teď spousty z akcí na steamu který v mém věku ani nemám čas moc hrát. Ale hrál jsem hodně upirátěných her, některé jsem si později v akci koupil. Ale kdybych měl možnost koupit ty hry ve věku kdy jsem měl čas a kdy byl daný titul "in" za mě v té době dostupné ceny koupil bych jich mnohem mnohem víc a míň upirátil a takových lidí je hodně. Jsem přesvědčen že v důsledku by to mělo pro vývojáře pozitivná dopady. Tím že jsou ceny tam kde jsou je vysoká míra pirátství, tím klesá jeho odsuzovaní v kolektivu a hlavně roste dostupnust. Kdo by dělal cracky pro pirátské kopie kdyby se poměr originál:warez obrátil.
            • Pěkná diskuze, ale jsem již znaven. Ať si to prodávaj za jaký peníze chtěj, ale ať nebědujou nad mírou pirátství. Celkem by mě zajímal seriozní průzkum na téma "podíl pirátských kopií v závislosti na cenách her". Tak dobrou ucho, jejdásku, atd.
            • ucho
              Tachy: měl by sis vzít do ruky kalkulačku a počítat. když bys chtěl prodávat AAA hru za 1,5 eur nebo klidně za 5 eur, musel bys prodat desítky miliónů kopií, aby se hra vůbec zaplatila. ty to považuješ za něco jednoduchého, s čím by nebyl problém... jenže tohle je jedna z mnoha věcí, ve kterých se pleteš. jinak pokud tě zajímá osud té hry, které nevyšla předobjednávka za 1 dolar, zjisti si to. logicky ji potom prodávali za "normální" cenu... pro tebe samozřejmě stále moc drahé http://store.steampowered.com/app/224420/
              jinak nikde jsem nepsal, že se v předprodeji udalo "zhruba milión kusů"... psal jsem, že to nebyl podle mě ani milión. tím jsem měl na mysli, že to mohlo být klidně něco kolem 400k. možná i něco kolem 200k...
            • to ucho:
              píšeš: "Byl zde již i pokus, kdy hra stála v předobjednávce 1 dolar. podmínka byla, že se musí za měsíc a něco prodat 10 miliónů kopií... (a to nebyl ani AAA titul) a byl to průšvih, nevybral se snad ani jeden milión (přesné číslo jsem bohužel nedohledal)."

              1) Zaklínače 2 (považuji za AAA) se protalo za asi měsíc 1,7 mil. a odhad pirátských kopií cca 4,5 mil. proto dát podmínku 10 mil. za měsíc u neznáme hry špatné.

              2) z toho co jsi napsal víme že za měsíc utržila zhruba 1 mil. ale kolik by utržila za 40 EUR? Možná by ji za tu cenu ani nikdo nekoupil :-).
            • to ucho:

              Největší výdaje za nové hry byly asi:
              - The Lord of the Rings Online (lifetime membership cca 3800,-)
              - Dungeons & Dragons Online (není lifetime, tak mam premium a vše odemčeno + 33 charakter slotů, raději to ani nepočítám :-()

              Dále 179 her na Steamu (+cca 4 hry na druhém staem účtu pro "návštěvy" na hrani multiplayeru) a cca 10-15 krabicovek z výprodeje pod 1000 Kč

              To že si stěžuju že hry jsou drahý neznamená že si je nekupuju!!! Právě protože si je kupuju tak si stěžuju.
            • to ucho:
              1) Jane's AH-64D Longbow (byla tuším za necelých 1800,-)
              2) Command & Conquer: Red Alert
              3) Enemy Engaged: Apache vs Havoc (možná těsně pod tisíc)
              4) Duke Nukem 3D (ještě disketová verze)
              5) Dungeon Master 2 (ještě disketová verze)
              6) The Neverhood
              7) Jagged Alliance
              8) The Elder Scrolls II: Daggerfall
              je jich ještě víc ale teď už si nevzpomínám a krabice mam zaštrachaný.
            • ucho
              prosím, vyjmenuj alespoň 4 hry, které sis koupil za těch 1000-1500,-. už hodně dlouho jsem totiž neviděl hru, která stojí přes tisícovku (výjimka budiž diablo 3 - nejdražší a paradoxně pomalu snad i nejprodávanější hra minulého roku).
              pokusy, kdy lidé mohli za novou hru platit libovolnou sumu, zde již byly.
              a teď pozorně poslouchej. byl zde již i pokus, kdy hra stála v předobjednávce 1 dolar. podmínka byla, že se musí za měsíc a něco prodat 10 miliónů kopií... (a to nebyl ani AAA titul) a byl to průšvih, nevybral se snad ani jeden milión (přesné číslo jsem bohužel nedohledal). takže ne, nemáš pravdu v tom, jak by lidé najednou kupovali vše, když by to bylo tak levné. lidem obvykle nedělá problém zaplatit. většina lidí na to má. jen má řada lidí problém platit za něco, co si může pohodlně stáhnout zadarmo... ušetřené peníze pak utratí na něco jiného...
              pleteš se i v tom, že si myslíš, že by se přestaly dělat cracky... cracky se v prvé řadě dělají jako koníček, je to forma zábavy něco obejít a prolomit. není to něco stylem: tady to máš, nemusíš za to platit... tedy dokud budou vznikat hry s ochranou, budou vznikat i cracky na ty ochrany... jediný problém současnosti je, že se z toho stala tak masová záležitost, kdy je stahování čehokoli velmi jednoduché...
          • Přesně. Mám přehled, koukám na review takže vím, jakou hru chci a zkrátka počkám, až bude ve slevě, nebo až klesne. Jinak (čas od času) maximálně těch 20EUR ale to jenom u her, který velice pravděpodobně vydrží hodiny a hodiny (klidně rozprostřený na tejdny, měsíce). Teďka mě možná donutí Skyrim překročit 20EUR a Borderlands se čtyřma DLC. Díky nakupování ve slevách sem takhle ušetřil už několik tisíc KČ.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit