Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mrkni na čísla kolik se v ČR každý rok prodá nových aut a jakých a někdy se podívej kolem sebe, jasně, dost lidí má pořád starší auto, ale těch s lepšíma není vůbec málo už. A že z PC za 50 je za 2 roky nepoužitelný stroj za desítku? To asi těžko :)

    A hlavně on nesrovnává PC a auta, jen říká, že lidi utrácejí hromadu peněz za různé věci a pokud je někdo hráč, který u toho prosedí stovky hodin za rok, tak proč si nekoupit pořádný stroj ať si to užije? Žijeme jen jednou. Někdo to tu už myslím dole psal, tyhle řeči co jsi teď napsal pochází od lidí, kteří si to nemůžou dovolit koupit takové PC, tak si vymýšlí důvody, že to nepotřebují, že je to zbytečné atd. Ale věř tomu, že kdyby jsi ty prachy měl, tak už doma dávno máš mašinu o jaké se ti nesnilo a mluvil by jsi jinak.
  • 970 sem koupil prvne a sla hned pryc, mela vadu se snímkováním, kterou nvidia ani po roce nevyřešila.
  • Vzdyt si to spocitej, je to jednoduchy :-).
  • To neni pohadka, to se budes za par let ucit na druhem stupni zakladni skoly :-p.
  • Tento fakt neopomijim, tento fakt je bezpredmetny. Zvetsšnim rozliseni zorny uhel obrazovky nezvetsis. Mne jde primarne o to, ze pro hry na TV je uz 720p obraz vic nez dostatecny (ekvivalent 4K na monitoru) a dalsi zvysovani rozliseni je nesmyslne. Zvlaste kdyz konzole maji nizky vykon a zvysovanim rozliseni pak trpi jak kvalita grafiky, tak framerate.

    Je to stejne, jako kdyz pc poradne neutahne 4K, tak ho tlacit do 6K. Presne tenhle nesmysl se dnes deje na konzolich. Spousta lidi si mysli, ze 720p je neco spatneho a nechape, ze uz tento obraz je vzhledem k pozorovacim okolnostem super jemny a zvysovani teto jemnosti je kontraproduktivni.
  • většina lidí si kupuje ojetiny za 100-200K a jezdí v nich několik let. Počítač za 50K už za 2 roky stojí 10K. navíc auto spousta lidí potřebuje, kdežto počítač je pro většinu lidí akorát zábava (net, filmy, hry)
  • :D to víš že jo ...... (bláznům se nemá odporovat)
  • Lukass
    Ted tu o Jenickovi *1*
  • To neni pocitove, to je fyzicky. Jemnost rastroveho obrazu je umerna velikosti zorneho uhlu obrazívehobodu. Zorny uhel obrazoveho bodu 720p obrazu na 40" TV z 2,5 metruje stejne velky, jako zorny uhel obrazoveho bodu 4K obrazu na 24" monitoru z cca pul metru.
  • ondra5
    Díky za další pěkný článek. Jen houšť:)
  • Přesně tak, u počítače trávíš hromadu času, takže 50k je nic. V poměru strávený čas vs některé ostatní věci je to ještě málo.
  • Vzhledem k tomu kolik lidi utraceji za auta je 67 000 za komp normalni castka, ja sam budu upgradovat svuj komp pristi leto a budget mam 50 000 bez monitoru, takze uplne v poho. Nadpis clanku je bulvarni, ale pritahl pozrnost.
  • No jasný to chápu, ale taky píšu +- ty rozdíly jsou kolem 10C .
    Jinak teda, jako kdybych byl fyzik tak by mi to topilo míň a proto bych nemusel sundávat bočnici? Aha tak škoda, že jsem technolog kdybych tenkrát věděl, že mi grafika bude topit míň dát se dal na fyziku tak bych si zvolil jí... bohužel jsem udělal chybu. Jako je pravda, že mam obyč děravého Zalmana za cca 1800,- ale tak pochybuju o tom, že by airflow byl nějak výrazně vyšší v lepší skříni. Když sundáam bočnici mam odvětráno.
  • 60hz CRT monitor byl o oci, hodne lidi v te době měli monitory 75 a 85 hz. A z nejakeho duvodu se u LCD monitoru uhnízdila na velmi dlouhou dobu 60Hz, samo u nej to je jiné, ale je to urcitej standart smerem dolu. Aspon se zaplym V syncem.
  • Corvus
    Musím napsat, že hardwaru rozumím jako koza petrželi (orientoval jsem se v tom tak do roku 2005), ale každý článek z pera pana Olejníka si užívám. Velice čtivé a pokaždé mě to chytne. Houšť! A díky.
  • a to co sem davas ze takto by to malo vyzerat ? :D sak to neni hra to neni ani CGI sak to je normalne hrany film.
  • snorgrind
    No on pravdepodobne narazi na fakt ze mu bude stacit sedet cca 2.5metru daleko od te TV proti monitoru 50 cm a neuvidi mrizku. Problem je ze kompletne opomiji fakt ze se mu z te vzdalenosti bude zdat ta TV opticky mensi nez ten monitor a kompletne ignoruje rozliseni ve kterym se ta hra renderuje a tim padem jak bude vypadat. Tam kde ta hra ve 4k prakticky nebude potrebovat antialiasing tak v tom 720p tomu nepomuze vubec nic krome SSAA a to je da se rict downsampling. Proto je downsampling super vec pro stary hry nebo stary porty z konzoli kde neexistuje AA krome rozmazavace obrazu FXAA. Valkyria chronicles nebo ted aktualni port Tales of Zestiria jedou 4k 60 fps bez problemu.

    4k vypada fakt dobre, protoze prakticky eliminuje zrneni veskere travy, korun stromu, plotu a ruznych dratu se kteryma maji problem i ty nejlepsi antialiasingy ale imho to za propad fps nestoji.
  • a to je ako ze na co dobre? ved v tom grafe vam tam 90 percent hier co tam ukazujete podava vykon 32 - 45 fps to ako ze naco budem hrat v 4K ked to sklbe jak prasa? 30 - 45 fps? to je vtip nie? sak to je nehratelne na pc. PC za 65,000 :D ked to nepojde 60 fps konstant s vsync tak to je cajicek. na 4K je treba inezelezo asi, kto by sa pozeral na koktavu epilepsyu 40 fps? ja teda ne. co sme na konzole?
  • Jo je to hodně obecné, ale na detailnější pohled máš jiné weby, stejně by to tu polovina lidí nepobrala.

    Mě strašně fascinují příspěvky typu "Díky za super článek, ještě, že jsem tu Fury nekoupil, teď vidím, že by mi 4k nestíhala" *1* To se tu vážně najdou lidi, kteří by koupili naslepo jen tak takovou kartu? To nepřemýšlí nebo jsou tak líní otevřít google? Vždyť i tady v ČR je několik webů, které týden co týden něco testují a tyhle věci se tam rozebírají do detailů. To fakt někdo vezme jen tak 15 litrů do obchodu a řekne si tam "tak jo koupím Fury" :D
  • ALHAZRED
    No naš Jejdašek je tady mistnej šimpanz ...a že se najdou hov*da co mu daji +... *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší