Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra běží bez problémů jako taková je supr, grafika je velice zdařilá, příběh dobrý, soubojovy system se mi libi, docela me ale překvapila složitost otevírání zámků, které je pro mne nemozne otevřít, truhlu jsem se snažil otevřit hodinku a absolutne bez úspěchu i když byla snadná :-D nevim jestli jsem takovy lempl nebo jestli to je hrou :-) také čas na vybrání kapes je docela hodně krátký. Odehrano 12 h, nějaké ty chybičky jsem potkal většinou na zpracování textur a v pohybech textur, ale to ani tak nevadí. Hru jsem nakoupil a nemam to v této fázi ani v úmyslu. Počkám si na opravy a změny co ještě udělají opět vyzkouším a podle toho co vše ještě upravi a opraví se rozhodnu jestli hru budu kupovat nebo ne. Každopádně je to pěkný herní kousek ale potrebuje aby se na něm ještě chvilku pracovalo. Neberte to prosím jako negativní komentář jsem rád že vyšla konečné po dlouhé době nějaká hra českých vývojářů která může uspět celosvětově a přeju ji úspěch :-)
    • Musíš začínat s very easy truhlami... až později do jít na easy...
    • Tak jen nedekuj, ale si ji hlavne kup!!!
  • Vyborna hra, dakujeme pan Vavra, a pozdravujem aj vykysnute tlchuby co pindaju lebo ich bicuje zivot a tak im neostava nic ine ako mat hubu nakrivo.
    • Citace nejvic vykysnute tlchuby:
      Bethesda prosí hráče na konzolích, aby vydrželi, než opraví bugy. Co to jako je? Proč jako? Bethesda vydala v minulosti zabugovanou Arenu, Daggerfall, Morrowind, Oblivion, Fallout 3, New Vegas, Rage. Slovo zabugovanou je při tom ještě docela měkké pro často takřka nehratelné paskvily. A teď když Bethesda vydá zase, zabugovanou hru, máme na něco čekat? Vydržet měla spíš Bethesda s vydáním (opět) masivně zabugované hry, přičemž to, že hra na konzolích padá a nenačítají se textury, je opravdu něco, čeho si nelze nevšimnout a nedá se to svést na rozmanitost hardwaru na PC. EPIC FAIL.
  • jamar28
    U svých nejoblíbenějších her si vždycky zapamatuju chvíli, kdy jsem se do nich zamiloval. Kingdom Come si mě definitivně získal questem s farářem v Úžicích. *4* Tohle je zkrátka přesně to, co jsem od toho chtěl a čekal. Je to paradox, ale ta obyčejná krajina, normální lidé, v podstatě banální questy jako "soutěž s Janem Ptáčkem v lovu králíků", to všechno najednou působí hrozně exoticky a originálně. V jiných hrách mám po 10 hodinách většinou už nadupanou postavu, tykám si s králem/císařem a zachraňuju svět nebo tak něco. Tady ne a je to osvěžující. Hlavní zápletka, pravda, je zatím vyloženě klišé, ale plně mi to vynahrazují postavy (to je naprosto TOP úroveň), dialogy (až na ty mrtvé oči, s tím by sakra měli něco udělat) a vedlejší questy (už jste v lese obcovali se ženami?). A vlastně vůbec všechno, třeba i střílení z luku. Původně mi přišlo už trochu hardcore nedat tam zaměřovač, ale funguje to dokonale, protože z každého zásahu mám teď upřímnou radost a z vlastní iniciativy chodím trénovat na střelnice. Nakonec to není tak těžké, už umím trefit i střed nebo králíka. Příjemně mě překvapilo, že když jsem našel lepší luk, musel jsem si ho pořádně osahat, protože se choval výrazně jinak než předchozí. To jsou přesně ty detaily, které mám rád a díky kterým hry získávají duši, protože umí navodit pocit skutečného spojení hráče s herním světem a předměty v něm.

    A ten svět! To není země, to je zahrádka! *4* Nejde jen o grafiku, ale i o to, jak uvěřitelně a logicky je vytvořený. Většinou mám v herních městech problém se vyznat, tady jsou ale města a vesnice tak přirozená, jako by byla skutečná (jo a jo, onoí to vlastně tak je) a po pár návštěvách se v nich vyznám, jako bych se tu narodil. Jen velmi zřídka si musím ve městě otevírat mapu, abych něco našel. Byl jsem asi jen dvakrát v Ratajích a už přesně vím, co kde najdu, kde je mečíř, kde mi opraví boty a košili, kde si můžu procvičit lukostřelbu, kudy do katovny atd. Prostě nádhera a je radost to pozorovat. Místo abych si téčkem hodinku počkal, tak si kolikrát sednu do hospody, dám si párkrát s někým kostky a pozoruju okolí, sleduju, o čem se baví NPC a bavím se bugy. Škoda jen, že ten svět tak úplně nenaplňuje potenciál. Proč za mnou třeba hned nedojde šenkýřka, když si sednu za stůl v prázdné hospodě? Proč jsou některé animace tak kostrbaté?

    Technický stav ovšem nemá smysl obhajovat. To je prostě průšvih (jadrnější výraz mi games.cz nedovolí). Já patřím k těm šťastnějším, takže zatím mi to pokazilo jen jeden quest (lukostřeleckou soutěž, kde jsem měl vyhrát soudek vína - jedna NPC vůbec nezačala střílet, takže by klání nikdy neskončilo, ale hned jsem tu postavu přemluvil, aby mi soudek darovala). Další quest měl na mále, protože v jeho závěru jsem propadl texturou a padal a padal a padal, ale naštěstí jsem propadl až po záchytném bodu a během pádu se spustila animačka, která to dala do pořádku. Umím si ale představit, že to dokáže v součinnosti s nemožností manuálně ukládat vytvořit hodně zoufalé pocity hráčů. Ale troufnu si říct, že by bylo strašně malicherné to jen kvůli tomu stavu odsoudit, tohle je naprosto unikátní hra nabízející unikátní herní prožitek (v tom dobrém i špatném slova smyslu) a já jsem si už teď na 99 % jistý, že to zase bude jedna z těch her, u kterých budu koncem roku dumat, jak je kua možné to číslo 350 u počtu nahraných hodin. *1* Ale pokud někdo fakt hodně dá na technický stav, počkejte si. A řekl bych, že asi docela dlouho. Sakra, tohle měl být stručný komentář, jen pár dojmů, ach jo...

    Btw manuální ukládání zde: https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1?tab=files
    Pro vypnutí toho ošklivého HUDu stačí stisknout ";" a napsat g_showhud 0 (zase zapnete tím, že místo 0 dáte 1).
    • nightborne
      Tak tak, Bohuta je démon =)).
    • strelba z luku je fakt ulet, nalepil jsem si do stredu aspon kousek pruhledny izolepy

      ono i tak neni zadna prca trefit tu balistickou krivku

      je fakt hovadina nevedet, kam ta ruka horizontalne miri
      • jamar28
        Chce to cvik, běž lovit králíky. *1*
        • jsem vystrilel vsechny (dostal jsem se do faze, ze se novy uz neobjevovali, tak jsem to preckal do vecera preskocenim casu)

          diky izolepe jsem potreboval tak tri vystrely na jednoho v prumeru, bez ni bych tam byl mozna doted
  • Po spuštění na PS4 v aktuální verzi 1.03 trvá přesně 3 minuty než se načte menu. Děje se to ještě někomu, nebo jde o bug?
    • ucho
      takže už je tam konečně day 1 patch? tak to asi testnu. ale osobně to začnu hrát asi tak za měsíc, co vydají ještě dva patche.
    • Chci si to taky pořídit na PS4. Opravdu to vypadá na psku tak hrozně jako na videích?
  • Jinak jsem rád, že hra má tak velké prodeje, protože to znamená, že Vávra jistě aspoň dodatečně splní své sliby z Kickstarteru a dodá backerům chybějící odměny. Steelbooks atd. Peníze evidentně nebudou problém, takže Vávra jistě nebude chtít vypadat jako hamižná sv*ně, která neplní své sliby. *4*
    • To určitě nechtějí, ti pánové budou poctivost sama.

      http://www.gamebro.cz/kingdom-come-deliverance-delal-oficialne-jeden-zamestnanec-chtel-zdenek-bakala-usetrit/
      • To mi chceš říct že švarc systém je něco neznámého v čr? Dyť to tak dělá každej druhej. Dokonce sem viděl že čsad hledali řidiče na živnosťák.
        Proč by to tak nemohly teda dělat podstatně žhavější profese? A mimochodem v IT to tak snad bylo od začátku.
        • Švarc systém je u nás známý a proto na něj zákony pamatují, že to dělá podle tebe každý druhý na nelegálnosti tohoto počínání nic nemění. Upřímně pochybuji o tom, že ČSAD zaměstnává pakticky všechny své zaměstnance na základě Švarc systému jako v případě Warhorse a účetně tak vykazuje existenci pouze jediného kmenového zaměstnance. Nehledě na to, že si nesdělil detaily onoho inzerátu, totiž hledat někoho na živ. a zaměstnávat někoho na živ. list - nerovná se automaticky Švarc systém, doporučuji nastudovat si co to je. Analogie byla tudíž zcela mimo mísu.

          Navíc se ho dopouští firma vlastněná z většiny miliardářem a s projektem jež se prý už zaplatil 2 dny po vydání, dosti komické, asi jako to, že tisíce backerů nedostalo za co zaplatili s odůvodněním, že by to bylo drahé vyrobit.
    • Tichučko dworkin, tichučko ...
    • Žiješ v šílené bublině. *1* Vylez z ní. To vás na právnické fakultě neučili, že všechno není jenom černobílé?
  • Ale četl jsem jeden názor, kterej je podle mě pravda. Člověk, zejména v zahraničí, kterej nezná Daniela Vávru, bude mít tendenci hodnotit KCD o něco příznivěji, než člověk, kterej Daniela Vávru zná. A na tom podle mě něco je. Ono záleží i na tom, jakej "příběh" ta hra má. V zahraničí viděj hru, kterou ze země vydupalo relativně malé studio, která se nebojí zkoušet nové věci a je unikátní svým důrazem na historickou přesnost a absencí fantasy prvků. Pak mají tendenci hře ledacos odpustit. U nás vidíme obrovské, toxické ego Daniela Vávry, kterej všemu rozumí, všude byl dvakrát a podle kterýho všichni dělají všechno špatně... pak dlouho nic... a potom KCD coby Vávrou předložená reálná ukázka toho, jak on sám to udělá líp než ti, jejichž práci tolik kritizoval. A v tomhle srovnání z toho KCD logicky vychází mnohem hůř, než v tom prvním případě, protože ta hra prostě nevychází líp, než ty kritizované. Zvlášť v tom stavu, ve kterým vyšla. Vávrovou optikou použitou na Skyrim stojí za vyli*pdel a dokázal bych z fleku sepsat 200 věcí, který by Vávrovi vadily, kdyby ji hodnotil naslepo. Svoje objektivní klady přitom má a myslím, že až ji konečně dodělají, teda pardon opatchují, tak bude zábava ji hrát.
    • Jako já s jeho kritikou souhlasím, nevím co jsou všichni furt ze skyrimu tak vystříkaný, mně už ten feeling z oblivionu ve skyrimu chyběl a jako co si budem nalhávat tu hru drží jen modeři, bez modů to je naprostej odpad a to ani nebudu začít o tom jak zprznili Fallouty. Takže nějak nechápu tu neustálou kritiku Vávry, neviděl jsem, že by se někde, kdekoliv zachoval nějak zle...
    • DWORKIN: Sakra, co máš proti Danu Vávrovi? Vždyť je to jedena z posledních skutečně výrazných osobností české herní scény, která je v herním businessu pořád aktivní! (a teď nemyslím nastupující mladou generaci redaktorů - z těch se legendy teprve stanou ;-)
    • ucho
      jako i když kritizuju technickou stránku věci, hra naplnila má očekávání.Vávra udělal, co chtěl. s poměrně malým týmem, kde bylo i dost nezkušených lidí. a udělali hru poměrně velkou, unikátní. za zlomek ceny, kolik stojí Skyrim, kde už navíc Bethesda stavěla na něčem, co měla z předchozího dílu.
      takže jo, termín vydání nestíhaly a museli kvůli tomu udělat dost ústupků (stejně jako se to stalo Bethesdě u Skyrimu), budou mít co dělat, aby to opatchovali. bůh ví, jestli to vůbec dokážou rozumně zoptimalizovat, aby z konzolí vyždímali lepší vizuální zážitek, ale je to venku, je to zajímavý a časem se to bude zlepšovat. a Vávra dokázal, že lidem nevadí tento jiný přístup u RPG.
      Vávra Skyrimu vytýkal řadu chyb, které odporují logice. ano, mohl se krotit, protože to jsou prostě záměrné ústupky. to nemění nic na tom, že udělal úspěšnou hru.
      • Za zlomek ceny je hodne relativni, pac produkovat hru v CR bude levnejsi nez jinde.
    • Ty znáš osobně Dana Vávru? *15* A tykáte si? *2*
  • Za mě musím říct, že po instalaci a pár hodinách hraní sem byl opravdu nadšenej. Teď už trochu střízlivím a spousta věcí mi tu i leze krkem. Je to bohužel i ten bojovej systém, lukostřelba, zlodějský dovednosti. nahrávání rozhovorů mě přivedlo k tomu, že rozhodně nemluvím se všema (a to bych chtěl), ale nebaví mě to. A co pro mě bylo nejhorší byla ta blbá sejvovice, kterou jsem naštěstí vyřešil a už nejsem tímto limitovanej. Sem zvědavej jak na mě bude hra působit dál. Te´d si ale myslím, že ji nedohraju. Škoda
    • To ze nemluvis se vsema neni duvodem, ze ty rozhovory jsou jakoby o nicem? Hru jsem nehral nechci ji shazovat, ale vsiml jsem si u her, ze u nektere jsou dialogy a hltas kazde slovo a nekde jakoby se porad o necem mluvi, ale vlastne to k nicemu neni. ??? Jakoby ta hra neumale pohltit vtahnout do sebe?
  • Nechapem tie reci o Skyrime. Ja som v den vydania vbehol do obchodu, kupil Skyrim. Vecer som to nainstaloval a bez problemov hral 190 hodin s jednou postavou. Potom neskor asi 160 hodin s druhou. Zabava maximalna, bugov minimalne. Teraz som zvedavy na KCD *2*
    • owny
      190 hodin s jednou postavou? Vanilla Skyrim? *8* Já cca tolik dal s těžce omodovanou hrou se všemi DLC, s hardcore obtížností, za tu dobu jsem udělal většinu questů ve hře, získal všechny achievmenty a přestal mít chuť tu hru hrát v následujících 10 letech.
    • Veskoslav
      190 v nemódovaném Skyrimu? Co jsi tam proboha dělal? *8*
      • Ja som tam nahral 214 hodin bez modov a pridavkov...
    • Taky jsem Skyrim koupil hned a parádně jsem si ho užil. Takové problémy s technickou stránkou hry jako u KCD jsem tam neměl.
      • Jo jo. Inac prave som pozeral na twitch a je na 19tom mieste v sledovanosti. Hned za For Honor a napr. pred World of Tanks, Witcher 3 alebo Heroes of the Storm. Slusne na takuto starsiu hru...
  • Tak jsem si to na zkoušku upirátil, nějakou dobu zahrál a to prostředí je prostě boží. Až opraví bugy, tak hra bude ještě celkově o level výš. Rozhodnuto, kupuju na ps4.
  • jindra.veliky
    to teda musi byt zazivna diskuze, skoda, ze mi neni 15, abych si ji taky mohl vychutnat
    • v pohode, dva roky uz nejako vydrzis

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit