Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • prominout? proc vlastne? myslel sem ze sou to profesionalove (nebo si na ne aspon hrajou)
  • Hra samotná není vůbec špatná, ale ten soubojový systém, ten je jednoznačně tím nejhorším, co jsem kdy ve hře viděl. Hovořím teď o souboji na meče. Při utkání jeden na jednoho je to příjemná paráda, ale jak dojde na hromadnou bitvu, stává se to celé nehratelné - postavy se zasekávají jedna o druhou, hloupý autolock neustále zamyká kameru na nějakého nepřítele, i když se mi to v tu chvíli třeba vůbec nehodí, a mnoho dalších chyb, které zážitek z hraní velmi kazí. Říkal jsem už, jak mizerně je zpracovaná jízda na koni? Za mě ve výsledku odpad *13* ,
    • Co je špatnýho na jízdě na koni? Mě přijde lepší jak třeba v Oblivionu nebo Skyrimu. Tady dokonce ten kůň fakt sprintuje.
      • Sprintuje, to ano, ale k čemu to, když se ten moula zasekává o každou terénní nerovnost? Někdy začátkem hry na mě vyskočila hláška o tom, že kůň není hlupák a umí se sám držet cesty, že není třeba zatáčet. To, bohužel, není pravda - když mu jasně neříkám, kudy a kam, klidně skočí ze skály nebo v plné rychlosti narazí do zdi, pud sebezáchovy u něj tedy ani v nejmenším nefunguje.
        • Asi by to chtelo cist co ti ve hre pisou poradne. Protoze ty kdyz drzis tlacitko pro beh na ceste tak se automaticky drzi cesty na autopilota podobne jako ve witcherovi, jestli jsi to ovsem pochopil tak ze to muzes namirit ze skaly a kun ti rekne “stuj de*ile” nebo pobezi rychlosti svetla hlavou proti hradu a kun ho sam obehne tak mas asi tak stejnou inteligenci jako tebou popisovany kun ve hre :)
        • nightborne
          Pravda to je, ale neni to tam vysvětlený úplně šťastně. Rozběhni se po cestě a drž JENOM shift. Žádnou šipku dopředu, jen a pouze shift - a kůň se bude držet cesty.

          Neplatí to nicméně pro trysk, v trysku musíš řídit sám ;).
        • 2sukovf: To je ta AI co ji 5 let vyvijeli a pak hodili do kanalu.
      • Asi toho kone ukradl a proto ho uz nekolikrat schodil a jeste navic utekl :-)
    • Me teda prijde ten souboj kapitolou samou pro sebe a jsem z toho nadsenej, ale chapu ze jsou i lidi, ktery bavi bezmyslenkovite hopsat a hrat olympiadu na tlacitku *4*
      • Jak jsem řekl, souboj jednoho na jednoho se mi zdá perfektní, pokud je ale kolem spousta nepřátel i přátel a všichni se o sebe vzájemně zasekávají, je to v tu ránu nehratelné.
  • Tak ono Bethesda vydáva už neviem kolké RPG s opakujúcimi sa chybami. Piranha robi to isté stále dokola a dobre si spomeňte, ako vyzerali prvé RPGčka od týchto vyvojárov. Myslím, že hlavným problemom bolo, že sa proste za celú tu dobu zo svojích chýb nepoučili. Od Warhorse je to úplne prvé velké RPG, takže nejaké odpúštanie je určite na mieste. Osobne si myslím, že technické problémy (nech už akokolvek zneprijemňujú zážitok), sú stále menšie zlo, ako nudná a nelogicky nadizajnovaná hra, v ktorej sa hráč cíti špatne.

    Mňa hlavne mrzí, že medzi časom ma hrnie hier takmer úpplne opustilo, ale kedže mám túto Kingdom Come už zopár rokov zapletené, tak som núteny do toho ísť.
    • Nevsim sem si, ze by B nebo P verejne prohlasovali, jak to vsichni ostatni delaj nahouno a ze jen prave oni udelaj tu nejgenialnise hru na planete.
    • Majitel Bethesdy aspoň není známý tím, že by se do konkurence navážel s tím, že takovéto chyby jsou nepřípustné :-D To by pak byl k smíchu, že? Jako jeden náš český vývojář....
      Chyby v těchto hrách jsou poměrně normální. Pokud někdo nechápe, proč má Skyrim nebo Witcher3 nějaké story bugy a kompromisy v herních mechanismech, tak ukazuje svoji neznalost herního průmyslu. Pokud někdo dělá hru a nedokáže se na ty chyby připravit třeba herními mechanismy (když je riziko že by hra mohla padat, nezakáži hráčům ukládat, že jo?). A pokud takový člověk pak sám vede herní studio, je to průšvih.
      • A ty jako myslis ze kdyz se zeptas nekoho z Massachusetts, cim je znamej autor KC, tak ti na to odpovi "Jooo to je ten co nadava na stromy ve Skyrimu..." ? *4*
        • To má co soplečného s tím, že na ně nadává?
          Já tím vůbec nenarážím na to, že by tím měl být slavný po světě. Ani mě netrápí, že se naváží do Skyrimu. jde tu jen o to, že je na tom vidět, že prostě sám nechápe, proč jsou ve hrách dělány nějaké ústupky třeba v hratelnosti. A pak ukazuje jak to dopadá bez nich.
          • Pises ze Vavra je znamej tim, ze prudi ostatni hry. Ja rikam ze neni. Vi to o nem jenom par Geeku tady v CR, to je cely. Kdyz prestanes travit svuj cas tady a budes diskutovat na steamu kde ani nevis jestli je dotycnej z US, nebo z Australie pochopis ze to co se deje na tyhle diskuzi je totalne irelevantni. Vlastne se divim, ze jsou v ty hre cesky titulky.
            • A že to bolo pred 7 rokmi Ti je jedno, že ?
    • Problem neni v tom ze by se nepoucili, problem je v tom, ze jim jsou ty chyby uplne ukradeny.
      Resily by je az ve chvili kdyby jim snizovaly prodeje.
      Takovyhle firmy si delaj codebase, kterou s minimem zmen opakujou porad dokola a umlatej to brutalni reklamni kampani. Tim zajistujou obrovsky prodeje, chyby nechyby.
      Kdyby je za to lidi trestali treba tim, ze by si od nich uz nikdy nic nekoupili, tak by to resit zacali.
      • ve chvili kdy to lidi bavi hrat, tak to budou kupovat...bugy nebo ne, spatna grafika nebo animace, to neni podstatne.
        • No vidis, to me nenapadalo, jakoze opravdu. Ja uz se totiz vic nez 5 let vsemu co vychazi totiz jenom smeju. Jak to muze nekdo hrat treba i zadarmo, na toz za to zaplatit treba 60....

          Takze k tomu mam asi tolik, ze KC je pro me prvni skutecna hra ktera vysla od dob Skyrimu.
          At si kdo chce rika co chce, tak ja Skyrim mam za jednu z nejlepsich her vubec.
          • Tak me treba Skyrim taky bavil, ikdyz jsem si k nemu musel najit vlastni cestu. Na druhou stranu chapu i ty, kterym se nelibil.
  • Sem videl rozhovor s Vavrou na ČT a bylo to moc sympaticky. Rekl jak to je, ja ho chapu, nehral si na zadnou hvezdu i kdyz se mu podaril v mezich moznosti majstrstyk. Jak jsem ho slysel, normalne jsem mu prominul ty velkohuby prohlaseni na adresy jinych vyvojaru. Byl proste tenkrat naivni, urcite ho tato hra posadila na zem. Ten uspech mu preji a doufam ze vyplodi jeste nejaka pokracovani, byla by to skoda kdyby ne. A snad se jim pak povedou i lepsi animace. Budu jim drzet palce. *3*
    • Kdybys ho potkal mimo kamery, tak bys vedel ze je porad stejnej (kdybych mel to co jsem od nej behem chvilky zaslech kdyz jsem ho videl na ulici, tak je to permanentni pipnuti :-) ).
      Coz ale neznamena vubec nic. On je proste takovej a i diky tomu to dotah kam to dotah.
  • Zatimco tady na to plive asi tak 10 borcu co by to udelali asi tak 10x lip (za coz by dostavali asi tak 5 let plat od 50 do 150 tisic mesicne), dostavajicich 2 tisice od maminky, na steamu ted v tuhle chvili hraje KC 50 tisic lidi *1*
    • Nevím proč, ale vždycky všude se objeví nějaký fanboy s logickým faulem, že člověk to musí být sám v nečem expert aby mohl něco kritizovat. Takže musím sám byt hollowoodský režisér abych mohl kritizovat nějakej film. musím sám bejt diktátor abych mohl zkritizovat diktaturu, a musím sám bejt kuchař abych mohl kritizovat jídlo v restauraci.
    • Prý na to stačil jen jeden borec

      http://www.gamebro.cz/kingdom-come-deliverance-delal-oficialne-jeden-zamestnanec-chtel-zdenek-bakala-usetrit/
      • divis se?
        kdyz je nekdo zlodej, tak prece nezacne platit dane z toho co nakradl *1*
    • v jednu chvíli to bylo téměř 100 tisíc lidí najednou
    • Protože kritické myšlení = plivání a znamená to že by to člověk udělal líp. Už jsem se nemohl dočkat tohoto světoborného názoru totálního omezence. Tak si jdi k mamince pro 500 a užij si asi podle tebe bezchybný zážitek. Což zatím ani z daleka není. :)
      Hodnocení je z velké části subjektivní, což možná až vyrosteš pochopíš.
      • Tak to mam docela blby, pac uz nemam kam rust *13*
      • pravil dospělák *1*
    • To není moc vysoké číslo *1*
  • Tak nevím. Hra je výborná, chytlavá, ale ten, kdo tady vymýšlel systém ukládání, příliš nepřemýšlel. Krom toho, že se hra často ani neuloží když má, tedy po spánku (bug?), tak po hodině průzkumničení vás přepadnou tři po zuby ozbrojení bandité, utéct se nepodaří a v boji padnete. Hodina hraní úplně v hajzlu. Naprostý nesmysl pro tento typ hry.
    • musis spat ve svoji posteli a minimalne hodinu, kdyz prerusis spanek bez toho aby casovac dosel do konce, tak se hra neulozi
    • Po spanku se to ulozi jen, kdyz se vyspis do te hodiny, ktera je ve zlatym krouzku.
      • Ty zlaté kroužky označují hodinu západu a východu slunce.
    • https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1
  • Příští měsíc kupuju, masovým hejtům navzdory. V diskuzích k Zaklínačovi miliony tupejch keců o patriotismu "a že jsme přeci slované, podpořme slovenské bratry poláky!" přitom toho po "pokrevní" stránce se slovanama zase tak společného nemáme - 1/3.

    Teď vyjde v mnoha ohledech revoluční ČESKÉ RPG a v diskuzích samá jedovatá slina, hejt a kydání hnoje na Warhorse......a ani bych se nedivil, kdyby většina negativních postů patřila hráčům, kteří po napsání peprného komentáře přes ALT + F4 překlikne zpět do nějaký manga JRPG japonský slátaniny.........svět se v p*del obrací *10*
    • ta hra je nedokončena, to je ten problém
      • Přesně tak, snad je to i dobrá hra, ale pokud má takové chyby, tak se prostě nedá napsat že to je AAA hra. Ukrojil si asi moc velké sousto. Předpokládám že to budou cca rok lepit, než to bude v nějakém slušném stavu. (nemluvím o PC verzi, s tou nemám zkušenost a vypadá to, že tam je to celkem v pohodě oproti Playstationu) *9*
    • V čem je revoluční? V bugach tak akorat
      • Zatím mohu soudit jen z videí a článků, ale osobně se těším na reálné ztvárnění středověku, co se kostýmů, architektury a celkově kulis týče. Inspirace dobovými reáliemi a historickými osobnostmi - to v této podobě nikdo předtím takhle detailně neztvárnil, proto je to v tomto ohledu revoluční, v případě 1st person RPG bez pochyb.

        Příběhovou stránku hodnotit nemůžu, dokud si to nezahraju, ale dle reakcí na internetu se moc neděsím. Další faktor, který je ovšem subjektivní, je to od českých vývojářů a ty chci podpořit. Kingdom Come si to zaslouží a mě se se svym projektem trefili do noty, tenhle žánr já rád *5*
        • Na hejt vůbec neber ohled.Ta hra je skvělá.Mám za sebou asi dvacet hodin a přes pomalejší rozjezd(a dost cutscén)rozhodně stojí za to.Za celou dobu hraní jsem narazil na DVA grafický bugy a framerate v1440 běží mezi 65-55 FPS ať si v krajiňě nebo v lidnaté vesnici.
        • tak jsi to nehral, ale už je revoluční *15*

          Dobrý stádo předvádíš.
        • BTW s tou podporou pomalu, 70% Warhorse vlastni Bakala.
          • Už nevlastní. WH už se Bakal zbavil. Nyní spadají společně s vydavatelem pod THQ Nordic.
            • Co to tocis za hluposti, Bakala stale vlatni 70% WH, si mrkni obchodni register.
          • no a co jako? kdyby nebylo jeho peněz, kcd by nejspíš nevzniklo a ty bys musel sbírat otazníčky v ubisoftích kokotinách...
            • Nemusel, KC byla prvni velka hra co jsem si koupil asi tak po 10 letech.
        • Tes se hlavne na postavy a pribeh, nemalokdy se ti stane ze se te situace ve hre emocionalne dotkne jakobys koukal na film, maji to opravdu uzasne napsany..
    • alt + tab *2*
  • Skyrim měl minimum bugu oproti Vavrovi, ta hra byla větší, funkcnejsi, navíc to nebyla jen iluze otevřeného světa jako Vavra
    • XorxoxTalarius
      Skyrim neni vetsi, dohrat hlavni linku se dalo za par hodin. Stejne tak byl daleko vic zabugovanejsi a moc dobre si pamatuju ze na konzolich byl skoro nehratelny, jak to bylo pomale.
      Kratka pamet?
      • Tohle by slo dohrat za hodinu, kdybys nestravil dalsich 20 loadingem a k tomu 20 bonusem po tom, co se hra neulozi a crashne.
      • tak konečně můžu napsat Skyrim>Kingdom Come
  • Hraju na PS4 po day1 patchi (predtim jsem nikdy nehral zadnou betu ani release verzi pred patchem) a po cca 4 hodinach jsem mel tyto dva "zavazne" bugy. Jednou frajer prosel kravou, jednou mi skoncil nejakej vedlejsi rozhovor v pulce vety, protoze zacal questovej rozhovor s nekym kdo za mnou prisel. Hraju zaroven i Rise of Tomb Raider a tam jsem zase potkal levitujiciho mrtveho jelena, takze nechapu, proc se na podobne bugy lidi zamerujou u teto hry a jine hry s uplne jinym rozpoctem je nezajimaji.

    Co se hry tyce, zatim jsem fakt nadsenej, necekal jsem, ze to bude az tak dobry. Cekal jsem tak 7/10, ale je to neco mezi 8 a 9. Grafika na PS4 je hodne dobra, nemam s tim problem. Jo, nejaky textury jsou neostry, nic co bych neprekous (zajimavy je, ze podobny veci neresi fanousci Dark Souls, kde grafika vypada jak z PS2ky).

    Nevim, co tu vsichni maji. Asi tu pisou stejni frustrati, pro ktere je Witcher 3 spatna hra (lol). Hraju i Dark Souls a Bloodborne. Dark Souls na PC na klavesnici a mysi a zrovna jsem porazil Ornsteina a Smougha bez summonu. Kdyz je nekde zakys, tak proste clovek se musi v nejake lokaci nalevelit nebo nalevelit zbran, aby to slo dal easy. Prijde mi to dost repetitivni. Souboje jsou taky porad stejne. Ale neodsuzuju to a celkem me to bavi, ma to super atmosferu. Rozhodne me to ale bavi min nez Witcher nebo tohle. Mimochodem u questu kde jdete vecer s louci za deste pohrbit rodice a potkavate kupy mrtvol a sem tam nejakyho lapku co je okrada za pochmurne slovanske hudby - to melo taky solidni atmosferu.
    • vlastne kecam, tri bugy jsem videl. jednou pri bource zustal blesk na obloze asi tricet vterin bez hnuti. to me sice rozesmalo, ale ve finalni verzi hry by se takovy veci dit nemely, s tim souhlasim....
    • Hraješ na klasicke nebo pročku? A jak to běží?
      • Na pro hele podle mě bez problémů akorát se mu to včas seká při videích a uvodu ale hra je plynula
      • na Pro a pohoda. Textury by mohly bejt ostrejsi, treba nejaky maluvky na zdi v kostele nebo motlitebne na jednom prvnim hradu jsou zblizka hodne pixelovaty jak ve hre z roku 2000. Trosku to kazi zazitek.
    • Já té hře fandím, ale nikdo je nenutil vydávat zabugovanou a špatně optimalizovanou hru. Konkrétně na PS4 Pro to běží v 1080p a na klasické PS4 snad v 900p. To je výsměch... Samozřejmě konzole mají slabší HW, ale když Pro zvládá mnohem hezčí hry ve 4k a ani ta klasická PS4 se na svoje poměry nenechává zahanbit, je potřeba hledat chybu v optimalizaci. Vezmi si třeba Horizon Zero Dawn, která i na obyč PS4 vypadá nádherně a na PS4 Pro je to vyloženě slast. Ono to jde, když se chce... Samozřejmě není všem dnům konec a já si KC rád zkusím, jen mě prostě nic nemotivuje kupovat to hned :-)
      • Horizon Zero Dawn je jedna z nejlepe vypadajicich her soucasnosti, to nemuzes srovnavat. Hraju to v HDR a samozrejme screenshotuju kazdej druhej krok. Na druhou stranu kdyz se poradne zameris treba na textury a lokace, jsou hodne repetitivni a copy pastnuty. V tomhle ohledu mi prijde treba KCD lepsi. Cestiny, rybniky atd. jsou tam proste unikatnejsi a hand crafted a je to videt. Napriklad ty lazne, rybnik a les za nima u jednoho podhradi na zacatku hry je v KCD lahudka. Jedu to na PS4 Pro, takze nevim, jak vypada PS4 verze a jestli to je horsi. Ja si na grafiku nemuzu stezovat a ze to nejede v 4K je pochopitelne, to by to stroj neutahnul. Jinak kdyz si vezmes hry od bethesdy, tak treba Doom nebo novej Wolf taky nejedou ve 4K. Vlastne ani Dishonored 2 mam dojem.
        • Proc by to nemoh srovnavat, ono snad KC nevyslo tenhle tejden? Ono to snad vyslo pred 10 lety? Nebo snat KC stoji 3 kila aby se dalo rict OK, za ty prachy ... ?
          • Srovnavat to samozrejme nemuzes. Horizon je system seller sitej mnohem vetsim tymem za mnohem vic penez se Sony za zadkem tak, aby byl proste jednou z nejlepsich a nejlepe vypadajicich her na PS. Ze to jsou obe nove hry a obe stoji stejne? No a co? Na Swithci mas zase Zeldu (coz je vicemene hodne podobna hra jako Horizon s podobnejma mechanikama) a mas tam i Skyrim za stejnou cenu. Daj se tyhle dve hry srovnavat graficky? Ne. Zelda je proste system seller. Skyrim na cestach je sice taky lakadlo, ale rozhodne bych si kvuli tomu primarne konzoli nekoupil stejne tak jako bych si ji nekoupil kvuli Kingdom Come. Ale u Kingdom Come me zase lakaji ceske realie, neotrele mechaniky, atmosfera a to, ze podobnych RPG je proste nedostatek (naposledy jsem podobnej gameplay pocitoval snad u Fallout New Vegas). Navic ta grafika je rozhodne nadprumer. Ani nejvymodovanejsi Skyrim se tomu nemuze rovnat.
  • Za mě budu kupovat GOG verzi, která vyjde 27. a vypadáto, že tu záplatu směřují právě kvůli data vydáni na gogu. Co tak čtu a poslouchám, tak herní mechaniky, příběh a vše okolo je prakticky bezvadné a těch "pár" *3* technických chyb mě nijak netrápí. Dohraju si v klidu dishonored 2 a pak ještě něco a na konci března budu mít odladěnou hru na kterou se budu těšit.

    A kupuju v plné ceně, protože WH přeju úspěch a myslím, že si zaslouží každý cent. Třetího zaklínače jsem hrál snad rok po uvedení na trh, takže ta horečka co se týče neodladěnosti atd... mě absolutně minula. Myslím, že tady to bude podobné.

    Je zajímavé, že jak žijeme v instantní době, kdy máme všechno, kdy si zamaneme, tak jsme strašně rozladění, když není vše hned teď jak bychom si předsatvovali. Trochu klídku a odstup a život bude hned krásnější *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit