Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na Twitteru dneska rano poprali Vavrovi stesti tvurci M&B a uz predtim Pillars of Ethernity *14*
  • No Vavra plnou hubu kecu a vydá takovýho zmetka
    • sám jseš zmetek :-)
    • ? Ja to teda hral jenom cca 5h, ale jedinej bug co me stval byl nefungujici kurzor, nepocitam neviditelnej dzban a preklep v prekladu.
      Nicmene jsem to vubec necekal, tady jsem psal ze to budu hrat az nekdy na podzim protoze to bude zabuggovany jak prase. Nevydrzel jsem to a musel jsem to zkusit.
      • ucho
        ja to hral na PS4 asi 10 minut, abych si vyzkousel, jak to slape a jak to vypada.
        - misty nesmyslne rozliseni u textur > spatna prace s LOD. tohle odstranit bude zajimave
        - hned v tom uvodu chyba u pribehovych animaci. tohle je neco, co maji primo v rezii a neco, co tam vubec nema co delat. kazi to dobry dojem ze hry (pusobi to pak dost amatersky, coz je skoda)

        ale jo, samozrejme jsem necekal, ze hra nebude mit bugy. jen je tech bugu trochu dost (i u konzoli). nefunkcni tlacitko R2 na gamepadu? celkem problem. a kdyz si udelas prehled dalsich bugu, co lidi zazivaji na konzolich, mezi ostatnimi hrami KCD vycniva proste i v tomhle.
        na tom je jasne videt, ze hru pri vydani jeste nemeli poradne dodelanou a ze finishovani bylo pro vsechny jiste zahul a na dost veci nezbyl cas. nemam problem s tim, ze to ted budou patchovat, jen je skoda, ze jim to takhle zbytecne uskodi. bez par zasadnejsich chyb ta hra mohla ziskavat mnohem lepsi hodnoceni. a ted je otazka, jak dlouho budou ty zasadni chyby opravovat. bude jim na to stacit mesic? dva?
        • Spis to svedci o tom, ze to nikdy nikdo vlastne ani nezkusil hrat. Protoze sou bugy a bugy, neco jinyho je bug, kterej nastane u 10% hracu protoze dojde na nejakou shodu stavu hry, kterej proste pri internim testovani nikomu nenastal, a neco jinyho je bug, kterej nastane u 100% hracu ve stejnej okamzik, coz znamena, ze zadny testovani neproblehlo.
        • no jo, na ps jsem to fakt nevidel, tam bych necekal ze zacaly vychazet hry jak na pc - dodelame za behu.
          Nicmene kdyz uz jsi to nakous tak co me teda fakt s**e je, ze se museli omezovat v ovladani na konzole. Proc ja mam na PC trpet omezenej pocet klaves kvuli tomu, ze nekdo jinej si to chce koupit na konzoli? Proto mam PC s klavesnici, abych takovy omezeni nemel.
    • ucho
      ale PR zvladnute skvele. nedela se z toho zadny problem. proste jsou nejake chyby, ktere se budou opravovat. ze textury na PS4 vypadaji misty hur jak u her na PS3 nikoho netrapi. stejne jako rada bugu, ktera zamezi hraci pokracovat dal a musi dat posledni save. ale ze se muze hra i spatne ulozit, to taky nikoho zatim netrapi.
      • Tak on asi bohužel stále upřímně věří tomu, že vydal hru, která je lepší než veškerá konkurene kterou tolik s oblibou haní.
        • ucho
          tak po strance herniho designu si to klidne myslet muze, proc ne, ta hra je v nekolika smerech svezi vitr do herniho prumyslu. ja jen doufam, ze si uvedomil, ze u nekterych veci tuhle s Bethesdou prestrelil, kdyz co se tyce tech technickych problemu, je podle me Warhorse ve vetsim prusvihu. ty bugy jsou zde proste zavaznejsi a dokazou zkazit hru.
          • XorxoxTalarius
            No pokud si dobre pamatuju, tak kdyz vysel Skyrim, tak mel nekolik bugu ktery uplne znemoznili hru hrat. Oproti tomu co se ukazuje z KC:D za bugy, tak zabugovanosti Skyrimu, nebo her od Bethesdy obecne, nesaha ani po kotniky.
            Coz je super vysledek za desetinu ceny, pri nekolikanasobnem obsahu.
            • Skyrim mel bugy, ale zdaleka ne v takovym rozsahu a tak zavazny jako tohle.
            • XorxoxTalarius
              Na PS3 byl Skyrim funkcni az nekolik mesicu po vydani
            • ucho
              jestli si to dobre pamatuju, tak mel, ale taky byl na ceste patch (tusim uz prvni tyden po vydani), ktery to podstatne opravil.
              tady byl patch v den vydani, ok, ale za chvili tu ma byt dalsi patch, ktery ma opravit dalsi podstatne chyby. a tady veri nekdo tomu, ze vsechny zavazne chyby, co lidi hlasi, budou opraveny? uz nekolik lidi hlasilo, ze byli obvineni ze zlocinu, ktery nespachali. napriklad. mne to prijde jako celkem velky problem (a hlavne naprosto zbytecny, z hlediska podstaty chyby nedava smysl, aby hra tuto chybu mela po vydani).
              mrkni na forum, co lidi hlasi za chyby. lidem to na konzolich pada, lidem se podari rozbit nektere questy. mne ty reportovane chyby tedy prijdou horsi nez to, co se delo u Skyrimu.
        • Coz je pravda a vy tady s tim nenadelate nic. Na steamu se prudi akorat technicky bugy, ktery ma kazda nova hra. Ze vseho co by v ty hre stejne muselo zustat jako je pribeh, scenar, herectvi jsou tam lidi u vytrzeni. To jenom tady par cechacku tvrdi, ze je to odpad.
          • 2es4: Fakt jo? Koupil sem si Subnautiku, dlouho pred vydanim ... a nenarazil sem na ani jedinej bug kterej by stal za hovor. Za 1/5 toho, co chce za svuj zabugovanej a koncepcne totalne dojbanej vytvor Vavra.
            • Subnauticu hraju taky, jedna z nejlepších her co jsem hrál za posledních dvacet let.
          • Nerikal Vavra ze neni duvod proc kupovat hru s bugama? Trololol.
            • Takze Vavra byl nesvepravnej, kdyz musel koupit zabugovany Skyrim? Trochu se do toho zamotavas, napsal jsem jenom ze se smeju Vavrovi, ze udelal to samy co kritizoval.
            • To jsi spatne pochopil. ja jsem se jenom ptal.
              Ptal jsem se protoze pokud nejsi nesvepravnej, tak nepotrebujes Vavru na to abys vedel jestli si to koupit.
            • Jo, jsem nesvepravnej, protoze nekdo kdo se vzteka nad bugama vyda zabugovanou hru. Trolololol. *3*
            • Ty ses nesvepravnej nebo co? Tak si to nekupuj *4* Na steamu je to porad druhy nejprodavanejsi na celym svete jenom protoze PUBG je proste neprekonatelny.
            • XorxoxTalarius
              No taky neni, muzes si 14 dni pockat na druhej patch a koupit to az potom, nebo to koupit za mesic, nebo nikdy ;)
          • ucho
            "akorat", jako by to bylo malo :)
            jasne, odladena hra bude jiste super, ale tech technickych problemu je hodne. urcite hodne ve srovnani s jinymi hrami.
  • Jsem tady dobre v diskusi o KC nebo jsem omylem kliknul na forum anonymnich frustratu ?
    • Jak vidis, je to pul napul *15*
    • To se nijak nevylučuje.
  • https://www.youtube.com/watch?v=o2n8kWCiQ78

    Za toto chtějí peníze??? Bych se styděl za to chtít zaplatit! *1*
    • Za tohle se bezne plati ... teda vyvojar plati hraci kterej hlasi tyhle bugy.
    • XorxoxTalarius
      Podivej se na datum toho videa ;) Je to den pred tim nez vysel ten obri patch.
    • https://www.youtube.com/watch?v=yBqKG8HF3zQ
    • Na druhou stranu je zřejmé, že jde o výběr toho nejhoršího co se podařilo sesbírat. A že takto hra při hraní normálně nevypadá. (to ti asi došlo i selský rozumem, ne?)
      • ucho
        jenze to, ze se tohle deje na PS4, tedy konzoli s ujednocenym hardwarem, je celkem zavazny problem. znamena to, ze na tyto chyby narazi hodne lidi. samozrejme se to warhorse nesnazi moc rozmazavat a proste se jen resi, ze tam nejake drobne chyby jsou, ale netreba mit ruzove bryle. tech chyb je dost a jsou i dost zasadni.
        proto ted budou nahonem vydavat jeste dalsi patch. a s velkou pravdepodobnosti chvili na to dalsi a dalsi. je to skoda, ale zda se, ze to ustoji. vyhoda toho byt male studio, kteremu lide dost veci odpusti. byt to hra od EA nebo Ubisoftu, tak to lidi na internetu rozcupujou.
      • To nevím, na PS4 Pro si hráči stěžují hodně.
        • To nepopírám. Ale když si vygooglíš nějaké normální video, tak uvidíš že takhle normální gameplay nevypadá.
        • Hrál jsem to chvíli na Ps4 pro. A šlo to do světa. Jedním slovem HROZNÉ!
    • no jo, ja si pockam na GOG verzi a pak to spiratim *15* *6* *7*
      • Na PC si to stáhneš, ale na konzolích je to teda v hrozném stavu a tam máš smolíka. To si Vávra udělá ve světě jméno *1*
      • No ještě se tím chlub, seš fakt frajer jak poleno..
        • sorry, ale ja si kupuju jenom kvalitní veci *5*
          • a proč chceš pirátit a hrát nekvalitní věc?
          • ty jseš jeliman :-D
          • To je zcela normální. Spíš je otázkou proč máš potřebu krást nekvalitní věci, které nechceš?
            • ja si to pujcim a pak kupim dokončenej produkt *4*
          • Ty sis někdy koupil něco za vlastní peníze? Nekoupili ti to náhodou rodiče? Copak, na KC ti nechtějí dát? Musíš se asi ve škole víc snažit.
            • Cech nebo Slovak - kdyz se KKT zadari, je to svetova kvalita v obou zemich, jak tady, hosi, predvadite...
            • es4: tobe to mozna pripada divny, ale nekteri lide pracuji poctive *3* *5*
            • tvl: ty si ted taky ukazal ze si magor *1*
            • Dokud to neni top, tak teds to teda fakt zabil! *15*
            • tak hele jenom proto, že jsi zloděj a d*bil hned každej nepozná že jsi Slov.. oh wait! *1*
            • Doktor: tak sorry, som slovak, pokial ti to nedoslo *3*
            • Amatérskí?? Na základku dobrý *1* *1*
            • predstav si, mám vlastní peníze a nemám problém je utratit za kvalitní a dokončené produkty, co KC zjavne není *7* ja si taky delám amaterskí hry na PC a pokud to není tip top, tak se to stydim ukázat i kamarádovi, ne to jeste za to ptat peníze
            • Nalhavani si by ti docela slo.
  • Docela mi v recenzi chybí jak utahaná hra to je. Každá snaha s někým komunikovat přináší černou obrazovku s načítáním (dost dlouhým na to že se jedná jen o aktivaci jiné kamery a systému komunikace). Při hraní pak velká část hry probíhá právě na černé obrazovce.
    Bohužel hra je to kvalitní a pěkně grafický zpracovaná, ale ta ,,utahanost,, je deprimující natolik že jsem to přestal po dvou hodinách hrát a original hru nabídl online. :( škoda
    • spoock
      tu černou obrazovku jsem zaznamenal jen občas, jen jednou to byl tuším bug, ale jinak na SSDčku to načítá ty dialogy celkem rychle a jen občas.
      • Diť je vidět že jen opakuje už to co bylo zmíněno jinde. Beztak to není ani jeho zkušenost, čučel na něčí stream a chtěl si kopnout.
        • Mas chybu v nicku, chybi ti tam Bez
    • nesmis to hrat na kalkulacce
  • Proč je u recenze napsáno hodnocení Metacritic z PS4 verze, když recenzovaná verze tady na Games je evidentně na PC? U PS4 má KCD hodnocení 65 u PC aktuálně 77 a stále roste.

    Prosím, opravit, v zájmu vyšších prodejů.
    • Předpokládám že jsi ekonom, jedná se o KS hru ty nikdy neměli miliónové prodeje a pochybuji že zrovna recenze na českých webech něco změní
      • milion prodaných kopií za první týden by dát mohli, když jen u PC verze říkali 500k, už to by byl na poměry české hry fenomenální úspěch *4*
        • "500k"
          kde si k této informaci přišel?
          • říkal to někdo z WH
        • Jen bych doplnil pro srovnani, ze Zaklinac 1 prodal udajne milion kopii za rok od vydani a Zaklinac 2 asi za ctvrt roku. Sice byl "tehdy" trh jeste trochu jinde, ale myslim si, ze ma KCD potencial na prodani nekolika milionu kopii.
        • Milion dají určitě o tom žádná ale ten druhý už nejspíš nebude
    • Předpokládám že jsi ekonom, jedná se o KS hru ty nikdy neměli miliónové prodeje a pochybuji že zrovna recenze na českých webech něco změní
  • @jan: Ty sis tu hru v prvni rade nemel vubec kupovat, evidentne neni pro takovy hrace jako jsi ty
  • vcerejsi rozhovor s D. Vavrou https://youtu.be/wyS0EwSzZ-s
    • mám to obyčejně stejně, taky du vždy hlavně po příběhu a hraju max na normal obtížnost,ale KC je tak jiné že mi to tu vůbec nevadí a přizpůsobil sem se rád a užívám si to o to víc...ale jako casual se to hrát nedá,je třeba změnit přístup
    • tak prejme KCD uspech, nejen kvuli slibu Josha Sawyera (designer serie Fallout) ktery padl na konci rozhovoru
  • Ahoj, může mi prosím někdo odpovědět, zda si zvyknu na hardcore souboje? Jsem ultra casual hráč, vždy vyhledávám příběhový zážitek, hrávám max na normal obtížnost a nemám rád frustraci. České prostředí a česká hra mě ale fascinují a mám radost, že Kingdom Come dostává taková hodnocení, to jsem vůbec nečekal. Chci tomu dát šanci.
    • souboje se v prubehu hry dost zmeni... ty jako hrac si zvyknes na tento netradicni styl a i tvoje postava bude mit uplne jinou vybavu a dovednosti... na zacatku ses proste jenom obycejny vesnican co nikdy mecem nesvihnul
    • pokud si chces uzit jen pribeh a nebat se souboju( ktere se nechces ucit), tak je tu porad moznost pouzit trainer. (doporucuji POUZE tem, co nechteji zadnou vyzvu, ale jen se kochat hrou.)*5*
      pak si muzes pripadat jak ve filmu, a nemusis se bat souboju. a zaroven pritom mit hezky zazitek ze hry bez vyhybani se boji.
      je dobre, ze souboje jsou jake jsou, protoze hodne hracu je narocnych a maji radi vyzvy.
      bez souboju by to byla jen pulka hry.
      osobne se mi hra graficky libi, jeste kdyby vypilovali animace postav stejne jako prostredi, pak bych rekl "lecjaky historicky film je proti teto hre, je slabota"
      absence dabingu mi nevadi, pokud mam titulky... cist umim *3*
      navic do dabingu jsou zabavne vlozene i ceske slova.
      aspon timto zpusobem clovek pochyti nejake to anglicke slovo, spojeni a vyslovnost.
      zaverem... je fakt, ze na nejake ty bugy je mozno narazit, ale uvazime-li rozsah hry a datum vydani, pak hra je na tom VELMI dobre.
    • No pokud jsi příběhový hráč, soubojům se dá vyhýbat. Dle všeho to snad jde dohrát i bez zabíjení.
    • ahoj, mě ty souboje na té hře teda strašně baví, a nepřijdou mi vůbec hardcore. Oproti Dark Souls nebo třeba prvním dvěma Gothicům mi to přijde velmi snadno hratelné. Jinak za mě KC je klenot a je mi ctí, že můžu něco takovýho hrát. Kromě úkolu se slavíkama a mizící klecí - to mě neskutečně sere *15*
      • Ono je na nich hlavně nezvyk, že zdraví ubíráš až poté co vyčerpáš staminu. Takže při opatrném oťukávání jsou spíš hodně na dlouho, než že by byly těžké. Třeba při pěstních soubojích se může stát, že mu dáš stokrát ránu do obličeje a ani ho tím neškrábneš :-/
    • Vcera ve FC Martin Klima rikal, ze povinny souboj je ve hre pouze jeden. Vsechno ostatni jde okecat pripadne vyresit jinym zpusobem.
      Tak ve finale si na ten souboj ani nemusis moc zvykat. A jeste u toho povinne ho souboje rikal, ze je dobre mit nasbiranych hodne sipu. Tak asi jde ten clovek zabit lukem z dalky :)
      • Ta variabilita je konec konců jeden z dalších důvodů ke koupi. Jako zajímavost super, ale vyhýbat bych se tomu boji kvůli svojí netrpělivosti zase úplně nechtěl :) Ono mi jde i o to, že klasická RPG mě nikdy moc nebavila, ale prostě tahle hra působí jinak, navíc je naše no.
        • nepřátele maj i dost vytrvalý aggro, takže to jde ve spoustě situací řešit Gothic stylem, zdrhat tak dlouho, dokud nedoběhneš ke strážím, který je umlátěj za tebe *1*
    • kdyby byly hardcore, tak tě někdo jednou sekne/bodne načež padneš a vykrvácíš, tohle neni tak hrozný, Henry vydrží docela dost zásahů a odpustí ti to když během souboje uděláš chyby a jako hráč se v tom po čase zlepšíš + Henry dostane perky
    • Na umirani si zvyknes velice rychle, neboj.
  • V mnoha směrech je to proste amatérské, což mě od Vávry překvapuje, třeba starého lorda dabuje tak tricatnik
    • Tilwaen
      Výběr hlasu pro Diviše mě taky dost zaskočil, fakt jeho dabér zní mnohem mladší, než by měl. Nadruhou stranu, zbytek dabingu mi přijde velmi nadprůměrný, rozhodně by to bylo to poslední, co bych hře vyčítala.
      • No, cele to působí jako divadlo, ne jako svět, ta hra je v mnoha směrech unikátní, v některých se vrací 10 let zpátky.
        • spoock
          jj, taky mi příjde, že v některých momentech ta hra zavání archaismy z doby Mafie :D
          Osobně nejvíc to jde vidět na renederovaných sekvencích v některých částech. Mám dojem, že mnohdy jsou svázaní díky nedotaženosti herních mechanik na které nejsou čas, lidi, peníze.
          Podle mě je taková Sejvovice sice dobrý nápad, ale vzhledem k tomu jak řídké jsou tam autosavy to dost komplikuje život. Jsem vypínal hru, pak ji zapl a zjistil, že moje hodina hraní z dřívějška je fuč.
          • máš ještě třetí možnost savu a to lehnout si třeba jen na hodinu do postele. Což nebývá problém takto uložit hru před ukončením.
            • Jack1947
              To je fakt fail nemoci skipnout cutscénu kterou jsem už viděl...
            • Tilwaen
              ... pokud to do té postele nemáš s nadsázkou přes půlku mapy, protože ji buďto musíš vlastnit, nebo si ji pronajmout, aby se ti hra uložila.

              Pro mě je celkem s podivem, že tam není save & exit, stejně jako možnost pozastavení cutscén. Člověk by čekal, že zrovna tohle by vývojářům (jakožto rodičům) u jiných her také chybělo.
        • to je ovšem otázka, jestli je to divadelní dramatické pojetí zápor, pokud to byl jejich záměr od začátku, já myslím že neni
          • No podle marketingu tipuji, že to jako divadelní představení vyvýjeno nebylo :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit