Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Nic bylo to asi jinak...
  • Uz existuje nakej mod co vypne kombat? Nebo instantne zabije soupere? Dik.
    • Na co? (vzhledem k tomu, jak málo soubojů tam je).
    • Povinný boj je jeden....

      A je trainer na instant kill nepřátel atd
      • A ten POVINNY boj se neda vyhrat protoze moje postava je vyrecna a nebojova.
        Prestante lhat o ty hre ano?

        A to ze je ten boj povinny jen ukazuje totalni neznalost jak tu hru vubec navrhnout.
        Na jednu stranu tu lzete ze se v ty hre bojovat nemusi (MUSI) a pak reknete ze je tam jeden, ktery nemate sanci vyhrat kdyz nebojujete.
        • běž trénovat boj a nežvaň, od toho tam ten tréning je
    • Tilwaen
      Je. Říká se tomu Výřečnost a pokud si ji dostatečně naleveluješ, téměř nikde bojovat nemusíš.
      • Prestan lhát a vymyslet si jo? Moje postava je ultravyrecna a furt musim s nekym bojovat a protoze bojovat neumim tak me kazdej zabije a hra končí.
        Lhari jeden.
        • Tilwaen
          Nemusíš bojovat. Můžeš:
          • utéct (naprosto legitimní způsob hry)
          • utéct a přivolat si posily, které to zrubou za tebe (možnost pouze v některých questech, např. když najdeš lapky, kteří zaútočili na Neuhof)
          • přijít, když lapkové spí, a tiše je sundat bez boje
          • lépe vylevelovat výřečnost/charisma/sílu, abys byl schopen většinu bojů obejít - k tomu ti Bůh a lektvary dopomáhej
          • nasadit co nejvíc badass zbroj, naučit se perky a koukat se na záda lapků, kteří s tebou ani nebudou chtít bojovat, ale zdrhnou

          Povinný boj je v celé hře pouze jeden. Pokud se necítíš za jedno s mečem, zkus luk - nepřítel nemá helmu, takže jestli už jsi něco napytlačil, neměl bys mít výrazný problém ho trochu potahat po místnosti a skolit ho. Opět, lektvary jsou zde tvým nejlepším přítelem, pokud si na boj nevěříš - jen pitomé zvýšení schopnosti o 5 bodů dělá hodně.

          Nejsem osobně zastáncem neodvratitelných soubojů ve hrách, kde celou dobu bojovat nemusíš (zdravím Deus Ex: HR), takže chápu tvou frustraci. Nadruhou stranu jeden boj se dá vydržet a za celou dobu hraní zbytku hry nemusíš vůbec vzít meč do ruky.
    • Jack1947
      Je jen mod na lehčí kombat. Kdyby se kombat vypnul tak by ta hra přestala bejt zajímavá...
      • S lehčím kombatem by taky přestala bejt zajímavá. to už se fakt může vypnout...
        • Jack1947
          Co třeba do doby než se naskilluješ ale chápu pokud to není dostatečně "těžké" neumíráš aspon minimálně 10-15 za souboj tak to není pro vás hc harcovníky dostatečně zajímavé *12*
          • umiras, protoze to hrajes uplne blbe

            pokud nejsi hc, tak potrebujes lepsi vybaveni a vytrenovanou postavu, jenze ty jedes jen pribeh a pak se divis
          • Jako sorry ale pokud za souboj umřeš víc jak 6x jsi fakt lama
            • Jack1947
              Nevtrdím že nejsem ale ta hra je trochu přehnaná v tomhle. Myslím že ne každej čekal souboje alá Dark souls tady. Neřikám že by to měla bejt jen nějaká blbá procházka.
    • Jo, muzes si jit hrat s Jackem ven, kdyz nezvladate trochu tezsi hru.
  • Nejdivnější bug, na který jsem narazil bylo, když každý kůň, ke kterému jsem se přiblížil, tak se lekl, stavěl se na zadní, zaržál a utekl. Když se mi povedlo na něj sednout, tak mě shodil a utekl.
    • Tak hru jsem dohrál, a např. mě se zase nikdy nestalo že bych v ní viděl, nebo se mi stalo,že se splaší kůň, krom bělouše v questu kterému musíte zpívat.
    • a nesmrdels nahodou?
  • Hru jsem zatím sotva vyzkoušel, ale ta recenze mi přijde dost nadšená, určitě nejmíň na 9/10 a recenzent určitě hrál většinu hry před day 1 patchem, tak nechápu poměrně nízké hodnocení... těch superlativů tam není vůbec málo - a vezměte si, jaké hry tu občas dostávají 9 nebo 10/10.

    Nebo že by Kingdom Come nakonec přeci jen zůstala takříkajíc "ve stínu akcií Nintenda"...?
    • nightborne
      Ale no tak =).

      Abych upřesnil, recenze je po circa šedesáti hodinách, třicet před patchem, třicet po. A díky bohu za něj, mimochodem, kdyby nevyšel, musel bych sahat po zásadně nižším hodnocení, jsou to docela nebe a dudy =).

      Navíc, osmička zaprvé rozhodně není poměrně málo, a hlavně, jak jsem už zmiňoval, pocitově bych dal za devět, nepamatuju se, kdy naposled se mi povedlo do hry takhle zažrat, ale objektivně to na konto technickýho stavu momentálně prostě nejde, ačkoliv bych moc rád.
      • NIGHTBORNE: Rozumím, dík za odpověď a za upřesnění - a možná je to důvod, počkat s hraním pár týdnů na další patche. Což je samozřejmě luxus, který recenzenti nemají.
      • tak s příhlédnutím k tomu, že Skyrim který ani půlce lidí nešel dohrát tu dostal 10/10, jsi se myslím nemusel upejpat *4*
        • nightborne
          Já vim, že to je ohranej argument, ale... jiný autoři =).

          V rámci snahy o integritu nemůžu u jednoho titulu mávnout nad technickou stránkou rukou s "no jéje, to je toho" na rtech, když všem ostatním hrám hodnocení kvůli bugům snižuju, přeci =).
          • napsal bych tam, že ta hra má potenciál na hodnecí klidně 10/10, ale až to bude odladeny zatim tedy 8/10
            • koukněte na vaší recenzi gothic 3 mnohem zabugovanější hra a má 8/10
          • A vrátíte se ke KC, třeba za tři měsíce a změníte hodnocení?
        • nebo rome total war 2 od sefredaktora 9/10

          a tam nefungovaly dost zasadni veci, ja zatim v kc narazil jen na blbinky
      • ucho
        to je víceméně pozitivní hodnocení. teď jenom doufat, že ty technické nedostatky zvládnou odladit.
        podle mě by z toho například na konzolích vyždímali po grafický stránce víc. ta práce s texturami mi přijde divná.
  • jde vyhrat ten souboj na zacatku, kdyz se vratite zpatky proti tomu typkovi s kyjem ?
    • To by mě taky zajímalo, podle mě ne. Protože Ti má vzít otcův meč a máš být domlácenej, Tereza Tě zachrání. Pochybuju, že by kvůli vyhranýmu souboji dělali dvoje ůvodní titulky :-)
      • Jack1947
        No jistě a ted se dozvíme že hra s dá dokončit" už na začátku stačí přežít souboj nebo utéct :D plot twister ( ne nepodobné Far cry 4).
        • Ale musíš uznat, že to by bylo hodně pěkný.
          • Jack1947
            Pokud tam nějaký easter egg je tak bych to pak třeba znovu hrál už jen kvůli tomu ( třeba mě stále svrbí si dát FC4 a ukonřit ho na začátku...)
    • Jack1947
      Co bys chtěl už vyhrát celou hru na začátku lol...
    • Veskoslav
      Ten, co ti dluží peníze za nástroje?
      • ne, mnohem pozdeji kdyz se vracis na misto cinu, po tom co jsi sehnal lopatu
  • ty vzdálené textury jsou fakt k smíchu, tohle je diletantství, Xbox One X a PS4 pro jsou výkonné mašinky, které zvládnou TOP grafiku ala Horizon a je poměrně k smíchu, že Vávra nedokáže přes svůj "um" odladit hru.
    • Horizon skutečně není top grafika...
    • XorxoxTalarius
      Na konzolich jeste neni finalni patch co je na PC, bude behem par dnu, jelikoz musis pockat az jim to M$ a SONY posveti a pak si ho teprve muzes stahnout, to znamena ze az za 14 dni vyjde dalsi patch, tak ty ho na konzolich budes mit o tyden pozdeji.
      Je to cena kterou platis za uzavrenou platformu, teda krome vyssi ceny her ... a spousty dalsich veci.
      • Teď sem stáhnul 1.03 patch na PS 4
        • Má dalších 12.3 gb jinak mě to běží celkem bez problémů. Jediný Bugy který sem viděl byly že zkrz mě přišlo pár postav do kterých sem chtěl strkat. Jo hraju na PS4 pro a zatím mám odehráno jen 8 hodin
      • a není lepší vydat hru v použitelném stavu, aby hráči týdny nemuseli čekat na opravdu, když už to podpořili na KS či zaplatili? *7*
    • XBOX One X je vykonna masinka ?

      I3-6100 s Radeonem 470, to je hardware ktery vykonove odpovida XBOXum One X.

      Takze cpu i gpu je proti PC vylozene slabe a tomu je treba konzolovou verzi prizpusobit.

      Musi to chodit i na prvni PS4, kde mas grafiku s vykonem Radeonu 270X.
      • 1060GTX úroveň, jsou na to testy, hledej šmudlo...
      • Imho ma scorpio vegu(polaris) 48, coz by papirove melo byt silnejsi nez nv 1060. Cpu je o nicem, ale diky Vulkanu neni potreba, viz benchmarky Dooma.
      • Tezko srovnavat PC s konzoli, ktera ma jeden SW upecenej na miru danemu HW
        • Až na malý detail. Hry upečené na míru XB1X a PS4Pro nejsou, protože to musí běžet i na starých verzích... tzn. jen vyšší rozlišení... jako na PC.
    • když tomu nerozumíš, tak ze sebe nedělej chytráka :-)
    • To bude asi spíš problem cryengine...nedělají to jen textury v dálce ale i na lidech. Např. 2 sekundy trvá než se načtou textury někomu na oblečení a obličeji v rozhovoru nebo jen když jde kolem. Pokud bude Warhorse dělat nějakej další díl nebo hru tak doufám, že se na cryengine vyserou...
      • ucho
        mně by celkem zajímalo, jestli teď zpětně třeba nelitují toho, že sáhli po cryenginu a ne ue.
      • To dělají všechny enginy, záleží jak se to nastaví. U KCD to je divný, protože tam žádný high res textury zrovna nejsou a na Cryengine se těžko vykašlou, když tam nechali 5 let práce :)
        • nejde jen o rozliseni ale take o mnozstvy textur kazdopadne pomuze snizeni urovne textur pak to prestane delat na konzoli se to bohuzel ovlivnit neda
    • Tak kdo by to taky hral na playstationu *4*
      • jelikož nejvíce backerů bylo ze západního světa a nejvíce úplně z Ameriky a PS4 útočí na 80 mega konzolí, tak bych řekl, že to zanedbatelné procento nebude.
      • Několik stovek tisíc hráčů po celém světě. *3*
    • Horizon je exkluzivita a console seller, kdyby ta hra nevypadala tak jak vypadá a neběžela tak jak běží tak by SONY jen tak nedala zelenou.
      • ucho
        to neměni nic na tom, že by ty textury na konzolích opravdu nemusely být tak hnusné. snad to zlepší.
  • Poraďte, nemůžu se dostat ze Skalice..... vždycky mě po cestě dohoní a zabijí, dostanu se max. za druhý potok a je po mě. Zasekává se úplně o všechno, několikrát jsem ho tam ani neměla, ale věděla jsem, ve kterých místech má být, tak jsem nasedla a jela jsem tryskem sama vzduchem :).... Jindy jedu s koněm, ale po animaci se většinou objevím na zemi a mlátí mě hlava nehlava, kůň je pryč. Co s tím??? Měl to někdo takhle a dostal se nakonec dál?
    • Tak konečně :))) ufff, to teda bylo... konečně byl kůň vidět, a zůstal i po animaci v pohodě kde měl být. cválala jsem jak o život i předtím, ale když není kůň tak to moc nejde, no :). taky mi pomohlo, že jsem si přehodila ovládání koně, každopádně díky :)
      • a nemala si tam nahodou metlu namiesto toho kona, alebo lopatu, mozno stacilo pritiahnut aby si zdvihla letovu vysku, este ta caka vela zabavy, Jindra sa peso pohybuje ako invalida, no nevie moc chodit, ale aspon sa mu vyvojari snazili prisposobit teren
      • Jack1947
        Hmm zajímavá chyba ale jsem rád že se to nakonec samo spravilo.
    • Jack1947
      Klus klus... shift- shift jinak to je bug a nevím *3*
    • musis kone popohnat, tohle neni projizda, ale uprk
  • KronosDeret
    zde malý příruční slovníček pro překlad z nadšencoviny...

    originální a věrný soubojový systém = klikací chaos
    hra je jiná než mainstream = auroři zaspali game-design
    hra vyžaduje víc času = vše je nudný opruz
    rozsáhlé dialogy = s rukama v klíně strávíte hodně času
    pokročilá AI = NPC chodí skrze předměty a jiná NPC, opakují naskriptované činnosti
    originální questy = co mám sakra udělat, joaha tady ten pixel na zemi, joaha ještě šlohnout sekeru
    možnost plnit questy více způsoby = hra nereaguje na nestandartní situace
    historicky věrná = romantizuje středověk vo 100/6
    • TheGGG
      klikací chaos? A co by jsi jako při hraní chtěl dělat jiného než klikat? Škrábat se na pr*li?
      a ano, toto není pro jednoduší lidi co hrají CS, dotu nebo doom, komplexní příběh vyžaduje cutsceny a dialogy
      questy originální jsou, pokud hraješ 800/600, není divu, že nemůžeš najít předmět na zemi
      o romantizaci středověku rozhodně nejde, naopak věrnost je obrovská, očividně toho ale random diskuzní jelimánek ví víc, než tým lidí co roky danou eru študovali a řada youtuberu historických expertů, kteří si KDC pochvalují
      zbytek toho co jsi napsal je pure bs... vrať se hrát p2w moba omalovánky
      • Jack1947
        Tys ses přiznal žes to ani nekoupil tak co kua hodnotíš, ano začátek je celkem nuda a na rozjezd se čeká na několik hodin. Kdy už si sakra pořádně zašermuju lol.
        • TheGGG
          ZATÍM jsem to nekoupil jacku, ale viděl jsem dost, abych poznal kvalitní hru a velký haterský bs zde v diskuzi...
          • Jack1947
            O to přeci nejde vždyt je to rozbité... a co by se mělo řešit jiného než do očí bíjicí bugy a hlouposti lolz *7*
  • Ahoj lidi, mám dotaz..

    cám Core2Quad procesor, 8 GB Ram, grafiku 1050Ti a nelze to v podstatě hrát, pohnu myší a trvá cca 5-8 sekund než se obraz pohne....

    samozřejmě ovladače poslední na grafiku....

    v čem je prosím problém??? četl jsem, že hra není zas tak náročná...

    Díky
    • Staré CPU a nemáš zřejmě SSD
      • Jack1947
        SSd mu u téhle hry asi moc nepomůže.
        • Pomůže to při načítání před dialogy apod.
          • Jack1947
            Opravdu ? hmm oni některé ty dialogy třeba u příběhovejch postav se ani nenačítají moc.
            • Jack1947
              Bud rád že máš SSE4+ já třeba mám starej "křáp" a navíc AMD tak pak nevím co si počít. Možná že máš taky trochu slabší..ale mě hrát jde a zas tak hrozné to není i na střední detajly to vypadá hezky jenom tam holt doskakují častěji textury víc než je zdrávo.
            • no SSD disk mám, ale samoutnou hru na něm nemám nainstalovanou...

              tak holt budu muset koupit novej procesor no :(

              alespoň i5 nějakou...
    • "četl jsem, že hra není zas tak náročná... "

      To jste nečetl moc dobře. Ten váš procesor je považován za minimum při kterém se ta hra dá "spustit na minimální detaily".
    • To bude tím historickým procesorem...Já mám i5-2500K (na 4,2 GHz), GTX 960 (pomalejší než tvoje 1050Ti), taky 8 GB RAM a hru na SSD...jede to v pohodě průměrně přes 40 fps (v praxi 30-60fps) na střední detaily... I když je pravda že ve Win7 mi to občas na pár sekund zatuhlo, ve Win10 je to OK...
  • Hra je poměrně dost zabugovaná... viz. tahle parodie: https://www.youtube.com/watch?v=js0OdcfUyvU

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit