Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jeste jedna myslenka. Musim priznat ze v dnesnim svete emancipace (treba novy SW jsou v tomhle priserny) a ruznych me too kampani je to jak je ta hra trosku mirena na takovou hmm jak to rict... patrialchalni spolecnost docela prijemna zmena... Az mne prekvapilo, ze v urcitych vypjatych momentech je matka hlavniho hrdiny zkoro opomijena (ale asi ne ve zlem). Taze za mne palec nahoru byt v zasade jsem pro rovnopravnost.
  • uz me s prominutim s*re jak mam u vsech lidi v ratajich jeden a ten samy dialog "O Ratajích."
    to je vazne tak tezky udelat treba tomu knezovi co je porad v kostele nejakej dialog o tom jak se mu zije v kostele nebo babce u stanku se zeleninou jak ji jdou obchody? *16*
    • bude nebok, ja nasel hned v prvnim dialogu chybejici pismenko *3*
    • spis bych ocenil, kdyby tyhle nicky nesli po vycerpani tech 3 (nebo kolik tam je tech odpovedi) moznosti ani oslovit
  • Hejtři, je čas si přiznat. Prohráli jste... https://youtu.be/J6tveTP4nDE
    • Prohráli co?
      • život *4*
    • už je pomalu čas přejmenovat Vánoce na Vávroce
    • Ještě rok vývoje a možná by to bylo nejlepší RPG :)
  • "103. To si dělá AI i navzájem, takže není výjimkou vidět dva maníky s luky půl metru od sebe, jak si navzájem střílejí do oka."
    • S těmi souboji je popis v recenzi také zcela mimo. Můžeš poslat 3 šípy přímo do hlavy a on s nimi bude vesele dupat kolem hráče dál.
      • nightborne
        Ne, nebude. Možná do přilby a ze špatnýho luku, ale zkus se trefit pořádně ;).
      • No jo. Dva do ušních lalůčků a jeden do drdolu *1*
  • TheGGG
    dobrá hra, brzy budu kupovat. Recenze i v zahraničí dost pozitivní, největší problémy bugy a optimalizace, ale rozhodně se jedná o hru, která je mnohem víc, než jen nějaký nedom*lí RPG pokus. Osobně jsem taky zvědav na módy, GoT nebo Lotr bych si zahrál
    • A zmínili se WH někdy, jestli vydají oficiální modovací nástroje?
      • Jack1947
        SPíš aby nepřišla stížnost od Cryteku že jim někdo zneužívá engine na modování ( i když to moc nechápu jak když ty mody jsou jednoduché pár kilobajtové soubory :O)
  • Najviac sa stazuju ludia ktorych tento styl hier nebavy a to pre mna nema ziadnu vypovednu lehotu. Su ludia ktorych bavyl diablo 2 ake nudili sa pri falloute ci naopak niekoho bavil baldurs gate ale nepacilo sa mu arcanum. Kazda z tych hier je ina a to je dobre. Tak ako je iny Skyrim a Witcher ci Elex alebo Gothic. A ano assassins nie je rpg ako si podaktori myslia. KCD ma svojsky styl a svoju unikatnost. Kausual hraci co potrebuju rozne zlahcovacie mody a rozbijaju tak mechaniku hry sa asi nepozastavili nad tym, ze keby to tak autor chcel tak tam ten save da, ci nosnost a pod. Ja chodim do prace a nemam moc casu na hranie ale ten system by som nemenil. Sejvovat pri kazdom porazenom protivnikovi ci pred kazdym lockpickom by bola totalna nuda. Netvrdim ze hra je dokonala ale som rad neskutocne rad ze nema ohlasenych xy dlc chujovin ale je viacmenej kompletna. Myslim ze casom sa zapise medzi take klasiky ako mafia 1, operation flashpoint 1 ci posel smrti 1. Tie dokazali ze aj hra s nemmenym pribehom moze mat dobru znovuhratelnost ak ma v sebe kus poctivej prace a srdca.
    • Nejvíc si stěžujou lidi, kterým vadí, že hra vyšla rozbitá.
      • Ano, to mi tedy vadí. Dal jsem za to 1.700,- a kdyz to během první hodiny hraní 3x spadne a nahratelná pozice je půl hodiny vzadu, dost mi to leze krkem. Je to sračk*. (mluvím o technickém stavu, ne o hře samotné) Až to spraví, tak možná. V jak žalostnym stavu to vydali už říkají i 2 patche. První má 23GB!! a druhý 13! Hrál jsem asi 5-6 hodin, dal jsem tomu šanci, ale je to rozbitý a na ho*no. Koupím to za rok za dva pokud to bude fungovat. (třeba vydají goty se vším a bude to v cajku.) Přitom hra je to zajímavá a je tam fůra super věcí (2 lapkové v lese), furt mě zabíjeli, tak jsem si počkal, přišel v noci a oba zabil ve spánku - super nápad a takových je tam spousta.. ale
        • nightborne
          Hmm, mně to nespadlo za circa 70 hodin ani jednou. Je to fakt kus od kusu. Což, pravda, taky nedává technickýmu stavu zrovna nejlichotivější vysvědčení.
          • Mně to taky nespadlo (PC). Zatím dva nejvěší neduhy, co potkaly mě: zamrzání ve městech (třeba na pět sekund i déle) a mouse lag (VSync off, fullscreen, max pre-rendered frames 1 atd., prostě co šlo a běžně se dělá, to jsem ponastavil, a pořád myš "plave". Dá se to s tím hrát, ale předtím jsem hrál Dooma a tam jsem až brečel, jak krásně plynule jsem mířil).

            No a pak to, že jsem si to kupoval jako simulátor chození po lese a takový downgrade oproti betě jsem nečekal. Ten les byl naprosto super a teď je "pěknej". Dobře, v některých lokacích a při správném osvětlení "fakt pěknej". Ale už se netají dech. Škoda.
        • ucho
          to mas jeste dobry, podle fora jsou lidi, kteri na PS4 prisly o savy uplne, takze prisly o nekolik hodin hrani. ti lide se asi citi malinko hur.
        • Sdílím tvoji bolest. A shodou okolností jsem ty lapky taky nakonec zapíchnul ve spánku. *1*
    • nebavy > nebavi
      vypovednu lehotu > vypovednu hodnotu
      Kausual > casual
      • Prepacte, neslo mi zeditovat prispevok a opravit chyby. Pisal som to narychlo po ceste do prace.
    • Este teda doplnim ze dnes je tvorba hier narocnejsia aj v tom ohlade ak sa jedna o multiplatformu. Ked sa vratim k clanku kde pan Vavra opisuje 100 chyb skyrimu tak to vyzera az usmevne ale technicke bugy su vec ktore sa casom odstrania. KCD ma unikatnu atmosferu a domovsky dizajn sveta. Jedine co mi vadi je chybajuca cestina. Tam kde sa napr v Metre 2033 hovorilo rusky, v zaklinacovy po polsky a uz v spominanych cr hrach cesky (nik nemohol dopredu odhadnut ich uspech) dokonca cestina bola aj v takom vietcongu 1. Podla mna tam mal byt cz dabing aj keby na chleba nebolo uz len z principu.
      • Podla info zo steamu by mala byt hra uz v slusnom zisku. Byt Warhorse tak kaslem na tvorbu dlc ci datadisku, nedajboze pokracovania a sustredim sa na optimalizaciu. Vychytat bugy, zlepsit ci pridat rozne efekty alebo fotomod by mala byt teraz ich cielovka. Dufam ze od nej neutecu na iny projekt ale podobne ako cdproject s witcherom vyladia co sa da. Tato hra si to zasluzi a verim ze aj za pomoci moderov bude mat dlhu zivotnost :)
      • na dabing nebyl predevsim cas

        nadabovat linearni mafii zabralo jen zlomek toho casu, co by zabralo nadabovani kc
        • Tomu chapem, ale ak vyde GOTY edicia, ta by ho uz mohla obsahovat *4*
          • Nebude i kdyby se jim vrátili x krát finance vynaložené na vývoj hry. Jsme malý stát a ten v dnešní době kašle kde kdo i studio Warhorse. Jen si vezměte , že mimika postav je dělaná na Anglický dabing a když by se náhodou dělal český dabing , tak ho nasadí na mimiku postav přizpůsobených právě na angličtinu.A to nebude vypadat moc pěkně. Ostatně pan Dan Vávra už o tomhle mluvil jinde.
            • Já nic nemelu , jen si o tom něco zjisti. A jen tlumočím co bylo řečeno jinde.
            • To Misantrop - mimika na anglicky dabing? Co to tu meles sak na stranke hry je napisane ze "Hra bude dostupná s anglickým, francouzským a německým dabingem" to mi chces povedat ze vsade je ina mimika? Treba to brat aj z pohladu ze kazdy slovak a cech ktory si hru zakupil tak zaplatil vznik tychto troch dabingov. Preco by teda zvysok sveta kupou hry nemohol zaplatit ten cesky?
            • jamar28
              Bylo by fajn rozjet extra kickstarter pro češtinu. Já bych poslal. Ale jako že na pořádnou, buď fakt epesní češtinu, nebo radši nic. Otázka je, jestli to v ČR vůbec jde, protože moderní filmy mají občas dabing na blití i když jde o nějaký blockbuster.
            • Ppriklad: pri Witcher 1 ked zarobili dost tak vydali EE kde opravili gestikulaciu postav a pod. Vsetko sa da, ja im teda prajem aby to Warhorse vyslo aj po financnej stranke. Ako Vravia v CD project, najlepsi marketing je spokojny hrac *3*
            • Jaka mimika? Vzdyt tam skoro zadna neni. Jsou jak voskovy panaci :)
  • jak jsem od zacatku prskal na paceni zamku na gamepadu,tak jsem se do toho v ratajich u mlynare pustil v treningu...naucil se do levelu 6,vybral dobre perky a paceni je jedna radost...
    hluboka omluva warhorse :)
    • ucho
      vzhledem k tomu, ze oznamili, ze pripravuji fix na konzole, nebude to asi ve stavu, v jakem zamysleli...
      • Podle me by bylo nejjednodussi reseni dat do prologu jen velmi lehky truhly a zvlast ke Kunesovi. Lidi budou spokojeny, ze jim to po trose cviku jde otvirat a nebudou furt brecet (krasnej priklad jsou steam fora ke hre, kde lidi breci kvuli kazde hovadine, co se jim nelibi a vyhrozujou refundem - paradoxne vetsina z nich tu hru nema ani na svym profilu... cim to asi je :P )
      • ja vim...ale asi protoze na to prska mega lidi...asi jako ja zezacatku :D
    • Asi tak, kdyz na to clovek prijde, tak je to paradicka.

      Prijde mi, ze lidi nejvic kvici, protoze chcou vybrat vsechny truhly uz v prologu, ale na to fakt skill nemaj. :)
      • Jo no. OCD je v otevřených RPG, kde nemůžeš udělat všechno (hlavně na začátku) fakt peklo :-D
      • presne...taky jsem byl takovy... :D
    • a predpokladam,ze stejne to bude i s lukostrelbou...zezacatku peklo,pozdeji pohoda
      tohle me bavi :)
  • Za me parada a nevahal bych dat i vice *14* Hlavne bych ocenil pristup vyvojaru a jejich chapani hratelnosti, ktery nekdo oznaczuje jako "hardcore", ale ve skutecnosti se snazi primet hrace, aby hru hral, ucil se a zlepsoval a citil se odmenen, kdyz se neco povede. Co mi nekdy trochu vadi, tak jsou animace a mimika postav, ale to je mnohdy ovlivneno zpusoben jakym je pribeh vypraven a clovek pak ocekava, az filmovou kvalitu coz u podobne projektu snad ani neni mozne udelat.
    • No ono to ale funguje jen někdy. Nic proti hře, která tě nutí, aby jsi se ji naučil hrát. Ale KC jde někdy za realismem tvrdohlavě bez ohledu na zábavu. Třeba útěk ze Skalice na koni. Bránit se nemůžeš, ujet musíš slušnou vzdálenost a to jestli tě protivník trefí zase tak moc neovliníš. Ve výsleku jestli dojedeš nebo ne je hodně o náhodě a o tom, jeslti by jsi hru uměl hrát. Chápu, že to mělo realisticky ukázat, že jsi utekl tak tak. Ale imho to šlo s pomocí pár scriptů a berliček udělat tak, aby jsi dojel tak tak, ale nebylo to čistě o náhodě.
  • OK takže mam asi 16 hodin a musim říct že dokud jsem nenarazil na quest: Křest ohněm tak sem o tý hře všude hlásil jen pozitiva, ale tenhle quest předvedl jednu větší bitvu a bylo to strašný. Resp. s vaší menší armádou ste kumány a lapky prostě rozsekaly protože stačilo jen každýho mlátit do zad, ale bylo to neskutečně zabugovaný...textury se nechtěli načítat a běhaly tam rytíři bez hlav nebo jen hlavy bez brnění *1*. Racek řve ať zabijete lučišníky ale celá "armáda" stojí a čeká až je vy pokosíte. Stojí na schodech a tam je vidět že ta mechanika soubojů prostě nefunguje z kopce a celkově propadáváte do schodů atd. Pak to pokračuje na další plácek kde se musíte nejlíp zbavit dalších střelců a do toho vám může hra hodit to, že moc vašich umřelo a celý odznova. Pak vás to hodí k bossovi a nechá vám to hp který ste měli, u mě to bylo hodně málo takže ěm třeba na 3 rány zabil. Nic moc, ještě že jde zabít 1 šípem do hlavy *1*
    • No, ja myslim ze to rve na tebe ;) Zbytek vojaku se kryje za prekazkama...to mi prijde docela logicke...Krome toho ono to je v dialogu napsano, ze jsou tam kumani a lapkove ale ze to neni armada, coz na rozdil od nich vase je....Ze jsou dobre vybaveni ale vojaci to nejsou....Bylo to ale pekelne :D
    • Tyvole! Šel jsem sem, abych někde vylil svoji frustraci v tom samém. Taky jsem byl plnej příjemného překvapení do tohohle momentu, kdy mě to absolutně rozlítilo.
      Přesně jak píšeš - lučišťnici na schodech ten systém soubojů (skvělý na duely, debilní na masové bitky) poslali do kolen. Nechápu jak tohle mohlo projít designersky/testersky. Šel jsem celou bitvu asi 30x. Varianta, kdy Ti umíraj vojáci a kdy ne je hrozně náhodná. (jednou jsem měl fakt dobrou sérii a sundal jsem 5 kumánů u nich v táboře a hra hlásila "too many yours soldiers died" a jindy jsem nedal ani ránu a všechno se vyřešilo bez problému.)

      Boss Prcek nahoře ve věži je ovšem něco kvůli čemu bych poslal do Warhorse dopis plný nadávek podepsaný vlastní krví. Nikde se nepíše doporučený level pro tenhle boss fight, takže jsem tam přišel jako kecálek/zloděj na levelu 8 a myslel jsem, že chcípnu! Ta postava nejde porazit, je silná, nedochází ji stamina....úplně ústřel. Testing = 0.
      Takže jeden z epických vrcholů hry musíš zahrát jako *CENZUROVÁNO*, co běhá s lukem po půdě kostela a headshotuješ bosse. PROBOHA!!! Hlavně, že hned potom jde parádní filmeček (celá hra má skvělé cut scény) a člověk nemá vůbec náladu si ho užít, protože je jen na konci frustrace.

      Tohle je absurdní.
      • Asharak
        Kámo chodit do bitvy jako kecálek je taky parádní roleplay *1* Ale je fakt že možnost to využít u toho bosse není no, třeba přesvědčit někoho ať jde s tebou.
      • No asi to chtelo vic trenovat :) Ja ho dal s mecem a stitem docela na pohodu na prvni pokus. Riposta je dost ucina metoda na ty tvrdci protivniky. Staci par hodin treningu s ucitelem a clovek ho rozvalcuje....
      • Jack1947
        Přitom stačí dvě přesné rány nebo 3-4 do těla a svalí se jakoby nic.
    • Tak v reálu když bojovali dva, tak logicky ten třetí šel na toho nepřítele z boku nebo zezadu, jestliže to šlo aby ho rychle zneškodnili.

      Ty postoje kilometr předem jsou opravdu komické *15*
    • spoock
      Pamatuju na vetsi bitky ve Skyrimu, to bylo taky dost hrozne.
    • mel jsem asi stesti, ze ta bitva u me probihala vicemene spravne - bez bugu, lucistniky jsem pobil castecne mecem a castecne lukem a bosse jsem vyridil ripostou. Nicmene to hraju na PC tam je evidentne mene problemu nez na PS
      • Jack1947
        Kdo to hrál na PS4??
    • Jack1947
      Jdden šíp jo ? ten mu tam napálím a ono kulové...

      Tak dojeto (hail trainers) přitom je to úplně jednoduché stačej defakto 3rány mečem omg... pokud další bos už bude silnější a naskilovanější tak to já snad budu taky no... protože tohle byl celkem očistec.

      Ta bitva byla celá taková divná - už předtím mi fps spadlo někam k 10obrázkům - na druhou stranu stačí nebejt úplně v záběru a je to v cajku. Ty jo 3hodiny v trapu omg.. nezávidím lidem tohle na PS4 to musí bejt teda med ( nebo taky ne třeba to je uzpůsobené na gamepad) pak zjistím bum že vyšli přímo určené ovladače před vydáním (!!) na Kingdom come zkusím to s nima no je mi jasné že jako většina her to navýšší fps.
      • táhni už piráte....
      • Jak může takový bl*ec zde psát. Kradeš hry, mektáš nesouvislé věty a zaděláváš diskusi. Že nemáš ban na stálo je mi záhadou.
    • Jack1947
      Tak to je dobré dík y za pokažení zážitku tag spojler ty nic neřiká?? *16* *10* ještě že jsem přestal číst...
      • Nemáš vůbec zač Jacku, za to že sis to stáhnul z warezu si nic jinýho nezasloužíš *14*
      • A co je presne ten spoiler? Doskakujici textury, ti lucistnici nebo ze nekoho mlatil do zad? Ani jedno z toho bych necekal... *7*
        • Jack1947
          O té bitvě třeba ?
          • Bitvu bych ve stredovekem rpg taky necekal.
    • nightborne
      Ta první hromadná bitka mi přišla taky dost šišatá, ty další dvě už působily lepším dojmem, alespoň tedy na mě osobně =).

      S těma lučištníkama je to trochu podivný, ale zase když se na ně vybodneš, po chvilce bitva pokračuje, akorát tam tebe a kumpány kropí... víc lučištníků, že. Ty hlavy / bezhlavý postavy jsem tam nicméně neměl, ani mi nedělal problém nějakej vejškovej rozdíl při bojích, takže dost možná kus od kusu =)).

      S tim, že trošku přesílená taktika je oběhnout nepřátele a kosit je do zad, souhlasím. Ono takhle, nejsem guru historických bitev, ale řekl bych, že zásah z boku, od někoho jinýho, nebo rovnou do zad, byla ve skutečných bitkách nejspíš velmi častá příčina smrti, ale tady je to vážně možná až trochu moc lehký ;).
      • Ono hlavně ten začátek bitvy vypadá jak nástup jednotky SWAT :) by strašně ponohlo, kdyby ten bojový postoj AI zaujímala až blíž nepříteli a ne kilometr před ním
      • Jo tak ty hlavy jsou zase i třeba mojí sestavou, ale hrál sem třeba 3 hodiny předtím a za celou hru sem tohle neměl ale tady jo. Ale jinak celá ta bitva je opravdu divně skriptovaná. Parkrát se někde někdo seknul a jen stál ať už to byl protivník nebo spojenec.
  • Jsem tady dobre v diskusi o KC nebo jsem omylem kliknul na forum anonymnich frustratu ?
    • Jak vidis, je to pul napul *15*
    • To se nijak nevylučuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit