Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak co chcete cekat od e3 ja uz posledni rok nejsem hrac nahral sem sotva 20 hodin zajma me jen herni vyvoj mezitim co nekdo porat ceka posun v hratelnosti to neni otakza technologie pouze snahy to posunout coz nikoho nezajma vlastne kdyz se podivate vsichni nebo aspon vetsina lidi opevuje cod a spol coz neni posun ani v technologii ani v herni logice proto vyvojari nemaj potrebu delat zadny posun a tak to zustane dokud lidi co hry kupuji nebudou inteligentnejsi a neuvedomi si ze to co je dnes bylo pred 10 nebo 20 lety a posun = 0 a zabava co to vlastne je pro me totalni interakce a szitim s prostredim coz me dalo jen par her hitman starej gothic i kdyz to ted nevypada ale ve sve dobe se to zdalo hodne sandbox mozna vic nez morrowind morrowind ac vice uveritelny rozhodne nepusobyl tak uveritelne hry dnes uz nemaj to co driv ale me to je jedno jak rikam uz nejsem hrac ale vyvojar jen se smeju epovedenym a tupim hram a vidim moznost v prosazeni jen to este naky cas potrva.
    • Teda, přelouskal jsem tvůj příspěvek. Co bych dal za nějakou interpunkci a nějaký ty tečky! *1*

      Hlavním problémem je, že hry dneska stojí až příliš moc peněz. Co hra, to vysoký rozpočet (nepočítám okrajové hry). No a v tom to je. Vývojáři se bojí dělat revolučnější hry, protože to jednak něco stojí a protože je to riziko, které se jim nechce podstupovat. CoD vydělává proto, že hráči přesně ví, co od něj očekávat a pro vývojáře je to prostě menší risk. Bude ještě trvat, než budou mít hráči dost a budou opravdu požadovat revolučnější hry. Zatím tomu tak není a hráči bohužel chtějí hry spíše standardní, nerevoluční.
  • Cim vic krve, tim lepe.
    Se.e me akorat Mario, mohli by to zabijeni zelv udelat vice po Kratovsku.
  • Divotvurce
    Mě letošní E3 vůbec nebavila. Jediné pro mě zajímavé hry tam byly Dishonored, Watch Dogs a South Park. The Last of Us vypadá taky parádně, ale nezajímá mě to, protože nemám PS3:(
    Gameplay ze Star Wars 1313 mě ale zklamal, vypadá to jako naskriptovaná akce ala Uncharted.
  • Odulin
    Ad T-Opel Good Old Days - Pěkná řeč se kterou souhlasím a za sebe si troufám tvrdit, že je to jen tím, jak stárneme a je to jen svinská nostalgie..prostě herní důchodci.*1* Před nějakejma 23 lety jsem hry vnímal jinak než třeba před 12 lety a dneska je to zas úúúplně jiný:).

    Neřekl bych, že dnešní hry jsou nějak horší než ty staré, dokonce si myslím naprostej opak. Mnoho věcí se změnilo, některé k lepšímu některé k horšímu, ale to už jsou jen osobní preference. Já bejt dneska malej kluk, tak se z toho kvanta her a jejich dostupností asi zblázním.:) Kvalitní hry jsou a jejich dost, možná jen těch ostatních je víc než tenkrát. Hry mají především bavit a v lepším případě i něco naučit a to podle mě stále s naprostým přehledem splňují i dneska.
    • Mas sice pravdu, ale musis objektivne uznat ,ze dnesni hry jsou cim dale vice jednodussi a cim dale kratsi o originalnosti radeji ani nemluvim, hlavne vydat kazdy 1/2 rok nove pokracovani neceho co by se klidne veslo do puvodni hry. Proste ve svete her se toci obrovske penize a trh se tomuhle pokrivenemu meritku penez velice rychle prizpusobil, coz vlastne zpusobuje to co jsem psal. Takze upadek je zrejmy nejen diky starnuti, ale hlavne diky tzv. dnesnim trendum.
      • Odulin
        Ale jo to uznávám, ale jak jsem psal, něco se změnilo k lepšímu a něco k horšímu. Obecně kratší hry? Asi, ale zas je jich nyní o mnoho víc (mnoho dokonce skutečně free) a máme tu třeba "novej" svět nekonečných MMO a svět mulťáků. Jednodušší? Souhlasím, že uživatelsky jsou dnešní mnooohem méně náročné na hráče, ale výzva ani zábava v hrách mi momentálně nechybí. "..vydat kazdy 1/2 rok nove pokracovani neceho co by se klidne veslo do puvodni hry..", tak tady jednoznačně souhlas, prostě byznys...tohle opravdu nebejvalo. Tuhle neprijemnost pozoruju i treba ve svete deskovych her. Jak se zacaly deskovky rozmachovat (vetsi prachy), tak tyhle manyry prebiraji taky.Kdyz to prezenu, tak ted pomalu uz taky neni hra, ke ktere by nevyslo za chvili nejaky rozsireni (DLC). Casto je na hre uz od zacatku videt, ze z ni schvalne neco vytrhli, co se pozdeji proda.

        Nemuzu si pomoct, ale upadek proste nevidim...jen fakt neskutecnej rozmach, byznys, mainstream a veci z toho plynouci. Kdyz nakonec pominu vsechno okolo a budu se soustredit jen na tu vec, ze si chci neco zahrat a necim se pobavit, nekam utect, tak mi prijde ze mam dneska temer neomezeny moznosti.:)

        Na zaver si schvalne nechavam herni tu originalitu. To je pro me jedno z nejzajimavejsich temat. Strucne receno pro originalitu jsou nejdulezitejsi i nejnebezepcnejsi prachy.:) Tady to nebudu uz rozevirat, ale napr. tenhle textik se mi moc libil (AJ)-> http://ul.to/7h4r066u
        • mas neobdmedzene moznosti? sice hier vychadza tona, no o ich kvalite sa da pochybovat.

          ja vacsinou hram len stare hry, lebo absolutna vacsina stoji za h*vno.

          a niekde si tu pisal ze sice starsie hry boli dhlsie, ale teraz ich je viac na vyber. A co? vtedy si dal 60-80 usd za jednu ktora ti vydrzala stovky. teraz ak sa chces hrat sto hodin tak kupis 10 hier kazdy po 50usd. hej mozes sa hrat 100 hodin, ale vyde ta to podstatne viac
          • Odulin
            Pochybovat se dá naproto o všem. Zajímalo by mě co třeba momentálně paříš chlape?
        • Me by s tou kratkosti novych her a delkou starych her zajimalo, kterou tu dobu, konkretne leta od - do, lidi vlastne mysli. Protoze kdyz se podivam treba opravdu na stare klasicke hry, Amiga longplay na Youtube, tak si clovek uvedomi, ze drivejsi hry vlastne sly dohrat za 1:30h uplne normalne. Co navysovalo herni dobu bylo jen to, ze hrac musel mnohokrat opakovat jednotlive urovne.

          A nebo je tim myslena uz era PC a 3D her? To ale asi ne, protoze tohle uz je obdobi, kdy hry principem vypadaji a hraji se uz podobne jako dnes. Takze kdy byly ty dlouhe hry vlastne? Za dob Baldur's Gate treba? Ale to jsou RPG a dnesni RPG podle me taky nabizeji velice dlouhou herni dobu k vyblbnuti.

          Tohle kdyby mi nekdo vysvetlit, tak budu rad :)
          • Ano spousta her šla dohrát rychle, jenže většinou dneska na YT koukáš na speedrun staré hry... nebo jen na někoho, kdo ji zná nazpaměť viz např.: prince of persia. Co si já pamatuju většina her pro mě byla velmi obtížná, ale to nakonec zmiňuješ. Nebyly žádné autohealy, autoaimy apod., u adventur člověk čekal na návod, který vyjde v tištěném časopisu nebo v koutku zoufalců :) Dnes kdyby si hráč musel namáhat hlavu, nedej bože kdyby to neodsejpalo (opakování úrovní), tak je hra špatná, resp. definovalo by se to jako - špatná hratelnost. Ve výsledku mám pocit, že vlastně nehraju, ale že něco mačkám ono to přehrává zajímavé zvuky a animace abych z toho měl radost a neřešil jiný trable, protože celý den budu zadělanej ve stresu v práci a rádoby relaxuju (spíš je to s nadsázkou jako hypnóza). Wow efekt je z grafiky nebo cut scén, který, sice fungujou, ale vesměs je to celý podbízivý... ten efekt, kdy jsem dohrál hru a seděl ještě několik minut jak zaražený, protože se dostavil konec a člověku začlo všechno docházet, jaké to bylo úžasné dílo jsme už neměl ani nepamatuju. Jak někdo trefně poznemanel v diskuzi k jinému tématu, objevuje se dnes spousta indie her, která jsou zajímavé, ale najednou si někdo všimnul, že se na to dá hrát jako úspěšný model pro prodej a už tam je ta podbízivost taky. Neříkám, že je se nevydávají dobré hry, jen už v tom nevidím tolik "lásky" a nadšení pro samotné hráče od vývojářů
            • Zkus si zahrát The Legend of Zelda: Skyward Sword... To je hra minimálně na 30-40 hodin čistého času (pokud jsi už hrál nějakou předchozí a tak nějak znáš, jak ten svět funguje) a rozhodně wow efekt na konci je. :)
          • Nekery blbiny sou dobry. Me se libila takova infantilni ptakovina pro deti, kde je krokodyl v podzemi s vanou a ty k nemu musis dostat vodu, aby se umyl, tim jak smatas po obrazovce a odkryvas treba hlinu a tak. Za par kacek, blbink, ale pobavi :)
            • kostejnesmrtelny
              Where is my water. Parádní mobilovka *4*
            • Odulin
              Jj to bude asi Where's my water...taky se mi líbí.:) Presne jak pises za par kacek, blbiny ale pobavi. Ale koneckonců o to jde u her především. Mne se zas v tejdnu libilo treba Ruin Raiders..jednoduchoučký čtverečkovaný puzzle-rpg..jestli se to tak dá nazvat.:)
          • Odulin
            Ja nevim covece, asi tim lidi mysli dlouhy singly typu Baldura, Planescapu nebo naopak krátkost některých dnesnich singlů? ..fakt nevim, nevysvetlim. Ja s delkou her za zadne ery problem nemel...at uz to byl hodinovej Golden Axe nebo x hodinový rpg opusy od Black Isle.

            Btw. posledni dobou jsem se trochu zamiloval do minutek z AppStore. Fascinuje me jaka hratelsnot se da dostat z pristroje bez tlacitek a do slova za par kacek. Sice se to tam musi prebirat vidlema, ale skvosty tam jiste jsou.
            • Jo a mimochodem, jestli nekdo to mysli tak, ze Baldur's Gate bylo dlouhy RPG a Call of Duty je kratka singleplayeru na par hodin, a podle toho starsi hry byly dlouhy a dnesni kratky... Tak to by byla teda uroven :D
          • Pravděpodobně myslí PC scenu. Ale je to zajímavý, jak si furt lidi stěžujou, že třeba dnešní CoD má kampan na jedno odpoledne. Já jsem si nedávno koupil na steamu ve slevě CoD1 a kampan jsem dohral za 5 hodin. *1* Uplne tam ten negativní posun nevidim, alespon co se tyče hraci doby.
      • Já ale nevim, jestli to můžeš obecně nazvat úpadkem. Právě pro nás "oldschool hráče" to tak rozhodně je, ale obecně? Zjednodušení tu rozhodně jsou, o tom žádná. To se prostě stát muselo pokud se trh snaží oslovit co nejvíce zákazníků. Ale to přece neznamená automaticky to, že to ubírá na zábavnosti hry. I jednoduchý RPG systém může být sakra zábavnej.
        Co se týče hrací doby her to je taky dost relativní pojem, většina her se soustředí na multiplayer, který je dnes dostupný prakticky kdekoliv a pro každého, s herní dobou prakticky neomezenou. Holt single player hry už budou čím dál tím víc spíše raritou, to je fakt.
        Co se týče originality tak to je taky dost dvoustranná věc. Na jednu stranu vývojáři určitě rýžují na herních seriich co to jde, protože je to pro ne jednodussi. Na druhou stranu se i tady na diskuzi vsichni ohani tim, jak pokračování hry by mělo zůstat prakticky stejné a proti každé změně reagují velmi negativně.
        • Já souhlasím s Lexxem, podle mě to lze nazvat úpadkem. Byla to zlatá éra her a ta se, jak je to i jinde, nikdy nevrátí. Většina legend vzniká právě v takových dobách, ne že by nemohl vzniknout velmi kvalitní (rozuměj legendární) titul i dnes, ale je to dost nepravděpodobné. Herní branže se přizpůsobila trhu a ten je sakra spotřební a konzumní... čím více se do procesů zapojuje jednotlivých elementů, tím více obvykle klesá kvalita. Současná originalita obvykle vychází i z možností technologií, například pokročilý fyzikální model apod., (není pravidlem), ale neříkej, že si nepředstavíš, jak by vypadala dnes hra, která by vznikla před deseti lety, ale se současnými možnostmi.
    • Jj, uděláme nějakou LAN party kde se budou hrát jen hry do roku 2000 a budem si notovat, jak za "našich mladejch let" ty hry stály za to, dneska už jsou to jen zjednodušený hovadiny pro nooby. Jo a taky to, že dneska už se LAN party ani dělat nedá, možná tak LAN s sharovanym internetem party *1*
  • 1.Nechápu to odsuzování her z letošní E3,které tam byli představeny tříminutovým trailerem i některý zdejší redaktoři psali o tom,že když viděli hru na živo změnili názor.
    2.Stále je naštěstí mezi tou kupou hnoje dostatek kvalitního materiálu,ano pravděpodobně to bude horší a horší,stejně jako u jiných odvětví zábavního průmyslu se to stalo v minulosti.
    Elvis je mrtev ať žije Justin Bieber (ironie)

    P.S. Tenhle článek jsme tu měli loni akorát v autorství Dana Vávry
  • Tu držku z obrázku bych teda nešukal.
    • Tak když vypadá jako by vylezla z prdele!! *12*
    • DangerousDave
      pretože by ti nedala...
    • Sakra tady je mínusujících paniců
      • Spíš lidí bez špetky humoru...
      • Hairy_Ass
        Kdo se takhle vyjadřuje je tím spíš panic, ale to jen tak, aby řeč nestála. *4*
      • spíše je lidem divné, že máš sexuální úvahy o kreslených postavičkách *3*
        • DangerousDave
          sexuální úvahy o kreslených postavičkách nemajú len ľudia bez fantázie.
  • Pod prvni 4 odstavce bych se podepsal, ale potom autor uz sype z rukavy vyplody jeho choreho mozku a jeho pokrivene reality.
  • Grifus
    Nejak uplne nechapu co autorovi vadi na nasili, potazmo krvy ve hrach. Ja jsem naopak rad, ze se hracum autori konecne snazi ukazovat nasili z realneho zivota a v realne podobe (stale v ramci moznosti pochopitelne).
    Navic clovek ma agresi v genech, jako asi kazde zvire. A tento moderni zpusob jejiho "vybijeni" je v podstate i zadouci.
    Ano, nazaujaty "puritan" muze videt ze hry jsou predevsim nasilne. Avsak kdyz uz ho nasledne nezajimaji proc vlastne a ze spousta her ma vzdelavaci, informativni a odstrasujici charater, tak je to jen dotycneho problem. Nam hracum to muze byt snad jedno...
    • Cahir
      "Navic clovek ma agresi v genech, jako asi kazde zvire. A tento moderni zpusob jejiho "vybijeni" je v podstate i zadouci. " - Tenhle pohled na lidskou psychiku je mi naprosto proti srsti. Nemyslím, že násilný člověk se násilím vybíjí, ale naopak to zvyšuje jeho apetit, snad i touhu zajít časem dál.

      Všechno násilné, sexistické atd. má v umění své místo a opodstatnění pouze tehdy, jde-li o součást něčeho většího, je-li za tím nějaký smysl a účel. Pokud pracuji s násilím jen jako s oslavou násilí, pokud zobrazuji znásilňování jen pro znásilňování samo, pro opájení se, je to zavrženíhodné.
      • Navíc takové to často opakované jak je člověk od přírody agresivní, zvrhlý a násilný je kec. Jo, člověk dokáže být v sebeobraně/nouzi agresivní (ostatně jako ta zvířata), ale to je tak vše pokud nepočítáme nějaké psychopaty. Viz ten "problém" s vojáky, kdy většina lidí nedokázala mířit na nepřítele a střílela někam do vzduchu (a to bylo ve válce, což je dost krizová situace...) a "muselo" se vypracovat tunu technik jak tento "nešvar" překonat.
        • Cahir
          Platón říká: Každý člověk má tři složky: žádavou, vznětlivou a "rozumovou" (moudrou). Člověk je jaký je v závislosti na tom, která ze složek u něj převažuje. Naprostý žádavec je zbabělec, který je otrokem svých choutek a vášní - je to vlastně chudák, který nad sebou nemá vládu. Naprostý vznětlivec je hrubián, násilný a agresivní, spíše zvíře, ale často budí respekt svou přirozenou statečností. Naprostý mudrc je pak až příliš pacifistický, neprůbojný, v případě muže skoro až zženštilý. Ideální stav je takový, v němž moudrá složka vládne a společně se vznětlivou drží na uzdě žádavou. Takový člověk je moudrý, ale zároveň dostatečně "živočišný" - ví, kdy je třeba použít sílu, zároveň je zásadový, pevný a vždy má vše pod kontrolou, protože žádavá složka je držena na uzdě. Od určitého věku je struktura těchto složek nevratná a člověk už je neproměnitelný.

          Takový člověk není ani agresivní ani zvrhlý ani násilný. A myslím si, že dospělý PŘIROZENÝ jedinec ani neexistuje. Vedle vrozených vloh je totiž podle Platónovy interpretace valná většina z nás naprosto ovlivnitelná výchovou. Pouze výchovou a sebevýchovou (klíčový je zvyk, který se po čase stává stavem, jehož vykonávání nám působí libost) lze výše zmíněného ideálního stavu dosáhnout.

          Já s tímto na první pohled primitivním pohledem na lidskou psychiku souhlasím a to jsem přitom obeznámen s většinou psychologických koncepcí. Člověk, který je zvrhlý, násilný a agresivní, je podle mě už zkurve*ec zralý na vyobcování z normální společnosti a je celkem bezpředmětné, kde jestli se uspokojuje u her, filmů, nebo v realitě
          • Jo, já tím "od přírody" myslel člověka nezatíženého manipulací, vymýváním mozku, stavěním do nadřazených rolí atd, jinak to samozřejmě může být problém (standfordský vězeňský experiment, koncentrační tábory atd atd). Nevím jak moc relevantní je Platón (osobně mi to přijde takové šíleně zjednodušující, ale to vlastně všechny psychologické teorie), ale z pohledu agrese a násilí je možné často zblbnout i toho "neproměnitelného" dospělého člověka.
        • A zrovna pocitacove hry jsou pro odstraneni tohoto nesvaru uplne idealni :D
  • misho8723
    Fakt jediné hry, ktoré pre mňa z tohtoročnej E3 niečo znamenajú, sú Dishonored a Watch Dogs (zaujímavé, že ide o nové IP :D)..a ešte nové Metro.. Tomb Raider by mohol byť dobrý, ale vypadá podobne ako Uncharted, čiže skôr ako film a nie ako hra.. a ešte ma zaujímajú adventúry Lucius a nový Sherlock Holmes.. inak by ma aj nový BioShock, ale ten na thtoročnej E3 nebol.. The Last of Us a ani Beyond ma veľmi nepresvedčili
  • To jsou ale zase kecy!!!!

    Včera v podcastu se řeší že každa hra už ma WOW momenty...pokud na E3 žadny WOW není tak je to taky špatně. Jedina chyba je v tom že jste moc rozežraní a furt by jste chtěli něco nového.

    Ale když se to tak veme tak co minula E3 ?? Batlfield 3 ?? jak každy z toho uchvacal a vysledek? KATASTROFA!!!

    A proč byla E3 zklamaní? No jen diky očekavaní novinařu že tam bude GTA V a nové konzole...zde se jen ukazalo jak si plno lidí taha informace z prstu!!

    Pamatuji si članky jak na minulem E3 se pry představení GTA V na posledni chvilku vypustilo a dnešní rok tohle psal Homola o novych konzolích. Prostě jak se nenaplní vaše spekulace tak jste zklamaní :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit