Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ruthan
    Dragon Age, nikdy nebylo dokonce ani dvojka, tak spatny jako Dragons Dogma, ktery pocita s grindovanim a pribeh je naprosto zoufaly. Kdo obe hral, nejakou delsi dobu, tohle nemuze tvrdit. Ano, vzhledem k soucasne videoheri bide, se i tohle poklada za dobre hry.

    Na DAIII je spatne, uz cele americke pojeti fantasy, ktere nikdy nebude fungovat. Ac Tolkiena moc nemusim, tak co bych za to dal, aby magie ve fantasy hrach odpovidala, aspon jeho pojeti. Tyhle premagizovany svety, s kouzelnikem, ktery jen misto raket, strili firebally, chodi se po vode, levituje se, umi se teleportovat nikdy nebudou davat smysl a fungovat (nebojte ja takove hry, uz taky hraju 20 let, ale to neznamena, ze je to spravne). Uplne stejny nesmysl jsou je valeni po zemi a kutouly v platovym brneni (ja vim jsou blazni, ktery si mysli, ze Dark Souls maj dobrej boj a ze kdyz to je tam, tak to muze byt vsude). To same, jsou trapne souboje s presrostlymi bossy, kdy se fackujete s tyranosaurem, to je taky nelogicka kravina, ktera utoci na nizke pudy, pomerovani pindiku.. to ac si nechaj japonci do Shadow of Collossus nebo Sweenak do vtipnych arkadach jako Gears of War, kdyz uz to nekde musi byt.

    Osobne, si myslim, ze tahle hra nema na to nejak vyrazne zazarit, Bioware, tezko prekroci svuj obraz, uz jen protoze, protoze se porad neodohlasi udelat svet uplne otevrej, jako se bude pokouset Zaklinac 3 a kdovi jak uspeje. Ale jak se rika, kdo nic nedela nic nezkazi. Dragon Age, byla dobra hra na 7/10, ale zadny zazrak (dvojka to samy s nelogickych pribehem a prisernym koncem), to samy nepravem precenovana Baldurs Gate, ktere se vetsina recenzentu bala jednoduse, skrivit vlas na hlave, protoze tam byla oficialni licence Forgotten Realms, aDnD and jeste tam bylo spousta contentu, ale pravdou je, ze hra byla pomerne nudna a seda, narozdil treba od Planescapu, podstate tak trochu Ultima I-V komplex (drtiva vetsina lidi, je nedokazala hrat, ale hodnili se do nebes). Kotor pro zmenu mel licenci Star wars, za kterym zase stoji fanaticti milovnici teto poklesne space opery. Jsou lide, ktery vam budou tvrdit, ze je to jedna z nejlepsich her vsech dob a pak z nich vypadne, ze nehrali jediny dungeon a jeste se recenzovanim zivi :(

    Takze abych to cely shrnul, cekam dobrou hru na 6-7(casaky samozrejme 2 body pridaj, jako vzdycky), mozna na 8 z 10, ktera bude urcite horsi, nez novy Witcher a dalsi vytvory od Bethesdy. Vzhledem k tomu, jak hluboko spadli Piranha Bytes (Risen 2 je oproti Gothicovi 2, strasna splacanina) a kde je ted Two Worlds (tam to bude chtit prinejlepsim jeste tak 2 dily, aby se dotahli na spicku). Tak nas to se tyce "velkych" 3d rpg, muze prekvapit, uz jen Warhorse, zadny "velky" studio, uz podobny rpg nedela. Jinak, leda 2D veci z Kickstateru, jako novy Planescape, nebo Wasteland, kdyz dopadnou lip, nez Shadowrun return, to zadnej zazrak nebyl.
    Ale co s Daggerfallem se da vydrzet temer na vecnost a jako jednohubku si cas od casu, muzeme dat nejaky ten dungeon :)

    Obava se, ze ale jinak budou vznikat, maximalne akcni pestrobarevny splacaniny jako Amalur.
    • TheGGG
      No vidíš, já si fantasy bez monster nedovedu představit a pokud mě nějaká magie naštve tak je to ve hrách de nejsilnější spell je malá ohnivá kulička
    • Tak nadávat tu na herní mechanismy soudobých fantasy RPG a plivat mi na mou nejoblíbenější hru vůbec (BG) a potom tu jako svatý grál vytáhnout TES od Bethesdy.....páníček je asi vtipálek *1*
      • ruthan
        Tohle ponekud slozitejsi otazka, kdyz si udelas jednoduchou tabulku, co slo vsechno delat v Daggerfallu a co v Baldurs Gate. Jednoduse zjistis, ze v Daggerfallu toho bylo mohem vic, a plati zlate pravidlo, kdo nic nedela nic nezkazi. V Daggerfallu toho slo mnohem vic, nez v klasickem rpg, kde najdes, kdyz to hodne orezu jen kecy, boj a obchodovani. Navic, hra byla daleko otevrenejsi. Hrani za jednoho hrdinu ve 3D prinasi rozhodne vyssi imersivitu, než ovladani skupiny panaku s taktickou pazou.
        Baldurs gate, podle me nebyla ani nejlepsi v mezi podobnymi hrami, protoze rozhodne nemelo, takovou atmosferu jako Fallout nebo Planescape, ktery jsem zminoval. Diaglogy a prostredi mi prisli daleko vic plitke a genericke.
        • Já myslím, že především jde o úplně jiný typ RPG. TES jsou openworld a ke tak jasné, že budou nabízet větší míru volnosti než lineárnější a příběhové BG (ikdyž v případě jedničky by spista lidí nesouhlasilo).

          Já tu konkrétně Daggerfall nechci nějak očerňovat, protože ho mám rád taky, ale je nutno uznat, že (především v době vydání) to byla opravdu zabugovaná hra se špatnou optimalizací a příběhem IMO nejslabším ze všech TES. Navíc už lehce naznačovala nudnost soubojů, která se naplno dostavila v Morrowindu.

          Co se týče BG - mám rád klasické high fantasy RPG, čímž u mě jasně vítězí atmosférou nad PT či Fallouty. Navíc z této trojice mi připadají souboje v BG lepší a propracovanější; navíc Shadows of Amn považuji za vůbec nejzdařilejší převedení pravidel ADaD do cRPG.

          Pořád se ale bavíme o jedněch z nejkvalitnějších RPG (Dag., BG, PT, Fal.), oproti kterým jsou DA spíše odvarem, který je ale poplatný uspěchanější době a širšímu publiku (už prostě nehrají jen nerdi v zatichlých doupatech jako v 90. letech) a tak to osobně i beru.
          • PS: Omlouvám se za překlepy z dotykového telefonu...
    • Rhulad
      napsal jsi spousty spousty řádku o hovně. Nic proti. Nenapsal jsi žádný konkrétní bod co tě na nových RPG nebaví. Jen plácáš páté přes deváté. Předimenzovaná magie? To je řádný nesmysl. Uvědom si, že žádná magie nikdy nebyla a každý spisovatel to uchopí jinak. Zkus si přečíst Malaz a uvidíš syrovou magii v akci. Kotouly v Dark Souls, no v ultra heavy armor to dělal jen sebevrah a jede se na parry, jelikož když uděláš kotoul a než se zvedneš jseš dead.
      • ruthan
        Nejdřív sprostě vynadat a pak napsat nic proti, je poněkud hloupý.. Ale, k jádru čersvýho pudla, pokud, taky nemám psát 5 stránkový rozbory, protoze me za pageview nikdo neplati, tak je jistá obecnost nutná.

        Nemyslim, si ze jsem tak dobrej hrac, ale ty kutouly v plnym platu, umi v DS udelat, tak aby mi to proslo, ale problem je ze to vubec jde (takhle snadno). Ja zastavam nazor, ze i magie, v ramci ty jiny reality musi davat smysl, jinak je ten svet uveritelnej asi jako ekonomika ve WoWu (cili vubec, vysledkem je nelogicka kravina, na kterou nadava i Hellboy). Minimalne v nekterych knihach a papirovych rpg, tohle funguje radove lepe.
    • kickasl
      Libi se mi, ze je nekdo schopny svuj nazor napsat bez zbytecnych vulgarit a navic v dobre citelne forme, ALE musim nesouhlasit. Zacnu treba s amalurem- pro me je to vyborna hra. Neberu ho jako neco realistickeho a nejenom protoze je to fantasy. Celkove je ta hra proste postavena jako zabavne, ale nijak vazne rpg. Neni tam perfektni pribeh, ani uveritelny svet, ale zato opravdu skvely soubojovi system(samozdrejme nemusi sednout kazdemu) a bylo to konecne RPG kde jsem s radosti prochazel dungeony. Navic pomerne otevreny svet a vedlejsi questove linie(cechy/guildy).

      Risen 2 i two world me taky bavili. Risen pro vyzvu a pro v urcitych ohledech velkou otevrenost(moznost zautocit na KAZDEHO). U two world se mi libil svet a mnoho napadu bylo opravdu dobrych.

      Dragon age- jednicku jsem projel nekolikrat, libil se mi svet, otevrenost, moznosti, souboje.. proste jedna z nej her. Dvojka v nekterych ohledech hru vylepsila(fungovalo vybirani mrtvol :), ktere mi u jednicky obcas blblo), ale celkove byla horsi(ale porad me bavila). Nejvice se to projevilo na znovuhratelnosti, ktera je vyrazne mensi.

      Abych to shrnul- tvuj prispevek mi prisel napsany stylem "vsechno je to spatny, protoze ME to prijde spatny/protoze existuje neco lepsiho"(ano trochu nadsazka, vim ze jsi psal 6/7/8 coz rozhodne neni spatna hra).

      Jeste bych rekl k tvemu bodovemu hodnoceni- v receznych dostavaji hry s prumernou hratelnosti 6/7. Duvod vydim v tom, ze narozdil od filmu/knizek hry nemusi fungovat. Muze se hratelnost zvysovat patchem atd. Proste u filmu je hodnoceni 1/2/3 spatny film. U her hra ktera nefunguje. Proto muze podprumerna, ale fungujici hra a hra s dobrym napadem, ale plna bugu to same hodnoceni.
    • S tou overmagii souhlas - je to posledni dobou hodne prehnany a pridat na realisticnosti alespon ve fyzice by taky vubec neskodilo ( kotouly v platu apod. )
      Souboje s prerostlymi bossy mi uz taky lezou krkem a pusobi to smesne, protoze neco 5x vetsiho a 50x tezsiho by proste 1-5 lidi rozmasirovalo v nekolika sekundach na hadry, i kdyby byli obleceni v titanu. Mnohem epicteji a dramaticteji pusobi boje proti lidem, ke kterym si hrac predtim udela nejaky vztah nebo nazor.
      Kvalita Dragon Age 1 u mne osobne hodne kolisala. Napr. cast s vlkodlakama a vez magu mne nebavila vubec, protoze tam bylo hodne znat, ze jsou to odnekud zkopirovany pribehy a lokace, ale zase zacatek, hrad, mesto mne docela bavily. Dvojku uz jsem ani nehral, pac zmenu systemu v soubojich jsem po vyzkouseni proste neskousnul a jenom kvuli pribehu rozhodne RPG nehraju.

      Pro tebe je precenovana BG a pro mne zase Witcher2, u kteryho je hodne videt, ze je pulka napadu prevzata z Gothica 1 a druha pulka tezi hlavne ze Sapkowskiho, ale nepopiram, ze mne pres jeho tezkou kratkost bavil hodne. Hlavne dialogy perfektni.

      Za Daggerfall +1, az teda na tu vecnost :)
      • ruthan
        Na Witcherovi 1 a 2, je ale taky videt, jak to pro hru upravovali a pridavali magii, uz jen kvuli poctu nepratel v jednice - vsude byly jeskyne plny demonu, na poli litali nejaky polednice, nebo jak tomu rikali, ty ozivly kytky a asi nutnost zabit asi 200 nejakych Utopencu, taky nebyly nic moc. Ikdyz, u Sapkowskiho je vsechno mozny, viz priserny kocept Zaklinace a snaha to propojit s nejnemonovanym stredovekym mytem, nebo treba litani na magicke lavičce v "hustické trilogii".
        Nebo to piti magickych lekvaru, v knizce tam, hrdina jestli vubec neco takovyho pouziva, tak je to tam, tak jednou, dvakrat (pak jsou teda jeste ty povidky, mimo dej ty petidilny sagy, ktery do toho nepocitam, protoze pak je v deji dost zmatek).

        Jinak co se tyce hry obecne, ano je to precenovane, ale ono nic lepsiho v posledni dobe nevyslo. Chybi tomu otevrenost, ty lokace jsou tupe uzavrene a male, pribeh moc linearni (oproti TES, je to cca stejny jako DA, akorat rozhodnuti maji vetsi dopad), moc boje a ten boj je pomerne nudny. Nadruhou stranu, zase to ma lepsi dialogy, nez drtiva vetsina otevrenejsich her, ale jak ukazoval treba Fallout, ono to není nutně na překážku.
      • W2 ťažil z Gothica v čom?A hra zo sveta Sapkowskeho asi ťažko nebude z jeho diela ťažiť. Ale fakt by ma zaujímala tá spojitosť z Gothicom 1 u W2?
        • Atmosfera, boje, itemizace. Chapter1 Flotsam - jako kdybych byl jednou nohou v old campu a druhou nohou v pristavu z Risenu, misto Gomeze Loredo, Chapter2 bariera - taky jako z Gothicu. Mohl bych tu vyjmenovat dost veci a detailu, ktery mi evokovaly Gothic, ale to bych si to musel zahrat znovu, abych to mel cerstve v pameti.
          I kdyby to tak bylo, jen se mi to nezdalo a autori si vzali inspiraci v Gothicu, tak proti tomu vubec nic nemam, spis naopak - Gothic povazuju za jednu z nejlepsich her.
          Jen mam takovej nazor, ze aby si W2 zaslouzil takovy hodnoceni jako vsude mel, tak meli tvurci pridat alespon 2 chaptery navic.
          • OK,vidíš to som si neuvedomil. Mne to G evokoval skôr spôsob života potvor i ľudí, ale asi koli tomu,že som sa sústredil na príbeh z pozície fanúšika Sapkowského diela. Dlžkou bolo veľa ludí sklamaných ,ale treba si uvedomiť, že tú hru si treba zahrať dva krát. Od odchodu z flotsamu sú to odsť rozdielne hry a človeku sa naskytne úplne iný pohľad na udalosti a dozvie sa kopu iných informácií. Pri prechode s Rochem sa príbeh točí viacej okolo Letha a Geraltovho osobného života pri Iorvethovi sa rieši viacej politika a celková politická situácia. Pokial chce mať človek zážitok kompletný musí to prejsť minimálne dva krát.
            • Na to jsem zapomnel, ale vyber nebyl moc fer, protoze Roche ma od zacatku vic prostoru a autori mu trosicku nadrzuji. Kazdopadne si to dam nekdy az bude rpg sucho ( coz je skoro furt :p ) podruhy... ani jednicku jsem jeste nehral, tak asi po ni. Dik za doporuceni.
  • Já už to fakt vzdávám s tímhle přehrávačem... Už to nějak vylaďte prosím, zaseknutí obrazu každou pátou sekundu je fakt na prd...
    • Možná tě zklamu, ale toto je externí přehrávač.
      • Ne, to třetí, které blbne, je přehrávač games.
  • Nechápu proč tam cpou animaci boje jako v japonskych RPG! Bojovník machá s mečem jako by byl z papíru. V prvním díle vypadal boj s obouručním mečem jako s obouručním mečem, tedy pomalý, ale ničivý, stejně tak boj se štítem a jednoručním mečem vydal v rámci možností realisticky. Boj prezentovaný ve videu vypadá jako animák se spidermanem!
    • TheGGG
      Pán je asi expert přes šerm. To si vážně myslíš že se z obouručákem skutečný šermíř půlhodiny rozmachoval? Tvl. to by mu fakt bylo na houby. DA O byla dobrá hra, ale děsně pomalá. Todle naopak vypadá celkem zajímavě, myslím že si to na své PS4 užiju.
    • smejki
      Možná jsem příliš staromódní, ale v kterém že čase byla na obouruční meče aplikována fyzika bouracího kladiva?
      • V žádném! Tohle je fantasy hra a tvůj dotaz je fakt dost stupidní.....
        • smejki
          no tak hlavně že chlapec přede mnou mluví o realismu. to jsou zase twisty tohle.

          není to realistické!!11!!! -> ve skutečnosti to co požaduješ, není realistické -> je to fantasy hra!
      • V čase draků (dragon age). Také jsem z toho rozpačitý, ale holt jiná doba.
        • no spravně to má být Věk Draků čestina klade důraz na druhé slovo.
    • Hele to si vážně myslíš, že obouručním mečem máchali jak šneci? Kdyby byly tak pomalý, jak si představuješ, nikdy by se nepoužívaly. Zkus si ho někdy chytnout, vážily tak od 2,5 - 4kg, jeslti nemá bojovník ručičky jak drobečky, zvládne to s ním jak nic.
      Podívej, jak s ním máchá tenhle papula http://www.youtube.com/watch?v=_hfLZozBVpM a teď si představ zdravýho a urostlýho chlapa. S použitím těžké zbroje už to bude těžší, ale neovlivní rychlost tak markantně, když to nebude nějaký celoplátový monstrum
      Nevím, proč si lidí pořád představují dvouruční meče jako nějaký dvacetikilový monstra.
      Takže sem se tím snažil říct, že s ním tady v DAI máchá docela normálně. Problém Japonských RPG je spíš velikost meču
      • kennyB
        Jen tak pro info: obouruční meč měl od 1 do 1,3 metru a to jen čepel, takže asi nevážil 3-4 kila *3* Celej meč pak mohl mít asi tak 1,8m.
        • smejki
          ale vážil. ona ta čepel je dost tenká a tedy nijak masivní a jílec je prodloužen pro obouruční úchop.

          možná by nebylo od věci udělat si jednoduchou matiku. hustota oceli je ~7850kg*m^-3. Průměrné rozměry čepele odhadem: 4mm tloušťka, 4cm šířka, 1,3m délka. tj. 0,004*0,04*1,3*7850 = 1,63 kg

          Opravdu pochybuji o tom, že by jílec vážil víc než dvě kila, nebo výrazně víc.
          • kennyB
            Sakra, je to tak. Sypu si popel na hlavu, myslel jsem, že byli těžší *3* *13*
      • Ano ano, třeba takový meč Wildy Wallace vážil cca 2,7kg. A to prosím nejsem žádný dějepisec. Stačí děcka, když poprosíte strýca googla *3*
      • Si jako delas srandu ze vazily 2,5 - 4kg.Obourucni mec vazil kolem 20kg,a skus si machat s tyci od cinky
        • TheGGG
          Lol co si zač medieval troll?
          Obouručáky vážili kolem 2-4kg (4kg meče už ale byly vzácností)
          Když to vzal do ruky nějaký silák (a v té době to byly skuteční silací a né ti steroidoví hošani z dneška) dokázal máchat opravdu rychle. Nevím proč si ti rádoby HC hráči myslí že ve skutečném RPG by měla postava sekat mečem jednou za minutu.
          PS: Witcher vám pokud jde o šerm připadá reálný? Pobít během chvilky 6 vojáků a točit se při tom jak baletka?
          PS2: japanime a JRPG bych do toho ani netahal, ty se nesnaží být reálné a díky tomu jsou tak zábavné.
          PS3: Realita je hnůůj.
        • Na jednom hradě jsem viděl meč, co vážil 10kg. A ten byl jen na popravy. Obrovský monstrum. V bojích něco takového fakt nikdo nepoužíval *3*
        • Mě by fakt zajímalo, kolik lidí jako ty někdy ten obouručák drželo v ruce. Měl jsem možnost si ho vyzkoušet (no, spíš podržet a odhánět s ním mouchy), a 20 kilo fakt nemá. Obvyklá váha je mezi 2 a 3 kilo, méně často až kila čtyři. Větší ji měly pak spíše meče ceremoniální. Jen pro srovnání; plátové brnění ze středověku váží těch 20 kg ;)
        • 20kg? Dokážeš si to představit?
    • Ty jsi asi nedržel nikdy obouručák v rukou co? No je těžkej a pohyboval by jsi se s nim jako v DAO. Ale namakaného a trénovaného chapa či ženu je to jako papír. Nevim co se ti nezdá, je to daleko realističtější než DAO A DA2 rychlost pohybu naprosto vyhovující+ ten taktický pohled. Za souboj dávám už ted palec nahoru *4*
    • Keyz
      Nejlepší je jak sekne v nějakém kombu a z meče vyletí šutry, pak jak skočí 2 metry do předu během sekundy v těžkém brnění. To samé kotouly atd... Jo vypadá na vylepšenou DA 2 ve všech směrech. Tedy ještě větší rubačka..

      Pak mně dostává ten řev při ukázání taktického módu. Ve 2 ho taky ukázaly a byl naprosto na nic. Nebyl potřeba a zdržoval protože hra bylo rychlá. To samé komba.

      - Přitom DA 1 byla dost rozdílný hra. Dlouhá, celkem obtížná, bez rad v dialozích a hlavně. Byl tam kozatý démon! Desire demon! *4*
      • Viktor_H
        Keyzi, jestli je někdo hnidopich místní diskuze, jsi to ty. Všechno, co píšeš platí pro 90% produkce a je to ústupek faktu, že jde o hru. Pokud chceš šermířský "simulátor", koukni na Chivalry...
    • dobre je to alpha footage a nikoho tvoje uvaha netankuje pac je to hero na steroidech a nemel by problem ani s 2h dual wieldem !
  • Docela mě děsí ta poznámka o tom, že v dialozích bude vždy uvedeno, co která volba způsobí nebo ovliní. Doufám, že to půjde vypnout, protože tím to kouzlo těch Bioware dialogů naprosto zmizí. Kolikrát se mi stalo u různých bioware her, že jsem si málem ukousal nechty u některých rozhodnutí a voleb a pak jsem byl třeba překvapen k čemu to vedlo a co to způsobilo. Teď mi ta hra teda u dialogové volby č. 1 napiše něco ve stylu "pokud zvolíte tuto možnost, za týden tato postava zemře, protože jste ji neřekli o tom či onom" , "pokud zvolíte možnost č.2, tato postava bude žít, ale nedostanete se tak k věci XY" či něco podobného? :D
    Možná jsem paranoidní, ale takto to vyznělo :D
    • Viktor_H
      Takhle to není myšleno. Spíš to má rozvinout parafrázi, jelikož lidé si často stěžovali, že hrdina říká něco, co od zvolené parafráze neočekávali...

      Ale celkově máš zhruba pravdu, Patrick Weekes o tom mluvil jako o designérské filosofii Bioware; na rozdíl třeba od Witchera, kde je valná většina rozhdonutí takříkajíc "na blind" a hráč se později nestačí divit, k jak zamotaným a nepředvídatelným záležitostem jeho "malé" rozhodnutí vedlo, BW chce jít spíš opačným směrem, resp. to tak vždy dělali. Weekes říkal, že všechno je samozřejmě otázka relativity a míry, ale že obecně takto volby koncipovat nechtějí, ježto jim to přijde jako "kudla do zad". Naopak prý spatřují výzvu spíš v tom, že hráč bude mít docela dobrou představu o tom, kam jeho rozhodnutí povedou a jakých následků se pravděpodobně dočká, což má volbu učinit o to těžší. Ale předpokládám, že to nepotáhnou tak daleko, aby ti vyžvanili i ty nejposlednější důsledky. Je to i dáno samozřejmě celý settingem, zatímco Geralt je v rámci univerza spíš malá ryba, Shepard je důležitá postava, Inkvizitor má být dokonce hlava celé organizace. Je pak celkem logické, že je s vlivy svých skutků lépe obeznámen...
      • Keyz
        S tím moc nesouhlasím.
        Hodně důležitých lidí i když má informace neví jaké jejich rozhodnutí bude mít přesně následky. Pořád se to v historii opakuje.
        Styl Zaklínač je dobrý protože postavy reagují na to co řekne hráč a lze usuzovat jak budou asi reagovat i podle jejich předešlého chování. To bylo věrohodné.

        Tohle je prostě klasika, kdy se nějaké publikum stěžovalo jak je HC, že neví co se stane a pak máš ty komické body pro hodné a zlé a navíc to máš barevně odlišené kdyby byl někdo extra blbý a z jednoduchých vět mu to nedošlo.
        Za mně věrohodný styl a žádné pomůcky jako v DA2.

        Navíc kompenzace, rozhodování o tom jestli někdo zemře anebo se něco jinak pokazí je taky hloupost. Emoce to nepřinese když budu vědět co se stane. To bylo super u zaklínače jak se to mohlo pokazit, ale logicky. Postava prostě něco zatajila a hráč to nevěděl. Jakov v reálu. Navíc tam bylo i to rozhodování. Tedy obojí. Zde bude asi jen to rozhodování :(

        Přece to hraji abych vzal na sebe nějakou roli, prostě to co nemohu dělat v realitě a tohle je výsměch lidem co chtějí u hry trochu ale jen trochu myslet. Dialog a u toho barva červená jako hard na býka a tam ještě xich jak se někdo mračí.... To je tedy věc. Proč sakra to nemohu odhadnou z dané věty? Anebo podle postavy jak se chová jak asi bude reagovat? Kde je to kouzlo objevování? To samé jako Erotika v době kdy ženské ukazovaly nohy a byl to skandál. Bylo po tom velká poptávka. Dnes to nikomu nevytrhne když je to zavedeno jinak.
        • Viktor_H
          "Hodně důležitých lidí i když má informace neví jaké jejich rozhodnutí bude mít přesně následky. Pořád se to v historii opakuje. " - Přeháníš. Nikde nepadlo slovo o tom, že budeš mít plánek s následky jak u nástěnkové prezentace. Prostě jakožto vrchní velitel budeš informován, na tom není nic nereálného, masové, casual, hloupého ani nic dalšího. Že se Witcher pomalu blíží Butterfly Effectu z něj nedělá hardcore záležitost a už vůbec to z něj samo o sobě nedělá nic "reálnějšího" nebo chytřejšího.

          "Navíc kompenzace, rozhodování o tom jestli někdo zemře anebo se něco jinak pokazí je taky hloupost." - Hm, mě to hloupé nepřijde, záleží na provedení.

          "o bylo super u zaklínače jak se to mohlo pokazit, ale logicky. Postava prostě něco zatajila a hráč to nevěděl. Jakov v reálu. Navíc tam bylo i to rozhodování. Tedy obojí. Zde bude asi jen to rozhodování :(" - Co to má s celou záležitostí společného? Non-sequitur, aneb tvrdíš, že ve hře s hrdinou, který je díky svému postavení nadán větší rozhodovací pravomocí nemohou existovat lháři. Ta dialogová vysvětlivka tam není od toho, aby ti vylíčila budoucnost, ale v jakém duchu se celá odpověď ponese, kam směřují tvoje intence a jaké reakce můžeš očekávat... Je to reakce na často zavádějící frázi z Mass Effectu.

          "Přece to hraji abych vzal na sebe nějakou roli, prostě to co nemohu dělat v realitě a tohle je výsměch lidem co chtějí u hry trochu ale jen trochu myslet." - O_o
          Přijde mi ,že mícháš různé věci dohromady a že ze samotného konceptu usuzuješ na věci, které jsou záležitostí partikulárního provedení, ale hlavně taháš věci do extrému. Prostě a jednoduše, psát o tom, že vlídné slůvko může vést k apokalypse z tebe samo dobrého spisovatele nedělá...
          • Pokud mají potřebu někomu vysvětlovat cokoliv v dialogu, tak dělají hru pro kréteny nebo děti, kteří nedokáží pochopit význam textu. Pokud by se mělo jednat o něco jako rádce při důležitém rozhodování(což pochybuju), tak proč do hry nepřidat skutečného rádce s kterými by ses mohl o daném problému poradit. Takhle akorát zabijejí atmosféru.

            I ten styl boje vypadá na mlátičku, kde jeden jako by bojouje a ostatní koukají + ty efekty, takže konzoloid pro děti. Je to škoda porotože jinak to nevypadá tak špatně.

            Větší snaha o reálnost :D
            • tady někdo nechápe ze to nebude tahle postava po tehle odpovědi za tyden zemře ale spíš ve stylu.

              Tahle odpověd znamená nesouhláš s plánem postavy. jde o to aby človek nezvolil jinou možnost něž chce protože neví co odpovědí budou znamenat. čily ona ta odpověd ukaže jen bezprostřední dusledky(souhlásíš s plánem nesouhlásíš) a né dlouhodobé(pokud nebudeš souhlasit s plánem tahle postava zemře) ale souhlasím že v DA2 byl na rozdil od Alpha protocolu Blbě udělaný ten systém.
        • ano ty myslíš ten autodialog ve Witcherovi...hmm velmi věrohodné. Dobře napsaný jo ale v dialogu jsi měl ve výsledku jen dvě možnosti. To co lidi v ME3 sere to ve Witcherovi nikomu nevadí, zajímavé.
          • Keyz
            Psal jsem se tom, že v DA2 je lehké zjistit jaký vliv má daný věta. I když v zaklínači máš málo možností a dopady na další průběh dialogu v zaklínači nebyly velké, tak nevíš jak to přesně bude a proto to je věrohodné.

            Navíc jsi tam neměl někdy jistotu a možnosti na 100% logicky odvodit jak bude daná postava reagovat. To bylo skvělé.

            V DA2 to poznáš lehce co daná věta udělá s NPC apod. a není žádné napětí a nutnost myslet, snaha myslet anebo předstírat, že myslíš. A jestli budeš znát i dopady své akce bude to ještě horší.
    • Já bych to viděl spíš jako klasickej paragon/renegade styl, de facto to podle mě prostě okopčí z DA2, nic víc.
      • Viktor_H
        Myslíš DA2, kde žadný paragon/renegade styl nebyl, nýbrž podobně jako v Alpha Protocolu osobnost vážná/vlídná; humorná/sarkastická a agresivní/přímá?
        • Paragon/renegade styl je samozřejmě myšleno jako všeobecně, protože u ME jsem se s tím setkal poprvé, v reálu si tam můžou třeba narvat 20 různých ikon a barviček, stejně pak půjdou shrnout do kategorie - hodný, zlý, neutrální, ať už si budou zářit duhově nebo nechají červenou, modrou a bezbarvou možnost....
          • Viktor_H
            Hm, nepůjde. Sarkastický není neutrální a agresivní není zlý...
            • Máš 3 základní typy odpovědí - dobré, vtipkovací a zlé, přičemž ten střední typ ale nespočívá v nějakých dalších bodech, ale prostě v tom, že jeho použití ti na základě toho, u které je to postavy, přidá buď jeden typ bodů, nebo druhý typ bodů, žádná střední cesta, kdy by hrdina byl brán třeba za neutrála tam není, max. prostě nedostaneš ani jeden z těch 2 typů bodů, takže sice dostaneš haldu dalších vstev, ale ve výsledku bude stejně akorát záležet na tom, kolik jakých bodů to dané postavě přinese a ve výsledku je to tedy zase zpátky u modré a červené. Ano, umožňuje to z hráčova pohledu širší možnosti ohledně intencí postavy, ale na konci to stejně akorát hodí výsledný součet do dvoubarevné stupnice, což je de facto styl ME. Tam taky použití renegade odpovědi může znamenat správný a někdy taky jediný funkční přístup v určitých konverzacích. V DA2 bude to sčítání složitější a bude záviset na typu postavy víc, to uznávám, ale pod všema těma možnostma máš stejně jenom různé odstíny kladné a záporné postavy, proto mi prostě nepřijde špatné použít přirovnání, že DA3 použije stejný styl, jako mělo DA2 a zároveň říct, že to bude tradiční koncept paragon/renegade ze série ME. U Alpha Protocolu nevím, bohužel jsem ho nehrál, pokud je tam i nějaký "třetí" styl hraní a ne jenom jednotlivé odstíny těch základních dvou, tak jsou to frajeři, Bioware se to do DA2 přenést podle mě prostě nepovedlo.
            • Viktor_H
              Uf, to je zase samý Straw Man... Tady to máš vysvětlené podrobně (a ano, je to přelomové, stejně jako v AP): http://dragonage.wikia.com/wiki/Dialogue_wheel

              A ano, můžeš získat jinou reakci. V praxi totiž za ideou stojí to, že zatímco "zlá" odpověď protistranu zpravidla nepotěší (Zabiju tě! Naval prachy! Nepomůžu ti! Ukradnu ti všechny plyšáky!), tak agresivní//nevybíravá odpověď může někomu imponovat a může být tedy naopak tou "úspěšnou" cestou v rámci rozhovoru. Je to totiž o tom, že tón promluvy se vyhýbá primitivním morálním škatulkám a poskytuje mnohem komplexnější interpretaci intencí postavy (humorná reakce v rámci situace může být humorná z mnoha důvodů, zároveň může i protistranu rozlítit z mnoha důvodů), a proto má mnohem blíže k realitě (a navíc poskytuje mnohem variabilnější role-play).
            • Na papíře není, ve hře ti to pak stejně přidá pár pozitivních nebo negativních bodů, max. se bude lišit jejich počet, když hra má (viditelný jenom u společníků) systém přátelství a rivality (modrá a červená), tak prostě víc, než hodný/zlý/neutrální získat nejde. U obyčejných rozhovorů to není vidět, ale vážně si myslíš, že když při jednom setkání v DA2 na někoho použiješ jednou agresivní odpověď a podruhé prostě zlou reakci, že získáš jiný výsledek při setkání druhém? Jediné, co tam občas bylo přidané a změnilo to celý výsledek rozhovoru byla reakce, kdy jsi použil nějakou speciální možnost nebo do toho zatáhnul vhodného parťáka, to uznávám.
  • Khanemis
    Inu, působí to zajímavěji jak první Dragon Age, který považuji dosud za ne příliš povedenou hru, která více jak na vlastních kvalitách stavěla na, ve své době, opravdu velmi vlezlému marketingu. Dragon Age 1 měl celkem dobře zpracovaný svět se zajímavým příběhem, ale, dle mě, velmi nezvládnutým level designem (stále se opakující situace, kdy se např každý "přepad", dal cítit na hony daleko) a některými detaily, které jsem měl problém zkousnout.

    Dvojka byla akčnější a komornější, což některým částem hry celkem prospělo, na druhou stranu působila poněkud nedodělaně.

    Trojka přichází s fajn koncepty (vlastnit a spravovat vlastní frakci je vždycky super, doufejme, že to bude mít dostatečnou hloubku) a mnohem výraznější produkční hodnotou (když si vezmu, že třeba v jedničce ani hlavní postava nemluvila:). Jen se mi moc z ukázek zatím nezdá ten soubojový systém. Vypadá strašně rutinně, klasické přehnané efekty, které ve skutečnosti nedávají zdaleka takové zranění jak by se podle vzhledu slušelo, postavy sekají naprázdno do sebe (kdy už někdo udělá konečně v těhle AAA hrách pořádný kontaktní souboj se zbraněmi jako tomu bylo už třeba v Jedi Academy?) atp. Také se obávám toho, jak se opět příběhové volby hlasitě prohlašují jako důležitý prvek her, což často vede k tomu, že jsou ve hře rozhodnutí jen pro to, aby tam byla. Ale nechci zbytečně brblat, zatím to působí slibně. Držím jim palce:)
  • Pokud tam pujde hrat proti inkvizici jako takova destrukce zevnitr, budu o tom uvazovat. Ale posilovat je to teda ani nahodou.
  • Keyz
    Uvidíme ve výsledku. Je zde hodně věcí které se dají pokazit. Takticky pohled může být dost na okrasu jako v DA2 apod... Ale vypadá to zajímavěji než jsem čekal. I když se to zatím podobá DA2 může to být snad dobrá akce jako minulý díl. Pomalejší jako první díl to tedy nebude podle videa.

    - Souboje vypadají hodně akční. Stačí dávat sled seků a protivník nic nedělá. V prvním díle to v běžném boji nešlo. Taky různé efekty jako šutry po zásahu nějakým mečem a super skoky k nepřátelům... Celá DA 2 :( Sice to pěkně v DA2 odsýpalo ale bylo to pak dos šílená akce s rubačka.

    -Navíc má to nějak zvláštní grafiku. Trochu jako diablo 3 styl. Nevypadá to tak věrohodně ani děsivě a hnusně na to v jaké době se to má odehrávat. "Hrady" a zdi jsou krásně hladké a navíc díky tomu stylu to nevypadá ani jako šutr :(

    - Nadšený jásot amerického publika při každé drobnosti tomu dává bohužel korunu.
  • Kr.Pa
    DA1 byla průměrná hra, ořezané pravidla DaD, provařený příběh, sic zajímavé úkoly. Stála mě pouze za stažení. Za ušetřené peníze jsem si na GoGu raději koupil Neverwintry a KOTORy.
  • The_Nameless_One
    Jen takový menší detail: qunari nejsou rasa. Ale jinak to vypadá nadějně...
    • sleepless
      A co jsou tedy "lidé qunu" v obecném měřítku? Respektive, jak je nějak jednotně pojmenovat a zahrnout tím i jejich specifický vzhled apod.?
      • The_Nameless_One
        Uznávám, že je to oříšek. Ostatní národy jim říkají "ox-men" nebo jednoduše "giants". A pokud jsem to správně pochopil z wikie, přesnější označení by bylo "kossith".
        http://dragonage.wikia.com/wiki/Kossith
        • sleepless
          Počkej, ale i kossith je rasa. To už řešíš něco jiného. I ten obr může být rasa, když už jsme u toho. :) Jde čistě jen o shodné morfologické a fyziologické znaky dané vývojem, které quanari mají také, takže je možné je označovat za rasu. Což ostatně činí i oficiální materiály.
          • The_Nameless_One
            No však právě to mám na mysli. Nebo aspoň jsem to pochopil tak, že na začátku budu mít na výběr mezi člověkem, elfem, trpaslíkem a právě tím "obrem" nebo "rohatcem" nebo jak jim říkat. To si většina představí, když se řekne "qunari". Ale kdybych byl hnidopich, mohl bych namítnout, že se klidně tak může jednat i o elfa nebo člověka, protože ti taky mohou konvertovat ke Qunu, a stanou se pak qunarijci.
            Proto bych byl opatrný při spojování slov "qunari" a "rasa".
            Ale jak říkám, je to jen detail.
            • Amylee.Anderson
              Až tam bude nabídka a u těch rambičů bude napsáno "qunari", tak je žaluj.
  • len dufam ze moderstvo bude znova raz povolene... lebo tie charaktery vyzeraju zatial otrasne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit