Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paul_cz
    Být Bakalou tak už to dofinancuju, přeci jen self-publishing na steamu/psn/xlive už funguje, a aspoň by se nemusel s žádným publisherem dělit o zisky. A zisky by byly, protože tenhle tým má talent, a o tu hru je zájem. Stačilo by ukázat víc než ten krapet nepovedený teaser.
    Už jen to Cryengine video vzbudilo zájem o dost větší a pozitivnější.
    Osobně kupuju day one, historické RPG bez fantasy je neskutečně vzácná věc.
    • Evidentně by ses ale Bakalou s takovým přístupem nikdy nestal. Důvod proč chtějí sehnat vydavatele nejsou jenom finance. Je to kombinace rozložení rizika investice a zejména přínos nějakého know-how. Bakala prostě neví jak vydávat hry a vývojáři zase nemají dostatečnou personální kapacitu na to, aby mohli ještě vyčlenit lidi na propagaci a prodej.
      Vlastně by si museli založit takovou menší variantu vlastní vydavatelský firmy, což možný samozřejmě je, ale je to nepoměrně dražší varianta, než jít za vydavatelem, který ví jak na to a má na to dostatečnej počet lidí, který se tomu můžou věnovat.
  • Vždyť to nebude podle mě špatný, doufám že to bude něco na způsob Mount and blade, jó to když jsem hrál, tak mě magie ani draci, elfi atd. vůbec nechybělo, už se těším....
    • jenže mount and blade je tuším multiplayerova hra
      • První "Mount and Blade" je čistě singl a "MaB Warband" je singl i multi, jen abys věděl.
        • to jsem nevedel. ja myslel že warhorse prisli s necim originalnim a ono to kopirka MaB :(
          • Matthew1J
            Jasně... na příběhu založené openworld first person RPG je kopírka sandboxového mixu RPG a strategie kde je globální mapa a zvlášť lokace pro bitvy, města, vesnice a hrady. Tvůj stupidní trolling je opravdu otravný, tos věděl?
          • Touhle logikou by jsi mohl nazvat kopií prakticky každou hru.
  • Proc se dela kolem toho takovej bugr nechapu. Kdyz to ma takovej potencial a investori tomu nerozumi tolik jako hraci kteri si to koupi, at to hodi na kickstarter a da pokoj...
    • Ono je warhorse regnuta v anglii?
      • Tyden papirovani. *3*
  • prudislav
    Jen ne episodický vydávání :-(
    • ucho
      je to ale pravděpodobný. název na to mají ready, budou vyměňovat to za dvoutečkou. a dokončení v roce 2015 taky neposkytuje velký prostor na práci. jen si nějak nedokážu moc představit epizodické vydání u RPG s otevřeným světem...
      • KaloSaper
        Prostě vydáš další část světa nebo nějaké vedlejší příběhové questy jako DLC. Viz. Skyrim a jeho DLC.
      • Spíš to vypadá na crowfunding, Vávra v prvních blozích psal, jak nesnáší když se ohlašují hry na roky dopředu, pak jsou z toho fanoušci akorát rozlazení a taky proč by jinak v teaseru nebylo jmeno vydavatele? Další vodítko je odpočet 34dní (stejně jako na Kickstarteru, jakoby zkoušeli jestli to má smysl, než to spustí) a snaha získat více fanoušku... Proč by tohle dělali dva roky dopředu?
    • Čekali oni, tak budou čekat i fanoušci!
  • Hmm. Blog pan Vavru som citaval dost casto a musim priznat, ze hra tohoto typu by mi sadla. Prezentacny teaser a obrazky beriem s rezervou. Ale urcite sa mi viac pozdava tento styl nez vatsina terajsich AAA nabliskanych a nacackanych titulov s primitivnou hernou naplnou. Kde vam v desat minutovom tutorialy vysvetluju funkciu 5tich tlacitok v hre :P
    Zrejme je, ze s takouto tematikou a spracovanim sa dnes male studio tazko presadi. Kde investory hladaju v podstate hry podobne aktualne najhranejsim top ten hram. Totizto kravataci vatsinou vedia o hrach pramalo a hra podobneho razu ako tato je povazovane za riziko. Aj ked by dopyt po nich v skutocnosti bol vatsi nez to oni predpokladaju.
    Ja som urcite za vznik tejto hry. Sviezi vanok v RPG hrach urcite nepride zo zapadu kedze sa tam vyrabaju plus-minus rovnake hry uz roky. Je to viditelne aj na polskej hre witcher. Kde si prvy diel svojim odlisnym pristupom ziskal miliony fanusikov. A studio rastlo kvantitativne a kvalitativne kazdym dielom(no zatial len dvoma). Treti ma naslapnuto az az :)
    Mne sa ale zda, ze pan Vavra ma trosku privelke ambicie. Hoc to nie je uplne naskodu ale perfekcionizmus je dvojsecna zbran. A pri malom rozpocte a velkosti studia je to mozno privelke susto. Plus cryengine, hoc kvalitny a moderny je narocny na grafikov. A skutocne pekne hry na nich vie robit zatial len Crytek. A problemy s financiami su osemetna zalezitost. Hraci zvyknuty na mnohomilionove hry uz neodpustaju slabsi motion-capturing, menej polygonove postavy alebo co i len slabsi lipsync. Preto pan Vavra to ma tazsie ak chce zaujat hracov a hlavne investorov. Vyrobit co i len prezentacku na urvoni AAA titulov(AAA wtf it is even mean today?! triple marketing?) bez kvalitneho a skuseneho timu z minima penazi je urcite nad sily vatsiny ludi.
    No ale aby som len nenegoval, tak na hru sa tesim ak vobec niekedy bude. Drzim palce. Mozno sa jedneho dna s Warhorse vyvinie studio ktore predci aj ten polsky CD Projekt. Verim ze huzevnatost pana Vavru mu dopomoze k uspesnemu koncu.
    Obdobie skvele, pristup k hernej naplni zaujimave a cryengine dava moznost peknej grafike. Ja by som snad zmenil len nazov, ktory sa mi zda byt trosku divny ale to len tak bokom :)
    Som zvedavi co nam predstavia o mesiac.
    Snad uz uvidime nejake herne prvky a gameplay!! :D
  • Proč tam není vlaječka pro přepnutí na češtinu?
    • spoock
      protože jsou ty stránky špatně zrobené a cz není důležité?
  • REDAKCE Kingdom come, se v AJ překládá i jako Království Nebeské,Takže skutečnéj název je něco jako. Kralovství Nebeské:Vykoupení. Když nechytnete Souvislosti tak tam pak hodíte Přijď království tvé: Vysvobození. a pak to má vypadat blbě když název nezkoní vyvojář ale redaktor.
    • nesmysl, redakce to ma dobre, ten nazev je zcela evidentne odkazem na text motlitby a proto aby to davalo smysl a zachovalo si to symboliku, musi byt ten text prevzat z ceske verze
    • Redakce to ma vicemene spatne, to jo, ale ani tvuj prispevek neni uplne presny. Biblicke kingdom come je trochu neco jineho nez kingdom of heaven nebo god (coz je skutecne kralovstvi nebeske). Abych to jeste vic zamotal, tak kdybych mel titul prelozit do cestiny, tak taky pouziju kralovstvi nebeske – jenze ne jako naprosto ekvivalentni preklad, ale jako ceskou variantu. Proste a jednoduse protoze ceske "prijd kralovstvi tve" (coz by byl 1:1 preklad) v cestine narozdil od anglictiny nefunguje.
      • Teda "spatne" je blby slovo, neni to nejaka divoka chyba, co jsem chtel rict je spis ta posledni veta - neni takovy preklad 1:1, ktery by tady fungoval, a naopak co funguje, neni 1:1 preklad.
    • Ještě že si to napsal, aby si to páni redaktoři, když tak doupravily jak je jejich zvykem po přečtení komentářu
      • Zase ta povaha česká,člověk se snaží upozornit a pomoct,a hned se na něho sesypou jak vosy na med.
  • Ty vydavatale bych nechal bičovat, pověsit atd ...
    • Tilwaen
      Souhlasím. Je nutno nechat všechny manažery velkých vydavatelských studií zbičovat a následně pověsit, protože se opovážili neinvestovat své peníze do nejistého projektu pana Vávry. To zní fér.
  • ;) Pred chvili me v diskusy u predstaveni hry lincovali za to ze jsem rekl ze hra ma problemy s vydavatelem potazmo penezy a hle tady to jasne vyzniva z jejich blogu ;)
  • Panebože tahle hra byla snad založena, jen aby mohla oponovat Skyrimu, bez draků a magie?? Vždyť hry nemají být tvořeny jen aby konkurovali.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit