Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zdravím nadšencov a budúcich hráčov TESA. Ak by mal niekto záujem pozrite na našu stránku http://guardiansofmaraya.enjin.com/activity . Sme gilda SK & CZ hráčov pre TESO. Radi vás privítame.

    ...for the queen we protect, we raise our weapons, unleash our wrath, until the last one has fallen!

    Shadowhorn, Elder of Guardians of Maraya.
  • walltar
    Neviditelné stěny tam nejsou ... jsou tam velké viditelné. *1*
  • HATE na tuto hru je obravdu obrovský..člověk aby prolezl internet pro nějaký pozitivní názor *2*

    O TES jsem neuvažoval, ale přeci jenom jsem nečekal úplný propadák...uvidíme jak to celé nakonec dopadne.

    Čekal jsem, že hlavní výhoda této hry bude otevřený svět bez neviditelných stěn.... *7*
  • Beta testing neni prezentace hry. Vim ze je to pro tebe tezke pochopit,ale je to tak.
  • Beta neznamena finalni produkt. Kde jsi na tuhle hloupost prisel ? Finalni produkt je proste az ten finalni.
    V bete muzou byt (a mnohdy byvaji) cilene pristupne jen urcite casti hry. Jine mohou byt vypnute,nepristupne nebo umyslne pozmenene. To jsou me zkusensoti z ruznych bet.

    Tuhle betu jsem nehral,ale minulou ano. A krome par obvyklych bugu (obvyklych pro nove MMORPG) jsem nenarazil na nic nefungujicho. Za vikend jsem dohral na 7 uroven. A nevim ze by si na minulou betu stezovali sami hraci.

    Tak nebo tak, beta ti muze dat predstavu o tom,zda te bude/nebude hra bavit.(uprimne,proto lide do bety chodi). Stezovat si na herni problemy v bete mi prijde usmevne.
  • Konecna kvalita se da posoudit snad az z kompletni verze ne? V diskuzi je tu popsano, co ze jsme to vlastne o vikendu vsichni hrali;-)
  • 2walltar: Tak jeste jednou ... me ABSOLUTNE nezajima changelog, stejne tak ne zcela nezajima, jestli provozujou klidne 100 ruznejch beta verzi ... jediny co me zajima, s cim se vyprsili VEREJNE, zcela pro VSECHNY zajemce. A oni verejne prezentujou gamesu, ktera ma zcela zasadni bugy.

    To je naprosto zasadni rozdil, proti tomu, kdyz (trebas) prezentujes technologicky demo investorovi, a to presto, ze mas trebas novejsi verzi, ktera vypada lip, ale pada. Jenze v tomhle pripade se bavime o tom, ze budes jeste dlouhy mesice/roky na hre makat.

    4.4.2014 je za jak dlouho?

    Nemluve o tom, ze s nefunkcnima qstama nema vubec smysl spoustet ani betatest ... to ze qst funguje by si snad mel otestovat jeho tvurce rovnou po tom, co ho do hry nadatluje ...
  • walltar
    Tooltipy se mění podle toho co tam máš. Měl jsem přebindováno alt na tab a nikdy se mě alt neobjevil. Spíš bych řekl, že to byl nějaký bug.

    Hlavní linka je vypnutá pro stress test, v closed betě funguje.

    Stačí se podívat do nastavení a to skrývání UI jde vypnout... hrál si tu hru vůbec, nebo trolluješ z patra?
  • Naj bolo ze kazdy treti NPC pokec sa sekol a neslo ho ukoncit, tolko x som /reloadui este v zivote nezdaval.
  • Kursor mysi jde .. ruzne, v hitech ti to obcas rekne ze "teckou (pokud mas default)" => jsou to tak zdatni programatori, ze si ani neumej precist tvoji aktualni konfiguraci a dat ti do hintu realnou klavesu. Ovsem pokud ti to prijde retardovany/nelogicky/... tak zjevne nejses packar.

    V hlavni lince se nedostanes pres lv 10... protoze to proste nefungovalo dal.

    To ze UI ruzne mizi a zjevuje se ... ber jakou soucast hry ... mel bys to prece moc jednoduchy, kdyby ti to ukazovalo tech 5 abilit furt ... ;D.
  • Tos mel IMO celkem kliku.... osobne sem minule reportoval podobnych beden asi 20 (nebyly qstovy), a ted sem se na ne sel podivat, a otevrit nesly furt.
  • walltar
    Akorát oni tenhle systém closed a open bety nedělají .... mají jen closed betu + closed stress testy. Podívej se na ten patch notes ... je to opravdový patch, který šel live před naším Stress testem a nic z něho v ní prostě nebylo = mají jiný build pro stress test a jiný pro closed betu. To je prostý fakt.
    Jedou věcí tam je: Thousands of fixes for quest issues across the entire game. Tohle opravuje ty nespawnující se moby a podobné věci. Prostě jsme to tam neměli.

    Nevím co dál bych napsal ... ale ono je asi zbytečné ti psát fakta, ty si víc na ty alobalové čepičky.
  • Take jsem si TESO vyzkousel, je to velice pritazliva hra a ma dobre questy, ale hodne me zamrzelo, kdyz jsem 45min skakal po jedne urovni a hledal predmet v truhle ktera tam byla, ale nesla otevrit. Az kdyz jsem se odhlasil a znova prihlasil, tak bylo najednou vse ok ale tech 45min uz mi to nevrati :(. Jinak to bylo docela fajn
  • zeby ... mnojo ... od JINYCH hracu?

    Pokud chces delat mmo, tak to jednoduse chte nechte musi byt sandbox. Ches si postavit zcela svuj domecek? Ok, kup si pozemek, vlastnorucne si vykopej zaklady, par hernich tydnu kacej stromy/kutej kameni/... nauc se vsem potrebnym remeslum ... otesej/opracuj/vyrob ... a mozna budes mit do roka a do dne svoji vlastni chatrc.

    Nebo si na to najmi hrace. Nechce se ti kacet drivi? OK, prilipnu na ceduli u radnice ... ze hledam lidi co mi nakacej ... za 100 zlatek ... 10 stromu. Zadna trapna burza ... predani na miste XYZ ...

    Vis ty vubec jak se hraje (ano, dodnes) v realnym svete? To se sejde parta lidi, jeden z nich jde delat gamemastra (pana jeskyne) ... a jednoduse za chodu se utvari svet/ukoly/... mas jen nejaka pravidla v ramci kterych svet funguje. U MMO - specielne u placene, by presne toto melo fungovat. Mela by nad tim sedet skupina lidi, kteri podle aktualniho deni vymejslej ukoly a cile pro hrace ...

    Vyvrazdeni NPC je kupodivu zcela beznou soucasti nekterych mmo ... uplne vpohode se ti muze stat, ze prijdes do vesnice ... a tam nikdo neni, takze ti ukol holt nikdo neda ... ale trebas casem se tam nekdo zase nastehuje a ukol ti da ... uplne nekdo jinej. Pripadne se smert npc resi tim, ze ukol zada nekdo z jeho rodiny ... atp.
  • Tak jelikož jsem čekal že je to týdenní beta tak jsem se hře nevěnoval. Při spuštění kupa lidí vybrali všechny truhly a monstra možná proto jsem dosáhl asi jen lvl 3 pokud vůbec. Boužel při druhém spuštění někdy kolem 8 ráno hra padala tak jsem si jí ani neužil jen jsem všude ležel mrtví když to padlo. Když už hra jela tak my nepřišla moc zajimavá, nevím proč ale něco my v ní chybělo. Možná kdybych jel jen hlavní příběhovou linii tak bych se dostal dál. Taky jsem nepřišel jestli jde nějak vyvolat kurzor myši abych odešel z party, musel jsem hledat menu kde to jde. Nejsem si jistý jaký vliv má různá zbraň, za Mága jedna byla na "mráz" a další elektrická a u té jsem získal asi skill blesk ale moc jsem to nepochopil, moby lvl 2 se my zdáli celkem vytrvalí (asi jsem moc zviklí na to že když jedu mága tak mob ke mě nestihne doběhnout na tak malích lvlech). Nejsem si jistý ale z bet co jsem hrál tak u téhle jsem měl smůlu že v jeden den určitou hodinu padala cca co 2min. Osobně hra podle mě přejde na Free to Play a jak to bude tak to možná vyzkouším a snad to bude lepší.
    Je celkem škoda že ve sněhu nezůstávají šlápoty.
  • Poplatky jsou naprosto jisté.
  • 2tick: A to je ti dobry k cemu? Jak chces v otevreny krajine poradat bitku, kde - zcela logicky - potrebujes, aby vepredu stali obrnenci, a za nima support ... kdyz ti obrnenci nemaji jak zadrzet enemaky? Navic DPS lucisnika je naprosto smesny ... ingame realita je takova, ze defakto kazdej mob stihne dobehnout a minimalne jednou te seknout, nez ho sejmes. Mob se da vyresit tim, ze ti nekdo bude delat tanka ... ale tohle neni reseni na pvp. To by hrac musel bejt blbec, aby mlatil tanka a nechal se sutovat DPSkem.

    Samo, tohle neni problem ani zdaleka jen tes, ale cely hromady mmo, kde pvp vpodstate nefunguje.
  • Mozna jeste 1-2 vikendy test pobezi. Nejspis ti prijde mail, jestli nechces vyplnit dotaznik ... coz kdybys chtel delat poctive, tak je tak na odpoledne ... a casto tam mas naprosto totozny (a naprosto dmntni) otazky nekolikrat.

    Realne se muzes dostat nekam kolem lv 10 ... tam stejne skoncis, protoze dal ti uz nebudou fungovat qsty. Main qst ti rovnou nahlasi, ze nemas prava na vstup do oblasti ... a vedlejsi jsou proste nefunkcni nebo pro lv 10 nesplnitelny. Na lv 10 budes mit v pokladne tak neco kolem 4k (to kdyz si nekoupis vubec nic = nebudes ani vyuzivat teleporty ...) => tak 1/4 toho, co potrebujes na nejlevnejsiho kone.
  • -Tak ve zkratce ... NA byl i minulej test, kdo si nezmenil region na EU, tomu se stahovaly jen patche, byla toho slusna porce.
    -beta odjakziva znamena, ze jde o plne funcni produkt, kde !mohou! (=nemusi) byt chyby, v pripade games je finalni verze hotova klidne i 1/2 roku pred vydanim ...
    -co ma postava spolecnyho s verzi hry? Zeby absolutne vubec nic? Aha, ja si asi nevsim, ze s kazdym patchem kazdy mmo provede wipe ... tedy vlastne tak 1x tydne ...

    Takze dalsi co neumi pouzivat mozek ... ono totiz kdyz chci zjistit realnou zatez, tak jaksi potrebuju, aby mi bezelo vse co bezet ma, ze ... ale to nekteri nedokazou pochopit. To je asi tak stejny, jako kdyz budu predvadet vykon erpcka, a pustim do toho jen uctarnu ... to asi taky nezjistim, ze jejich prace spolehlive zablokuje sklad ... ale proc bych to vlastne mel zjistovat, ze ...
  • 2walltar: Boze co to porad meles o buildu na miru ... mas ty vubec tuseni proc se veci testujou?

    1) alfa ... testujou prevazne sami vyvojari, spousta veci nefunguje, testujou se jednotlivy funkce (= trebas vyroba ... pricemz nejsou funkcni qsty ... protoze to neni napsany)
    2) uzavrena beta ... v prvni fazi testuje vybrana (a dobre zaplacena) skupina lidi, kteri maji s testovanim zkusenost, a umi i trebas kodit ... prave proto, aby mohli popsat v cem je zakopanej pes. hra obsahuje veskerou funcionalitu, ale spousty chyb.
    3) otevrena beta ... hra je v zasade plne funkcni ... a testuje se !predevsim! jeji chovani v zatezi. Samosebou se reflektuji a opravuji bugy nahlasene hraci. Navic na nefunkcnim qstu ani neni co nahlasovat, ze ... specielne kdyz napises nazev qstu/moba a posle jim to jiste i lokaci kde stojis ... a cumis ... na dalsich 50 lidi, kteri prave resej stejnej problem ... ze mob jaksi neni.

    Vis k cemu by ti bylo pustit desitky/stovky tisic hracu do hry, kde mas 1/2 funci vypnutou? No naprosto khownu ... protoze bys zjistil naprosto kulovy o tom, jak se ta hra v realnym provozu bude chovat.
    Vis jak se resej bugreporty? No uplne jednoduse, seradim si je tak, ze nejcastejsi bugy jsou navrchu ... a jedu. Kdyz mas navic aspon 10 000 nareportovany zcela konkretni (vybranej ze seznamu) qst, kterej nefunguje ... tak to je opravdu problem ... opravit.

    Obecne bych to videl tak, ze technicky tahle hra dojede na to qstlike instancovani. Zcela zjevne jim to nefunguje a to tak, ze temer vubec. Muj osobni dojem z toho je, ze prave tohle je zdrojem 90% vsech potizi (pro ty co netusej ... trebas vesnice je pratelska/nepratelska, podle toho v jaky fazi qstu ste ... proto muzete bejt ve skupine ve stejny vesnici, ale nevidite se, ste v jiny instanci)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit