Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale to nema s MMO nic spolecnyho proboha ... tohle je proste wow.

    Co ti brani aby NPC minimalne nejak fungovalo/chodilo do prace/hospody/spat ... a necumelo s ikonou nad hlavou na jednom miste 24/7? Co ti brani napsat qsty tak ... ze trebas NPC najme ... rekneme 20, 30, 100 lidi na nejaky ukol ... a kdyz je splnen, tak dalsim uz ho nezadava? Rekneme potrebuju postavit dum => potrebuju 100 stromu => zadam 100x pokaceni stromu ... a vysledek = viditelny postaveny dum.

    Jop, mmo by melo byt predevsim o spolupraci, tohle je defakto cistokrevnej singl. Pr…del je ta, ze i kdyz v parte ses, tak velmi casto narazis na to, ze s partakama proste danej Q delat nemuzes. Kdekoli jinde se ti proste bud splni, pokud ho mas zadanej, nebo fungujes jednoduse jako support, pokud ne ... tady mas partaky v jiny instanci ... coz je vazne lol.
  • nekromant33
    TES měl některý animace divný, hlavně z pohledu třetí osoby to bylo občas vtipný, ale to co předvádí TESO... Když jsem viděl blok lukem a takový to odstrčení, málem jsem spadl ze židle.
  • walltar
    Nejsem v closed betě, ale viděl jsem partchnotes. Nebo si snad i vymýšlí patchnotes a pouští je na veřejnost jen aby nás oklamali? To už bys asi měl nosit tu alobalovou čapku.

    Já nebudu komentovat to jak testují svůj SW, ale asi zjistili, že to hromadné testování není k ničemu. Zahltí tě to spoustou dat, které nejsou k ničemu, protože lidi neumí napsat bug report. Tak si vybrali lidi, kteří ten bug report vybrat umí a ty zvou to closed bety.

    Mě se několik GB nestahovalo. Poslední fix před touhle betou měl 5MB. Před tím rozdělili verze hry na EU a US a někomu se stahovalo celých 30GB znova a přepsalo se to stejným.

    Ale každopádně nemáme nejnovější build. V tom jsou věci jako možnost přeskočit úvodní ostrov, PvE kolize, zpomalené levelování a podobně. Ten build co máme je dělaný na míru stress testování serverů. Minule tam byli stejné bugy jako teď. Stejné dlouhé načítání, stejné zabugované questy. Ale nebudu tě přesvědčovat ... nasaď si alobalovou čepičku, nebo radši dvě a jdi poslouchat mimozemšťany.
  • Jenze oni zjisti, ze to TES neni, velmi rychle.

    Hele abych nekecal, jediny co na tom vypadalo ze by teoreticky mohlo bejt zajimavy (na nejakou dobu) bylo pvp. Jenze ... kvuli neexistujicimu koliznimu modelu je to zcela nehratelny.

    Jak totiz chces ochranit kouzlici/strilejici/... a neobrneny kolegy, kdyz tebou enemak probehne jako duch. Takze to ve finale vypada jako jedna velka omeleta, kde prvni dycky vychcipou prave vsichni co bojujou teoreticky na dalku. Pak muzou absolvovat dalsich 10minut behem krajinou ... aby si jednou vystrelili a posli opet.
    Minimalne bych cekal, ze nekdo v hvy zbroji se bude pohybovat vyraznejs pomalu ... ale vliv je veskerej zadnej. Takze finalni podoba bude takova, ze vsichni vcetne lucisniku a magu musej mit do pvp platovou zbroj ... jinak zdechnou do 10s.
  • Abych nezapomel, pro ty zvastaly, ze to byl stejny build .. tak proto se stahovalo par GB patchu? Aby se prepsalo timtez? lol lol lol.
  • Tys tu funkcni verzi videl? Ne? Pak to nevydavej za fakt. Zcela normalni a logicky by totiz bylo behem toho cca mesice od minule opravit bugy, nechat to otestovat par testeru v mensim, a pak to pusis znova. Ale trebas vymysleli nejaky uzasny novy zpusob testovani ... jen nevim, co bys asi tak zjistil ... po instalaci a testovani windows 3.1 ... ze je za bugy ve win 8.1 ... ale jo, trebas to tak nekdo dela, a trebas to nekdo sezere i s navijakem, znam takovych dost.

    Nejde o to ze tam budou bugy, ty sou v kazdym softu, ale v lepsi spolecnosti je normalni, ze to nekdo aspon zkusi spustit ... a ze funguje aspon to, co nekdo nareportoval.

    A na tu opravu zcela zjevne potrebuji mnohem vic nez mesic, protoze toto nebyl prvni verejny test. Ale jo, jak sem rek, du prodavat ty auta .. brzdit zacne +- po 14ti dnech (mozna) ... co bys cekal ... jde o novinku.
  • Jediná nebude. Pořád lepší bude FFXIV.
  • 2-DENNÍ STRESS TEST = POSLEDNÍ VERZE HRY...nebo nééééé?!
  • To je jako věta od klasických expertů na problematiku....víte...na tomto poli se pohybuji už mnoho let... :D
    Nikdo nepochybuje o tom, že za x let to taková sláva nebude, ale proč si to řekněme...ať nežeru...aspoň nevyzkoušet :)
  • walltar
    Opravdu veřejně předvádí zabugovanou verzi a opravdu mají closed betu, která jede pořád, má funkční všechny lokace a má úplně jiný build. Je to potvrzená informace.

    Nemusíš tomu věřit, ale je to prostý fakt. Jak bude, nebo nebude funkční lauch nevím, a nebudu to odhadovat. Narozdíl od tebe nejsem vývojář a nemám s tímhle zkušenosti.

    Uvědom si, že tohle jsou prostě stress testy ... mají omezený prostor ve kterém se lidi můžou pohybovat tak aby jich bylo co nejvíc na co nejmenším prostoru. Aby zjistili co se nespawnuje a co se poakzí a podobně. Ale to že se nespawnuje boss je bug, na který nepotřebují měsíc aby ho opravili.

    To že tam budou bugy je ale jasné ... je to MMO, a to jsou tak velké projekty, že nějaké bugy prostě jsou. Taky budou při lauchi padat servery, budou lagy a podobně ... ale není nic jednoduššího, než si týden počkat. Většinou to už bývá v pohodě. Já byl u hromady launchů a zatím každý byl podobný. Tak proč čekat něco jiného? Nebo proč se tomu divit?
  • A vam dvema nic nerika mozek, co?

    1) za mesic to jde do provozu
    2) verejne predvadet zabugovanou verzi? lol si delate pr…del ...
    3) => zvanite nesmysle, tohle je presne to co vyjde.

    A mimochodem ... beta = zcela funkcni produkt, s drobnyma chybama. Ne produkt, ve kterym ... OPAKOVANE, nefunguji zcela zakladni veci (jako ze se nespawnujou bosove, a to tak, ze defakto u vsech qstu kde je treba neco zabit).
    To musi bejt uspesnej test ... kdyz 80% lidi da login, zjistej ze ze 3 qstu ktery maj zadany nemuzou zadnej splnit ... a daj logoff ... predevsim ta jejich chut si to koupit a platit za to musi bnejt primo neskutecna ... lol.

    Ale co, povime si za mesic, jak se budu valet smichem, az tu bude narek, jak nejde to ci ono, od lidi, ktery to zacalujou ... no nic, du si koupit nejakej soft, jehoz dodavatel mi predvede neosetrenou vyjimku ... jiste to po zaplaceni zmizi ...
  • Jo, tomu se rika marketing, verejne predvadet hromady bugu ... a fanboys tvrdi, ze tam vlastne zadny bugy nejsou ...lol.
  • Koho zajima ze je to beta? Vychazi to za mesic. V takovej termin ocekavam zcela funkcni produkt, s maximalne drobnejma muskama, a ne ze nefungujou Qsty, lidi se zasekavaj v rozhovorech/texturach/... Specielne pokud se bavime o !plaenem! produktu.

    Ti prodam auto a dam na nej ceduli, ze je to beta ... holt musis pocitat s tim, ze to nekdy nebrzdi, a jindy samo akceleruje ... normalka, ne?
  • O hru ani neskrtne. Pride sem vykladat nieco o (ne)kvalitach hry.. <3 Cool story, bro~
  • Tebe asi pojem 'beta' toho vela nehovori, co ?
  • Co se týče čekání na daný quest a zástup lidí u daného NPC je prostě MMO. Pokud by jsi chtěl vytvořit pouze multiplayer, pak to nenazveš MMO. Takže řešení na hlouček lidí okolo NPC je nehrát to po vydaní, ale počkat si na rozložení lidí po světě a nestane se ti to aspoň ne tak často (možná u end-game). Blbý spíš je, že jsem si nevšiml, že by existoval quest pro partu. Prostě i když jsi v partě, tak to plníš sám za sebe a to včetně sebrání questu (což mě osobně se nelíbilo).
    S tvorbou zbraní máš pravdu, na druhou stranu je to z hlediska MMO jedno z těch lepších zpracování craftingu, vylepšení. Je jasné, že koncept této hry se v některých aspektech klonil k současným ztvárněním MMO, na druhou stranu je nutné se pozastavit nad otázkou, jak to vytvořit, aby to bylo fér a existoval tam postup v rámci levelování (což je problém většiny MMO - musí se v MMO něco vylepšovat a za každou cenu?).
    Není to dokonalá hra a já osobně do ni zatím ani nepůjdu, ale to neznamená, že je něco vysloveně špatně. Vytváření hry a hlavně MMO je náročnější z hlediska pravidel a výpočtů (DMG vs HP) i takový blizzard, který se tomu věnuje a pořád hledá něco nového ve zpracování, naráží na určité překážky (tam je pohled naopak, že skilly maš všechny přístupné, ale DMG a další věci jsou ovlivněny výbavou).
  • Bojovej system je presne jako wow ... jen misto 30 abilit mas 5 ... protoze 30 cudliku packari nemaj. Jinak jen zbesile mackas a tvoje postava nejak macha necim kolem sebe ...
  • A vetsina dmntu jako ty nedokaze pochopit, ze za mesic to startuje do ostryho provozu => NIC se NEZMENI. Toto JE FULL hra. A presne takto to bude fungovat. A ja bych fakt chtel videt vyvojare, kterej by ukazoval 1/2 roku starej zabugovanej build ... aby nalakal zakazniky ... lol lol lol
  • walltar
    Tyhle stres testy jedou na starém buildu. Existuje uzavřená beta a tam je hromada opravená a spíš se už balancuje co jsem se díval na patchnotes. Stress testy jedou pořád na tom stejném buildu, jako ten první se mě zdá.

    Takže toho bych se až tak nebál. Ale já za celý víkend narazil na pár bugnutých questů a semtam zásek UI. Nic drastického. Prý ale hrozně lagoval Cyrodiil.
  • Spustil sem to, zjistil po par minutach, ze je tam stale hromada bugu, coz potvrdila i hromada lidi v chatu, spouste znich nefugovaly ani zakladni veci ...

    Jelikoz do oficielniho spusteni je to presne mesic ... tak to bude tak gigantickej pr…ser, jakej uz dlouho nebyl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit