Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takze jestli jsem to spravne pochopil tak z toho vznikne rpg rubanice ve stylu Hunted:Demons forge kde budu linearne prochazet a postupne se mi budouou odemikat pohyby vsude svitit rady co musim mackat abych sejmul bosse atd........sorry du blejt to uz neni dark souls
  • Magister_Peditum
    Taky mi je hned připomněli. *15*
  • Magister_Peditum
    A já měl za to, že to je jen prasečí rypák s otevřenou pusou. Už na ty blechy asi nevidím. *15*
  • Úvodní boss mi přišel jako takový filtr. Zabiješ = hodně štestí do hry / nezabiješ = tohle není pro tebe.
  • Inquisitor
    Přiznám se, že na mě to bylo dost těžký. Když jsem asi po dvacátý opakoval celou uvodní lokaci a ten první boss mě vždycky zabil za dvě vteřiny :), tak už to na moje nervy bylo přespříliš.
    Jinak tady průchod hrou za půl hodiny. http://speeddemosarchive.com/demo.pl?DarkSouls_Resets_3245
  • Keď zrovna netroluješ tak máš aj celkom zaujímavé príspevky. *3*
  • Ale zase v DS tutorial byl. Celé Undead Asylum byl tutorial. V něm se člověk naučil vše potřebné o ovládání, pokud jde o to co dělá který stat i to se dalo ve hře zjistit. Stejně tak ti hra vysvětlila i ostatní důležité věci. DS byl skvělí v tom že ti nikdo neříkal kam máš jít, to všechno sis musel zjistit, základní vysvětlení však dostals
  • Tak takto vyzerali hry pred 20 rokmi na Sege a to je presne dôvod prečo sa Dark Souls v dnešnej dobe považuje za HC hru. Vtedy keď si si kúpil alebo požičal novú hru nikto ti v prvých 2 minútach nevysvetlil čo máš robiť a čo nie, aký item ti je na nič a aký je užitočný, na akého nepriatela čo platí. ( a to sok zabudol dodat, že vtedy si vedel po anglicky tak maximálne game over start a to je asi tak všetko) S každým zahratím si sa dostal kúsok dalej a stal si sa o trochu lepším, objavil si nové veci, nové výzvy ktoré si musel prekonať a to ta uspokojovalo.

    Hra určila pravidlá a podla tých sa hralo. Bolo len na tebe či na to máš aby si ju porazil. Ale v rámci jej pravidiel.. Vtedy si s hrou bojoval a porazil si ju. Mohol si byt na seba pyšný. A preto si si mohol hovoirt hráč.

    Dnes si hovorí hráč každý kto chodí pár hodín denne po mrtvom skyrime a robí nezmyselné questy do úmoru aby sa mu zmenilo číslo x na číslo y, nemeniac v hre absolútne nič.

    DS bola prvou hrou po dlhých rokoch ktorá toto priniesla spat. Neviem aký tutoriál by si chcel ale viem, že ak o nejakom čo i len uvažuješ tak mi je jasné, že DS nie je hrou pre teba.(no offense)
  • *honit si
  • Ty vole, pos_r se z toho.. Všechno stojí na hrách, to víš že jo.. Z toho vyrosteš, mladej.. Pak přestaneš furt rozdělovat hráče na třídy a hodit si (nejenom) ego nad neporazitelným bossem.
  • Sakra, právě ta nejasnost mě jako člověka co jinak HC RPG téměř nehraje na DS hrozně bavila. Jistě překonávání bossů bylo skvělé, ale právě ten pocit neznáma a závan téměř opravdového dobrodružství byl úžasný. Jestli z toho udělají kecací blbost plnou emocemi nabytých NPC a stráášně zábavných a moralistických rozhodnutí ala ME tak jim na to kašlu. DS přinášelo skvělí pocit z dosaženého úspěchu právě proto že bylo tak nejednoznačné, ale přesto vnitřně logické.
  • Spades
    Jenže l takovým věcem ani tutoriál neslouží. Tutoriál tě má seznámit s ovládáním, ne ti říct taktiky na jednotlivé potvory.

    Mě jde o věci typu - co ovlivňuje tento stat, k čemu je tady tento ukazatel, co se stane po smrti...
  • irdzi
    A hrál jsi "to" nebo si to jenom myslíš?.)
  • Ale jdi ty brepto...
    V DS hrách na tebe nikdo nehází "všechno najednou", prostě tě to flákne do světa a "zkoumej, hledej, nalézej" - to je jejich hlavní kouzlo. Právě to, že na začátku tě rozseká každá uslintaná zombie a na konci se do tebe za celý souboj boss ani jednou netrefí, je v DS zpracováno široko daleko nejlépe, jenom to není někde napsáno, nesvítí tam šipka a nebliká tutoriál. Ten svět je zkrátka tajemný - a na to, jak funguje, musíš přijít tím, že hraješ, ne že cestou z krámu v tramvaji přelouskáš manuál.
  • irdzi
    V podstatě souhlasím. člověk aby u dobrých her doufal v nízký prodeje aby z toho hned neudělali dojnou krávu:) Zatím je brzo dělat nějaký definitivní soudy i když to co zatím řekli vypadá na dost pravděpodobný fail.
  • Tak nějak :) Na druhou stranu, Dark Souls je po všech nerfech i po DLC pořád ještě "slušně HC hra", podle mne tak akorát na hraně - ještě je to hodně drsné, ale "už se to dá". (Pamatuju na svůj první run v Demon's Souls, všechno šlo fajn, ale pak jsem omylem po cca 30 hodinách hraní při bitce s brouky zaútočil na vendora ve 2-2, který jediný prodával základní šutry. Po celodenním "random drop" farmení jsem si řekl, že se na to můžu vykašlat - a rozjel hru raději znovu.)
    Dark Souls mne na začátku trochu vylekalo ("respawnující se lahvičky, cože??"), ale nakonec jsem to vzal jako takovou "maliličkou úlitbu mainstreamu". Pak přišly nerfy ("cože, z koster teď padají duše??"), ale bral jsem to, jako že to pořád ještě je ok, byť ne tak, jako dřív. No a teď čtu o Dark Souls II a tiše doufám, že hned tak nevypnou servery jedničky. Offline by to byla nuda...
  • Spades
    Tyhlety články mě dokážou jen naštvat. V RPG hře nemá být postup tím, že vás to kopne do boje a uč se, ale tím, že se vylepšujou statistiky. To, že hra nemá tutoriál je naprosto v pořádku, ale když to na vás hodí vše najednou, to je jak kdyby ste první den letecké školy sedly do F-16 a očekávalo se od vás, že to budete umět... To je prostě dementní.

    Absence křivky učení není HC, to je lenost vývojářů.
  • irdzi
    uniklo ti něco
  • trafená hus zagágala...kvôli takým casual ako ty tu budú zachvílu len tupé koridory s padajúcimi mrakodrapmi a autohealom...
  • Viktor_H
    Vždyť ten tu normálně je! *1*

    Hle: *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit