Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja bych mel spis dotaz nevite nekdo kam se ukladaj ty screeny udelany ve Photomode ?
    • Do Autologu, tam si je můžeš prohlídnout
  • Ok odinstaloval som to. Uz ma to nebavi tak ako 1-ka aj ked neni tam moc rozdiel. 1-ka bola aspon prva jedinecna a tohle je viac menej datadisk. Jazdny model mi uz nestaci ked nemam obecne rad okruhy, skoda ze to nie su fiktivne graficky namakane trate ako v arkadovych dieloch serie *9* . Drift SUCKS. Tenhle jazdny model a stara skola level designu... to by bolo nieco. RPG prvky ako upgrade a experience ma nemotivuju dostatocne. Z okruhovych hier som hral v zivote len GRID a Shift 1 a tu uz mam pocit dejavu, vacsina trati a layout akoby som uz videl x-krat. To preto ze sa vsetci snazia o verne kopie realnych trati a pak mam pocit ze som to uz hral. Skoda, neni to zla hra ale proste zacala nudit. 6.5/10.
    • no pokud si hral z okruhovych jen Grid a Shift tak jsi jeste nehral dobrou okruhovou hru .. ocividne nejses typ na okruhy, kde prave to ze ten okruh vidis (jedes) po 200 krat a znas ho naspamet a jen hledas jak ho projit rychleji, ladis auto aby ti dalo tu desetinu sekundy na vyjezdu ze zatacky je to proc bys hral okruhy a ne mestke honicky .. takze to nutne neznamena ze Shift je spatna hra (dobra neni) ale v tomto pripade je to presne naopak nez to vidis ty .. jiny jizdni model a tahle skola leveldesignu (jelikoz jde o kopirovani reality tak neni kde udelat chybu), pac zpracovani trati (vizualni) je to nejlepsi co na celem Shiftu 2 muzes najit ;)
      • Ja viem a mas pravdu, nicmene pointa je ze oba Shift 1 i Grid ma bavili dost na to ze som ich dohral do konca. A tiez boli o okruhoch. Stary arcade styl v poslednych hrach tejto serie ma tiez nebere prave preto ze je uz prilis stary a arcade jednoduchy, tenhle jazdny model by bol fakt ako z neba. Este mi vadi GTA styl a free roam v poslednych arkadach tejto serie. Mal som rad styl po Undeground 1 a pred nim, od U2 uz bolo vsetko na nic, moc zdlhave a zbytocnosti natahujuce cas. Myslim si ze skvely semi-jazdny model ako ma Shift 1,2 a stary styl levelov ako bol undeground 1 a tie pred nim s peknymi fiktivnymi neopakujucimi sa levelmi je presne to co NFS seria potrebuje, nie nudne okruhy ani suchy GTA styl. Back to roots enhanced!
        • Co ma GTA = Grand Theft Auto spolecneho s Shiftem? Nemyslis nahodou Gran Turismo = GT?
  • Kdo si hru stáhnul od Reloaded, tak má místo pouze jedno právo - držet hubu a nestěžovat si.
    • rad by som ti pripomenul ze ako potencionalny zaujemca o kupu - stiahnutie reloaded verzie zo mna nerobi pirata. chapem tvoju pointu, len nabuduce si davaj pozor aby si sa nedotkol slusnych ludi... nehovoriac o tom ze svoje nazory a nadavky na reloaded verziu mozem prejavovat akokolvek chcem, pripadne sa mozem pytat ci originalka robi to iste co reloaded verzia specialne potom co EA nevydava dema a totalne dlabe na PC komunitu. Takze doporucujem nabuduce si ujasnit kde je vlavo a kde vpravo nez vykrocis...
      • smejki
        čo to je potencionál?
        • Jazyková poradna Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR:
          "Chceme-li vyjádřit, že je něco možné, uskutečnitelné, eventuální, můžeme jako synonymum užít i přídavné jméno potenciální: předkládáme klientovi své potenciální požadavky; vyčerpání všech potenciálních možností vědy; zkrášlila okolí pro potenciální kupce. SSJČ i ASCS nabízejí ještě i řidší podobu potencionální: skuteční i potencionální obchodní partneři, ale ta se v praxi – zvláště v psaných projevech – uplatňuje poměrně zřídka."

          Ano, to slovo pravděpodobně vzniklo nedopatřením, nicméně je tolerováno. Mám ho ve slovníku cizích slov i v Lingea Lexiconu. V každém druhém postu jsou tu horší věci.
        • to je hovorova forma slova potencial :)
      • Drak_1
        To ked si stiahne nejaký film alebo album pozriem vypočujem a zmažem tak už niesom pirát to som nevedel dobre vedieť to sa vrhnem na torrenty jak Ďábel *1* *1* *1*
        • no ciste technicky dokad to nenaistalujes a neschvalis licence agreement a pokud se u stahovani nepodilis na sireni tak ne .. nejses pirat .. ciste techicky ;)
    • To jsi to tedy všem pirátům hustě natřel.
  • Zatím je ta hra ale docela zaguvoaná, dost lidí (včetně mě) má problémy s feedbackem, který se při pauznutí hry vypne, nebo do závodu nenaskočí už od začátku, prostě opruz. Snad s tím pánové něco udělají co nejdřív
    • krunoslav
      já mám zase zabugované zrcátko..občas zůstane černé a ruce jezdce se nepohybují, ale volant ano..ale stává se to jen občas
  • Asi se nedozvím reakce z testu někoho kdo ví co je (rFactor,iRacing,Race,GTR,LFS..)???????

    Toe samá grafika, barvičky, na klávesnici to nejde ovládat :D:D:D:D

    Je tu někdo takovej prosím??????????
    • No tak já jsem oldschool simracer a Shift2 je mi sympatický a baví mě. Nemůžeš čekat, že to bude hardcore simulátor, ale už to prostě není čistokrevná arkáda jako starší NFS. Ovládání vozu má blíž k simulátoru než k arkádě. Samozřejmě to hraju na elite bez jakýchkoliv pomocníků s manuálním řazením a spojkou (G25). Zatím jsem se ale vezl pouze v Sciroccu a Evo9, předpokládám, že ty GT1 budou mít v chování k těm skutečným monstrům hodně daleko. Evo9 ve hře není zas tak hravé jak v reálu, nějak mi tam chybí pocit, že jedu ve čtyřkolce... Předpokládám, že modeři tu hru zase posunou trochu dál...
      • Naprosto s tebou souhlasím,
        chtěl jsem něco v tomto směru napsat.Jezdím iracing a musim říct,že je mi shift opravdu moc sympatický.S ovládáním vozu jsem se celkem rychle zžil a je to opravdu zábava jakou bych od takové hry mohl čekat.Má to něco co iracing ani rfactor nemá a to je podlemě zábavně,dobře a chytlavě udělaná kampaň.Jízdní model komentovat nebudu ani na to nemám nárok,protože jsem nikdy v žádnym závoďáku nejel.Jediný co mě u takových her štve, je jak se pořád chtějí přiblížit realitě tím,že tam dají pohled z kokpitu s helmy a čím více se obraz třese a naklání do zatáček tím je to "údajně" realističtější.Co to je za blbost-když jedete v autě,tak se to samozřejmě všechno třese a naklání,ale člověk je snad uzpůsoben tomu,aby tyto věci nějak eliminoval a k tomu slouží hlava a oči.Takže v důsledku toho samozřejmě vidíte v reálu stabilní obraz.A důsledkem tohoto snažení tvůrců hry je,že se z těchto pohledů absolutně nedá hrát,protože se netrefíte do zatáčky a proto je v profi simulátorech obraz z kokpitu stabilní nebo jen s minimálním pohybem,aby to vypadalo věrohodněji.Pokud bych to měl brát komplexně,tak dávám pro Shift 2 palec nahoru a to jsem "oldschool simracer":-)
      • Dobře dobře..... děkuji. *5* Je mi jasný že nepůjde o žádný HC, ani GT5 ani Forza nejsou HC..
        Ocením ale každý posun směrem ke slovu "simulace" Po tom vtipu jménem Shift 1, kterej jsem měl taky bohužel možnost vyzkoušet na G25.. A horší pocit z jízdy a ze hry jako takové jsem dřív nikdy neměl. Tomhle počinu dám šanci, určitě ale nepoletím do obchodu a nedám za něj to co se momentálně chce... Každopadně ještě jednou díky.
        • Shift 1 jsem zkoušel demo a na volantu mi to přišlo téměr nehratelné. Dvojka je buď s fyzikou už někde jinde, nebo má líp udělané nastavení, kde se to dá udělat tak, aby se to chovalo trochu jako auto *4*
    • Já se považuju za simracera, ale SHIFT nebudu ani stahovat *1* . Dokonale mě po těch prvních ohlasech přestal zajímat.
      • :D:D:D já sem taky hrozně skeptickej. Ale přece jen z dostupných materiálu - screeny/videa to nevypadá tak zle ale zajímá mě právě někdo kdo rád sim a kdo už si na tuhle hru sáhl :)
        Díky za odpověď.
        • koupil ... pokud jedes Simbiny na Sim se vsim off tak budes konstatne udiveny nebo nasrany :) .. zapomen na predcizni setupy (zadne realne hodnoty v cm, pascalech a pod..), zavody na vice naz 2,3-5 kol dlouhych 2km, chovani aut tak jak jsi zvykly a pocit ze mas auto na 100% pod kontrolou nebo ze na zaklade setupu umis predvidat jak presne se bude v ktere situaci chov ... povedlo se mi prasknout gumu po par minutach pretaceni na miste ale motor jsem mel vytoceny jakkoliv a jede vesele dal .. v podstate ani kdyz v plne rychlosti kopnes z 6tky 1cku tak nemas problem .. atd .. proste same old .. v pekne grafice ...
          • OK. Stenjně si to člověk musí zkusit už jen kvuli těm řečem EA :)
            Schyluje se ale ktomu že všechno týkající se 4 kol z dílny EA začnu 10000% ignorovat, nebo se tomu permanetně už jen smát.
            Díky za info k věci...
            • Nezapomeň ale na to, že to dělali Slightly Mad studios, kde (pokud se nemýlím) jsou lidé, kteří dělali na GTR nebo GT Legends...
        • * už jen pro tohle: "SHIFT 2 a jeho následovnící budou přímou konkurencí Forzy/GT5"
          Tenhle pre-release nejodvážnější kec jakej jsem kdy slyšel se mi zaryl do paměti a nedaám si pokoj dokud nezjistím jak tomu doopravdy je :)

          Samozřejme že to je jakobych řelk, že přístí rok se projdu po měsíci ale přecejen, jsem zvědavý.... Stačil by volant a pár kol, jenže tu možnost momentílně nemám. :/
  • Tak som sa dostal v kariere k zavodu kde som mal Porche a AM. Oba mi prisly otrasne. AM lietal zadok na asfalte ako na lade a Porche zas taha na vsetky strany. Zacinam mat seriozny pocit ze fyzika bola riadne skrtnuta od prveho dielu. Uz nemam taky pocit realnej jazdy ako v prvom diely. Chvilami som si az pripadal ako u Codemasters hier. Moze niekto potvrdit alebo vyvratit ci sa jazdny model a fyzika zjednodusili/usekly?
    • Hehe *1*. Aston má motor vepředu, ten by moc lítat neměl, naopak Porsche být přetáčivé může. Zas nám to chlapci autoři nejak pomotali *1* *1*
      • To není pravda. Mnohem víc, než kde je umístěn motor, záleží na celkovým vyvážení auta, výšce, odpružení a samozřejmě stylu jízdy. Kdybych jel podle tvý logiky, tak má porsche motor vzadu, zatěžuje víc hnanou zadní nápravu a tím by mělo docílit vyššího přilnavosti, než aston, kterej zatěžuje předek. Ale takhle obecně to samozřejmě neplatí.
        • Taky Porsche by IMHO mělo mít o něco lepší trakci v přímém směru právě díky zatížení zadku. Jasně, že co se týče zatáček, tak jde o celkové vyvážení a je fakt, že moderní 911 by se měly chovat rozumě, ale o starých modelech je známo, že se v zatáčkách chovají trochu "vesele".
  • "extraligou, kterou kope Gran Turismo a Forza."

    Aku extraligu? Co je to extraliga?

    "Fandové LFS můžou mít dál nohy v teple"

    Okrem LFS existuje este rfactor, race07, netcar pro alebo iracing. Uz by bolo nacase prestat porovnavat NFS/Shift s niecim inym, co nikdy nebude.
    • Radioaktivni_surikata
      Shift má stenej fyzikální engine, jako rFactor, race07 a F1 series 99-02, takže tomu tak klidně mohlo být, pokud by si to autoři skutečně přáli naplnit a nejednalo se jen o marketingový řečičky, aby i děcka mohli ve škole machrovat *3*
      • Autoři to myslím nazývají "Madness Engine", ale mělo by to mít kořeny v gMotoru, podle toho co jsem slyšel. Ačkoli nechápu ty vztahy, gMotor patří ISI, takže oni nechali SMS, aby ho překopali a pak označovali za vlastní? Dál, pokud je gMotor schopný takovéto grafiky, proč screenshoty z rFActoru 2 vypadají jako hodně chudý příbuzný? SMS je o tolik větší a schopnější studio než ISI? Nebo jde čistě o peníze od EA? Mám v tom guláš.
    • "Extraliga" mezi komplexními "polosimulacemi", kam se SHIFT očividně chce vetřít. A k té druhé poznámce - SHIFT byl inzerovaný jako "nejrealističtější simulátor všech dob" a podobné žvásty a že i simraceři si budou Elite mod pochvalovat. Nakonec skutek utek, jako vždy a celá reklamní kampaň EA nebyla nic než bohapustá LEŽ-. Kdo se opět taky nechal nachytat? *1*
      • Ja som im neveril a vedel som ze to dopadne takto. Musim povedat ale ze skoda.
  • Je možný že hra pojede se stařičkým volantem Logitech Formula force GP (ne EX)?
    • Podle toho, jestli máš ovladače pro svůj windows. Já mam starší volant od speedlinku, ale protože sem přesedlal na win7, tak už musím shift hrát na xbox ovladači, protože k tomu volantu už pro sedmičky nedělaj ovladače...
      • Skus Vista ovladace ak take su, to by malo ist.
  • blahorodie
    Nazdar ...
    Mam s tou hrou problem , ide mi na 20-30 FPS !
    cudne. Skusal som rozne nastavenia , ale stale to iste .

    pc: Intel i7 930@3.7 GHz, 6GB DDR3, Ati 5970 2GB, win7 64 bit, najnovsie ovladace.

    respektive napiste ako vam to slape, resp. ake mate grafarne a na kolko fps , vam to ide .

    Dakujem . *10* *10*
    • To nebude problém hardwaru. Píšeš, že máš Win7, zkus tu hru spustit jako správce. Pravým klikneš na spouštěcí soubor>Vlastosti>vybereš kartu Kompatibilita a úplně dole zaškrtneš "Spustit tento program jako správce". Problém je, že ať máš administrátora uživatele, stejně windows programu nepustí plný výkon, dokud to nezaškrtneš. Tahle skrytá obtíž tu je už od Vist. Každopádně napiš, jestli rada pomohla. Hodně mým kamarádům jsem to radil, ale když sem k nim přišel po půl roce a měli jinou hru tak to zase neměli zaškrtlý a zase brečeli. Ignoranti...
      • blahorodie
        Takze skusal som to, skusal ale nepomohlo nic 20-30fps, hm ... nechapem
        • este raz, vypni catalyst AI uplne off alebo ak uz to ovladace maju tak hladaj a vypni crossfire alebo cokolvek co zapina dual gpu
          • blahorodie
            *8* *8* *8*
            proste furt na 20-32 FPS ? nechapem
            • Tak uz potom len nvidia *5*
          • blahorodie
            skusim a dam vediet, dakujem za radu *3*
    • Ja mam Intel C2D 8400 3,0Ghz 4GB DDR2 Ram,GTX460 1GB. hraji v rozliseni 1680x1050 vse Na High 8xAF a 4xAA a neklesne me to pod 35Fps.
    • Ak sa nemylim 5970 je dual gpu karta? V tom pripade skus vypnut catalyst AI co by malo vypnut interne crossfire. Podobny problem bol u Drakensang ak si dobre pamatam. Ja mam core duo e7400 3.6ghz a gtx260. Vsetko na max v pohode ale netusim kolko fps to ide.
    • takže na E5200 + HD4850 to ani nemá cenu zkoušet? *1*
      • na Phenom XII 550, 6GB ram, GF260GT jede v pohode .. kdyz tak v nejhorsim nizsi detaily stejne nepoznas diky bluru :)
      • Review kód byl testován na Phenom X4 965 BE a HD4850 1GB... běželo absolutně bez problémů.
  • krunoslav
    zajímalo by me kolik lidí co to tady kritizuje má PC verzi, protože potom sou všichni usvědčenými piráty, když se hra ještě neodemkla *1* nebo vás to naštvalo, když ste si přinesli domu krabičku a ono to hlásalo, že se to ještě nenechá hrát, a proto si stáhli crack?
    • Mam original hru a hraju ,ale mam tam dany crack.Nechce se me nesmyslne čekat HRU mam a nehrat tak to se v EA po...ly?? Jsem kvuly tomu pirat ??????
      • krunoslav
        se hned nečerti *3* taky me nebaví čekat, ale tentokrát se neukvapím..tim více jsem natěšenej
        • blahorodie
          Pane Boze ked vidim tu tvoju fotku v profile, mam chut kopnut do LCD, nieco strasne, fuj
          ohavne a hnusne *12*
          • krunoslav
            je tohle server o hrách, nebo o módě? klidně si do něj kopni, alespoň tu nebudeš moct psát takové ošklivé věci *3*
        • Ok jen nechapu proč stim dela EA takove caviky když jen tak akorat šikanuje poctive platici hrače a pirati si vesele hraji.
          • krunoslav
            a jaké je uvedeno oficiální datum vydání? 1.4. takže proč by hru měli odemknout dříve..už si někdy něco koupil na steamu? tak tohle ber jako preload *3*
            • A k čemu je to dobre??? Prachy maji za to tak nebo tak nebo NE? A na steam kašlu ja tu hru chci met doma fizicky. Ja jen ze je to opět jasny přiklad že poctive platicy hraci jsou ZAS na tom Huř.
    • To snad dá rozum, že pokud někdo má PC verzi, která ještě není oficálně odemčená, tak je pirát. Ale kdo tady přímo napsal, že má PC verzi? Spekulujete *1*
      • krunoslav
        předpokládám, že PC verzi má většina, jak tady kolega píše, je velice jednoduché z jejich dotazů poznat:) vyzývám všechny piráty, ať mi dají mínus! ať vidim kolik vás tu běhá *1*
        • Erien
          A co je na tom? Hru jsem stáhl zjistil, že se mi nelibí a že bez volantu si to nezahraji a hru jsem taky smazal. Od té doby co jsem vyhodil peníze za Mafiu 2, už bez vyzkoušení nic nekupuji.
          • +1
      • Tak třeba Octanio se ptá: "Muze nekdo napsat optimalni nastaveni na klavesnici? Zkousel jsem snad uz vsechno. Dik." Znáš nějakou konzoli kde se dá hrát na klávesnici? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit