Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Shaker
    Koukam, ze EA ma dalsi zarez do pazby jak na*rat platiciho zakaznika...
    • Maj na to zvláštní oddělení
      • Ono hloupe ovce stejne budou tyhle EA sr*cky kupovat i kdyby jim naservirovali ho*no. Takhle to dnes bohuzel chodi, hlavne megahype a uspech je zarucen. Jedine s cim EA totalne ujeli je SWTOR, jelikoz MMO hraci jsou velice specifikovana sorta lidi, ktera kdyz nema do ceho pichnout, tak jdou jinam a na tohle v BW potazmo u EA pozapomneli pri sve kalkulaci a megahypu teto hry.
        • A jako korunu tomu nasadili f2p, kde si musis kupovat i GUI, abys to moh vubec hrat ... ;D A jako bonus, pokud jako platici hrac ziskas nejakou vybavu, a pak platit prestanes, tak prijdes i o tu vybavu, kterou si zaplatil - respektive ji nemuzes pouzivat.

          Takze bych to videl tak, ze brzo se podobna vymozenost objevi v simcity. Typu "chces svuj save? Tak zacaluj"
  • Jako osobne DRM a velikost mest novyho SimCity taky moc nemusim, ale tahle "recenze" je opravdu dost bidna. Zvlast hru jako SimCity nelze pokryt takhle kratkym textem, autor by si mel udelat priklad treba z tohoto videa. :) http://www.youtube.com/watch?v=7-KeHtlUf2M
    • A já bych jen doplnil, že to video jsou jen první dojmy, ne recenze. *15*
      • to sice ano, ale byl to priklad, jak by se mela pokryt hra s rozsahem jako je SimCity
    • hah, tak jsem byl pomalejší *thumb up*
  • Verdikt: Z něčeho, co vypadalo jako velmi slušný restart zasloužilé budovatelské série, se vyklubala omezená nuda. Nové SimCity možná jednoho dne bude dobrá hra. jen když budou města 4x - 5x větší, když se hry ujmou moddeři a online prvek bude fungovat tak, jak by měl.

    Čiže nikdy :D
    • online prvek bude fungovat tak, jak by měl. ... jako že tam vůbec nebude tak to potom jo *3*
      • mody pre to asi tiež nebudú keďže je jasné, že chcú mať minimálne toľko DLC ako The Sims 3
  • Tak ja jsem si SimCIty take vyzkousel, stravil jsem 2 hodiny hranim u znameho. Nejdriv jsem se pripojoval na server vychodni evropa 1, kde to po chvili spadlo, takze sem zacal hrat na serveru antarctica. Moje dojmy jsou takove, ze jde o mnohem blbuvzdornejsi hru, nez sem cekal. Jelikoz nejsem zadnej zapalenej fanda budovatelskych strategii, cekal jsem, ze v tom budu nejaky cas plavat. Nicmene po 2h jsem mel zcela funkcni mesto s cca 50tis obyvateli a prijmem 10 000/h. Samozrejme jsem udelal nejaky zacatecnicky chyby, jako ze jsem si nezkontroloval kde jsou loziska nerostnych surovin a nasledne jsem je zastavel obyvatelnyma zonama (rafienerie stojici mezi vilkama se vyjima fakt dobre :D), ale i tak jsem mel slusne rozehranou mapu. Takze pro nejake hardcore fandy co radi piluji ekonomiku do posledniho detailu to asi uplne neni, tady to jde temer samo. Mozna az moc snadno...

    Male mapy me s*aly take. Ten prostor urceny pro mesto naprosto neodpovida realite. Mnohem vice bych uvital, kdyby jedna mapa, ktera je rozdelena na nekolik samostatnych mist pro mesta, byla jedno velke hriste, kde bych se mohl vyradit. Mohl bych postavit jedno obrovske mesto, nebo nekolik mensich. Sam bych si mohl stavet dopravni sit -zeleznice a dalnice. Bylo by to podle me lepsi, protoze soucasna velikost nedava moc prostoru pro opravdove staveni mesta.
    • Jednoduchá rada. Kup si Sim City 4 Deluxe a tam budeš mít vše co jsi zmínil a mnoho navíc :D
      • Jo taky nad tim premyslim. Jsem rad, ze jsem si to nejdriv vyzkousel. Kdybych za to dal tech 1200 a jeste musel instalovat pitomej origin, asi bych si ted rval vlasy. SC4 na steamu to jisti, jen mam trochu obavy, aby to nebyl opak noveho SC - tedy az moc hardcore.
        • Keyz
          Já se vždy držel rady který bylo u recenze v levelu a ta zněla abych prvně prodělal :) pak dostaneš budovu která není populární ale vydělává. No a pak stačí hlídat si prachy a postupně to jde. Hlavně stáhnou státní služby tak aby byli využité. Tedy je na nic mít školu kde se píše,že je pro 2k lidí a je tam 20 lidí. Stáhneš dotace a když budou protestovat tak to zase zvedneš.
      • Keyz
        A do toho dobrou modifikaci která umožní aby ve fabrikách makalo více lidí jako v reálu.
        Pak nemusíš mít tolik fabrik a konečně tam maká dost lidí.
  • Města by mohly být větší, ale určitě nejsou malá, spíše dostačující.
    Oproti předešlým dílům se snaží vývojáři o větší realističnost. Můžete postavit velké město stojící hlavně na obchodu, turistech a kasínech, ale logicky tam vedle kasína nepostavíte továrny, ropné vrty, nebo uhelné doly. Ale kde vzít turisty? No nejspíš z okolních měst, kde naopak města staví na ropnym, nebo uhelnym průmyslu. Hra je plná kompromisů a ve vašem městě prostě nemůžete mít vše, dost často se taky může stát, že sem tam něco musíte zbořit aby ste zavedli tramvajovou dopravu, silnici atd...
    Co se recenze týče, verdikt jak kdyby autor viděl Simcity jen z videa a jediný co ho trklo do očí je velikost města. Hry tu dostávaj 10/10 jen proto, že místo jednoho koridoru vedou dva a hra se chváli na tu spoustu možností, kolika dvěma různými způsoby může člověk hru hrát. A tohle dostane 5/10 za něco, co mě osobně přijde ku prospěchu. Jakej význam by pak hra měla, kdyby si každej moh stavět město jak velký chce, nacpat do něj co chce? Tím by nějaký regiony a MP ztratil smysl, jen by mohli např. Simcity 4 převést do moderní grafiky, pak by hra zase odstala 5/10 za to, že je neoriginální a kopíruje 10 let staré principy.
    • trolo
      simcity bolo sandbox stavby mesta. obmedzenia typu tvoje mesto musi byt bud alebo nech si strcia do rite. ked si kupim hru o stavbe mesta a chcem mat mesto co je velke a ma vsetko aj ropu a kasina tak nech to tam je.

      a ani nechcem zacinat o fiasku launch day a podobne.
      • Nové Simcity je o něčem jiném, pokud ti to vadí, zůstań si u starších dílů, co je v tom za problém?
        To že hra nesplňuje přesně to, co od ní očekáváš neznamená, že je špatná. Trocha objektivity by neuškodila. U tebe ji rozhodně neočekávam, ale u recenze mi to trochu vadí.
        • trolo
          tak potom to nemali volat simcity a prizivovat sa na znamej znacke. to co je potom toto za system? kludne mohli urobit aj nove simcity tak ako je 4 s vylepseniami noveho ale nemuseli vymazavat aj dobre z 4
  • tak jsem to koupil a jdu starostovat *4*
  • walltar
    I když mě hra baví a zatím sem na problém s velikostí města nenarazil, protože sem perfekcionista a snažím se postavit dokonalé město tak většinou založím další ještě před 100K obyvateli tak musím se vším co se v recenzi píše souhlasit.

    I když mě ta recenze příde nějaká krátká a nicneříkající ... teda kromě toho, že říká "města sou malé". Já osobně doufám, že udělají něco s velikostí měst a abych pravdu řekl, tak bych si za tu možnost i zaplatil (a nebudu si divit, když se s takovou prasárnou EA vytasí).

    Každopádně Nové simcity je podle mě nejlepší HRA o stavění města (vesničky). Cities XL má sice obrovské města, ale jinak mi připadá, že simulace tam ani žádná není, je to spíš takový designérský program, než hra. SimCity 4 trpí podobným problémem ... města sou sice větší, ale hra taky pokulhává na simulační úrovni. Podle mě pokud by EA nenasadilo takovou killer cenu, tak ta hra nebyla problematická. Já to mám pod 800,- a minimálně pár týdnů zábavy z toho dostanu.
    • Nojo,ale prava hra zacina az tak od 150K obyvatel. Pak mnajednou zjistis ze ti absolutne vsechno kolabuje a tve piplane mesto je uplne nanic. Prestavujes a prestavujes:) Do te doby je to cajicek.
    • nemáš volno ve svem regionu? Docela bych měl kolem sebe perfekcionisty, pls nick na originu
      • walltar
        Já zrovna teď žádný region nemám protože když složím město tak zruším region a nahraju další ... zatím se ve hře rozkoukávám a učím se jak to tam chodí. Sem se nedíval na návody a nesledoval videa, protože si na všechno chci přijít sám ... tím pádem vždycky něco pokazím a radši začnu znova, než si špinit region. *1*

        Navíc počítám, že budu hrát za všechny města v tom regionu, kde je jich 7 (atol nebo tak nějak) Chci postavět velkou konglomeraci a jednotlivé města budou mít abdolutní specializaci na maximálním potenciálu, který z toho vyrazím. A jako poslední si chci hodit velké město s hazardem, které bude konečně vydělávat. A než se tam dostanu tak začnu aspoň ještě desetkrát takže asi vedle mě by nikoho hrát nebavilo, kdyby měli napůl rozdělané a opuštěné města, které nebyli up to spec.
      • Keyz
        Pak mu tam postavíš fabrika city a utečeš *3*
        To bude radosti.
        • walltar
          Taky jedno z měst, co bych chtěl udělat ... minimum lidí a maximum těžkého průmyslu. Akorát to dojíždění lidí, mě příde nějaké divné ... nevím jestli to je tím, že to druhé město (low money high denisty) je pauznuté. Ale zase co mě těší, je že mszi městama přepnout trvá asi 10sec. V SC4 to trvalo příšerně dlouho, pokud člověk hrál za víc měst v regionu (což sem dělal pokaždé).
          • Keyz
            Jak funguje to přepínání?
            Když mám dvě města a do jednoho vozím odpad a lidé tam dojíždí za prací,tak to neaktivní město nějak reaguje? Abych to druhé město pak nezapnul a nebyla tam skládka atd.
            • walltar
              To sem právě ještě nějak nejzjstil .... když byli problémy se serverama tak to často vypadávalo a tak sem začal zakládat všechny služby v každém městě. Ale teď už jedou servery v pohodě tak to musím zkusit.

              Ale jinak mě zatím přišlo, že ty odpadky někde mizí. Ale přijedou, když hraju do města, kam je posílám.

              Ti lidi nevím ... nenašel sem žádný ukazatel, který by mě řekl kolik lidí kde pracuje, mají to všechno hrozně grafické a málo tabulkové, takže zjistit přesnou hodnotu čehokoliv mě příde jako problém.
  • mam pocit že čas v jinych mestech se zastavil i v simcity 4. V podstate v recenzi krome malých map zadnou zasadni vytku nevidím. Simulace je prý propracovaná, na online potrebujete prátele...
    Male mapy bych videl jako zamer tvurcu soustredit se spíš na kvalitu a detail, dusledne planovaní a specializaci, než na objem. Teda bych to neodsuzoval apriori.
    Taky bych čekal že se v recenzi víc rozebere simulace mesta, jestli funguje a jestli ji nejak zasadne ovlivnují ty AI bugy.
    takhle jsem z toho porad jelen a nevim co si myslet lol, jestli ty narky kolem jsou jen hate lidi co nedovedou prekousnout ze se hra posunula nekam jinam nebo jestli je to opravdu špatná hra *8*
    • Přesně tak, souhlas. Ta hra je pecka, neboj se do ní jít. Games jde pěkně do sr*ček s takovym přístupem k recenzím...
      • Ty jsi jenom nasr*anej, ze na hru, kterou ocividne milujes (coz neni vytka), ma recenzent jinej nazor nez ty. Recenze je subjektivni utvar, co se casti s dojmama tyce a pokud mel recenzent pocit, ze si u nej hra nezaslouzi vic nez pet bodu, tak mel jako lhat nebo co? Vyklidni to s tema kecama, ze kvuli tomu jde games do srac*k. Chovas se trosku moc fanaticky. Sorry za zadnou diakritiku, pisu z mobilu.
        • Chalani, vy ste čo, pobláznení fanúšikovia Games? Recenzia nie je subjektívny útvar!!! Recenzia je kritický rozbor diela, ktorý obsahuje jeho odôvodnené hodnotenie. Vygoogli si to, ak chceš!
          Skôr ty si nasraný, keď tu niekto tvrdí, že kvalita recenzií na Games ide dole vodou. Ja stým tvrdením súhlasím. Chalani na Games sú šikovní, ale posledné roky im už tie recenzie ako si utekajú. Pribúda čím ďalej viac ľudí, ktorí si to myslia. Ak chceš, pokojne si pred týmto faktom zakrývaj oči. Tak to robí aj Games. Či chcete alebo nie, recenzent hier ma byť človek, ktorý je schopný hru pochopiť, utvoriť si o nej vlastný názor a zrozumiteľne, jasne, adresne a prístupne ho zveriť.
          Recenzia je kritická, ale je dôležité aby rozbor robil človek, ktorí je odborník na oblasť recenzie, a na záver napísal vždy odôvodnené hodnotenie. Tým, že je recenzia kritická, je čiastočne subjektívna. Ale to neznamená, že je to len subjektívny útvar. V prípade nedostatočného vedomostného či skúsenostného pozadia môže dôjsť k nepochopeniu obsahu hry a následne k skreslenému niekedy až nesprávnemu výkladu. Základom dobrej recenzie je aj fakt, že samotná recenzia musí obstáť v očiach čitateľov! A ešte je tu jeden fakt, na ktorý hlavne Games pozabúda, a to že súčasťou každej recenzie sú aj faktické údaje o recenzovanom diele! ...
          • x_ander
            bla bla bla.. kolega Aris zase třepe ty své poblouzněné názory... recenze je, vždycky byla a vždycky bude subjektivní. Už se s tím konečně srovnej...
            • ...a nezrovnám *2* Recenzia je odborný rozbor diela, súčasťou každej recenzie sú aj faktické údaje o recenzovanom diele a odôvodnené hodnotenie! ...A Basta *1*
          • Vrook
            Kdyby sis to přečetl pořádně, tak jsem napsal, že je to subjektivní v části s dojmama. Ty části který obsahujou fakta jsou samozřejmě objetkivní. Ale většina lidí tady nadává v podstatě na to, že se recenzentovi hra nelíbila.
            A psát recenze tak, aby s ní souhlasilo co nejvíc lidí, je podle mě nesmysl. Samozřejmě tam musíš všechny svoje tvrzení odůvodnit, ale když píšeš dojmy, tak prostě nemůžeš lhát a musíš bejt subjektivní. Když budu psát recenzi na hru, na film, na cokoliv, co na mě prostě neudělalo dojem, tak nebudu přece lhát, ale napíšu to tak, jak to vidim.
            A to že čtenáři recenze berou, jakože by to měla bejt nějaká univerzální pravda, je jejich chyba. Proto je těch recenzí tolik a většinou se v různejch popisech produktu (né komerčních nebo reklamních) uváděj odkazy na vícero recenzí, protože to stojí na tom, že co člověk, to názor.
            A práce recenzenta neni zjišťovat si a dělat průzkumy, jak moc se hra líbí veřejnosti, ale jak zapůsobila na něj. Pokud s jeho názorem někdo nesouhlasí, tak ať se slušně vyjádří a řekne s čim konkrétně. Né že začnu vztekle pořvávat na všechny strany, že jde danej web do sr*ček.
            • OK...s týmto, čo si napísal, sa dá súhlasiť. Ja nie som sklamaný hodnotením SimCity...ale vadí mi, keď sa v recenzii dozviem málo faktov o hre samotnej. A hlavne si myslím, že recenziu nemôže robiť len tak hocikto. Mal by to byť človek, ktorý má tej oblasti bohaté skúsenosti. A taký človek nedá napr. zlej hre dobré hodnotenie. A naopak. To je vec, na ktorú sa chcem na hernom webe, vždy na recenzenta spoľahnúť. Chápeš :) PS: Nenapísal som, že web ide do sr..ek, ale že im recenzie akosi utekajú *3*
  • Nejhorsi je ta nefucknost serveru. Clovek hraje single,chce si postavit Velke dilo. Posila tam suroviny. Ale ...
    -stav surovin se bud vubec neupdatuje
    -pokud se updatuje,pak si budte jisti ze kazde mesto vam ukaze uplne jiny stav
    -po kazdem navratu do mesta vam to opet ukaze jiny stav. Vetsinou zahadne zmizi x tun surovin
    Proste fraska.
    A dojal me i blog vyvojaru,kteri nam hrde oznamovali,ze uz se ta Test serveru testuji zebricky. Tedy neco co melo byt funkcni uz pri spusteni hry.
    Pokud jde o ten singl,tak podle me mely vsechny mesta ''zit'' svym zivotem i kdyz jste zrovna nalogovani do jineho. Takhle ten region nejak ztraci smysl.
    • walltar
      Mě osobně vadí obrovská zabugovanost ... Pokud člověk smaže město s tramvajema tak tramvaje zmizí a už nefungují, obchodni depa přestávají nahodně fungovat, recyklační centrum přestává náhodně fungovat, nedoplňuje se voda na mapě takže já třeba mám absolutně mapu bez vody po pár letech a to mám hned vedle města řeku, o pathfindingu ani nemluvím a spousta dalších bugů .... imho je to další uspěchaný laucnh. Měli to tak ještě měsíc testovat a odstraňovat bugy.

      Jinak ta situace se servery žebříčky a podobně začíná být k smíchu. Ale to žití měst svým životem nevím ... by si měl neomezené finanční prostředky navíc nechat město jet bez dozoru je celkem nebezpečné i když já sem přestavoval město a nastavil sem daně na 20% a všechno vypnul a lidi se ne a ne odstěhovat ... prostě si pohodově žili a populace skoro 2 roky pomalu klesala a byl sem pořád v černých číslech.
      • mrkni diskuzi v novemu fightclubu tam je link na video kde nekdo postavil mesto jen s residenčními zonami a ono se vyvíjelo lol
      • Tu vodu snad vis jak vyresit,ne? Postav vodarnu hned vedle cisticky. Cisticka cisti (nekonecne) splasky a vypousti do zeme vycistenou vodu. Takze je to nekonecny zdroj.
        btw. ono to s temi surovinami vubec neni dobre vyresene. Sami vyvojari v tipech radi,ze kdyz ti dojde treba uhli ve tvem tezarskem meste,je na case si udelat mesto nove. A pri rychlosti jakou vsechno mizi,to je hodne brzo. Proste misto aby si clovek mohl piplat jedno mesto,vicemene je nucen mit ''mest''(ctrvti je pravdivejsi oznaceni) nekolik.
        • walltar
          Jo to mám ... ale i tak je to bug. Když ti zmizí jakákoliv podzemní voda.
    • kup si rychlejší internet
      • Neni nad dobrou radu. Me pripojeni jak ovlivnuje kvalitu jejich serveru?
  • malý mapy bych nevidel jako problem kdyby byla simulace propracovana a kdyby to bylo i nejak narocne na hrani. Ale co tady psal smejki ze si na začatku pucite penize a pak za par minut vystavite mesto a jste v pluse to me dost odrazuje od koupe.
    fakt je to tak lehky? v simcity 4 jsem se musel snažit udrzet finance nejak v rovnovaze
    • walltar
      Jo je to tak lehký ... pokud zůstaneš u low wealth simů, kteří nemají nějak extra školství. Navíc není si potřeba pučovat že? Mě osobně těch 125K vystačí tak asi na čtvrtinu města.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit