Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Těm 60 eurovým cenám říkají snižování cenové hladiny? *11*
  • Srdcovky vlastním jak v krabicové verzi tak v digitální - Mass Effect, Zaklínač, Dragon Age, Bioshock a další. Nemám problém za ně zaplatit 2x. Nicméně je spousta her, které nedohraji nebo dohraji a nikdy se k nim nevrátím. Pár takových na poličce mám, zbytečně mi zabírají místo a sedá na ně prach. Nedají se dál odprodat nebo věnovat, protože jsou spjaty s mým účtem.

    Nemluvě o tom, že v poslední době člověk otevře krabicovku, v ní fyzický disk a přídavný papírek s kódem pro aktivaci. Vyndám tedy onen papírek, aktivuji a hra se začne stahovat bez nutnosti vložit do mechaniky samotný disk. Odložím tedy krabici na poličku a víc se k ní nevrátím. Takže tady pak záleží skutečně na tom, jak moc je mi hra blízká.

    Před-objednávám za plnou cenu málokdy. Spíše to řeším tak, že si hru seženu v akci digitálně za přijatelnou cenu, za kterou si hru vyzkouším (toto by řešil opětovný návrat demo verzí). Pokud mě hra zaujme, sháním i její krabicovou verzi a podpořím vývojáře podruhé. Nevydělávám tolik, abych mohla všechny na první pohled zajímavé tituly kupovat za plnou cenu. To by pak případné zklamání mohla vystřídat nechuť a frustrace a to bych skutečně nerada. Hry jako takové mám ráda. Bohužel spousta z nich nestojí ani za starou děravou bačkoru. Takže bych vinu nedávala digitální distribuci, ale spíše přístupu který zaujímají vydavatelé a distributoři.

    Jen tak mimochodem - dva dny zpátky jsem si chtěla naistalovat starší hru, kterou mám originál v krabici. Po letech jsem se k tomu chtěla vrátit a ejhle.. disk je poškozen (nikoliv fyzicky). Hru nelze nainstalovat a Origin ani Steam aktivaci neumožňují, protože to není přes ně zakoupeno. Čili mám hádám smůlu a hru si nezahraji. Leda že bych do ní znovu digitálně investovala.

    Závěrem snad jen, ať se vydavatelé (vývojáři, distributoři) zaměří na kvalitu a obsah svých her. Platit tisícové položky za nedodělky nebo herní hokusy pokusy nebudu. Místo papírků s aktivačním klíčem ať raději do krabice přibalí soundtrack, doprovodnou knížečku, plakát, mapku (jako zmiňovaný Zaklínač). Cokoliv užitečného na co se člověk rád čas od času podívá. Žádné blbosti a nedej bože vůbec nic. Tou nutností aktivace přes steam, origin apod. jdou sami proti sobě. Ideální případ pro mě by byl ten, kdyby odbourali z krabicové verze nutnost aktivace, přídali fyzicky něco do té krabice a jako bonus přihodili i aktivační klíč (ať už jen pro to, že se někdo v tý e-knihovně rád pohybuje a kochá se obálkami svých herních titulů nebo pro případ, že se s fyzickým diskem něco stane a hru nebude možné naistalovat). Za současného stavu jsou pro mě krabicovky zbytečné - vyjma titulů, které jsme zmínila v úvodu. Tam je to srdeční záležitost.
  • Veskoslav
    Takže v den zahájení prodeje jsi měl Wolfa za 390 Kč (u nás oficiální distribuce začínala na 750 Kč), 400 Kč za Mordor, AC IV BF taky kolem 400 atd.? Ještě tu o Karkulce. Nesmíš nakupovat v JRC, XZone a spol. a podle toho porovnávat cenu krabicovek.
  • Veskoslav
    Vždyť to ale píšu. Navíc worldwide klíče nejsou o tolik levnější, abych riskoval, že mi nepojedou. Což si mi jednou u G2A stalo, že klíč už použil někdo jiný.
  • Jo zabírají místo, ale jejich velikost je v dnešní době již celkem dost malá :D Já osobně kupuji vždy jednou za čas hry pro své synovce. Děcka maj radost z toho hmotnýho prožitku :) Já si od nich naoplátku vezmu klíče :D
    Jinak figurky mne taky neoslovili, s "barbínama" jsem si nikdy nehrál :) Ale třeba plátěná mapa mi zkrášluje pokoj :D
  • Jo otisk tlapky (asi psí) tam je :)
  • davam prednost digitalni distribuci, byt hry od oblibeneho studia si kupuji v krabicove verzi. Nicmene nadavat na to, ze jsem po reinstallu widli a ze nemam nic stazene je to same, jako kdyz mi prdne mechanika a budu nadavat na to, ze danou hru nespustim bez media, ktere bylo kolikrat potreba v mechanice ke spusteni
  • C-BEAM
    Veskoslav: kde si prišiel na tie čísla ty komik *1* ? a čomu zo slova vývoj nerozumieš ?
  • Veskoslav
    Až na to, že CD PROJEKT řekl, že vývoj W3 přijde minimálně na 60 milionů dollarů. Odhaduje se, že celkové náklady na W3 jsou přes 100 miliónů dollarů. Takže nějak ti padá ta tvoje blbá teorie.
  • Ja uz zase nenakupuju krabicovky a nakupuju jen digitalky, ktere jsou az polovinu levnejsi nez krabicovky.
  • Cena u her nemusí trápit hráče, kteří vědí, kde nakupovat. *5*
  • S deskama, pokud je řeč o vinylech, si myslim, že to neni úplně relevantní přirovnání.

    Mezi hrou z krabičky a hrou z digitální distribuce neni v hraní rozdíl. Hra nemá jinou grafiku a zvuky. Rozdíl je v ceně. A samozřejmě v pohodlí.

    Mezi vinylem a jakymkoliv digitálním (kvantizovanym) signálem je ale rozdíl hlavně ve zvuku, prožitku, proto se vinyly držej, stejně jako elektronky. A proto tu vinyly budou spolu s digitálním formátem asi ještě docela dlouho (ať už fyzicky nebo tak jen jako stažitelný data). Úplně stejně, jako budou elektronky vedle tranzistorů. Rozdíl ve zvuku je markantní a má to něco do sebe (pozn.: nejsem audiofil, gramec doma nemám a s poslechem 128kbit mp3 nemám problém ;), ale faktem je, že zvuk z vinylu, stejně jako z elektronky, je takový vřelejší a bohatější, oproti zkvantizovanýmu signálu, což je logický). Proto ten dlouhodobě trvající zájem o vinyly, i když samozřejmě zdaleka ne v takový míře jako dřív. Možnosti se posouvaj a lidi maj na výběr.
  • Povedená taškařice, to se jen tak nevidí.

    "Vy máte nižší náklady než já, nemusíte platit tunu lidí, nájmy za obchody a sklady, ani dopravu neplatíte. Díky tomu si můžete dovolit prodávat hry mnohem levněji, což se mi nelíbí a teď to povim celýmu světu. To je fuk, že ze sebe udělám idiota".

    Je to stejný asi jako kdyby Steam křičel, že se mu nelíbí možnost nákupu klíčů mnohem levněji u jiných distributorů. Řiká se tomu konkurence a v tomhle případě je velmi zdravá. Časy nesmyslných cen audio/video nosičů skončily už před časem a stejný to bude časem i s hrama. Zůstane jen malý procento lidí, co si pro krabičku rádi dojdou a doma si ji vystaví.
  • Už jsem přestal kupovat nové hry na steamu digitálně, nové krabicovky jsou mnohem levnější, vyjímečně až o polovinu, většinou alespoň o čtvrtinu včetně dopravy, jo a samozřejmě máte tu krabičku, a steam klíč dostanete až na EA a Ubi vždy, takže samá pozitiva.
  • Chceš mi říct, že skočit do krámu koupit nový modem ti trvá týden ? :-)
  • C-BEAM
    čomu zase nerozumieš ? ak máš náklady okolo 15 mega a očakávaš predaje okolo 1 mega a chceš zaistiť ďalší vývoj tak jednoducho pod 40 za hru ísť nemôžeš. A k tým nákladom Polsko vs US, kolko stál vývoj Witchera 1 ? 6 mega, dvojka stále 10 mega, trojka okolo 15. V US by tie čísla boli niekde úplne inde.
  • Driv ti zase mohla odejit mechanika a byl jsi uplne stejne v haji a taky jsi nic nemohl hrat. Taky jsi tehdy nadaval ze to vydavaji jenom na plackach?
  • Nemas pravdu. Hry se zadne neblokuji ani se neriskuje zadny ban, Jediny ban ti hrozni kdyby jsi kupoval ruske verze a aktivoval je pomoci VPN, v tom pripade ti hrozi ban, Pokud koupis worldwide klic tak ti zadny ban samozrejme nehrozi, Steam vylozene podporuje giftovani atd. A kdyby jsi nahodou koupil napriklad kradeny klic, tak ti zablokuji pouze tu hru. Takze nevidim zadny problem a nevidim duvod proc platit zbytecne mnohem vic.
  • troll? Spíš, že se mohou dovolit hýbat víc s cenou a to se jim vyplácí. Někdo je ochotný utrácet, tak proč mu to neumožnit a hru nastřelit a pak jít s cenou dolů, aby si to koupili i jiní, kterým se původní cena zdá vyská a jinak by často ani nekoupili. Odpadá jim spousta nákladů, zejména těch jednotových, takže klidně v akci můžou jít na pár korun. Na taková čísla se samozřejmě kamenný obchod nedostane s náklady jaké má.
  • Souhlas.
    Mám stejné zkušenosti. EU/Worldwide klíče za polovinu cen krabicovek.
    Když už krabicovku, musí to být srdcovka v collector edici (takže tak jedna za dva roky...).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit