Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já mám doma docela slušnou sbírku krabiček (tak ~40), ale fakt je, že hry už tak 3 roky v podstatě nenakupuju, tudíž se ta moje sbírka skládá povětšinou z her, který jde nainstalovat z dvd a hrát bez nějaký aktivace. Myslim, že to má něco do sebe, samozřejmě to nejsou samý pecky, ale stejně bych měl rád někdy třeba za 20 let pořád uschovanýho Zaklínače (krabička s 2 relativně tlustejma knížečkama, a to nebyla žádná sběratelská edice), ale i třeba krabičku od Mafie, i když je to jen ten plast a placka, a navíc to neni původní verze, ale nějaká platinová - o to nejde, umim si totiž dobře představit, jaká to bude nostalgie (nemluvě o tom, že by taky mohla bejt celkem sranda snažit se to jednoho dne na futuristickym pc rozhýbat). Tohle s váma hry na steamu těžko udělaj.
    Samozřejmě dneska je to s krabičkama těžký, sám nemám moc přehled, ale napiště mi někdo nějakej zajímavej titul poslední doby, kterej vyšel v krabicový verzi, a šel nainstalovat z placky a nemuseli jste ho někde povinně aktivovat na steamu, uplayi nebo oridžinu. To potom vážně nemá cenu, protože prodat se to prakticky nedá, a jistota toho, že to jednou půjde oficiálně aktivovat, je nejistá. To by si musel člověk do tý krabičky ručně přihodit cd nebo flashku s nějakym pořádnym crackem, kterej ten balast odstraní...
  • Nevim, Steam jede i v offline modu, umí zálohovat nainstalované hry, asi půl roku nazpět jsem v offline obnovil hru ze zálohy na disku a normálně v offline hrál přes steam.
  • Veskoslav
    Dej mi příklad hry, kde je cena adekvátní tomu, co nabízí. 60 euro/hra(většina AAA titulů na Steamu v den zahájení prodeje) to ale není. A ono je vývoj za oceánem vyšší než v EU? Povídej, asi to řeknu kamarádům, ať si firmu na mobilní hry přesunou za oceán:)
  • Veskoslav
    Srazit cenu jako na Steamu? Tím myslíš, že všechny novinky jsou dražší?
  • vonTossis
    Nesmysl. Hry kupuji za polovinu ceny té z oficiální digitální distribuce a nejde o žádné ruské klíče. Jde o naprosto stejný EU/worlwide klíč jako ten zakoupený oficiálně. Pokud budu chtít klíče z Ruska ,tak můžu ušetřit třeba dalších 10-20 %, ale to už je potom nesmysl. Takže krabice se mi absolutně nemůže vyplatit.
  • a nezapomeň, že i na plackách jsou tituly s DRM - always online, případně aktivací na netu. Takže s orig. plackou by sis dnes taky moc nezahrál. (max. jako frisbee)
  • Pak z toho ještě živíš distributora - hromadu krámků a personál - přejít na formu e-shopu, tak rázem budou schopni srazit cenu jako na steamu, tedy až na dopravu.
  • C-BEAM
    ty si kec, s predajmi cez 3-4 mega na pokračovenie spolu s polovičnými nákladmi na vyvoj samozrejme nemáš problém ísť na 35E. Keď máš ale hru s potenciálom iba niečo cez 1 mega units a vyššími nákladmi keďže ju vyrábaš za oceánom tak si v úplne iných číslach.
  • Veskoslav
    To jsou kecy. Hlavně, že Zaklínač 3 krabicovka vyjde na cca 35 euro. A to je luxusní edice se sountrackem atd. Finančně je tak náročky proto, že 50% sežere marketing....
  • C-BEAM
    myslíš platne, ktorých sa predá pár jednotiek percent v porovnaní s predajom hudby inou cestou ? Nikdy nezabudnem na svoju prvú hru a zároveň krabicovku ktorú som si kúpil ale už som s tým skončil, nedáva mi to okrem nostalgie zmysel. A čo sa týka ceny tá sa musí nastavovať vždy vzhľadom na náklady a plánované predaje, u niektorých hier jednoducho pod 40-50 E ísť nemôžeš, vývoj hier je dnes jednoducho tak finančne náročný, že by sa risk s nižšou cenou nemusel vyplatiť.
  • no já hrál betu, protože moje guilda z GW2 se v tom hrozně angažovala... dodnes nechápu, jak se jim to mohlo tak líbit. mě stačilo hru zapnout na 5 minut a když jsem zjistil, že to má hnusnější grafiku jak wowko, tak jsem si řekl, že toto fakt ne... úplně nechutnej engine... všechno jsem měl na ultra a stejně předemnou vyskakovala tráva pár metrů od postavy, textry měnili odstín a tvar a další chuťovky jako zprasený stíny atd. a přitom to je několik let stará hra, kde se todle fakt nedá odpustit
  • Pokud ukončí podporu tak jsi taky v hájku :) nebo hru stáhnou, zruší službu atd. To si nevybereš
  • Ono stejně ten net potřebuješ třeba na patche...ve stavu v jakém dneska hry vycházejí, ti bez internetu na vylisovaném disku zbyde jen dokriplená hra...nebo v případě staré konzole kdy odpojí servery...placky mají své důůležité místo ale bez internetu se neobejdeš..a po ukončení podpory ze strany výrobce a shození serverů ti zbude jen doufat, že jsi si to ripnul na externí disk pěkně opatchovaný.
  • sevastopol
    Boohoo, kamenny obchod z minule dekady si stezuje na to, ze ho valcuje digitelni era *1* Ani jsem nedocetl titulek a je mi naprosto jasne, ze cely clanek obsahuje zakomplexovana vyjadreni a naproste nemysly od lidi, kteri nedokazi drzet krok s evoluci v hernim prumyslu a museji se vybrecet nekomu na rameni *15* *15* *15* *1* *1* *1*
  • Nesouhlasím, že placka je přežitek. Záleží to na úhlu pohledu. To samé se říkalo i o hudebních deskách a zase se vracejí.
    Myslím, že by měli být možnosti na trhu digitální i krabicové. Některé hry jedu přes Steam. Ale jsou takové srdcovky jako Zaklínač, které si chci jako správný herní fetišista ošahat:) Jen si myslím, že by to mělo být úměrné cenně. Krabicová verze musí být pochopitelně dražší. Za to digitální by měla být levnější, než teď. Za některé tituly až 50e to je podle mne přehnané. A pořád lepší, když půjdou výrobcům pár éček do kapsy. Než aby to spousta lidí z nedostatku financí řešilo warezem.
  • XorxoxTalarius
    Nemam nic proti Steamu, Originu, GOGu a Uplay (tedy az na to ze instaluji nevyzadany software nejde s tim nic delat, ale to je jiny pribeh), ALE ted jsem tyden bez netu (modem odesel do kremikoveho nebe) a znamena ze si nic nezahraju, jelikoz nemuzu nic stahnout (mam po reinstalu systemu), hry ktere mam jako originalky jsou mi houby platne jelikoz se mne bez netu odmitaji nainstalovat ...

    Takze ne, pro mne jsou placky porad placky ... hlavne kdyz si je budu moci nainstalovat bez potreby netu
  • Veskoslav
    No jestli máš Steam knihovnu jako já, tak polovina her jsou takové Indie srandy, které ani v krabici nevyšly, ne?:) Reálně kdybych převedl svoji Steam knihovnu na krabice, tak mám sotva sto krabicových her.
  • Veskoslav
    Kromě těch, které nemusíš. I když za poslední tři roky jsem se s tím nesetkal, abych se přiznal.
  • Velká nevýhoda u krabicovek je, že člověk musí ty krámy někde skladovat. Nedovedu si představit, že bych všechny hry, co mám na Steamu, UPlay, Originu a GOG měl mít v krabicích. Mnoho set krabic. A nějaké pajduláky z her na poličce? Děkuji, deset let mi už bylo.
  • jakto že se neplatí za dopravu u digitálu? podle mě platíš za dopravu i u digitálu protože ta hra musí být na serveru, odkud si ji stáhneš (doprava).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit