Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevim, ale dokud aspon u nas budou krabice tak predrazeny, tak at nikdo nepocita s tim, ze bych si nejakou koupil. To radsi koupim klic nekde na netu za vyrazne nizsi cenu a nemusim se s nicim otravovat. Navic dnesni hry jsou pri vydani v takovem stavu, ze stejne uz mesic po vydani clovek postahuje pomalu celou hru znova v opravnych updatech. Celej herni byznys je premlsanej z predrazenych her, ktery vetsinou stojej za exkrement ... takze je pak stejne nikdo nekoupi ani z druhy ruky, protoze na ne neuslysi dobryho slova. Kde jsou ty doby, kdy se kolem hry tvorila komunita a hrala si i nekolik let. Dneska, kdyz se novinka hraje tri mesice, je to uspech.
  • Keyz
    To jsou zase černé scénáře. Hry bez krabic.
    Bude záležet na lidech kteří dělají a vydávají hry, zda budou stále "krabicové" hry. Jasně, většina konzumní produkce se přesune na digitální distribuci. Je to levnější (když vím kde a jak kupovat) a mám to ihned. Také to nezabírá místo a když chci hlavně hru je to ideální.

    Krabice by měla být kvalitní s něčím navíc. Prostě sběratelský kousek a pak se to jistě udrží. Problém je, že takto to moc není. Velké firmy s*rou tuny špatných figurek a další hovadiny které stejně člověk poté co dospěje vyhodí, protože to nemá žádnou cenu. Jakmile to nahradí kvalitní věci a někdo se zamyslí, co tam dát aby to mělo nějakou cenu a smysl tak to bude skvělé. I když to bude stát znatelně více.
  • meles ale neuveritelny blbosti...
  • radsi koupim tu samou steam verzi z ruska za 19.99€ *6*
  • Ja jsem jednoznacne zastáncem krabic, ale tech co byli dřív, dneska to je tak trochu jedno, stejne se ta krabicovka ve vetsine pripadu svaze s nejakym online uctem a pak to je opravdu jen placka a kus plastu, a tim ze ji clovek aktivuje tu fyzickou kopii uplne znehodnoti. Hodnota prave krabicovky tkvi v tom ze si s ni pak clovek muze delat co chce, pujcit ji, prodat, a nepotrebuje k ni nejaky ucet a byt online. Je to takzvane funkcni kopie hry, kdezto dnesni krabicovky svazane s ucty jsou vlastne tak nejak nefunkcni.

    Vzpominam si když yvsel první Bioshock a bylo třeba se při instalaci pripojit k internetu, protože DVD se hrou neobsahovalo spousteci exe soubor, bylo kvůli hrozny zlo, tak velky ze to zrusily, vcetne tech omezenych aktivaci na jednom PC a pak se i prodávala verze co ten exe soubor mela.
    Mno a stejne to nakonec dopadlo jak to dopadlo, vlastne to kvůli cemu se lidi tenkrat tak rozcilovali u Bioshocku je dneska bezna věc, jen v bledemodrem a ma hordy zastancu,staci prihodit kartičky, achivy, komunitu a když se k tomu pripocte prirozena lidska lenost je vymalovano a najednou nic nevadi, holt manipulace s verejnym minenim je tak nenapadna a zaroven obrovska ze z toho je jednomu občas soufl.
  • se zdražením na steamu bych souhlasil, stejně tak bych ale chtěl, aby se zase začaly vydávat demoverze, protože je nemyslitelné, aby hráč neměl možnost si legálně vyzkoušet produkt před koupí a ještě navrch bez možnosti ho vrátit a dostat peníze zpět při tom všem, dnes to funguje tak, že hráč musí hru koupit a až potom zjistí, jestli mu pojede dostatečně plynule nebo ho vůbec bude bavit a pokud ne, 40 euro pryč bez šance návratu
    a s tím zjednodušováním her to je zase klasické české pindování, dnes je široký výběr kdejakých her, jestli si myslíš že dnes vychází samý Call of Duty tak si zahraj něco od paradoxu a ať tě ani neslyším pindat, že je to moc komplikovaný *7*
  • na steamu skoro dvě stě her, neumím si představit se při stěhování s tím tahat a potom ještě ty krabice někde skladovat, ty co jsem ještě měl jsem vyhodil před léty a spoustu her jsem znovu stejně koupil i na gogu, abych nemusel manipulovat s CD, ty krabice už jen zabíraly místo a překážely, na druhou stranu škoda, dnes by se daly dobře střelit na internetu, ale krabici si už nikdy žádnou nekoupím
  • Tak nejdřív by měla odpovídat kvalita hry ceně, což někdy je a někdy není. Třeba jsem klidně dal ten litr za Dragon Age Inquisition nebo GTA 5, ale nedal bych ty prachy, co jsou za ESO s tím že člověk ještě musí kupovat měsíční poplatky a ani tam nemůže hrát za Imperiály.
    Gamestop je děsná prodejna co jsem slyšel a amíci si na ni hodně stěžujou, tlačí se tam na zaměstnance, aby nabízeli bazarovky před novejma a ti pak tlačí na zákazníky, až je z toho každýmu na zvracení. Takový druh businessu si můžou strčit tam, kam se jim krabicovka nevejde.
  • hnisavec, tohle je ještě hudba daleke budoucnosti. dokud na streamovane hre poznáš, ze je streamovana, tak do toho nikdo nepude
  • Nevim teda jak v USA ale u nas jsou digitaly levnejsi (logicky) nez fyzicke kopie takze cau! Kdyz krabici tak jedine special edici jinak nevim proc by mi to melo doma smrdet...
  • Jack1947
    Umíš napsat i něco jiného než kritiku na štým a sector? věřím že ano.
  • Prý ''dlouho očekávaná bitva mezi digitální a tradiční distribucí her'' můžou být rádi že je ještě pár blbců co ty hry kupují u mně skončil herní průmysl totálně už nic kupovat nebudu bud si to stáhnu a nebo ani ne ono 90% her nestojí ani za stažení, nedodělky,dlc,ceny,hw nároky, to určitě 1200 kč dám za hru btw možná zaklínače novýho až vyjde ale jestli tam nechají shift combat tak si to můžou nechat taky
  • Ne, spis ty si trotl, kterej nezvlada ani zaklady fyziky matersky skolky.
  • Hnisavec
    no nechcem byť zlý, ale i digitál pôjde s nástupom streamingu do kytiček...taký STEAM to tiež bude môcť zabaliť.....
  • Bazarovy prodej je zcela legalni. Steam dokonce projel (pokud mi skleroza slouzi tak FR nebo ES) soud, s tim, ze musi odprodej umoznit.

    Jedinej problem je prave to, ze ti spousta games haze klacky pod nohy v podobe navazani na nejakej acc. Proto spousta lidi zaklada acc pro kazdou hru extra. Coz taky neni idealni, protoze trebas save, seznamy kamosu, ...

    Technicky trebas muzes odprodat hru z gog. Zakon ti v tom nijak nebrani. Defakto pak ale vznikne nasledujici situace. Ty budes mit na svym uctu navazanou hru, kterou legalne nesmis hrat a kupec, bude mit pravdepodobne gog archiv, kterej je zcela dle zakona jeho, muze hrat, ale nema hru privazanou na ucte, nemuze si ji z gogu stahnout.

    Pro pobaveni obecenstva, pak jeste lepsi situace. Pouzivate jako firma SW od M$. Novejsi SW vyzaduje registraci na M$ uctu. VSECHNY tyhle ucty chape M$ jako osobni. I pokud je ucet zarazen do AD, je to osobni ucet daneho cloveka, muze na nem mit privatni maily, registrace sveho privatniho SW ... tzn, jednoho krasneho dne, az z firmy odejde(umre/sublimuje/), jste v loji. M$ neumi(nechce/odmita) SW prevest na jiny ucet. Klidne muze jit o SW za stovky tisic Kc.
  • :) Tvoje argumenty odpovídají člověku kopajícímu za protistranu ... mobilní internet dnes je schopen v rozvinuté infrastruktuře zadupat měděné a mnohdy ještě hliníkové dráty do země (kde by se mimochodem měly dávno nalézat ;) ... Ano u nás tomu tak samozřejmě dlouho nebude , protože vzájemně parazitujících technologií jsou si všichni vědomi . ;) .
    Já z dialu přešel na GPRS , z GPRS na CDMA , z CDMA na 3G a .... s odpovídajícím tarifem opravdu mobilní internet nemám k posílání mailů ;)
  • za 350 kč měsíčně 5 mb/s bez limitu- bydlím na moravě v největší díře kde ani lišky nedávaj dobrou noc... ano není to mobilní internet ale obyčejnej kábl a jsem vysmátej
  • Jen blázen by si dnes předobjednával např. krabicovku Evolve za 899,- když si jí může pořídit na Steamu za krásných 49.99€. Kolik že je ten kurz koruna vs €?
    Holt když chce být člověk cool tak musí pustit chlup. *6*
  • Chim
    Budoucnost patří aluminiu!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit