Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja kupuju jeste porad krabicovky s disketama :) A ceny pekne leti porad nahoru :)
  • A uvedomujes si ty, ze mobilni data nejsou a nikdy nebudou urcena na nic jineho, nez obcasny pristup na sit s minimalnim prenosem dat? Jedina realne vyuzitelna konektivita do budoucna je ... kupodivu ... prehistoricky kabel (byt z obtickych vlaken).

    Ano, ve "specifickych podminkach" CR bohuzel plati, ze je jednodusi letet na Mars, nez zakopat metr kabelu.
  • Viz vejs, pokud prijdu ke kamenikovi, ocekavam, ze si domu prinesu placku (nebo jiny medium, celkem fuk), kterou vrazim do mechaniky, a ve velmi kratke dobe hraju. Zadny registrace, zadny vopruzovani s hodinama aktualizaci, zadne celodenni instalace. Samozrejme ocekavam, ze dostanu zaroven krom ty bezcenny placky i neco, co ma nejakou nedigitalni hodnotu = knizku, cojavim privesek na klice, figurku, ... ale opet, solidne zpracovano, ne nejaky odpad z ciny.

    Neumime? Tak proc bych mel kupovat plastovy podtacek + neco papiru a dalsich plastu kolem?

    A samo, ocekavam, ze pokud dorazim, ze ma placka je necitelna/poskrabana/... klidne i za par let, tak mi prodejce, za manipulacni poplatek, doda nahradu. Alternativne mi primo na miste po nakupu nabidne vytvoreni zalozni placky, ...

    Neumime? Nechceme? No tak zkrachujte, dobre vam tak. Kdyz chci dostat lidi do hospody, tak jim taky musim nabidnout bud cenu nebo sluzby.
  • Uvědomuje si však vůbec někdo reálie současného Steamu v souvislosti s rychlým mobilním internetem a všudy přítomnou a nesmyslně nastavenou brzdou ve formě FUP ?
    Procházel jsem dnes svoji knihovničku a průměrná hra (a nikoli zrovna AAA titul) měla kolem 800-1500 MB !!!
    :) Takže jen vesele a plně s digitální distribucí , váš operátor vás se svým minimálním FUP limitem musí milovat , tedy pokud jste odkázaní jen na služby českých mobilních operátorů ..
  • Mam tu nekde na skrini Gooka. Je k tomu pribalena knizka s pribehem. Zadna "extra super sberatelska" edice. Proc bych mel kupovat krabici, kde je prilozena placka, ze ktery stejne nejde bez registrace na steamu nabo jinym svinstvu hrat? Chtel bych trebas videt zoufalce, kterej bude instalovat wowko z puvodnich placek ... a pak to idealne patch po patchi aktualizovat.

    Pripodotek: Bohuzel nekteri digitalni distributori jsou taci tardi, ze se presne takto chova i digitalni download. Konkretnim prikladem budiz ArcheAge.
  • Paul_cz
    Jediný co na plackách kupuju jsou sběratelky, tak jednu do roka...jinak všechno digitál..
  • JJ, to navrhni Gabeovi, ten bude mít určitě radost. *1*
  • Katastrofa, kdyz prisel bata, zlikvidoval tim cely odvetvi vyroby bot. Byla to pohroma, spousta sefcu nemela co zrat, a 80% obyvatel, co behalo do ty doby bosky, si najednou mohlo boty dovolit. Strasny.

    Je treba okamzite zasahnout, gog, steam a dalsi bud zrusit, nebo je prinutit aby alespon desetinasobne zdrazili. Co na tom ze pred par lety se udelala spickova hra na desitky hodin za statisice, a dneska se dela sragora na odpoledne za stamiliony. Chceme vyrabet za miliardy. Ucelame to hracum velmi pristupne, aby nedej boze nemuseli premyslet, hra bude vyzadovat jenom jeden klik - pro spusteni. Pak uz staci jen sedet a cumet.
  • Mato1987
    Gamestop sú otrasní šmelinári, bol som v tom obchode pár krát keď som bol v anglicku a nikdy viac, ceny majú prestrelené a celé mi to tam pripadalo ako keby som bol v genius bare od jabĺčka.
  • Z krabičky vytáhneš Steam kod a začneš stahovat *1*
  • neviem ako vy ale mne sa teda nechce platit za neake posrate data z neakeho serveru radsej si kupim tu prezitkovu krabicu *1*
  • No právě že slevové balíky v prodsejnách citelně chybějí ... tedy alespoň u těch našich . Akce 2 za cenu jedné u nás většinou vypadají jako ležák a ještě větší ležák . Nebo nezřídka nadějnou kolekci cenově přestřelí do neakceptovatelných výšin s nálepkou úber super komplet platinum edition . Ale takoví "Gamers Choice" z anglie ... to byla už před lety naprosto jiná liga - starší pecky v kolekci za cenu jedné normální hry ..
    Prostě podnikání v srdci evropy a "deklamocvaná" česká specifika nikdy nestály za hlubší povzdech ...
  • walltar
    Nemůžu než souhlasit.
  • Ne ten standart se začal snižovat již před tím než nějaká skutečná distribuce přišla ... První ohlodanou krabičku jak ji známe dnes jsem viděl ve formě novinkového Red Alertu 2 od EA - takže konec roku 2000 a kde v té době byl Steam a ostatní ? ;)
    Tehdy jsem tomu nemohl uvěřit ... Jen obal v celofánu a noc okolo ... !u novinky za plnou cenu ! , Chápete to ?
    Dnes je vykouzlí leda tak trpký úsměv ...
  • Já věřím že by byla šance na to aby svůj bussines udržely ... to by ovšem muselo dojít k právním změnám a bazarový prodej by s reálnou cenotvorbou by museli rozšířit i na PC ;)
  • :) Dneska už to nejsou ani ty krabice ... prostě prázdný obal v kterém je kód na stažení už jako krabicovou hru neberu .
  • Bargud
    Ta přidaná hodnota tomu taky určitě chybí. Dříve tam byly aspoň "tlusté knížky" (oproti tomu dnešnímu jednomu papíru...), v tomhle má určitě navrch CD Project RED, který dává různé bonusy i do zákl. verze hry (kde ostatní hry mají jen jednostránkový manuál). Samozřejmě se nikdy netrefí všem do vkusu, ale právě takový plakát nebo mapa světa udělá hodně lidem radost a další důvod si koupit krabicovou verzi.
    Jestli někde jinde najdu kromě DVD (za předobjednávku) třeba kód, který mi dá 10 000 XP a jednu novou zbraň, na to se jim můžu akorát tak vysra...vykašlat.
  • Jedinému komu tato situace aktuálně škodí jsou právě kamenní překupníci . Pokud se nenaučí konkurovat digitální distribuci budou si muset snížit beztak dnes už nízké marže .
    Dárky k nákupu v podobě speciálních edicí jako to dělá Xzone člověka kolikrát nahlodají , JRC se snaží o exkluzivitu ... no v každém případě jsou asi na hranici rentability .
    Ostatně kamenné prodejny se dávno ukazují jako přebytečný článek v řetězi distribuce - už dnes internetové obchody fungují stylem skladiště - od plen po golfové vozíky , hry přitom nevyjímaje (např . Mall) .
    Kupodivu stále je místo ke slevňování - takové elektronické knihy či digitální audio si drží až nehoráznou cenu . A kupříkladu digitální knihy se odprostily od 80% skutečných výrobních nákladů , ale ceny fyzické knihy a té elektronické jsou mnohdy srovnatelné . Náklady na digitalizaci a zabezpečení tak dorovnávají cenu fyzického média ... no věřtte tomu , když nakladatelství jsou právě tím kdo měl z fyzické distribuce největší vývar a rozhodně si pod sebou nechtějí uřezat větev .
    Digitální distribuce je obzvlášť u nás plná paradoxů . Autorské svazy, právo i regulátoři ve jménu zisku zatím všemožně hází klacky pod nohy skutečným výhodám , které digitální distribuce skýtá ....
  • Krescz
    souhlas....dneska jsem byl asi 4 hodiny v obchodaku a sedeli jsme naproti obchodu s hrami, za celou dobu tam prislo jedno decko a stejne si nic neodneslo...obchody s hrama jsou dead *15*
  • Nj, ten standard se snizil prave diky digitalu. Ve stejne situaci byl i hudebni prumysl. Nicmene v hudbe uz ten hype skoncil a opet se vraci vynil, mc i ORWO, prave kvuli te pridane hodnote. V hernim prumyslu to bude asi trosku tezsi, ale taky bych ten boom digitalu tolik neprecenoval. Boty si taky muzu koupit pres net a stejne si lide k tomu Batovi radi zajdou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit