Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Unifikovaný hw není klíčová vlastnost, protože většině lidí je hw ukradený"

    Ty mi povídej o chápání textu. *15* Unifikovaný hw konzole = vývoj / optimalizace je efektivnější a není problém s hw kompatibilitou = uživatel nemusí řešit žádné technické záležitosti, jako ovladače, nastavení grafiky atd. = jedna z klíčových vlastností konzole, uživatelská intuitivita. Je vidět, že máš velký problém s jednoduchou logikou.

    "To je vidět, že tě to nezajímá, pak se ale nepouštěj do tvrzení, co je a co není otevřená platforma. Platforma buď otevřená je nebo není a windows ani steam otevřená platforma není."

    https://en.wikipedia.org/wiki/Open_platform
    Nemáš pravdu, jako obvykle, nastuduj si to. Krásně si se zamotal do svých blábolů. PC je otevřená platforma, konzole ne - jednoduchý fakt. Nějaký Linux nebo Steam s tím vůbec nesouvisí, to sis sem připletl ty, aby ses měl o čem dohadovat. K tvé smůle to nemá žádnou souvislost ani vliv na to, o čem se tady bavím - tzn. o rozdílu PC a konzole. Aneb straw-man argument v praxi. Jó, ty mi povídej o diskuzní taktice. *15*
  • ale je milé, jak si pod sebou vždycky podřízneš větev vlastními argumenty *4*
  • Fallout 3, NV, Oblivion mají tu správnou šťávu až s mody, holé konzolové verze jsou mnohem nudnější, navíc horší ovládání a grafika.. Borderlands jsou (opět) nejzábavnější s partou kamarádů v multiplayeru, single jsem vydržel hrát asi 20 minut.. PC opět poráží konzole na hlavu
  • já třeba nemám ani televizi, a s plánovanou změnou frekvenčních pásem si ji ani pořizovat nebudu. (a znám spoustu lidí, co dnes TV nemají)
    na kvalitním monitoru máš taky hezký zážitek
    https://www.alza.cz/24-benq-xl2411z-d601841.htm?catid=18853364
    můžeš tam pouštět filmy, hry v pěkném rozlišení atd
  • Hunter: konzole umí online i lokální coop, mohu porovnat a ten lokální je podstatně zábavnější, je to hraní s kamarády nebo rodinou, tedy pokud máš s kým hrát, pokud nejsi osamocený nerd, který je odkázaný na to, koho mu hra přidělí. PC lokální coop neumí. Pro tebe z toho vyplývá sebeklam, že pc umí všechno a lépe a snažíš si to racionalizovat tím, že to co pc neumí je přece primitivní a to se nepočítá. Takhle nějak si alkoholici zdůvodňují své pití.
  • to jako určitě, pokud má někdo hry jako koníček/zábavu a současně pracuje, tak nemá problém mít oboje. Znám spousty lidí, co mají doma PS4 a krom toho třeba i výkonné PC, které používají na grafické aplikace (projektanti v CADu atd). Osobně mám radši PC, protože chci otevřenou platformu se zpětnou kompatibilitou atd, ale neměl bych problém asi s PS, jen by mi vadilo, že je to na pár let než ta konzole odumře. U PC je to odumírání tak nějak kontinuální a řídí se spíš cyklem operačních systémů než HW.
  • Pitizvik 'btw přidám svou trošku do mlýna k věčnýmu boji pc vs konzole. můj názor je ten, že pc je robustnější, složitější a taky dražší řešení. kdo ho zvládne zapojit, obsluhovat, nainstalovat, spustit si hru a případně přepnout zobrazení z monitoru na tv, pro toho nemá konzole žádný přínos'

    Názor to je mylný. Třeba já osobně jsem pc skládal už v devadesátých letech a dodnes programuju, do herních pc jsem pravidelně investoval neuvěřitelné prachy, kupoval jsem třeba 4 MB ram za 16 kKč, to byly tehdy tak 2 až 3 průměrné platy. Do posledního herního PC jsem investoval 50 kKč, to bylo v roce 2009. V roce 2010 jsem si koupil PS3, ne na hraní, ale jako kvalitní levný BluRay přehravač. K tomu jsem dostal dvě hry, killzone 2, nezaujalo, a infamous, zaujalo velmi. Pak jsem si koupil demon's souls a bylo vymalogano. Dalši herni pc jsem si uz nikdy nekoupil, začal jsem hrát na konzoli. Konzole má pro mě velký přínos. S ní mě zase začalo hraní bavit na rozdíl od stagnující pc platformy, která byla v úpadku a byla to čím dál větší nuda. Myslel jsem si, že stárnu a nebaví mě hraní obecně, konzole mi otevřela oči. Mohl jsem se také přesunout čistě na linux a dát sbohem čím dál horším windows, které jsem s nechutí měl kvůli hrám. Na konzoli hraju proto, že mě na ní baví hrát, na rozdíl od pc. Koupil jsem si ještě pár her pro linux, ale nikdy je pořádně nehrál, nevydržím u toho sedět, nebaví mě to. V době přechodu na konzoli jsem měl řadu her pro obě platformy, třeba fallouty 3 a nv, borderlands, oblivion a další. Na té konzoli mě to bavilo podstatně víc, než na pc a to to pc bylo výrazně výkonnější než PS3. Není za tím ani nedostatek financí (ostatně, podívej se na cenu her) ani nedostatečná technická erudovanost. Je za tím právě to, co se tu mnozí snaží popřít, nebo to nechápou, je za tím to, jak je konzole designovaná a orientovaná, do obýváku, pro společné hraní, pohodlí a relaxaci, pro zábavu. Ad příměr s restaurací. Může být, ale jde o restauraci luxusní, kde jídlo připravuje mistr šéfkuchař a kde jsi s kamarády. Proti tomu stojí jídlo, které sis ukuchtil sám doma, a kamarády máš tak maximálně na skype.
  • plechovka: pak je pro tebe tedy důležitější se o nic nestarat, než přidaná hodnota hraní na pc. je to jen o preferencích no.
    ačkoliv bych čekal, že jako člověk v IT vzdělaný, dokážeš spíš ocenit ty výhody PC. vždyť pro tebe jistě není problém si ho úvodně nastavit, nainstalovat hry a pak už si jen hraješ, klidně i v tom obýváku a s ovladači, stejně jako na konzoli.
  • PC Diablo 3 ale coop umí, pohodlněji a lépe, že není přítomná jeho primitvnější verze, coop na jedné obrazovce, je jako stěžovat si, že tvoje nové BMW neumí jezdit na páru *1*
  • Hunter: To, ze pc neco neumi, je pro tebe dukaz, ze umi vsechno? Gratuluji, iracionalnejsiho cloveka jsem jeste nepotkal. A neb tunelove videni a sebeklam v praxi. :-)
  • dobré pro tebe, já zase preferuji tmavou barvu auta před světlou a brambory před rýží jako přílohu k jídlu *4*
  • 'Opakovaný výmysl se ovšem pravdou nestává.' Trošku sis to přísloví popletl. Výmysl jsou prakticky veškerá tvrzení a o jejich pravdivosti nerozhoduje, jestli jsou opakovana nebo ne. To, že konzole jsou designované jako společenské herní zařízení do obyváku je pravdivé tvrzení a nerozumím tomu, proč má někdo snahu tohle zpochybňovat. Není to snad herní zařízení? Není designovaná pro společné hraní? Není určená pro připojení k tv v obývacím pokoji?
    'Zřejmě žiješ v omylu, že společenským zařízením může být jen to, co je v obýváku, což je samozřejmě mimo.'
    V takovém omylu nežiju a ani jsem nic takového netvrdil, dopustil ses další chybné dedukce. To je taková klasická diskusní taktika, když nemám argumenty, budu reagovat ne na to, co dotyčný říká, ale co si určitě myslí.
    'Klíčová vlastnost konzole je v první řadě unifikovanost hardwaru a uživatelská intuitivita.'
    Unifikovaný hw není klíčová vlastnost, protože většině lidí je hw ukradený a stačí se podívat na pc, tablety nebo smart mobily, kde tomu tak není a jsou úspěšné. A naopak panuje přesvědčení, že za úspěchem pc platformy v době minipočítačů stojí právě neunifikovaný hw, který mohli dodávat různí výrobci a z toho plynoucí konkureční soutěž. Myšlenka, že desítky milionů lidí preferují konzole proto, že mají unifikovaný hw je naivní. Je to vlastnost, která má své výhody i nevýhody z nichž ta největší výhoda, možnost kvalitnější optimalizace zůstává poslední dobou trestuhodně nevyužita, čímž význam této vlastnosti jen klesá.
    'Jinak on-line hraní a služby mění sakra hodně, protože pak už multiplayerový aspekt konzole není v takové míře jako dřív - o plném obýváku, což svým výrokem, že online nic nemění, jen nesmyslně popíráš.'
    Zdá se, že máš problém s chápáním textu a neustále mi podstrkuješ něco, co jsem neřekl, takhle se diskuse nevede. Nenapsal jsem, že online nic nemění, ale že na tom nic nemění. Online služby nic nemění na tom, že konzole je designována jako společenské herní zařízení do obýváku. Zkus být příště pozornější a reaguj na to co píšu, ne na to, co si podle tebe myslím, nebo co jsem ani nenapsal.
    '''"Jestli te zajima, jak vypada skutecna otevrena platforma, prozkoumej platformy jako je linux nebo free bsd. Nazyvat win+steam otevrenou platformou je usmevne."
    Samozřejmě nezajímá, protože je řeč úplně o něčem jiném. Řeč je tady o tom, že nechápeš pojem otevřená platfoma ve vztahu PC vs konzole, protože se tady řeší rozdíl mezi PC a konzolí, ne mezi Windows a Linuxem. Velmi slabý straw-man, očividně už nemáš co říct. Úsměvné.'''
    To je vidět, že tě to nezajímá, pak se ale nepouštěj do tvrzení, co je a co není otevřená platforma. Platforma buď otevřená je nebo není a windows ani steam otevřená platforma není. Odkaz na linux je relevantni, protože ti 1) umožní pochopit, co je to otevřená platforma, 2) se na něm také hrají hry, 3) si ho valve zvolilo jako základ své herni platformy stčam os pravě pro jeho otevřenost. Co se týče rozdílu mezi pc a konzolí, tak ani jedna platforma není otevřená. PC se potýká např. online drm, zavislosti na tretich stranach nebo region locky.
  • To, ze konzole je jen pro PC analfabety je hovadina. Ja sam mam titul z IT, pracuju v IT a stejne preferuju konzoli, pokud mam na vyber.
  • no zrovna diablo je jedna z her, kterou bych na konzoli fakt hrát nechtěl. klávesnice a myš.. to je jedinej způsob jak se u toho nenasrat :D

    btw přidám svou trošku do mlýna k věčnýmu boji pc vs konzole. můj názor je ten, že pc je robustnější, složitější a taky dražší řešení. kdo ho zvládne zapojit, obsluhovat, nainstalovat, spustit si hru a případně přepnout zobrazení z monitoru na tv, pro toho nemá konzole žádný přínos.

    zrovna mě napadlo zajímavé přirovnání:
    hrát na pc je jako když si koupíte pořádný gril. musíte ho sestavit, zahořet, pořídit si uhlí, naučit se s nim pracovat a pak si uděláte nejlepší steaky podle vlastní chuti. konzole je jako jít na ten steak do levné restaurace. jasně, máte to bez práce a v pohodě, o což spoustě lidí jde především. nicméně netvrďte mi, že ten steak je stejně dobrý.
  • "Az si na pc budes chtit zahrat treba diablo 3 s gamepadama ve vice lidech jako na konzoli, vzpomen si na sva slova."

    tak to si asi na tvoje slova jen tak nevzpomenu, proč bych měl chtít hrát coop Diabla 3 na jedné obrazovce a gamepadu, když si ho můžem zahrát na více počítačích a pohodlně na myši, to jen potvrzuje má slova, že PC umí vše co konzole, jenom lépe *4*
  • a cenu za barák si zapoměl, nebo si tu židli má dát snad na pole a pc pohánět diesel agregátem, kterej nemá? *15*
  • a teď zpátky do reality.. průměrný pc se cenově pohybuje hluboce pod 30k, stačí se podívat na steam. solidní pc skutečně od těch 30 postavíš.

    to cos popsal ty je naopak hovadina, kterou si snad ani nadšenec do pc nepořídí, protože ví, že to nemá žádný smysl. tohle si kupujou max lidi, kteří chtějí mít prostě vše nej a ničemu nerozumí, popř. mají tolik peněz, že žádná cena nehraje roli.

    proč bys na hraní kupoval nejvýkonější i7, když stojí dvojnásobek nejlepší i5 a výkonu ve hrách má o 5% víc. proč bys kupoval cokoliv silnějšího než gtx970, když dle steamu 95% lidí nehraje v rozlišení větším než fhd?

    jistě, pokud prostě musíš mít to nejdražší aby sis nepřipadal jako že máš težce průměrnej šunt, tak si těch 80k za pc dej. ale nedělej, že to má nějakej hlubší smysl a prosimtě nehraj si tu na velkýho bosse co poučuje plebs jak vypadá správný pc.

    ps: působíš jako někdo, kdo právě utratil svý životní úspory za pc, tak to sem přiběhl alespoň všem vnutit :-) a jestli to tak není, mohlo by ti to alespoň posloužit k sebereflexi, jak trapně se vyjadřuješ.
  • "Já bych spíš vzpomenul na tvá slova o traktoru a kleštích - na tvá moudrá slova, kde tvrdíš, že když je něco funkční k nějakému úkonu neznamená, že je to k tomu úkonu ideální a nejvíc používané. Tudíž vyvstává jednoduchá otázka, která se ti zřejmě nebude hodit do krámu. Máš nějaká data ohledně toho, kolik hraje lidí Diablo 3 v obýváku ve více lidech vs kolik jich hraje to Diablo 3 online? "

    Nemam, stejne jako nemam data, kolik lidi ji chleba s maslem. Ale nepochybuji, ze hodne. Typicke to bude v rodinach s detma, v coopu tahle hra kupodivu hodne bavi i holky, ktere jinak moc nehrajou. Na spolecne hrani diabla se schazime s kamarady, nekteri z nich si ps4 diablo3 koupili prave kvuli lokalnimu coopu i kdyz uz meli pc verzi. Jeden si kvuli tomu koupil i ps4 a pokud se nepletu, tak jinou hru na tom snad ani nema. Lokalni coop diabla iii je na ps4 ultimatni, ma neopakovatelnou atmosferu, to zadnym online nenahradis a je to prave o te spolecenske funkci hernich konzoli, kdo nezazil, nepochopi. A mimochodem, neni to bud a nebo, lokalni coop se da kombinovat s multiplayerem.
  • "Az si na pc budes chtit zahrat treba diablo 3 s gamepadama ve vice lidech jako na konzoli, vzpomen si na sva slova."

    Já bych spíš vzpomenul na tvá slova o traktoru a kleštích - na tvá moudrá slova, kde tvrdíš, že když je něco funkční k nějakému úkonu neznamená, že je to k tomu úkonu ideální a nejvíc používané. Tudíž vyvstává jednoduchá otázka, která se ti zřejmě nebude hodit do krámu. Máš nějaká data ohledně toho, kolik hraje lidí Diablo 3 v obýváku ve více lidech vs kolik jich hraje to Diablo 3 online? *15*
  • "Konzole je primarne spolecenske herni zarizeni do obyvaku..."

    Ano, ano, všiml sem si, že už tuhle větu omýláš asi po pátý. Opakovaný výmysl se ovšem pravdou nestává. Zřejmě žiješ v omylu, že společenským zařízením může být jen to, co je v obýváku, což je samozřejmě mimo. Klíčová vlastnost konzole je v první řadě unifikovanost hardwaru a uživatelská intuitivita. Jinak on-line hraní a služby mění sakra hodně, protože pak už multiplayerový aspekt konzole není v takové míře jako dřív - o plném obýváku, což svým výrokem, že online nic nemění, jen nesmyslně popíráš.

    "Jestli te zajima, jak vypada skutecna otevrena platforma, prozkoumej platformy jako je linux nebo free bsd. Nazyvat win+steam otevrenou platformou je usmevne."

    Samozřejmě nezajímá, protože je řeč úplně o něčem jiném. Řeč je tady o tom, že nechápeš pojem otevřená platfoma ve vztahu PC vs konzole, protože se tady řeší rozdíl mezi PC a konzolí, ne mezi Windows a Linuxem. Velmi slabý straw-man, očividně už nemáš co říct. Úsměvné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit