Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jak víš kolik platím na poplatcích je mi záhadou.
  • Neodpověděl jsi, jakej má smysl má něco "legálně" stahovat a "nelegálně" používat...
  • proč tedy nejsou nelegální bazary, proč se neženou k soudu lidé, kteří prodávají použité hry? protože by tím podle toho měli porušovat zákon, nebude to tím, že to je právně ošetřené? nevím, rád si nechám poradit.
  • To by ovšem znamenalo, že by každá hra, kterou si tak rád stáhneš, měla cenu řekněme tak 50 korun, které by odpovídali všem těm poplatkům za média apod. Vtipálku.
  • UZ vidim jak soudce bude reagovat na vyzvu CD projektu ze si nakej malej smrad 12 letej potahnul zaklinace a ze chce prikaz na soudni stihani :)) nenechte se vysmat ... a bez soudniho prikazu CD projekt nemuze pozadovat data o stahovateli ... pokud se k datum dostane je to nelegalni cestou.takze porusuje on sam zakon
  • už jsem odpověděl, stačilo chvíli počkat.
  • ups,to melo byt pro uzivatele Stan
  • Jádro pudla je v tom, že stahování ti dokázat lze na základě IP adresy, kterou by mohl na základě žádosti od příslušných orgánů poskytnout ten kdo ty údaje o tobě má, třeba ten provozovatel úložiště, jenže to neni k ničemu, stahování je legální. Ale to co s tím dílem ty pak děláš u sebe na počítači ti dokázat už nemůže nikdo, protože jít ti do baráku a šacovat PC opravdu jen tak možné není, tedy rozhodně ne v ČR.
  • neboj se za chvíly vyjde maskovací utilitka na ten nový mon. software a budeš mít pokoj, a každý rozumný člověk si stáhne annonymuse režim např. do Bit torrentu atd.
  • ses mimo,hry spadaji do kategorie programy a ted si t o precti jeste jednou a misto programy si dosad hry :-P
  • Pokud by to bylo takhle tak stím nemám nejmenší problém, ale v tom případě u nás jen tak někomu pirátství nedokážou nebo to spíš odnese pár lidí jako odsatršující příklad
  • A jak že je to potom s tím používáním?
  • Určitě tím bylo myšleno virtuální v nějakém multiplayeru. Tak mě napadá, že by vůbec nebylo od věci uspořádat nějaký světový turnaj, ve kterém by si to rozdali "legálové" proti "nelegálům". Jenda hra, dvě různé verze, jeden vítěz:o)
  • MrSanta
    Myslím že právně to funguje podobně jako třeba při rozbíjení pedofilních sítí. Vysleduje se IP adresa "stahovatele", pak se dá žádost soudci a soudce na základě žádosti rozhodne aby poskytovatel internetu sdělil data o klientovi. Tak nějak si to představuju já. Můžu se samozřejmě mýlit, nejsem odborník ani na policejní práci ani na zákony, které se tohoto problému týkají.
  • celý text je převzatý ze zdroje a ten věř, že ponětí o výkladu zákona má, nevim o čem meleš, stahování her je legální a tím to hasne.

    mrkni se do tý tvojí poradny kterou zmiňuješ a hoď sem příslušný zákon a paragraf, který speciálně upravuje stahování z rapidshare, to mě tey opravdu zajímá :D
  • ano, zaklinac je taky dobra koupe, za normalni obchodni cenu sem se divil, co vsechno je tam nabaleno... snad to pro tech par svetlych vyjimek dopadne dobre, protoze dneska jet only PC je docela sebevrazda :D
  • Ještě jeden detail, vzhledem k tomu, že u nás díky zlodějské politice a lobby schované za všemi těmi organizacemi platíme poplatky za média, disky atd. tak mám svědomí při stahování naprosto čisté, tyhle poplatky kterými všichni platíme za to, že jsme v očích zákonodárců a firem "chránící" autorská práva viděni jako zločinci mi dávají právo si vesele stahovat s tím, že už jsem za to zaplatil.
  • MrSanta
    Tak nějak, i když to zastřelení mi přijde až moc radikální *2*.
  • stahování softwaru "naprosto legální" není. když nechápeš výklad toho zákona, mrkni alespoň do nějaké právní poradny na netu, kde tyhle dotazy ohledně stahování z rapidshare byly vysvětleny dostatečně ;)
  • Probůh, to je logika. Na co budu cokolit stahovat, když to pak nebudu moct legálně používat?!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit