Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ristoro
    Ano, ale každý d.3.m.e.n.t (nechápu, proč je to slovo zakázáno, je to normální termín) pochopí i z té věty v článku, co je myšleno. Nikde jsem nepsal, že instakill je české slovo. Řešíte tady zase chujovinky hoši.
  • Tak to jsi nehral ani gothic 2 ktery mel tusim 8 no co tvoje skoda
  • Psychotic
    Když pomalu nehraješ hry pod 9/10, jak můžeš s vážnou tváří posuzovat, co je nejlepší hra roku?
  • p.s.
    když soudruzi kdysi prevzali slovo instantní pro účely výrobku, proč by ho ted jan slavík nemohl prevzít pro účely rychlé smrti ve hre *7*
  • tady nekdo psal v diskuzi pod tebou že české slovo instantní ma puvod v latine, reagoval jsem na to.

    asi nejsem tak blbej abych hledal v latinskem slovníku slovo instantní. ale bude tam asi neco se stejným základem slova.
  • Jistě. Proč čerpat z odborné literatury, když máme perly moudrosti Bobíka z diskuze, který ani nechápe jednoduše psaný text - protože sem psal, že původ v latině má ten anglický výraz instant.

    Mno a o tom, že slovo instantní v latině neexistuje (protože... a to je pozor, velké překvapení... je to české slovo), už se ani nehodlám bavit, protože s tvojí neschopností chápat text, by to byla sebetrýzeň.
  • ze zahraničí se k nam začali dovážet výrobky, ktere se tam označovali jako instant soup. A my jsme to pojmenovali čirou náhodou jako instantní polévka, ale vubec to nema puvod v angličtine, ale v latine. to dava smysl *1*
    jinak instantní v latine taky znamená okamžitá. Jak už tady bylo rečeno, jazyk je živá vec, která se vyvíjí. nemužeš čerpat z nejake učebnice napsané pred 50 lety *7*
  • Celkem slabý pokus, jak se vyhnout (celkem jednoduché) odpovědi - použít řečnickou otázku. Ale to je od tebe nepřekvapivé, vzhledem k tomu, že si se ani neobtěžoval uvést ten rozpočet a zdroj ze kterého to máš - jak sem tě žádal.
  • 1) Výraz instant (ze kterého vychází naše instantní) má původ v latině. Vědecky prokázáno - doporučuji Oxfordský slovník.

    2) Vypadá to, že už se možná stalo (zbláznil si se), protože ten článek akorát prokazuje, že si mimo. Výraz instantní v češtině je převzatý z agličtiny ze slova instant, ale jen pro účel instantních výrobků, ne ve významu *okamžitý* nebo podobném, tudíž ten tvůj stejný základ je irelevantní, ať už je to vědecky prokázáno nebo ne.

    Závěrem. Skutečně si tak hloupý, nebo pořád nechápeš, že překládat instant kill jako instantní smrt je nesmysl?
  • Snaha a úmysl bez umu můžou být oceňovány ve hře za pár eur nebo zdarma, ne když se prodává odbytý produkt za AAA cenu. Praxe jim očividně nepomáhá, když předchozí 2 hry měly víceméně stejné problémy a nevalné přijetí. V Bound by Flame jsem měl se souboji a dialogy přesně ten samý problém, co popisuje autor recenze, takže se buď nepoučili, nebo na to hážou bobek.

    Závěrečná konspirační teorie už je vyloženě k smíchu, zvlášť v době, kdy se CD Project Red v průběhu 3 her dokázali vyšvihnout z nízkorozpočtového RPG na hru roku, Dark Souls je jednou z nejpopulárnějších sérií a Telltale Games vydávají několik her ročně.
  • Já se z vás zblázním, tady to máte od akademiků a už o tom nechci slyšet. Instakill, instadeath a instantní mléko má skutečně (a bylo to už i vědecky prokázáno) stejný základ - je to něco, co je okamžitě (hotové, mrtvé, zabité).

    S latinou to nemá nic společného. Učte se anglicky, nebudete litovat.

    http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=5977
  • Soma i LiS jsou jedny z nejlepších her loňska. Soma je všechno to, co chtěl být bioshock a vůbec se mu to nepodařilo - skvělá atmosféra, skvělý sci-fi příběh á la Philip K. Dick. Life is Strange je skvělá hra, trochu mi atmosférou připomíná geniální adventuru Longest Journey.
    Rozhodně bych Somu, LiS i PoE dal před Witchera do žebříčku loňských her. Witcher byl hrozně repetitivní, příběhově nezajímavý. Bonusweb má trochu lepší recenzi na LiS než tiscali
    http://bonusweb.idnes.cz/life-is-strange-recenze-0va-/Recenze.aspx?c=A151102_152400_bw-ps4-recenze_srp
  • tak to máš smutný vkus na hry....
  • Vogon
    Co myslíš, že publisher bere jako úspěch? Zauvažuj, jestli to nebude moc bolet.
  • Tak to by mě zajímalo, kolik to bylo plus tvoje definice "úspěšné hry". Předpokládám, že to není pouhá návratnost investice.
  • Lords of the fallen bych do kategorie her od spider vůbec nedával. Ta hra je sama o sobě naprosto skvělá a má jedinej problém a to je storytelling a potom možná absence smysluplnýho ng+. Kažodpádně je to jedna z extrémně nedoceněnejch her kterých zas až tak moc není.
  • nemám čas ani na to, abych hrál hry 8/10. Teď trochu doháním resty z loňska, takže jsem si dojel Soma a teď hraju Life is Strange, což jsou obě tak 9/10 hry, a pak si dám možná Stasis.
  • michaliuz18
    vymenou za bazarovky na ps4. Bavi ma to asi preto ze mam slabost pre scifi hry
  • latinčina slovo instantní nepozna
  • cechackujes akorat ty, kdyz chces neco co je blbe okecat tak, aby to bylo vporadku

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit