Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nechápu jak rychlé načítání se dá považovat za plus. Vždyť s hromadou datadisku budete čekat déle než jet hodinu domů taxíkem jak už tu bylo zmíněno (což si stačilo jen vyřešit koupí rychlého auta) . Patřím ke skupince lidí co jim the sims 3 jelo v pohodě (dokud jsem nenastahovala hodně věcí z výměny a to už mi hra padala ale s programem dashboard jsem to vždy vyřešila). A nepatřím k těm co mají zrovna nějaký mega vymakaný počítač. Hodně lidí si stěžovalo že the sims 3 furt jim padá furt se seka . . tak holt udělali skok do zadu který připomíná the sims 2. The sims 4 jsem si koupila ale nějak mně holt nebere. A tak celkem pátrám po komentářích a recenzí a pro dost lidí je to velké zklamání.
  • Abych začal nějak hezky: neseká se to. Proti Sims 3 je to příjemně plynulé, možnost nálad není špatný prvek, i když zatím to působí spíš rušivě, protože co dvě minuty se mění nálada, rozmary, je to doprovázené šíleně otravnou melodií... Multitasking se mi celkem líbí, člověk má pocit, že ty postavičky už nejsou úplně lobotomizované, takže si třeba i vezmou knížku na záchod.
    Jinak se ale nejedená o žádnou revoluci, jak je zmíněno i v recenzi. Sousedství se smrsklo na pár baráčků, není volně průchozí, všude jsou načítací obrazovky. Na jednu stranu nestrávíte hodiny tím, že jedete taxíkem do práce a načítací obrazovky jsou celkem rychlé, ale pořád to tomu ubírá jistou dávku svobody. Vycházku napříč městem si prostě nepodniknete.
    Úchvatně předělaná tvorba postav je vlastně jen takové pozlátko. Kdo si uměl pohrát se Sims 3, udělal prakticky to samé, co jde i v Sims 4. Ale zmizely posuvníky, samozřejmě. Jako plus bych to zrovna neviděl. Tahat postavičce za nos je možná intuitivní, ale ne vždy taháte zrovna za to, za co tahat chcete a ne vždy to má kýžený efekt. Výhoda je snad ta, že jim můžete víc vytvarovat celkovou postavu. Hruď, pas, boky, stehna...
    Za největší mínus považuju absenci create-a-style. Kde jste si v Sims 3 mohli vybrat libovolný vzor na pohovku, sladit ho barevně se záclonami a kobercem, tam si ve čtyřce můžete akorát postesknout a vybrat si z pár nabízených barevných stylů. Že se vám nelíbí kombinace barev, kterou přednastavili? No, inu... máte smůlu. Možná, že by se to dalo pochopit jako hamižnost, ale ne po ohlášení, že tento prvek do hry nikdy zaveden nebude, protože to není možné.
    Určitě by toho šlo zkritizovat mnohem víc, ale myslím, že tohle stačí na to, aby si každý uvědomil, že sims 4 nejsou krokem dopředu, ale krokem zpátky, který se jako krok dopředu jen tváří. Pod pozlátkem ve formě revolučního stavění (tahat za zeď jste mohli i ve trojce, takže to zas taková novinka není), úžasně předělané tvorby postav, zbrusu nových emocí a multitaskingu se vlastně skrývá takový polotovar, jehož hlavní plusy jsou v jádru docela nedodělané a především se ztrácí v záplavě mínusů. A nejsou to mínusy oproti očekávání, ale oproti předchozím verzím, což je podle mě o to víc žalostné.
    • N7N7
      Lepší než samotná recenze... *5*
  • Proc ta grafika vypada porad tak plastove? Ja myslel, ze se vydaji cestou za realismem a kazdy dil bude vypadat vic a vic realne. Zatim to vypada jako nejaky blivajz z World of Warcraft a plastika pro male deticky. Sice chapu, ze ta hra je urcena pro mladsi publikum, ale precejenom s hyper realistickou grafikou (ktera uz je dostupna 2-3 roky) by se tahle simulace posunula o hodne dal...
    • Podivej se na cilovou skupinu(soude dle for)-zeny a deti(hrajete to i dost dospelych chlapu,ale o to tu ted nejde). Vetsina z nich ma stary notebook a krome Sims ani jine hry vlastne nehraji. Takze grafika je podle me jen ustupek vetsinovym hracum,kteri jinak o PC nevi temer nic a jsou radi ze vubec rozjedou hru. Natoz aby si pocitac upgradovali.
      A v Sims 4 jeste navic je naprosto tragicke osvetleni uvnitr budov(doufam ze to vylepsi),takze smici opravdu vypadaji divne. Venku na slunci je to mnohem lepsi.
  • Jack1947
    Vidno že opět to samé , je to samé tedy už to není ono. Je to ale stále dobré že. Tak o co de o číslo? kdeže to si může každý upravit sám.
    • Píšeš jak mongol!
  • "Verdikt" myslim shrnuje pocity vetsiny hracu teto serie. Tohle je asi nejoskubanejsi prvni dil cele serie. Co z toho bude za rok,za dva,to se teprve ukaze. Ted na to tech 6 sedi. A ti co Sims nikdy nehrali,ti si muzou klidne dva body pridat.
    • Investovat penize nebo ne?!
  • KronosDeret
    Jsem fanda sims od prvniho dilu, the sims 2 byla druha hra kterou jsem si koupil za vlastni penize a vystavil z ni hodiny a hodiny srandy. Trojku se svemi dlc jsem pravda ukradl, ponevdz se mi za jednu hru nechtelo vyplaznout ekvivalent mesicni vyplaty, ale stale sla kvalita a zabava nahoru.

    The Sims 4 jsou podle me jedno velke FU hracum. Mam pocit ze hraju druhy dil (vanilla) orezany o polovinu obsahu nebo nejake demo. Simici jsou doslova kreteni, neustale se vsichni prerusuji v aktivitach tzv multitaskingem. U zadneho predchoziho dilu se mi nestalo ze bych se tak nudil jako u tohohle. Mozne aktiviti se simiky behem par okamziku miri do stereotypu a zacileni na nejakou aktivitu nebo skill ucini ze simika zatracenou zombie robota.

    Pri odzoomovani misto celeho mesta vidite !! 2D !! obrazek sousedstvi rozsekany na skupiny po cca 5 domech a kazda skupina loaduje jako izolovany ostrov. Tohle je vysmech. 100x radsi budu financovat priznanou alfu experimentalni hry ktera me bavi, protoze se pokousi o neco noveho nez tuhle omluvu za hru. RIP The Sims *9*
    • Zrovna to co je nejvíc úplně jedno (mě se to spíš dokonce líbí :-) ) je ve vykříčníkách.
  • Vyšší HW nároky? Na čem to hrajete? I já mám notebook, na kterým se mi The Sims 3 semtam sekali ale čtyřka jede v porovnání úplně bezchybně (grafický bugy nepočítám). I mé přitelkyni na starším noťasu to jede líp jak trojka. Tím že vyměnili textury za poněkud "kreslenější" styl si v optimalizaci rozhodně přilepšili (i debilní loadingy kam se podíváš přispívají lepšímu chodu).
    Ze hry ale sálá pocit odfláknutosti a nedodělanosti a souhlasím, že hodně věcí tam prostě mělo bejt..jsme v éře dalších next-gen, tak nechápu proč alespoň neudělali volbu výšky postavy, když to dneska má již každa podprůměrná onlinovka :/
    • Tak oni všechny Sims běžely i na priblbly intelacky grafice, dokud jsi bydlel v bungalovu. Jak se ale člověk přestěhoval do paláce a zaridil ho nábytkem, framerate kolisal a textury se donacitavaly i na dost silnejch strojích nepekne pomalu. Otázka je, jak to bude v pozdějších fázích hry.
    • Neudelali ji kvuli optimalizaci :D
  • michaliuz18
    povodna hra 6 bodov, recenzia o rok s komplet DLC - 9 bodov :D
    to je tak u kazdeho simsa ... poctivy hráči si to ale urcite vsetko kupia aj tie 20€ dlc , najblizsie pridu psiky a macicky, a mozno aj bazeny ... stale to iste kazdy sims , typicke EA , ožobračuje ovečky
  • Radioaktivni_surikata
    Díl od dílu míň obsahu s léta neměněnou cenovkou se dobře prodávat nebude, leda by EA začlo do vodovodního řádu přidávat LSD. Rovnou řekněte The Sims 5 pá pá. A jakože bych si to klidně koupil, přeci jen jedna z mála her, která by se dala hrát s přítelkyní. Ale vola ze sebe dělat nehodlám.
    • SugarCoffeeTeaRumBoom
      To som nenechal ani ja, a bývalku som zo Sims 3 prekonvertoval na Skyrim. Nakoniec pri tom strávila vyše 70 hodín *15*
  • eStar
    Co se týče této série tak je jasné že hlavním příjmem jsou především stále se opakující rozšíření. Problém je že je to dvojsečná zbraň a je jasné že zákazníci na konec přestanou být ochotni kupovat znovu dlc která už kupovali u předešlého dílu. Kdyby EA jakožto firma za něco stáli tak by věděli že tohle nemohou dělat do nekonečna. Pokud by do nového dílů dali alespoň větší část obsahu z předešlého dílu (+DLC) tak by byli zákazníci spokojeni. Bohužel se rozhodli ždímat dál a tak tu máme průměrná hodnocení v recenzích a krásných 3.8/10 na metacriticu od hráčů. Tenhle přístup sérii zahubí.
    • Takovej early access v jiny forme
    • Zakaznici neprestanou byt ochotni kupovat znovu vsechno, protoze zakaznici, kteri budou platit a cilovka co to bude hrat jsou 2 ruzni lide. Je to proste tak a EA to ma moc dobre spocitano. Na hodnocenich v tomhle pripade v podstate nezalezi. 12leta holka si to vydupe u rodicu uz jen proto, ze to bude mit tamhle Olina z druhy lavice nebo ji ukazou roztomily pety v dalsim DLC.
      • eStar
        Otázka je jestli i ta 12-ti letá holka nezůstane raději u předchozího dílu který jí nabízí víc obsahu.
        • Dnesni 12-leta holka chce byt IN, v obraze a mit to nejnovejsi ( a co nejhezci ksichty u simiku ).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit