Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sedumm!
  • Preed
    S textom viac menej suhlasim ale dal by som tomu o bod viac,ale inak moze byt :).
  • Inak chalani, popri inom...musíte ale uznať aspoň jeden fakt. Tá nová Lara je fakt kus...Nie? *2*
    • Nova Lara je to nejhezci a nejlepsi co muzete dnes mit jak na PC, tak na konzolich. Opravdu zazivna pecka kde se clovek nenudi. Engine je fakt render *8*
    • Nová Lara, prostředí i příběh se mi líbilo a to hodně:)
      Trochu mě potěšilo i prolézání některých hrobek, ale raděi bych víc lezení.
      K achievementům a regeneraci se stavím neutrálně.
      Trochu mi vadil Multiplayer (ten ale ignoruji a RPG prcky, poprvé jsou zajímavé, i když se k Laře nehodí tak do prostředí ostrova ano, ale vadí mi ,že při druhém hraní bych měl zase prolézat všechyn skrýše a půlky hry trávit zabíjením zvěře a hledáním krabic, abych si vylepšil luk a pár dovedností...sice se to dá hrát bez toho, ale přišlo mi sympatičtější když člověk po dohrání starších tomb raiderů si odemkl zbraně nebo cheaty a druhé hraní bylo o poznání zábavnější... navštívení starých lokací s novými zbraněmi je nuda kvůli malému počtu nepřátel.
      Co mi vadilo hodně je časté QTE, mám radši cut scény ale aby mi přes půlku obrazovky blikalo mačkej E, to mě fakt uráží. A také soubojový systém mi moc nesedl. Zejména luk který občas nestřílel:) A vůbec je ve hře dost bugů...

      Imho stačil omálo (odstranit QTE) a hru bych miloval. Takhle mi to přijde jako konzolový port, byť alespoň graficky vylepšený.
      • Na QTE mi nejvíce vadilo, že se tam objevovaly ikonky, popis akce, ale ne klávesa, kterou mám zmáčknout. (hrál jsem s výchozím ovládáním) Na klávesy F a E jsem si zvyknul hned, ale ty ostatní... Třeba ta scéna s granátometem - vybavuji si pouze velký nápis FIRE!!! ale až na několikátý pokus jsem zjistil, že mám použít alt. režim střelby. Nebo ten padák - tam jsem kvůli šílený kameře ani neviděl, co je to za ikonku...
        Soubojový systém (na blízko) by si zasloužil asi doladit spolu s těmi "combo" schopnostmi - občas mi přišlo, že to funguje jen tak jaksi občas.
        To s tím opakovaným hraním je smůla, se mi nechce po dohrání (vlastně v tom ani nevidím smysl) následně prolejzat ostrov a vylepšit si těch pár věcí, co mi chybí... Achievementy jsou mi ukradený... Nicméně druhý kolo na vyšší obtížnost si určitě dám *3*
        • Tak já jsem všechno prošel na 100% na nejvyšší obtížnost napoprvé se správnými skilly to je vlastně jednoduché, člověk posbírá mapy a pak sebere chybějící GPS cashky, co bylo hrozné bylo najít všechny miny, houby a nějaké vlajky, tyhle věci na mapách nejsou a když člověku chybí poslední dvě, tak netuší, kde hledat a ani Q moc nepomůže. Vracení se mezi tábory je na tohle sbírání ideální, ale při druhém průchodu příběhem už vážně nechci honit poslední minu a především nechci grindovat XP a materiál kvůli skillům a zbraním...na druhou stranu zejména při sbítání reliců a GPS se člověk parádně proleze, některá místa jsou obtížně přístupná a sbírání mě tak herně bavilo o poznání více než příběhové souboje s jednou vlnou nepřátel za druhou.

          S tím QTE a souboji souhlasím ,s tím jsem také zápasil, ještě víc mi vadilo, když přešla cut scéna do podivné kamaery a já musel běžet eSkem k sobě, jakoby dopředu, ale zpět, prostě na obrácenou kameru nejsem zvyklý a vůbec zápasím s tím, že se mi mění kamera a dopředui není dopředu pro Laru ,ale dopředu podle kamery...další věc, co mi vadilo bylo prolézáním nějakým místem ,kde se nešlo vrátit, Lara mohla jít jen dopředu, ale stejně jsme musle mačkat klávesu, fakt neuvěřitelně stupidní pseudo cut scéna:)

          Co se mi líbilo byla absence Loading screenů na celém ostrově, celkem chytré pasáže s pochodní a průlezem nějakým tunelem je nahradili a celý herní svět působí neskutečně otevřeně. V tomhel u mně nový Tomb Raider předčil Crysis a do jisté míry i Far Cry 2, kde byl neustálý respawn na pozicích, které hráč navštívil. Tady se respawnují jen jeleni, což při hledání některých předmětů vedlo k tomu, že na zemi jich bylo mrtrvých asi padesát:D Lara v mém podání vůbec neodpovídala té první cutscéně s jelenem.

          Každopádně s dalším hraním počkám na nové ovladače nvidie a případné patche. A je škoda, že není nějaká odměna za dohrání a posbírání všeho, kromě odemčení pár concept artů...

          Jo a ještě jedna stížnost, typická pro Square Enix...neúplný soundtrack ve sběratelské edici s tím ,že zbytek skladem si člověk může dokopit...přitom u řady her je soundtrack často součástí základní edice...
    • By mě zajímalo, jestli je skutečně i její nový vzhled udělaný podle Camilly Luddington - třeba jen lehce omlazená verze (?) (když kromě hlasu nahrála i animace)
      Jinak každopádně ano, myslím si, že nová Lara vypadá nejlépe - prostě normální mladá holka *3*
  • Asi nejlepsi Tomb Raider od třetího dílu?
  • Tak pro mě asi zklamání roku, je to tak moc akční až se mi chce brečet. Ne vážně z moji milované Lary se stala masová vražedkyně, naprosto triviální kobky(i když hezké), absence plavání mi chybí víc než jsem čekal...a všude samá střelba,alespoň kdyby se to dalo nějak smysluplě projít stealth stylem, ale jak Lara každému zezadu zarazí sekeru do hlavy to prostě neberu. Atmosféra je dobrá ale akce je tam příliš. Osobně bych šel s hodnocením ještě o stupeň dolů. Zítra to jde do bazaru.
    • Inquisitor
      Doufám že se ještě někdy dočkáme pokračování ve starém duchu.
      • Jen to ne!
  • Zdravím . Prosím poradte mi .... , nainstaloval jsem si Tom raidra 2013, hraji to na gamepadu ale problem mám v tom že mi nejde kamera . Vše ostatní mi jde , jen ta kamera mě zlobí nemužu se kolem sebe podívat , jde to jen dopředu . Hleda jsem už uplně všude a nemužu najit nic co by mi pomohlo :( . Mohl by mi někdo poradit?? Díky
    • Pomůže mi někdo prosím??
      • Jestli máš gamepad od logitechu(já mám rumblepad2), tak stáhni logitech gaming software z offi stranek, nainstaluj a pak se ti objevi vpravo dole v systrayi ikona logitech profiler - tu otevři a vlevo dole tam je right stick axis x-axis a right stick y-axis, na jedno klikni zvol axis propertis a tam dej right stick x axis mapped to Mouse x axis, u ty y-axis das Mouse y axis a melo by to jet
        • U Logitechu Rumble F510 je potřeba vzadu přepnout přepínač na X (xinput) a pak to funguje všechno na jedničku.
  • Je to klasický TR ovládání (pouze klávesnice) nebo už někdo pochopil, že u PC je i myš a jede se např. Batman style??
    • Už TR6-8 + Anniversary se hrály klávesnice plus myš:D
  • Mě se hra velmi líbila. 7/10 bych dal také, hlavně kvůli boji zblízka, který za moc nestojí. Pokud Nechcete aby vás hra vodila za ručičku nemačkejte Q (i když ani to občas nepomůže, když si nevíte rad) =D Slibovali stealth akce ... moc jich tam tedy nebylo, vždycky udělala kravinu ve videu, že si ji všimli. RPG prvky- popravdě skilly jsem si za celou hru nevylepšil, jen zbraně.
    Jsem rád že se upnula hra jiným směrem a není to jenom klasický šplhání po stěnách někde v kobkách. I když v lese mě dostalo, jak snad za každým rohem, ležely šípy. To mi hlava nebrala =D Hra je prostě super, už ji hraju po druhé, tentokrát s přítelkyní a bavíme se. Ji jen mrzelo, že tam není Angelina =D
  • Laru nerozhodí propíchnutá ledvina, ani past na medvědy. Ona pak vesele skáče a běhá dál. Ve skutečnosti by po vytáhnutí té tyčky vykrvácela a po té pasti na medvědy neměla nohu
    • To ale byla past na chytání malých králíčků (jestli sis všiml, běhá jich tam spousta), takže čelisty byly z "humánního" plastu.
    • Ježiš je to hra přece...
      • Hra, která si hraje na 'přežití'. Tohle fakt k pocitu nepřidalo, zvlášť když už to tam dál prostě neřeší. První věc, kterou bych logicky udělal po takovém pádu (a to beru, že mohla mít kliku a udělat si díru v břiše v místě, kde netrefila žádný orgán), by bylo najít si nějakou lékárnu, nějaké ošetření. Ale ne, plazí se dál. Fajn. Potká prvního týpka a týpku s berlí, která jí říká: "Tady František mě ošetřil, takže můžu aspoň trochu chodit". Zeptá se 'Ošetřil bys mě?'. Ne. Zeptá se on jí? Ne. Neřeší se to, načež se ponoříš do líhně komárů, tyfu a já nevím jaký ještě další tropický nemoci. Pořád s dírou v břiše, která už jí navíc ani nebolí! Tohle by se dalo pominout, kdyby to byla HRA, ale oni se snaží být podvolní době a tak tlačí na filmový zážitek. Ale filmový zážitek má mít logiku, a ta se prostě od začátku rozpadá. (mimochodem, vybral jsem celou mapu a tam ani není dobrovolná možnost tu ránu nějak ošetřit. )Autoři prostě udělají dramatickou scénu a pak jí prostě ignorujou. Takhle se příběh nestaví. Jsou to scény jenom na efekt, protože evidentně ani hřeby ani pasti nemají na naší superhrdinku žádný negativní efekt. Žádný efekt = zbytečná scéna. To ve mě vyvolává pocit prvoplánovitosti.
        • Zbytečný sťourání. Se podívej na Promethea tam udělaj borce císařskej řez sešijou to svorkama a ona hned na to běhá a leze jako by nic. Tohle je snad v každý hře.
          • No, aspoň to sešila svorkama a pokud vím, tak i dezinfikovala....a pak ještě patlala gelem, ale to už si nejsem tak jistý. Prostě tam byla aspoň snaha. Tady se o to moc nestarají. :)
      • Přesně. Pokud budeme u her vyžadovat přílišnou reálnost, tak budou nehratelné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit