Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    "bohužel nese i porodní bolesti v podobě hardwarové optimalizace. Po těch ale za čas nebude"...

    Takze mam tomu rozumet tak ze, pockat nez to bude radne opatchovano a pote zacit hrat? *7*
    • je to tak, hra je to na 9 z 10 jen si ji nezahraješ :)
      • Jack1947
        To ani nemam v planu, mne spise zajimalo jestli mi to nekdo dokaze osvetlit a povedlo se diky, moc. Nic vic jsem nepotreboval.
    • Vypadá to tak. Navíc se určitě změní časem dost věcí... :(

      Co to je za módu vydat ho*o a pak ho nějak upravovat do finální podoby. Zrovna jsem dočetl Rybkův článek o základech programování a vypadá, že na hledání chyb zde se sra*o nehorázně. Pamatuji přednášku o Oracle databázích kde mistr říkal jak moc věnují čas hledání chyb a taky jsou tím známy a jejich produkty jsou dobré. Tam byl ale rozdíl. Kdyby Oracle vydalo ho*no zákaznicí by se nasra*i abyl by prů*er. Zde se řekne super 9 z 10 a hotovo... Navíc hráči nejsou moc aktivní ve stěžování apod. Je jím to celkem jedno...

      Takto prostě čekat na nějakou finální edici :( A tahle nehotová věc z minimálně čtvrté dimenze je takto oslavována jako když Aštar Šeran sliboval věčnou lásku. Možná recenzent dostal přímí zásah Šambalou 1024 ve spojení s energii ze solných sloupů v Maďarsku ale i tak to je moc.
      • Jack1947
        Kdyby upravy byli, podmineny placenim davalo by to smysl mnohem vic takhle... *7*
  • alea iacta est,,,,,,, *16* *16* *16*
  • Nevim teda, tahle recenze vcelku vystihuje mé dojmy. Mám nahráno 45h hraju na hd6970, 4GB DDR2 a přetaktovaném core 2 quad q9550 na 3,4... V podstatě už 5 let stará sestava a navíc kombinace která je víc než hybridní... Hraju na extreme, jednotky mam největší a spíš z megalomanství po FPS sem si snížil mlhu, částice a oblohu který ve hře stejně nejsou nějak vidět. Hra mi na extreme jede plynule z 99% a za tech 45h mi spadla defakto 4 z toho 3 to byl stejný bug ohledně hromadného výběru jednotek v kampani který už mají zaregistrovaný.
    AI v kampani je evidentně chytřejší jak v diplomacii tak válce a snaží se najít vaše slabé místo( nemálokrát se mi třeba stalo že kličkoval a vyhýbal se přímé konfrontaci aby mi mohl po 4 kolech zaútočit na město vzdálené x kilometrů od bojové linie kde sem nic neměl), v diplomacii už si AI uvědomuje kdy je na lopatkách a kdy je ve výhodě a jeho diplomacie tomu odpovídá což se u minulých dílů často nestávalo a i když jste mu bušili do posledního města x jednotkama tak se nevzdal. V bitvách je AI extrémně vychytralé oproti minulým dílům, obchází, manévruje, neútočí zbrkle a umí se velice slušně bránít(např ve městech už nebrání za každou cenu hradby ale pokud má méně jednotek tak se stáhne do ulic kde má mnohem větší šanci) a velice dobře umí pracovat s vítěznými body ve velkých městech. TUDÍŽ absolutně nechápu co zde lidé píšou o AI, už jen z logiky věci... myslíte že pro rome 2 dělali novou AI? Ne! Jen vzali starou, předělali pro danou dobu a trochu boostli tudiž už jen díky tomu je teorie že ve starých dílech byla AI lepší, postavená na hlavu.
    Prostě to chce mít koule, nehrát na nízká/normal a pak tady prskat jak je AI hloupá a hra jednoduchá, ale přepnout si to na těžší úrovně.
    A herní stránka? Starý systém v novém kabátku který mu fakt sluší a zvlášť systém legií o něco komplikuje hru a výborně jí oživuje. Změny sou i v ekonomice která pro mě osobně jen teď asi nejtěžší stránka hry protože čim dýl hrajete tím těžší ekonomika je a ne jako u minulých dílů kdy po dobytí 20 měst už jste měli nevyčerpatelnou studnici zlata a už jste jen hrnuli dopředu. Takže ekonomika lehčí? Ne, přinejmenším stejná.
    Další věc kterou sem zde hodně četl je stěžování si na námořní bitvu... BOŽE! Co je ste čekali? Dvoupalubové lodě s kanonama? Je jasné že lodě v té době byli o přeskakování z lodě na lod a případnejch přestřelkách se šípama a katapultama. A že je to jednoduché a že by to chtělo simulátor? A co by jste chtěli? Ovládat pravé a levé meslo? Ovládat lodě kormidlem? Bože, na to v realu přece bylo xy lidí ale ani jednu z těhle věcí přece nedělal generál/vůdce.
    Osobně sem velký a otravný problém našel jen jeden a to je COOP mod, ten nefunguje v podstatě vůbec, prý mají problém se synchronizací hráčů a rotací map(každému hráči se třeba načte mapa z jinéhu uhlu nebo jiné strany a poté se vám hra uplně rozejde a každý hrajete svou realitu) ale i to už má CA zaregistrované a řekli že to je vážný bug a že to bude trvat dýl ale že už na tom pracujou. Tudíž je kuli tomu neodsuzuju ale naopak se těším až to opraví protože to co sem si mohl vyzkoušet v coopu je uplně jiná hra a nejméně o hvězdičku vejš než singl pokud jí máte s kým hrát.
    Tudíž já sem dostal přesně to co sem čekal a něco málo navíc. A v otázce k optimalizaci... Já hraju extreme na 5let starém hybridu, recenzent dělal recenzi dokonce na notesu :D tak mi řekněte vaší sestavu? Pokud člověk splnuje minimální požadavky tak na low to prostě musí rozject, pokud neni megaloman a sníží si počet jednotek na minimum(počet vojáků v jednotce ovlivnuje plynulost víc než jakékoliv detaily ve hře). Takže pokud má člověk originálku, má minimální požadavky splněné (ale už jen to snažit se rozject TW na minimální požadavky je přinejmenším na vlastní riziko), umí si nastavit správně nastavení a nemá xbilion let staré drivery tak by prostě neměl bejt problém, sám CA už se vyjádřil že takovejch lidí je cca. 2% a snažej se pro ně udělat první poslední. Ale hold hlas těch nespokojených bude vždy hlasitější než těch spokojených :)
    • .o) k pousmání..
      • čoveče - já mám pocit, že ty to tady navštěvuješ hrozně rád.... *1* *1* Jelikož ti to tady vždycky udělá radost *3*
    • sv.Georgius
      Podívej se na Napoleona a Shogun 2 jak jsou propracované na moři zahákování, přeskakování z paluby ne jenom z přídě a demolici lodí která je pěkně udělaná.

      Tvoje tvrzení ja jak kdyby 2 vojáci stáli od sebe 2 metry stříleli do sebe 3 zásobníky a pak jeden z nich umřel a ty řekl co chcete přece to není simulátor. Zrovna ta námořní bitva v ROME 2 je šílená tragedie.

      Mrkni na tohle nehleď na dobu ale na propracovanost: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SbK_4idhqUo#t=362
      http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cdSPz04yi4k#t=190
      a potom to srovnej s tímhle: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=96R5dqIa8i8#t=704

      Připadá ti to v pořádku ? Opakuji nedívej se na dobu ale propracovanost bojů lodí systému a podobně ............
      • Jenže zde de právě o tu dobu :D
        A posílat mi to nemusíš... já to všechno hrál...
        V empirech/napoleonech byli slozitejsli lode, nebyli delane na tarování, utok prez prid by byl nebezpecny pro obe lode. To stejné v shogunech.
        Ale v době říma by byla stupidita utocit jinak nez pridi kdyz ty lode meli specielne vystuzene pride pro tarování a utok z boku by pro ne byl naopak este nebezpecnejsi pac by treba mohli prijit o vesla nebo mnohem snáze chytnou od přepadené lodi, což je asi jediné co mě trochu mrzí u tech lodnich bitev ze se nelamou vesla ale to uz by bylo asi opravdu moc.

        Srovnávat námořní bitvu z roku 270 př.n.l s dobou Napoleona, je prostě na hlavu postavené.

        A když jsme u tech Total Waru, v podstate az do tohohle dilu AI bojovala tak ze zformovala armádu a udelala jeden hurá útok jehož vrcholem bylo když se pokusil o výpad po křídlech, to je oproti tomu co predvadi AI v ROME 2 k smíchu.
    • Mimochodem měl sem rezervu eště 300 slov a stejně mi to psalo že to mam moc dlouhý a musel sem promazávat, asi někde bude chyba.
    • Ok... ty gramatické chyby vidím taky ale byla to taková rychlokvaška... :D
  • P3RS3CUToR
    lidi todle je pecka http://www.youtube.com/watch?v=rxRZ2EIJG4s *15*
  • MickeyMutant
    Vyzerá to, že ten nový Róm nepracuje tak, ako by mal a celkovo je akosi neprispôsobený. Niektorí ho dokonca obviňujú, že je vraj okradol. No on sľubuje, že sa v budúcnosti načisto zmení a bude makať ako kedysi jeho starý otec. To bol všade obľúbený príkladný Róm, na ktorého pamätníci s úctou spomínajú dodnes.
    • Lol skvěla věc je jak to tu furt vře.Tohle je snad nejvíc přispěvku v diskuzi od Kauzy Arma III čestí vyvojáří.
      • Do víc jak 3200 příspěvků "100+ důvodů proč Dan Vávra nesnáší TES V: Skyrim" to má ještě daleko,tak se diskute ještě dnes
        *1*
        • *tam *diskutuje
  • Chtěl bych se zeptat, jestli Falangy vypadají tak hloupě jenom proto, že jsem nějak brzo ve hře nebo proč? Tohle mě celkem štve, jediné, co jednotka udělá je, že se semkne k sobě, nevystrčí kopí, jako to udělala v Rome 1, neudělá nic, jenom se semkne. Ale takhle přece Falanga nevypadala.
    • Zaleží jaké máš jednotky.. pokud máš hoplity tak se jen semknou do obrane formace zatimco Pikenyri ci Kopijnici vytvori klasickou falangu s dlouhym kopim...
      • Tak to bude tím. Měl jsem Hoplity. V normálním Rome to totiž dělali Hopliti a co já vím, tak i ve skutečnosti falangy (s těma dlouhýma kopíma) tvořili Hopliti.
  • Takže tiež trocha prispejem. Staviam sa skôr na tú pozitívnu stranu. Mám možno výhodu, že som do hry nešiel s nejakým veľkým očakávaním a problémy ktoré nastali som predvídal. TW hrám už doby prvého Ríma (ten hrám dodnes, ale vďaka módu Roma Surrectum, ktorý je TOP a doporučujem každému ktorý je s dvojkou nespokojný). Keď zaspomínate, tak každý nový TW mal nejaké neduhy: stručne za mňa ROME - diplomacia, MTW - jeden ťah 2 roky, ETW - pri spustení ešte horšia optimalizácia, 1 ťah časom trval aj 10 - 15 min s vypnutým sledovaním ťahou počítača, počítač nezmyselne blokoval vaše prístavy aj s malou "rybárskou bárkou" (i keď opodial ste mali vojnovú flotilu) čo spôsobovalo rapídny pokles príjmov. Shoguna 2 som nehral. Ale toto všetko vyriešili fanúškovia tvorním módou, ktroré niekedy rapídne menili pôžitok z hry. Škoda, že od doby vydania ETW už nieje hra toľko módovatelná. Asi je to zámer.
    K Rome 2: Optimalizáciu nesúdim, to bola vec, o ktorej som nepochyboval, že takto dopadne. Myslím si, že by pomohlo vypnúť všetky tie zbytočné animácie miest a postáv na strategickej mape. Aspoň pohyb na mape by nebol tak trhaný a ťahy by to možno trochu zrýchlilo. Byť tvorcom tak animácie ponechám iba vprípade, že hráč klikne na mesto/postavu.
    Celkovo s ekonomikov, strastlovisť o provincie/regióny a výskum som spokojný.
    Bitky: "Korenie TW". Podľa mňa arkádový štýl. V pôvodnom Ríme sa dalo nastaviť ako doplnková možnosť arkádové bitky. Tu sú automaticky. Pri zvolení možnosťi "reálne bitky", som nevidel zmenu. Chýbajú mi také doplny, ako štítová hradba, apd. Dojem kazí hlavne šprint jednotiek pri útoku, akoby nemali zbroj, štít a nedržali zbraň. Ale toto už jeden fanúšik trocha upravil, príslušný "pack - Radious Battle Mod" sa dá stiahnuť na fóre. Obsadzovanie bodov: ja to vítam. Po odohraných zhruba 30 hodinách s tím nemám problém a vidím to tak, že ak sa séria má pohnúť smerom napríklad do obdobia prvej alebo druhej svet. vojny, tak toto je jedna z možných ciest.
    Námorné bitky: Asi najvätšie sklamanie. Nevadí mi, že armáda ak vstúpi na more tak automaticky sa "zmení na prepravné ľode". Pozerám sa na to tak, že bolo bežné, každá armáda mala tesárov a rôzny doprovod, podľa potreby sa vyrobily transportné lode a išlo sa ďalej. Vadí mi akurát to, že sa chovajú ako vojnové ĺodstvo. Čakal som, že lode budú rozdelené do tried na vojnové ľode určené na taranovanie, zápalné ľode, ľode s ťažkými balistami na ostrelovanie, a že prepravné ľode nebudú môct nijako útočiť, maximálne sa brániť strieľaním šípov a budú krehké, každý menší náraz vojnovej ľode ich pošle ku dnu. Myslím, že už vzniká úprava ktorá toto porieši, ale podľa toho čo som videl v hre, sa bojím, že umelá AI využíva vo velkom transportné ľode bez ochrany a tím pádom bude ľahká korisť. Musela by sa upraviť aj AI, aby transportné ľode využívala okrajovo a "necárala" sa bez cieľne po mori , zatiaľ čo im útočím na hlavné mesto.
    Diplomacia: Najväčšie pozitívum vidím v "obranom spojenectve". Akonáhľe máte problém, spojenci vám idú na pomoc. I keď je to niekedy torcha prehnané. V ostatnom na mňa pôsobí, že je nedotiahnutá.
    Verdikt: Celkový obrázok o hre si spravím až po dohraní (to doporučujem každému). Verím, že mňa ešte prekvapí. Za mňa zatiaľ 7/10, za rok a pol, keď vyjdú nástroje pre mód scénu tak 10/10.
    • vela pismen ... *1*
  • Som sklamaný z optimalizácie (teda pokiaľ nieje problém v mojom HW,ATI HD 4800 512 mb, intel 3,2 gh ,RAM 8gb) hra je nehratelná aj na najniźších detailoch,fps sa pohybuje okolo 25-35. Tuším niekde v jednom videu ešte pred vidaním spomínali ,že komu šiel SHOGUN ,tak by nemal mať problém rozchodiť R2TW,mne šiel šogún na plných detailoch ,tak som ostal dosť prekvapený.Dúfam ,že to dajú do kopy.
    Som rád že som si RTW2 nekúpil.
    • no hra bezi otresne i na lepsich sestavach ja mam i7 3770K geforce 760oc a na mape mam 15-20fps v bitve mi to pak pada az k 10 fps
      • ted jsem zkousel hru na stare sestave dual core 2.94ghz a 9800gt mi hra na stredni bezi mezi 30 az 60 fps
  • Velice smutná recenze od pana Smutného, který tento nesmyslný blábol a následné hodnocení udělil na základě všimného od SEGY.
  • P3RS3CUToR
    Co vidíte jako největší kámen úrazu? Za mě asi tu stupiditu pc v kampani i bitvě. (když nepočítám, že mi hra po 130. tahu spadne a ani to nemužu dohrát)
    • strašne smiešnu a stupidnu obtiažnosť. Na legendary ziadna vyzva. Zo 100+ bitiek som prehral len 1. na najťahšej obtiaznosti sparam sa popri hraní prstom v nose a je až problem prehrať... To je nuda.

      Hej a potom ta komicky smiesne zla AI, ktora npr tancuje namiesto boja, alebo stoji a nič nerobí ked vedla kolegovia vo velkom umieraju...
    • Možná to že jsme si to předobjednali s kamarádem abychom hráli co-op jako v shogunovi ale za 8 hodin jsme dali 20 kol....
    • Kdyby se mi to nesekalo a nejvyšší rychlost nebyla sekáním pomalejší než ta nejnižší, tak bych ještě seřvat tupou AI a grafiku alá nabli si na obrazovku. Ale to že to prostě nefaká jak má je největší problém. Větší než zbytek. *12* *12* *12*
    • to sa ani nedá porovnať s Shogun 2
    • Hlavně optimalizace a to, jak "vypadají" bitvy, nemají snad žádnou atmosféru. Být tyhle věci trochu vychytaný, asi bych se přenesl i přes zbytek a nějak to hrál, ale už jenom za tohle si to v mých očích nemůže zasloužit ani tu nejmenší pochvalu, už jen kvůli tomu, aby si tvůrci nedovolovali vydávat takový špatně hratelný ho*na. Nechápu, proč recenzenti jsou z toho tak hotový.
    • Já osobně celou hru .. stupidní AI, arkádové bitky, nedržení formací, špatně optimalizovaná hra .. atd...
      • Dneska tu máme další beta patch. Bohužel optimalizace stále minimální rozdíly.
        http://forums.totalwar.com/showthread.php/88210-Patch-1.5-in-BETA-Today
        Největší kámen úrazu??? OPTIMALIZACE !! Shogun II mi jede na Ultra naprosto plynule.
        Tenhle paskvil nerozjedu na nejnižší nastavení. Kampaň 8fps v den vydání. Bitvy - 7-25fps.
        Katastrofa ! *16*
      • Von_Ljonborg
        Zhruba tak :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit