Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak to tady tak vidím. Jsem nejšťastnější člověk pod sluncem, že jsem si hru NEkoupil. Pak bych asi musel zajít za panem Smutným a rozbít mu držku, že se chová jak ti političtí par chanti.
    Hold peníze jsou peníze...
  • sv.Georgius
    Ten Multi player dopadl jak jsem se obával sice to není nepsané pravidlo ale to samé bylo v ROME 1 za Barbarské národy se nedalo moc hrát tam to drtili civilizované národy a jejich defensiva a morálka.

    Tady je to úplně stejné Římané a národy co mají falangy drtí všechno ostatní tady nemají ani skoro barbaři šanci nebo je to opravdu velmi náročné na taktiku na proti civilizovaným národům.
    • Kdyby galové s teplákama rozsekali obrněné a organizované legionáře,tak by to zase vypadalo blbě ne?Když si vemeš například Caesara v Galii tak tam čelil kolikrát 2 násobné armádě.Když dobývám galská města,nevím jestli to je módama nebo se tak chová pc i v originále ale pokaždy na mě zautočí aspoň 2 nebo 3 prapory proti mému jednomu ale za to vycvičeným legionářům,kdyby byli na stejné úrovni,tak bych snad ani nic nedobyl,protože se to na mě hrne kmen za kmenem.
  • Ta hra si možná nezaslouží 9, spíš tak 8 (ale pokud se vychytají všechny problémy, vylepší AI a celkové vyznění bitev, tak klidně 10), ale recenze velmi přesně postihuje základní posun v serii. Místo bezhlavého stavění, rekrutování a dobývání člověk musí nad hrou trochu přemýšlet. Když chce postavit budovu třeba na Krutopřísné sekerníky, musí se nejdřív zamyslet, zda mu ta budova neubere příliš pořádku, zda nespotřebuje příliš jídla a pokud ano, pak nejdřív musí příslušné ukazatele vytunit. Už zdaleka nejde jen o to, kolik máte peněz, případně příslušných technologií.
    Chápu, že hráči zvyklí na původní, v podstatě primitivní systém, jsou rozhořčeni, ale ono fakt stačí trochu se zamyslet, naplánovat a pak v té hře objevíte ohromnou porci zábavnosti, díky které jí promíjím i občas nemožnou AI, arkádové bitvy a fatální errory, jako když mi nešly načíst savy.
  • Ta recenzia to je este vacsi fail a sr a cka nez ta hra :)) ale musim recenzenta pochvalit aspon za to ze ma rozosmial tak az mi slzy tiekli :)))
  • v porovnani s Rome 1, by tahle hra měla dostat hodnocení max 6/10
  • tí, čo nie ste spokojní s hrou skúste si nainštalovať módy, napr na spomalenie rýchlosti bitiek, tá hra je potom úplne o niečom inom, ale na shogun2 to ešte stále nemá(môj názor)

    http://strategickehry.eu/rome-2/mody/
    • zpomalí bitky jak?? Mnozí tu píší, že vojáci utíkají jak Boltové - možná je to nízkým počtem FPS, ale zas tak hrozné to není (kolikrát už jsem tady na ně řval ať si ty hova*a pohnou nebo prohrajem :D) - nebo je to rychlost toho jak ti vojáci v bitevní vřavě odpadají - jak kdyby jim za zádama střílel .50 kaliber kulomet???? Mě spíše udivuje jejich neutahatelnost - vlastně jedinej případ kdy jsem viděl utahané jednotky, bylo při ústupu nebo při mé nejdelší 12ti minutové bitvě ve které se moje jízda nezastavila....hlavně něco pro hoplity, únavu, námořní bitvy, rychlost umírání a hlavně zpravit střelecké jednotky a postoj AI k nim....hrůůza 5 průměrných barbarských útočných jednotek +15 střeleckých jednotek ať už slingerů, paltestů nebo lučištníků (jak sakra lučištníci můžou postřílet elitní hoplty ve formaci falangy do 10 vteřin??) a AI vám do minuty rozseká úplně všechno....elitní jednotky zhrdají, generál je nepoužitelnej a i když už mezi nima rajtuje těžká jízda - vůůůbec to nikoho nezajímá....já vím že TW série není o 100% realitě - ale s tímhle by se Makedonci nikdy neprobili z té díry v horách odkud přišli....
      • Tu si prečítaj o tom móde ;-) Komentár to nepotrebuje ;-) Iba vyskúšať a ohodnotiť. Osobne nemám odskúšané.

        http://strategickehry.eu/radious-total-war-mod-pre-rome-total-war-2/
  • Recenze je sice subjektivni utvar, ale lhani do ni nepatri. Tedy bud je to lhani, nebo papouskovani PR materialu. Nebo neschopnost. Jinak si to nelze vysvetlit. Vylepsena, reaktivni AI? Haha. Ne. Bidna diplomacie. Nudne a jen par minut trvajici bitvy. Ktere se zvrhnou v jeden velky nezabavny chumel (a to jsme v dobe disciplinovanych rimskych legii a falangy!!!). Nulova vyzva v tahove casti hry. Utoky deseti muzu na tisicovou armadu. "Obrovsky zaber a mnoho novinek?" Coze? Jdete nekam.

    Tohle neni, nemuze, nesmi byt hra ocenena 9 body z 10.
    • Mimochodem, jsem presvedcen, ze byt to nejaka "no name" hra, ve vsech ohledech krome jmena stejna jako R2TW, takhle benevolentni a nepochopitelne vysoke hodnoceni v zadnem pripade nedostane. Bude se psat o tom, jak je to ambiciozni, ale neomaleny a neobratny pokus o kopii Total War hry. Jak ma potencial, zajimave napady, ale srazi ji bugy, chyby, nedostatky, spatna AI... a spatna optimalizace by se nepresla tim, ze "mne to funguje", ale hrube by se promitla do hodnoceni.
      • no a teraz ked si precitas komentare tak je tu aj vela ludi ktorym sa lubi a sedi im ta hra tak co ak jeden z nich je autor ? :D
        • autor se bal hre napalit spatne hodnoceni protoze v ramci co nejrychlejsiho vydani recenze hru poradne nehral a necitil se byt podporen reakcemi ostatnich informacnich zdroju a hracu v tom se o hre jakkoliv negativne vyjadrit, kdyby byl v mensine... "co kdyby"

          to tak byva, ze ty co nejrychlejsi HURA recenze nejsou bud poradne projete nebo zaplacene, v dnesni dobe recenze ocekavanych her ani nema cenu cist, protoze je vsichni vydavaji co nejrychleji, snad jen s vyjimkou recenzentskych verzi, jenze u nich si zase nikdo nechce rozhnevat vydavatele negativni recenzi, nebot by do budoucna zadnou early-game-copy ke zrecenzovani uz dostat nemuseli

          zkratka a dobre dnesni online media venujici se recenzovani her nejsou duveryhodne
          • Kupodivu recenzent měl hru k dipozici několik dnů před vydáním - jako ostatní, ale na rozdíl od mnoha jiných - tahle jeho "tvorba" vyšla až 3-4 dny po vydání hry....takže zase tím krátkým časem to nebude....
  • Jako vlastník originální hry doporučím před koupí hru napřed vyzkoušet jiným způsobem. Mám nahráno 4 hodiny a z toho jsem zkoušel pouze nastavovat hru dle oficialniho fora, aby mě jela alespoň na minimum. Po včerejším patchi žádný rozdíl. Ostuda. *5*
  • P3RS3CUToR
    Jen jsem zapomněl napsat: 9/10 ty vtipe ?!?!?! už nechlastej, nehul ... a nepiš recenze amatére. Díky.
    • P3RS3CUToR
      edit: hru mam koupenou.
    • Urážky od náctiletého recenzenta nepochybně budou trápit :)
      Vypadá to, že problémy s hrou mají jen piráti.Takže vlastně žádné nejsou :)
      • Tak to asi oficiální forum a steam fora je plné pirátů, zalez do díry.
      • Aha jen piráti ... hm škoda, že mám origo a Shoguna 2 jsem rozjel na nejvyšší detaily v pohodě, ale todle prostě ne a ne! . Navíc boje jsou tak rychlé a nepřehledné, že to je jak v akčním filmu ..... jo ty máš asi nějakou speciální edici kde je vše tak jak má být :).
        • Určitě ti to každý věří :)
          Next :)
    • Mě se líbí, jak nějaká prohulená lopata na světě teprve sotva dvě dekády tady vystřeluje. Prosím tě, zalezdo školy a nemel, ty amatére.
      • Když jsi takovej "znalec" tak mě vysvětli co teda obhajuje tuto recenzi, že si hra "zaslouží" 9/10 ?.
        • A co by nezasloužila - problémy máte vy šašci, já jsem v pohodě.
  • sv.Georgius
    KREI: Jaj člověče a ty myslíš že ve starověku loď byl obdélník nahoře s rovnou palubou kde byl čtverec vojáku která přídí narazil do lodi a pak z přídě na ní skákal.

    V shogun 2 a Napoleon byli lodě propracovaný až do poslední paluby kde to vypadalo že to žije na lodě šplhali loď měla zničitelné paluby hlavně byli pěkně postavené a boj vypadal krásně reálně ty vůbec nevnímáš to co jsem ti posílal.

    Tarování ne nepotopil většinou loď jenom poškodil některé lodě byli to ani neškráblo jako třeba lodě Venetů. Bojovalo dlouho odstřelováním taky při výsadku se lodě museli pořádně zafixovat háky a lany. V Rome 2 je Obdelník z kterého trčí vesla tohle je u tebe propracovanost ??? Velice rád ti připomenu jak vypadali lodě v Antice.
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7da52cJLwW8#t=53
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=CZBFcxqlzg4#t=335
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XsbDg-CJvS0#t=358

    Já nevím jestli to tam nevidíš nebo si to nechceš připustit ale zatím každý kdo hrál všechny Total war to tam prostě vidí že ty námořní bitvy na rozdíl od předchůdců jsou hrozně spraseny a odfláknutý jako hrom. Možná by ses měl znovu podívat na videa co jsem ti posilál poprvé a popřemýšlet o tom potom by si to tam určitě viděl tu atmosféru té bitvy to že ta loď s posádkou žije že boj je reálně různorodý.
    • KREI
      Hned u toho druhého videa je to krásně vidět, vše se děje na přídi a nejde jen o tarování, nekteré lode meli na prídi specielni lávky pro lepsi vylodování, neslo pri tarování primo lod potopit ale zaklínit se do ní tak aby se dalo vylodit.

      První video je v podstate to co je v romech ale v romech mají kryté veslare....

      A ano pro lod v napoleonovi bylo bezpecnejsi hakovat bokem i proti 50 delum, protoze i ten kdo si jen precet námorni manuál k empirum ví, že když lod dostane zásah do boku tak koule maximálne proletí skrz nebo poskodi neco málo, ale kdyby proletela přídí tak proletí podélně celou lodí a způsobí x násobnou škodu.

      http://www.youtube.com/watch?v=UagmfGhvpHs

      V podstate vypadaj stejne jak ty z videí ale maj zavrené podpalubí s veslarema coz u valecnejch lodi bylo bezné a na palube cekali legionáři...
      • sv.Georgius
        Ano to video co si mě poslal to odpovídá na vše
        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UagmfGhvpHs#t=63

        Jestli je pro tebe tohle propracovaný boj s Atmosférou tak ti asi pojem "Atmosféra nic neříká"
        Kdy po nárazu loď rozletí jako po zásahu C4 na každém prkně. Výsadek vojáku vypadá jako kdyby krysy měli mejdan.

        Mrkni na atmosféru na tom videu a mrkni na tuhle atmosféru. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SbK_4idhqUo#t=320

        A jestli říkáš že v antice nemůže být taková atmosféra rád ti pošlu znovu tohle.
        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ika2AFfYimU#t=39
        • KREI
          1. video, námořní bitva v antice
          2. video bitva 18. století
          3. video, námořní bitva v antice s podpalubím(krytým stejně jako ve hře) a hudbou kterou nějaký jouda přemazal originální ozvučení...
          • sv.Georgius
            Nic nechápeš ........... co chi říci ani nechceš pochopit. Já mám rád historii a mám rád reálnější provedení hold někomu stáčí obdélníky s krysami a považuje to za mistrovský kousek.
            • KREI
              Ok tak jinak asi nemá cenu se s tebou hádat že holywoodskej film je něco jiného než AAA hra...

              OK ROME 2
              http://www.youtube.com/watch?v=wZthalx7bnQ
              http://www.youtube.com/watch?v=xN6XopB7MqQ
              http://www.youtube.com/watch?v=PZ9M_GGuko4
              http://www.youtube.com/watch?v=aWZCfdDW4NQ
              VS
              CO? Pár záběrů z holywoodskejch filmů? Nebo snad Rise and Fall? :D
              Ukaž mi strategii která lépe zachycuje Řím ve stejné šíři a měřítku jako ROME 2 a uznám že si měl celou dobu pravdu.
            • sv.Georgius
              Ukaž mě námořní propracovanou taktiku a boj v ROME 2 a potom se o něčem budeme bavit problém je v tom že tam nic propracovaného není co mi můžeš ukázat. Jediná taktická je najíždění do lodí něž vybuchne a stupidní nalodění z přídě hry 7-8 let staré mají už lepší propracované Antické námořní bitvy než ROME 2.

              -> Proč se loď při nárazu rozletí jako bomba když jsou lodě u sebe proč je nemohu zaháknou a přitáhnout k boku ? Proč není možnost využití plachet ? A co přírodní podmínky jako vítr který by se dal využít . . . . kde je řecký oheň který by pomalu loď v plamenech užíral . . . . . kde je nějaký reálné rozmístění jednotek a reagování na nárazy lodě ? A zničitelnost paluby a boků jako v předešlých dílech ? Proč nemohu obsadit loď a poté ji získat na svou stranu když vyhraji bitvu na její palubě ??????????????????????????

              http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=96R5dqIa8i8#t=706

              Tohle že je to samé co jsem ti posílal na videu (dokumenty a filmy) co ? Mluvíš hlouposti a sám si toho vědom je to nedodělané a pokud to nechceš vidět tak to hold neuvidíš.

              http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Yp5byLTdxgM#t=34
              Pokud by se jednalo o válku termínů v plechovce tak by to asi bylo reálný.
            • KREI
              Stačí umět trochu googlit, obrázků je na googlu hafec a i na wiki je dost zmínek o římském lodstvu, třeba taky to že ho používali v podstate tak aby se jen dostali na lod nepřítele a střetli se s nim s mečem v ruce.

              Ano postujes videa a dokumenty, a ve všech je v podstate to stejné, lode s krytým podpalubím a rovnou plochou nahoře s legionáři, přesně tak jako je to v rome.

              A pak sem postneš video kde je sestříhanejch pár záběrů z holywoodu s cool hudbičkou a mluvíš něco o atmosféře :D
            • sv.Georgius
              Tak najdi něco lepšího pro znázornění. Já posílal od dokumentů po filmy kde byla námořní bitva ty mi tady pořád vesele tvrdíš tohle není Napoleon tady nemůže být taková atmosféra. Když ti pošlu video kde hoří ohně lítají háky a šípy oheň kouř a má to i atmosféru války v antice tak máš jenom hloupé řeči.

              Mě říkáš že ti tu postuji krásu Hollywoodu a směješ se tomu ale přitom jsi spokojený s obdélník kde je jenom další obdélník krysích vojáků namačkaní v konzervě. *15* Pokud si spokojený s tímto a zajímáš se o historii tak to potěš pánbůh :D
            • KREI
              Ano proto zde postuješ holywoodské trháky se super cool hudbičkou :D
      • sv.Georgius
        :D ty pořád nechápeš nebo nechceš vidět . . . . . vůbec to nevypadá jak v ROME 2 hlavně je to v ROME 2 odfláknuté taky ti už po několikáté říkám podívej se na celkoví dojem určitě to není jako z předešlých dílech.

        Když v Napoleonovy máš boj přizpůsobený době kdy lodě mají paluby a můžeš je zničit kdy nabírají vodu nebo je ochromit zničením stěžně a plachet popřípadě kartáčové střely na mužstvo a lidi se hýbou jak kdyby žily celkoví dojem je reálné lodi s posádkou.

        Tak když tohle byl boj za Napoleona tak propracovaný době čekám něco od ROME 2

        Kdy lodě po nárazu se zdemolují a ne že pár nárazu zničí loď explozí. Čekám život kdy vojáci budou pobíhat po palubě náraz zničí vesla "NAPOLEON" lodě ochromil si stěžně tak ve starověku alfa omega jsou vesla tak znič vesla. Když je loď na boku a ty jsi v bitevní vřavě tak střílíš a házíš na lodě kotvy aby jsi ji přitáhl "loď není jedno veslice kde se otáčíš na místě jako nic.
        Boj ostřelování kde třeba loď katapul zasáhne 20x než se potopí ale bude těžká demolice lodí. Když se vrátím boji vojáci budou hasit oheň budou různě pohybovat krýt a podobně aby to vypadalo jako živě viz NAPOLEON.

        První útok taranovat který by silně poškodil lodě viz vida a zničil vesla když už je chumel lodí u sebe tak odstřelování a přitahování háky zmatek boj oheň. Nevím mám pocit že to ani nechápeš co chci říci. V Napoleonu tu atmosféru té doby cítil bylo to luxusně propracovaný a v ROME 2 je to odfláknutý i když je to Antika je tam plno věcí jak to zpestřit a udělat bomboví jako to bylo v Napoleonovy kdy měl člověk pocit skutečných bojů. (Ty mě tu pořád argumentuješ dobou já ti pořád říkám nehleď na dobu ale na propracovanost těch bojů a možností tohle se dá převést do doby ROME 2 ale styl by neodpovídal 18. století ale Antice která by taky mohla být propracovaná).
        • KREI
          Jo ale to je přesně to co řikám... lodě z 18. století vydržej mnohem víc něž lodě z antiky... Je to prostě dobou. Já si kupoval Rome 2 a dostal sem to co sem čekal, jestli sis myslel že si kupuješ Empire 2 tak je jasný že asi hra nesplní tvoje požadavky.

          A ano alfou a omegou sou vesla jak už sem řikal i já o několik příspěvků nahoře, ale už takhle je to dost HW náročné a tříštění vesel by tomuhle asi moc neprospelo.
          • sv.Georgius
            Ale v antice nebyli zase děla a ty lodě taky vydrželi hodně v 18. století drtili ty lodě 50 děl ale tady v antice nic takového nebylo nejbezpečnější zbraní byl oheň.

            Nezlob se na mě ale když dokáží propracovat do posledního poškození Napoleona tak mi neříkej že tohle by byl problém v ROME 2 v Rome 2 nemáš nic propracovaného na moři ani demolici lodí palub nic.

            to už tady 7 let stara hra je lepe propracovaná
            http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nUTW8Jxt5po#t=32
    • sv.Georgius
      Ještě jak si psal že je bezpečnější v Napoleonovy útočit bokem no já ti nevím pokud se bokem nastavíš takové HMS Prince Royal která má 55 děl tak to asi nebude extra bezpečné :)

      S tím útokem na bok si mě špatně pochopil když lodě jsou u sebe cca 10-20 metrů tak se hází všechno možný aby se loď přitáhla. a přitáhne se boky. V Rome 2 je námořní bitva otázka pár sekund a je tam plno blbostí . . . . vůbec si s tím nevyhráli jako v Napoleonovy a nemůžeš přece obhajovat odfláknutou věc dobou. Ať je hra v kterékoliv době tak se dá krásně propracovat aby to mělo grady. "nechce se mě o tom už moc psát to už musíš posoudit sám" pokud se o to nejak zajímáš že někde je sakra chyba.
      • sv.Georgius
        Tady je ještě takové krásné staré video

        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ika2AFfYimU#t=14

        Posunuto o něco dál.

        http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ika2AFfYimU#t=103
        • Prosím tě - já tě prosím - neunavuj svoji mysl na někoho kdo zná vojenskou historii z manuálu k TW sérii a který si očividně nechce přiznat chybu, nebo ho bolí přemýšlet....nerad vidím když se někdo snaží o nemožné a plýtvá přitom zcela zbytečně energií....já s tebou plně souhlasím....i kdybychom opomenuly některé aspekty válčení v té době - stále je to i tak nedokonalé a nedodělané....
          • KREI
            A vy odkud? z hollywoodskejch filmů? Tak jak čtu tohle forum tak v našem národnim muzeu pracuje pulka republiky...
            • KREI
              Jejich vzhled, boje na palubách, tříštění lodě o loď a spršky zápalných střel a td. ta námořní bitva má prostě vše co v té době bylo, aby taky ne, CA většinu věcí konzultuje a spolupracuje s anglickým námořním muzeem a národním muzeem, ale čecháčci sou vždycky chytřejší že?

              Ale největším plusem je kombinace námořních sil a pozemních sil které například při obléhání dělají impozantní momenty.

              A ne námořní bitva z období říma se opravdu nemůže rovnat propracovanosti a složitosti lodí 18. století, je to prostě věc období a vkusu, komu která doba víc vyhovuje. Pokud si někdo myslel že si koupí Rome 2 a bude tam námořnictvo ve stylu Empire 2... tak se asi hluboce pletl.
            • Já z Brna prosím....a pokud tam ta půlka pracuje - pak musím muzeum pochválit za snižování nezaměstnanosti v ČR....jednoduše by mě zajímalo co přesně se ti na těch námořních bitvách líbí....tedy v čem se vyrovnají nebo předčí předchůdce....jelikož to by nová hra měla dělat - minimálně se vyrovnat předchůdcům....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší