Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    No jo, ale kdyby ty šutry byly hodně daleko, tak by se ten pás asteroidů nedal použít jako překážka. Pirát by v něm nemohl číhat na kořist která jím musí pomalu prolétat, jinak by do nějakého šutru narazila. Těžař by se nemusel rozhodovat jestli poletí dál, protože ten pás je tak hustý, že jeho 200m dlouhá loď se tam prostě nevejde.

    Osobně očekávám, že pásy asteroidů budou mnohem větší a tlustší... aby měly význam pro gameplay.

    Chápu, že to pár lidem bude vadit... ale myslím, že drtivá většina hráčů ocení spíš to že se jim líp hraje, než že to vypadá opravdověji.
  • walltar
    To není lenost... Prostě je to designové rozhodnutí. Oni nechcou být simulací... chcou být zábavnou hrou s dobrou hratelností.

    Jinak prstence přesně takhle asi vypadat nebudou, protože se teprve pracuje na technologii, která bude řídit voxelové asteroidy, ale budou podobné.

    Já si nemyslím, že tam budou realistické prstence... Ona celkově ta hra prostě není realistická. Ani se o to nikdy nesnažila. SC sází na cool faktor a zábavnost... a realistické věci jdou do hry jen pokud jednomu z toho nebrání.

    Se podívej na to jak mají designované lodě, že ve hře vůbec jsou stíhače, že tam jsou lasery které střílí pomalé projektily, atd. Všechno to je tam ne protože by vývojáři byli líní, ale protože se rozhodli, že to funguje ve hře líp, než realita. Lítat se stíhačem ve vesmíru je zábava, ale v reálu by všechno řešily rakety a drony. Lasery které střílí projektily jsou cool, protože je lidi znají ze Star Wars. Atd.

    Já chápu, že by si chtěl ultra realistickou hru, ale to v SC nehledej... Nikdy takový neměl být a nikdy nebude. Mantra Star Citizena vždycky byla Gameplay > Realism.
  • Taky vnímám rozdíl mezi hrou a realitou. Jen bych rád, kdyby existovali hry, které by na tu realitu kladly více důraz. Zrovna planetární prstence nebo ty polní cesty mi nepříjdou, že by byly důležité ohnout je, aby byla naplněna lepší hratelnost. Prostě je to jen zbytečný úzus - prstenec = spousta větších kamenů kolem planety. Tak je to ve všech hrách, tak i u nás to tak bude. Takhle mi to připadalo. Přitom těžba by šla řešit jinak.

    Zjednodušování a ohýbání reality má smysl tam, kde zobrazení věcí ve hře v plném souladu s realitou je příliš drahé, nebo je to limitováno enginem hry. Řekl bych, že tady to není ani jedno.

    No pořád je to aspoň Space Engine. Sice to není hra, ale svůj účel to plní.
  • Realita je zábavná. Jen vývojáři ze své lenosti prostě realitu odmítli jako řešení. Je zábavné hrát ve světě, který dává smysl. Je zábavné vidět ve hře drobné detaily, které ukazují, že vývojáři mysleli na vše. Není to o tom, že by mělo být vše přesné - to nemusí dovolovat třeba současný HW a enginy. Je to ale o tom snažit se, pokud to jde, být přesný. Tedy pokud se bavíme o hrách, které by chtěli být "simulací", nebo se snaží vypadat realisticky. Logicky ve hrách zjednodušených, kreslených atd. nic podobnho moc nehledám. Záleží na hře.

    Zkoušení chápu, ale vsadím boty, že takhle budou vypadat prstence i ve finální verzi.
  • Ravenshot
    Jestli předpokládáš, že mám potřebu nějak vyvracet tvé komentáře, rovnou ti říkám, že čas budu raději věnovat konstruktivnějším debatám.
  • Já to chápu. A stejně tak nejsou hry simulátorem polních cest. Ale když je polní cesta správně udělaná, je to pro mě potěšující. Jsem v tomhle asi jako Vávra. Nedokážu snést nepřesnosti. Něco ve mě pořád říká, že je to špatně a pořád mě to nahlodává, až musím hru vypnout a dát pryč. Takovou vlastnost bych nikomu nepřál.

    Byl to asi pár kolem planety i pás asteroidů kolem hvězdy. Byly tam obě věci zastoupené, řekl bych. Ani jedno ale nevypadá ve skutečnosti tak, jak se to ukazuje zde. Přitom mě by nerušilo, kdyby šutry v pásu asteroidů byly od sebe hodně daleko.
  • Ravenshot
    Počkej si na finální verzi hry. Jakákoli kritika během alfa testování je naprosto zbytečná. Pokud ti nebude vyhovat vzhled ani s vydáním hry, tak ta hra prostě není pro tebe a budeš asi muset koukat jinde. Já třeba také můžu patřit k tomu jednomu procentu, ale vnímám rozdíl mezi hrou a realitou a vím, kdy je nutné realitu ohýbat, aby byly věci zábavné a funkční.
  • je fajn že ses priznal že patriš do masy hloupych lidí *3*
  • no a kdyby si prečetli knižku fyziky pro gymnazisty, tak by projekt zrušili uplne. hold je to plny nesmyslu ale hlavne že deti budou mit codko ve vesmiru *1*
  • Ravenshot
    Hratelný prostor 2.0 zabírá jen malý prostor kolem jedné ze čtyř planet, k hvězdě nedosáhne. Pokud tedy potřebuje CIG otestovat pás asteroidů pro budoucí těžbu, tak si je prostě hodí kolem měsíce, ať má nějaká data. Jestli ten pás asteroidů si tam nakonec nechá v takové podobě, jak je to teď, je to rozhodnutí, které se opírá o hratelnost a ne o realističnost. Pokud někoho zajímá „reálná simulace“ vesmíru, nemůže ji hledat ve hrách. Protože realita není zábavná pro masy lidí.
  • "az na velikost.." V tom je ten problém. Prstence prostě takhle nevypadají a proto je to pro mě neuvěřitelné a dost rušivé. 99 % lidem je to jedno stejně jako si chválí "realisticky" vypadající krajinu ve Skyrimu atp. No ale já patřím k tomu plus mínus procentu, kterýmu tohle vadí. Díky tomuhle jsem vypnul Elite a už nikdy nezapnul, protože jsou tam nesmysly na každém rohu. Asi jsem na hry moc náročný nebo co. *6*
  • Mohli udělat nějaký pás tohodle smetí kolem hvězdy. Tam bych to vzal. Prstence v této podobě mě ale fakt iritují.

    Nikdo se nesnaží dělat realistický vesmír. To je docela škoda.
  • Ravenshot
    Je naprosto pravda, ze v realitě vypadá prachový prstenec kolem planet zcela jinak. Na druhou stranu Alfa verze 2.0 má testovat různé funkcionality ve hře, a jednou z nich je i například generování pásu asteroidů. Mimochodem, to co lze vidět v traileru, bylo vývojáři prezentováno právě jako pás/prstenec asteroidů a ne jako planetární (v tomto případě měsíční) prstenec. Což jsou dvě odlišné věci, které si nejsou vizuálně vůbec podobné. Můžeme se samozřejmě bavit o tom, jak by ve skutečnosti vypadal pás asteroidů kolem měsíce plynné planety, ale Alfa 2.0 potřebuje především testovat a realičnost jde stranou. Stejně tak je nutné myslet na to, že hry jsou o zábavě, nejedná se o výukový materiál pro planetária.
  • walltar
    Problém je že realistické prstence jsou celkem k ničemu... Ty potřebuješ celkem velký šutry aby si je byl schopný nějak rozumně těžit. Aby si v nich mohl bojovat a používat je jako krytí. Prostě tyhle prstence jsou lepší pro hratelnost. Plus SC se nesnaží dělat naprosto realistický vesmír... jejich inspirace je třeba Star Wars a podobné filmy.
  • alien5
    No jako az na velikost je to podle astronomie dobre, jeste nej dotaz ? Jsi profesionlani astronom ? ja jo :) pouc me :)
  • alien5
    Jasne vzdyt auta se take testuji tak ze udelaji jedno kolecko na polygonu a auto je hotove :)) OMG
  • alien5
    No konecne uz je tady chlapi legrace zacina :)
  • Za ty prachy co maj, si mohli koupit nějakou knížku astronomie pro děti a zjistili by, jak má vypadat prstenec kolem planety a nesekali tam stejný blbosti, jako jsou v Elite Dangerous. Je to velká škoda, že se ve hrách pořád dokola objevují nesmysly, které k ničemu nejsou a jen kazí jinak dobrý dojem. *6*
  • Neznám žádné vývojáře, kteří by kdy dokázali za tak málo času udělat tolik práce co CIG...!
  • Blue.Shark
    Podle tvé rady jsem si přečetl, co všechno by v tom mělo být a čumím jako puk, protože toho stihli obrovskou spoustu. Neuvěřitelné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit