Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dominator666
    Ahoj, jsem tu nový, tak jsem se rozhodnul, že zde taky něco napíšu. Vietcong mám moc rád a velmi rád na něj taky vzpomínám. Dodnes si pamatuji, jak jsem dostal od rodičů nový počítač a moje první hra na něm, byl právě Vietcong. Nikdy nezapomenu na ten training. Ty hlášky toho velitele, to nejde zapomenout. Pamatuju si jenom některé mise, hlavně tu první, jak musíte sundat snipera. No, jelikož jsem v té době byl ještě neostřílený hráč, tak mně to dělalo problém a docela jsem se vztekal. Spolu s Mafií je Vietcong moje nejoblíbenější hra. Chci také pochválit kvalitu článku a hlavně webu. Je to super!
  • Magister_Peditum
    Když jsem o tom černobílém příběhu, tak to byl případ i té Operace Flashpoint, kde NATO bylo za Mirky Dušíny, zatímco na sovětské straně to byl samý hrdlořez. Ale to se nezměnilo ani dnes. V kolika válečných hrách můžeme hrát v kampani i za druhou stranu? Nebo jsou v nich alespoň racionálně vysvětleny její důvody?
    • ZvacA
      Ovšem, v případě OFP jsi se na druhou stranu krátce podívat mohl, v rozšíření Red hammer od CM. Kampaň sice protagonistu a hráče hodila stejně tradičně proti svým do řad domácího odporu, kterému pro jistotu pomáhali i expříslušníci spetsnatzu, ale nastínila tak pro univerzum, že ne všichni si akcičku sovětského generála-renegáta zcela vychutnávali.

      Navíc si myslím, že podobné je nutné sledovat v šírší souvilosti a v ději, které ta hra i navzdory tomu, že jde o alternativní historii, chce uvádět. Jednotky NATO, byť sice ano tvořené ve hře ztvárněnými Američany tu nějak nezachraňují svět před celým východním blokem, ale mají tu především čest pouze s lokálním kontingentem rebelujícího sovětského velitele a konzervy zastávající tvrdou linii, od kterého se distancovala (alespoň na oko soudě podle hry) i Moskva, a který se rozhodl za nějakým svým účelem vyvolání mezinárodní krize nebo aby zvrátil politický průběh v Sovětském svazu obsadit neutrální nebo do sféry vlivu rozdělené ostrovy a dělat tam bordel. A to i klidně za použití taktických raket. Při takovém konceptu to volné terorizování civilistů z jejich strany a třeba i to (pochopitelně stejně tak satirické) vyobrazení sovětských vojáků-rebelů jako znuděných okupantů, které lze ukecávat za bednu vodky si věsměs už i tak sedne. Hráč tu oprávněné získal pocit, že jeho boj v první OFP hře za NATO nebov řadách hnutí odporu má prostě smysl než aby měl potřebu jej zpochybnit a dívat se na věc i z druhé strany.
    • V Hearts of Iron můžete hrát za všechny strany.
      • Magister_Peditum
        Kdybych myslel strategie, tak se nabízí přehršel dalších kandidátů... *3*
        • World In Conflict ♥
    • Paulcz
      Bohužel to jen reflektuje skutečnost v politice, společnosti a další věc je, že je hrozně málo kvalitních scénáristů, kteří by navíc měli volné ruce ve své tvorbě.
  • x_ander
    Vietcong byla parádní hra. A jedna z mála, kde jsem si užíval český dabing - Hornsterovo "ratata, kur*a, ratata" mám v živé paměti dodnes.

    Zrovna nedávno jsem dostal chuť si ho zahrát a následně byl naštvaný, že se nedá nikde koupit. Tak jsem si stáhl aspoň stařičké demo, ale to se na win10 vůbec nechytalo. Kéž by se kluci z GoGu pochlapili.

    A taky jsem procházel tunely po tmě *1*
    • Hra se dá zapnout díky komunitě vznikl VCstartér je to patch který rozjede Vietcong na nových strojích a hlavně opraví padání hry protože Engine hry nesnese nový DirectX takže hra ikdyž jí zapnete tak na Win Vista až do dnes spadne při vysílačce ale to je minulostí stahujte zde verzi 1.65 už i pro Windows 10 DOWNLOAD http://vietcong1.cz/index.php?site=files&file=47 A také vzniká nový zdarma stažitelný datadisk autor teď ale vývoj pozastavil kvůli technickým problémům ale chce se k tomu vrátit a snad do začátku roku 2017 to vydat Už má i pár záběrů Více na jeho stránce www.vietcongaddon.7x.cz
    • Šíleně bych si přál vidět jednou Vietconga na GOGu a na Steamu... ale při představě toho, co za podnik ji dneska drží v rukách, mě jímá skepse.
      To už spíš je šance, že tam jednou uvidíme první Mafii. A ani tomu se mi moc nechce věřit.
    • no vidíš, tvoje chyba že máš desítky
    • Lukyz
      Já teda musel šáhnout po warezu, ale historicky jsem měl origo, takže svědomí čístý, každopádně s rozjetím pod W10 nebyl žádnej problém.
  • Drobnosti jako zbran která se sundá když hráč vola a krytí...to jinde jen tak neni a to dělá vzpomínky jako u mafie a flashpointu....

    A pak stejne znalci recenzenti vychvalují hry kde na vše kašlou a jedou vlastní kopírky..
  • Náhoda, zrovna minulý týden jsem si Vietcong rozehrál znovu. Ta hra neztratila nic z hratelnosti ani atmosféry, stále je skvělá. Na grafiku se dá koukat i po těch letech. Akorát jsem zkusil nejtěžší obtížnost a na ní je to nehratelné. Umělá inteligence vidí skrz křoví pomalu přes celou mapu. Jedna rána a smrt.
  • Inquisitor
    Osobně jsem víc žral Flashpoint, ale Vietcong byl přeci jenom dost jiná hra. Ta džungle, pasti, přepady a nakonec ty hlášky :) Plus ty tunely, kdy člověk nevěděl že má baterku a střílel do tmy podle zvuku. Vlastně si to člověk sám udělal víc hardcore, ale stejně jsem to prolez :D
    Prostě jedna z her na který mám vzpomínky a mám ji s něčim spojenou.
    • V tom tuneli som takisto nevedel o baterke ale nakoniec som ho presiel tiez len pomocou vystrelov *1* *1* Skvela hra s mafiou 1 top.
  • a co teprve hidden and dangerous 2 ja myslim ze lepsi hru jeste nikdo neudělal :D
  • Super článek. Děkuji za něj. U vietcongu jsem stravil opravdu hodně času. Hrál jsem už na vytáčecím připojení nějakých 7-15kb/s. Vím jak mi táta nadaval že hraju jindy než po sedmé hodině večer, protože to bylo drahé. Prošel jsem ruzne clany a vubec to bylo prostě nej období. Jedna rana do hlavy a bylo hotovo. Vubec do dneška asi žádná hra mi nepřišla lepší v tom jak zbraně reagují, cukají, jakou mají sílu atd. i ta komunita byla super. Škoda že dvojka byl jenom takovej pokus ze tmy. Uplně to šlo mimo. Měli nechat základ jedničky a pouze vylepšit grafiku, zvuky, pohyby a byla by to pecka. Jinak u mě dvojka zklamání. Furt tajně čekám že jednou přijde Vietcong 3 hold si ho asi budeme muset udělat my samy věrní fanoušci. *5*
    • KrPa
      Raději ne, práva má asi 2K a mohlo by to dopadnou jako mafie 3.
  • To je v prčicích, že se tohle už nikde nedá sehnat, měl jsem oba díly. Někomu jsem je půjčil a originálky v čudu :(
    Přitom moje srdcovka, první MP hra vůbec a trénoval jsem kdysi i s klanem FTL, který byl v tý době na špici.
  • Mart9
    A ještě si vzpomínám, že jsem na úplném začátku té hry v první misi nedokázal přijít na to, odkud na nás ten vietnamec střílí :)
    • Jo! Přesně! Musel jsem mrknout do návodu, na to už jsem málem zapomněl *1*
      • Mart9
        To nebyla potřeba. Já jsem ho nenašel a ta hra běžela dál.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit