Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vypadá to moc pěkně, akorát sem trochu zklamaný z toho, že se potvrdily mé dřívější obavy z toho, že se "žižka" bude patrně primárně hrát z první a ne ze 3. osoby, kteroužto ve hrách upřednostňuji. Soubojový systém mi (z těch málo asi málo vypovídajících cca 2 sekund) připomíná kombinaci Dark messiah of MaM,Mount and Blade a Gothica,s tím že to je na rozdíl od druhých 2 zmíněných her "First person"...
    • Magister_Peditum
      No, pokud je 1st person pohled udělaný dobře, tak je mnohem lepší než všechny ty pohledy přes rameno atd. - lépe vtáhne do hry.
      • Jinak FPS pohled se dle mého názoru zase více hodí pro hry které se snaží navodit pocit reálného světa a simulaci života v něm( zde bych vypíchl STALKERy které si jakožto third person hry moc představit nedovedu), z toho důvodu si také myslím že většině MORPG by více slušelo kdyby byly z pohledu FPS...
        • Magister_Peditum
          Vzhledem k tomu, že právě pocit reálného světa chce Vávra ve své hře vytvořit, tak sis vlastně odpověděl sám. *3*
          • Na druhou stranu všechny Vávrovi hry (všechny dvě) byly velmi příběhově orientované a měli velmi "filmový" styl vyprávění *3*
      • No zrovna v mém případě tomu tak není,všechny mé nejoblíbenější hry-hry které mě do sebe nejvíce vtáhly a které jsem si nejvíce prožíval jsou z pohledu 3 os. (Gothic,Kotor,Alpha protocol,Mass effect,Zaklínač,Max Payne,Mafia... ).Možná je tomu tak taky proto že pohled z 3.os. působí dle mého názoru "filmovějším"dojmem a tudíž se více hodí pro hry jež se snaží vyprávět propracované příběhy(což já rád)...
    • ... se da hrat jak z 1st person pohledu tak i 3rd person.
      simulovat jedno oko zatim neumime, takze hrac si laskave nasadi pres oko pasku, kterou najde v krabici ;)
      • simulovat jedno oko umime : D sou to vsechny hry ktery nehrajes s 3d brylema
  • Viktor_H
    Bude ve Warhorse i možnost 3rd person kamery??
    • Teda já také preferuji pohled z vlastních očí...možná to je ale tim, že jsem fanoušek TES... zvyk je železná košile :)
      • Robotron3
        Podle mě ani jedna možnost by nebyla vyloženě hrozná, ale z vlastních očí mi taky přijde víc in *4* Třeba v Oblivionu a Skyrimu pohled ze zadu byl, jako možnost, ale hrát takhle by bylo asi divný.
        • Viktor_H
          Já to tak dohrál! Což není zas takový terno, protože už to maj celkem vychytaný, ale stejně tak jsem v TP dohrál i Morrowind a Oblivion, kde byl skoro nepoužitelnej. *15*
          • MrSanta
            Žjóva, hrát Morrowind v TPP, to už chce pořádné gule *15*
            • MrSanta
              To je fakt, semo tamo něco minout - prd se stane. Ono není problém něco minout (případně trefit něco jiného)i ve Skyrimu a z FPP. Během skupinových pranic s těma rebelama jsem pár spolubojovníků z řad imperiální legie zprovodil ze světa. Nemají se mi pléct pod obouručák, no *1*
            • Viktor_H
              Byl to neohrabané, to sice ano. Ale ruku na srdce, V TES hrách je postava časem nezničitelný terminátor, takže bylo celkem jedno, že mi čepel sem tam ujela... *1*
    • Já si teda každou hru užiju lépe z pohledu první osoby :)
      • Viktor_H
        Každýmu co jeho jest, ale já si dávám boje mnohem lépe při pohledu z třetí osoby. Pro mě osobně je to mnohem přehlednější, s větší možností reaktivity... Když jsem hrál Chivalry, schválně jsem zkoušel oba pohledy, a při 3rd person to bylo oproti vlastním očím jako nebe a dudy...

        Bude to pravděpodpobně kvůli tomu, že zatímco ve skutečnosti si člověk dovede vytvořit perceptivní pole (člověk si v jakémkoliv prostoru podědomě vytváří prostorový pole, jehož je součástí i jeho tělo, tzn. ví přesně kde v prostoru je, kolik prostoru zabírá a jaké vzdálenosti ho dělí od všech ostatních částí prostoru), ve hře to při pohledu z vlastních očích nejde - jednoduše proto, že tam žádné tělo není *4* . Paradoxně mi pohled ze třetí osoby (pro účely kontaktního boje) simuluje realitu (a tedy proto i potenciální efektivitu) mnohem lépe, protože celkem obstojně supluje vnímání vlastního těla.

        Nejlépe mít samozřejmě oboje, proto mám v původním příspěvku "i".

        Koukněte třeba sem, nemyslím, že by bylo možný si tohle dát při pohledu z vlastních očí:
        http://www.youtube.com/watch?v=-1GnnSW2rv4
        • tak čistě teoreticky .... třeba to bude podporovat (možná v době vydání už samozřejmost :D ) nějakou virtuální realitu, pak by ten šerm mohl být použitelný i FP
        • tak u risen si pohled s první osoby dokážu představit ale třeba v této hře ne :-)

          http://www.youtube.com/watch?v=6wyu2CBbc_Y

          btw C9 hroznej mazec ale je to dost "korejský"
        • MrSanta
          Odkaz hodí pouze na základní stránku YT? EDIT: tak už nic, už to fachá.
          FPP upřednotňuji, lépe se do hrdiny vžiju, navíc zkoumání temných zákoutí se mi zdá ve TPP méně atmosférické. TPP je dobré pro hry se složitějším systémem boje nablízko, nebo naopak akční rubání jako je třeba v Kingdoms of Amalur, kde postava může provádět různá akrobatické vylomeniny. Pro jednoduché rubání jako má Skyrim volím zásadně FPP. Pro hry, kde se rozdílné názory řeší pomocí střelných zbraní pro mě jednoznačně vede pohled z první osoby.
          • Viktor_H
            Protože jsem to opravil, musel jsem odkaz v youtubu vyklikat, z nějakýho důvodu nešel překopčenej link.

            Právě proto je podle mě nejlepší mít oboje... Ve Skyrimu je natolik primitivní boj, že FP nevadí, ale stejně jsem podle potřeby překlikával (luk, hledání FP, bojování TP).
        • Druhý odstavec - podpis.
      • libi se mi ten soubojovy system, reakce na zasahy a moznost kryti je to co Skyrimu chybelo, na druhou stranu, jestli se bude muset ve hre kryt (tj pouzivat vic nez jedno tlacitko pro souboje) tak se bojim ze to amici uz neprekousnou :)
  • TheGGG
    *11* Chytám se za hlavu, Vávro co to je proboha? Animace tak 10 let starý, grafika průměrná, soubojový systém výpadá jak plácání klacíky v lese. Todle má být hra od člověka co v jednom kuse jen pomlouvá a uráží ostatní vývojáře? No myslím že se zas budu za ČR stydět
    Jinak pokud se hra povede tak jen dobře, rád bych si zahrál za křižáky a vykosil v nějakým epickým fajtu žižku.
    • Viktor_H
      Kde máš Biebera? Jeho xicht byl pro tvé příspěvky taková třešnička na dortu...
      • TheGGG
        Změnil jsem si profilovku a teď čekám na schválení
        • TheGGG
          bude se ti libit
          • Viktor_H
            Hurá! Už se na mě ten klučina zase směje.
    • ucho
      ještě pořád na trola diskuzního nemáš, troluješ až moc okatě. jsi v tom prostě stále amatér...
      • TheGGG
        Já netrolluji, jediný troll je vávra a ten se právě sám vytrollil.
    • Co nám Vávra naloží, to uvidíme. Dobré by bylo, aby vydali i editor pro modding. Jinak poučit se z historie bývá dobré. Husitství mělo velmi mhoho negativních aspektů na společnost. Bylo založeno na fanatismu a terorismu. Takže hrát za křižáky by bylo fajn, ale zároveň vyhánění čerta ďáblem. *1*
    • Pokud by to mělo být ultra historicky věrný, tak "vykosit Žižku" by byl trochu problém...
      • tjn zvlášť jako Husita by to bylo asi kontraproduktivní...
    • TheGGG
      čecháčci nesnesou kritiku? to se zas budou dávat hodnocení 10/10 jak v případě Mafie 1 a 2 což byly zcela průměrné hry, ale trapné české vlastenectví jim zajistilo popularitu.
      • A proč kritizuješ hru, která ještě ani nebyla ohlášena, není ani zdaleka v alpha-verzi atd??? Stačí říct, že se ti to prostě jen nelíbí a nehanět jeho designera. Ale to bys nesměl být troll viď...
      • Robotron3
        Čecháčci snesou kritiku, nesnesou debily...
        • Black_Hand
          spis nesnesou trolly robotrone :).
          • Robotron3
            Trollování je umění, musí se to umět. Tohle neni troll, to je blb :)
            • Robotron3
              Ještě uplně top troll je umě ten, který říká nic než pravdu, kterou nechce nikdo slyšet :)
            • Black_Hand
              umeni trollingu je ve spravnem zhodnoceni obeti :). na nektere funguje troll, co si ani neumi zavazat tkanicku, na jine troll, ktery hazi odbornymi terminy, a pro me je nejzaludnejsi troll, co micha pravdu s fikci :).
      • Teda Mafie 1 nebyla průměrná hra ani náhodou.. tak možná 5 let po tom co vyšla tak jako průměr.. ale v době kdy vyššla? Nebylo nic jako Mafie 1.. Mafie 2 už byla spíš průměrná hra...
    • Robotron3
      ČR se spíš stydí za tebe *2*
      • On je dneska v plne sile, trolluje snad pod kazdym clankem *1* . Asi se dobre vyspinkal.
      • walltar
        Já bych řekl, že za něho se stydí celá Evropská Unie ... když ho chtěli poslat do ruska do gulagu tak rusové to odmítli s tím, že si přece nebudou špinit pověvst s takovou hnidou ...
        • Magister_Peditum
          On by byl Gulagu schopnej už tak špatnou pověst ještě víc zkazit. *1*
  • No, tak jsem trochu vyděšenej z toho souboje. Vypadá pěkně, ale co maj jako bejt ty tlačítka, to je určitě z topinkovače a pokud udělaj souboje nějakym způsobem jako quick time event ,tak je to pro mě automaticky nehratelný.
    • Keyz
      Tak něco podobného bylo v zaklínači.

      Tady je asi potřeba volit mezi reálným stylem boje kdy to nejde udělat asi jinak krom mačkání čudlíků a hrdina dělá pohyb. (Jak bys ten pohyb udělal?) myší by si něco mával?
      Anebo pak klasicky typy pohybů jako jsou ve Skyrim atd kde to vypadá nereálně a budou tam základní seky.
      Sek z boku atd....

      Zde a u zaklínače 1 to vypadalo dobře.
    • tlačítka jsou z Xboxu myslím... Což mě docela překvapuje.. Nevěděl sem že je to i na xbox ale myslím že jde o klasický bojový styl, co jsem pochopil z ukázky tak pravděpodobně bude jedno tlačítko myši (u PC) obrana a druhé tlačítko bude útok... Možná útok se bude dát korigovat směrovými tlačítky pohybu nebo tak nějak modifikovat... Ale myslím že to bude postavené na podobném ovládání boje jako Mount and Blade.. s tím že tady vydíme velký důraz na interakci hráče s NPC, což může velice prohloubit pocit z boje.
      • Magister_Peditum
        Tak ta hra byla na začátku ohlášená právě na konzole, takže by bylo naopak divný, kdyby ji právě tak neprezentovali. Ale PC verzi podle mě šidit rozhodně nebudou.
        • ucho
          jaká hra je ohlášená?
          • ucho
            logika konzolových exkluzivit spočívá v tom učinit z konzole něco, čím se bude konkurenčně odlišovat. tedy ten titul je pravděpodobně zadotován, aby exkluzivní opravdu byl (a to ještě neznamená, že bude mít malé prodeje...). pokud jsi měl na mysli "neúmyslné exkluzivní" tituly, tak tam si zřejmě řekli, že se jim to nevyplatí portovat. pro lidi, kteří s tím nemají zkušenosti, to může být problém...
          • Magister_Peditum
            Prostě při založení Warhorse Studios bylo řečeno, že začínají makat na rpg hře pro příští generaci konzolí, stačí ty detailisto? *15*
            • Magister_Peditum
              No, tu logiku povídej konzolovým exkluzivitám. *1*
            • ucho
              ano, ale žádnou hru neohlásili. je logické, že když někdo dělá AAA hru, že ji udělá na všechny možné platformy, protože potřebují velkou návratnost investic... a CryEngine samozřejmě šlape i na konzolích...
        • aha to sem nevěděl... tady na kartě hry to maj teda špatně.. tam maj pouze PC.. a taky tam maj rok vydání až 2015.. To jako opravdu až 2015?
      • Jde o tlacitka z Xbox ovladace, muzou to hrat na pc
  • Já jakožto hráč starší generace mám zatím spíš rezervovanej postoj. Fallout 2 nastavil latku příliš vysoko. Od rpg skutečne nečekám super grafiku ani otevrený svet nebo first/third pohled není podmínkou (spíš je na škodu). Takže hra která se prezentuje hlavne tímhle ve mne vzbuzuje pochybnosti.
    Jo Wasteland, to by mohla být pařba.
    • Viktor_H
      Proč se snažíš roubovat Fallout na hru, kterou s ní spojuje pouze hodně vágní pojem RPG? Jestli chceš knižní izo klasiku, jdi o dům dál, protože toto dozajista nebude tvůj šálek kávy.

      Těmhle příspěvkům fakt nerozumím, je to jako přijít s konceptem GTA a mlátit s ním o hlavu Forze... V tomhle případě něco není něčím nikoliv proto, že na to ono něco nemá, nýbrž proto, že tím být nechce. A já, přestože oldschool rpgéčka miluju, začínám být opravdu otrávený z toho, jak se jimi všude šermuje jako něčím spásonosným a jediným správným.

      Vyjde ti Wasteland, Project Eternity, Shadowrun, Dead State, Torment. Tam Falloutem klidně šermuj, u Warhorse jsi s ním ale těžce mimo...
      • mužu taky šermovat vampries bloodlines, na to warhorse taky nebude mít *7*
        • Viktor_H
          Při čtení příspěvku jsem si nevšiml nicku, tudíž jsem to bral jako regulérní názor. A on to přitom provařený trol joe... Má chyba.

          BTW, Na Vampire Bloodlines nemůže mít nikdy nic principiálně. *1* Je to prostě nejlepčí gamesa všech dob.
        • p.s.
          nebude mít ani na Oblivion
    • čili podle tohoto považujete skutečné RPG to, co natruc nejde graficky s dobou a je zásadně izometrické... v případě úspěšného exorcismu třeba i s možností rotování kamery

      a jakbyste si přál, aby se Warhorse prezentovalo.. sliby o skvělém příběhu nebo vydávalo pouze artworky ?
    • Wasteland? Spíš Shadowrun.
    • hlavne ve hrách ktere mají vícemene realisticky spracovaný svet, je zážitek takový "zředený". Dostanete quest a musíte se trmácet x minut lesem abyste došli k objectives.
      V izo rpg je hra víc koncentrovaná protože je vše menší a blíž k sobě, třeba jednu vesnici máte na dve obrazovky. To umožňuje se víc soustredit na samotné hraní (questy, souboje, interakce a pod.) a nestáva se z toho simulátor brouzdání krajinou.
      • walltar
        Tak někdo to brouzdání krajinou rád ... pro mě je to jedna z mála pozitivních věcí co přišla s 3rd person RPG ... třeba v TES se člověk může zatoulat od hlavního questu na pár set hodin a ani mu to nepříde.
        • tak nerikam ze se mi to nelibi, ale dal bych si ted nejake rpg s kamerou jako melo diablo 3 a s tahovymi souboji
  • axell1990
    No jo archage, jen kdyby už ji konečně oznámily i pro západní trh *13*
  • No nic moc, tohle vidím na pěknej propadák, zlatej Skyrim, ten hraji dodnes, to má atmosféru, tohle vypadá jak rpg z filmu slunce seno a husy...
    • jeden z těch horších trolů, snaž se víc

      naopak já jsem na to natěšenej, hry jako Hidden and Dangerous a Mafia hovoří za vše
  • No ale pořád to vypadá hůř než video z Assassin's Creed IV, které je tady v aktualitách, přitom Warhorse má vyjít za několik let, tak nevím, nevím.
    • nekromant33
      Nevíš no, to co jsi viděl je pořád tech demo v raný fázi vývoje. Assassin's creed už v traileru ukázal finální podobu, warhorse jen naznačil.
  • v tom boji se objevi ukazatel RT, neni to nahodou tlacitko z gamepadu ? ... jako dpc wahors to se nesmi ke konzoli ani priblizit !! jestli tam bude stejne debilni interface jako ve skyrimu tak to bude peknej humus...
    • A to si jako fakt myslis, ze se jim to vyplati vydat ciste jen na PC? Nebud blazen...
    • mám dojem že sem někde četl že to plánujou i na nextgen konzole, ale možná se pletu. Každopádně není to Arma, takže ty ovládací prvky snad pujdou vtěsnat na gamepad tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá : X třeba nějak rozumně využijou i pohybový ovládní na ten šerm
    • Robotron3
      Interface Skyrimu byl divnej i na konzolích *3*
  • O některých hrách jsem ani nevěděl díky za info:-) ale co mě teda zklamalo byl ten souboj z hry od warhorse...těšil jsem se na něco reálnějšího, máchali tam středověkým mečem rychle jak ninjové, ale do vydání daleko tak snad na tom zapracují. Jinak graficky se mě líbila s archage nejvíc.,
    • USER47
      On šerm na vážno je ve skutečnosti opravdu dost rychlej. Rozhodně se to nedá srovnávat s tím pomalým teatrálním mácháním, co jsi nejspíš viděl někde na nějakým hradním představení:).
      • kde si prosimtě viděl šerm na vážno??? *15*
        • walltar
          No nevím co myslel tím na vážno, ale na youtube je celkem dost videjí, kde se rozebírá tahle problematika i problematika brnění obecně ... velké středověké meče měli kolem 2-2,5kg (dvouručáky) a tím se dá bojovat celkem dost rychle. Dneska funguje několik šermířských škol, které se zabývají právě klasickýma velkýma zbraněma a jejich souboje sou minimálně stejně rychlé jako šerm s kordem. Když k tomu přičteš doměnku těžkého brnění ve kterém se nedalo pohnout, která je taky špatná tak byl boj ve středověku i s velýma zbraněma hodně rychlá záležitost ... nedej se zvyklat filmama a nebo různýmá rádoby šermýřskýma spolkama, kterí si často ani neumí obléct brnění správně.

          http://www.youtube.com/watch?v=ln94E9AGYTc ... teď se mě nechce hledat videa, ale na tohlesem natrefil nedávno.
          • Jen bych upřesnil, že tohle je longsword - dlouhý meč. V čechách mu lidi nesprávně říkají jedenapůlručka. Takový meč má maximálně 1,5 kila a bojuje se s ním zcela jinak, než s těžkým obouručákem, který je opravdu váhově někde daleko jinde a i držení takového meče je odlišné. Myslím, že šerm ve videu je v pořádku. A co se týká pohybu ve zbroji... Husiti měli prošívanice, přilby a rukavice. Minimální omezení v pohybu. Nevím čemu tady někteří říkají brnění, ale věřte, že i v plné polní dokáže člověk udělat kotrmelec, nebo vyskočit na koně.
          • walltar
            Tak on takový meč není zase extra zbraň pro boji proti člověku v plátovém brnění (které se používalo až kolem 15. století) na to použiješ válečné kladivo, palcát, morgnštern prostě něco co bude lámat kosti, nebo dělat díry. Potom byl jeden typ dvouručáku, který měl dlouhou úzkou špičku a tak lehce dělal díry do brnění.

            V době kdy se používali hodně dvouručáky se používalo kroužkové brnění a nebo takzvaný Coat of plates, který byl z malých plátů, takže si mohl pod ním velkmý mečem krásně lámat kosti .... a o to šlo nebylo potřeba nikoho zabíjet, stačilo ho vyřadit z boje.
            • Je to pořád prototyp, ale šermovali nám to opravdu dobří šermíři a je to capture.
          • ale musím uznat že v tom videu sekaj teda minimálně stejně rychle jako v té ukázce ze hry...ale když jsem sledoval ten souboj říkám si jak mohli zranit někoho v rytířské zbroji takovým mečem :-)
          • walltar
            Ono hlavně u obouručáku děláš úplně jiný pohyb ... používáš obě ruce a jinak, než u kordu ... nepotřebuješ ani tak velkou sílu, jako spíš velkou rychlost ... děláš pohyb mečem kolem jeho těžiště si musíš uvědomit ... nemácháš s ním jak s koštětem. V tom videu co sem přidal je krásně ten pohyb vidět. Potom je ještě jeden typ boje co znám ... http://www.youtube.com/watch?v=1S_Q3CGqZmg
            • walltar
              Jo když se v diskuzi i diskutuje, tak mám hned lepší náladu. *1*

              Za pár let za to budem dostávat vyznamenání ... *5*

              Ještě přidám takovou zajímavou přednášku o brnění ... ta je ale pro otrlé protože má skoro hodinu. http://www.youtube.com/watch?v=NqC_squo6X4
            • se v tom nějak vyznáš.... to sem si naběhl *1*

              každopádně jsem o něco chytřejší ...je radost když se na diskuzu diskutuje :-) není to poslední dobou moc zvykem mě příjde.

              dobrou noc
            • walltar
              O těžišti sem mluvil u toho prvního videa ... kde jednou rukou držíš meč právě blízko těžíště (které je hned za záštitou) a druhou nakonci ... potom stačí jednou rukou tlačit druhou táhnout a s minimální námahou získáš dost velký moment a na konci meče i dost velkou rychlost .... když tohle spojíš ještě s pohybem obou rukou s celého trupu (jako celku) dobředu, nebo s rotací těla, tak tvůj útok dostane sílu a rychlost.
            • uznávám svoji chybu, ale neodpustím si ještě jednu věc v tom videu jsou oba údery provedené po bloku a to jak zrychlý asi nemá s těžištěm nic společnýho..ale jsem rytíř amatér .-)
          • klasické velké zbraně? ani chuck norris neumí máchat obouručákem aby se to přiblížilo šermu s kordem :-p nebo jsem prostě natolik omezený, že si to nedokážu představit.
          • já se nenechávám ničím zvyklat držel jsem v ruce jednoruční meč a nedokážu si představit že udám takové insta zrychlení jako ve videu, ale hrdina je asi lepší bojovník než já :-)

            každopádně ten koment jsem napsal , protže jsem chtěl taky slyšet názory ostatních takže dík.

            Asi sem chyběl když se to tady řešilo na diskuzi :-)
            • ucho
              konkrétně toho boje s meči bych se nebál toho, že někdo z týmu warhorse s tím má praktické zkušenosti a že konkrétně tento prvek hry pilovali v rámci možností co nejvěrněji realitě (samozřejmě v kombinaci s hratelností). tvá kritika tohoto prvku je podle mě zbytečná... (nepsal snad i Vávra někde, že si to byl kvůli tomu taky někde vyzkoušet?)
            • http://www.youtube.com/watch?v=gwYi_uOwGtY
      • no šerm tak jak si ho představuji já vznikl až později co se dělali lehčí zbraně středověkému souboji těžkymi měči bych teda šerm asi neříkal.

        Aled děkuju za názor. Nic to ale nemění na mém pocitu, že to je až příliš rychlé na to jak stále vyzvihují realismus.
        • Heh ... mece se pouzivaly uz tisice let pred stredovekem ... prober se ... tezke stredoveke zbrane - to co uvidis na ruznych hradech - se pak v realnym boji vubec nepouzivaly. Jde o soubojove zbrane, ktere se pouzivaly pri turnajich ... ale ne v boji.

          Samo ani realnej mec nebyl zadny tintitko, ale uvedom si, ze mec jako takovej nikdy nebyl urcenej k tomu aby (napr) prorazil zbroj. Na to se pouzivaly ruzny palice/kladiva/... mec se pouzival spis proti lehce obrnenym/neobrnenym cilum.

          Me ta rychlost uderu prijde OK.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit