Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na začiatok jedno veľke DAKUJEM.

    Obdivujem snahu pokračovať, ale neubránim sa pochmurnym myšlienkam na aktuálnu situáciu. 3 ľudia nespravia prácu za 6 ľudí. Externisti možno niečo nahradia ale automaticky s ich recenziou nepríde GamePlay alebo rozhovor vo FightClube. 

    Už samotný rebríček top hier na konci roka bude mať nulovú výpovednú hodnotu (obzvlášť keď každý hrá tie svoje žánre). 

    Predpokladám, že balancujete na hrane prežitia a ďalšie zostihlovanie bude mať za následok koniec. V komentároch sú nápady na zlepšenie a aj nejaká kritika. Posledné slovo má Tiscali a možno sami nemôžte tieto nápady realizovať a veľa veci vyzerá tak ako chce niekto kto hrám ani nerozumie.

    Konkurencia napreduje hlavne v oblasti video tvorby. Na Slovensku je v podstate len jedno herné medium, ktoré sa drží a preto ma o to viac mrzí, keď vidím tie nízka čísla sledovanosti. Viac krát ste hovorili, že to nerobíte kvôli číslam ale tie čísla sú zjavne to najdôležitejšie. 

    Veľa šťastia odchádzajúcim členom a rovnako aj súčasnej redakcii. 

  • Sir_Emental

    Jako většina lidí zde mě nejvíc u srdíčka zasáhl odchod Pavla, ale rozumím tomu spíš tak, že se chce věnovat více svým projektům a nutnost zeštíhlit redakci pro to byla vhodná příležitost, než že by byl vypoklonkován. Patrik mi upřímně zde vůbec chybět nebude, ale na zestolu si jeho recenze čtu rád, tak ho budu potkávat alespoň tam, v prostředí, které mi k němu víc sedí. 

  • OsamaBinBowlin

    Njn, teď tu vládne cenzura a banda přecitlivělých redaktorů, kde sebemenší kritika článku, samotné hry, vydavatelů nebo nedej bože politiky související s hrou, si zaslouží 30 denní ban, a komenty tu mizí ve velkém bez porušení pravidel. Není se čemu divit že to jde do kopru. 

  • redicius

    taky sem na to hleděl a ta cena mě mrzela, za mě zase naopak, kdyby byly tři týdně, tak bych to na čas zkusil (já mám zrovna životní etapu, že na už weby denně nechodím, ale naopak věci v mailu mi vyhovujou)..

    4 měsíčně teď je to taková dost smutná cena, platil bych z lítosti a to asi není důvod, proč něco platit.. počkám, jestli vydřží a přidá aspoň ten druhej týdně, pak bych to asi zkusil

    .... ale kdo mi pak dá někdy v budoucnu vědět?

  • No, s tou perspektivou retra to až tak slavné taky není. Zaplatí se jim náklady na mrňavé sklepní studio a další nezbytnosti spojené s projektem a zbyde jim pár korun k dobru do rodinného rozpočtu. K tomu mají všichni plnohodnotnou práci vedle, která jim zajišťuje naprostou většinu příjmů. Funguje to především proto, že jsou to velcí fandové starých her a jsou ochotni věnovat tomu spoustu volného času primárně jen pro dobrý pocit. Z ekonomického hlediska je to docela bída.

  • Corvus

    Patrik mi bude velice chybět...

    Ať se Ti daří a Ze stolu rozhodně budu sledovat i nadále.

  • Ano, ale pořád ty peníze musí někdo vyplatit. Což asi Tiscali nechtělo. Krásná ukázka toho, že o peníze jde vždy až na prvním místě je pád Hrej, kdy z tenkrát kvalitní a velký redakce (snad kolem 8 nebo 10 lidí) to skončilo na 2 lidech a ani ty ve finále nevydrželi a dneska už tam z nich nikdo není. Pro plno lidí je to mrtvý web. Totálně pohřbili tenkrát hodně oblíbený Lets Playe, protože to nebylo pro majitele (tenkrát to vlastnil Grunex nebo Xzone) moc výnosný. Z velkýho projektu se najednou stal malý projekt a lidi začali odcházet nebo byli i vyhozeny. Měli tam tenkrát nastálo snad jenom Tadeáše Pepře a David Plecháček byl jenom na půl úvazku. 

    Vortex nebo Indian fungují dobře. Ale jenom proto, že nad sebou nemají velká média, který zajímají pouze čísla a nechtějí investovat třeba do lepšího marketingu. Tak se pak web dostává do ztrát a nezbývá než propouštět. 

  • Je pravda že sem si vždycky říkal že redakce games přestože je trojnásobná oproti vortexu generuje tak málo obsahu.jak se můžou uživit no.

  • dworkin

    Poslední ať zhasne.


  • Hidden

    Osobne si nemyslim, ze diskuse jsou stezejni prvek Games, bez ohledu na moznou cenzuru (me osobne nijak nepostihla, takze nemuzu soudit). O souteze take nijak zvlast nestojim a o autorske clanky ve smyslu "Jaky jsem mel obed a proc byla brokolice podobna Zelde" take ne. Samozrejme, co ctenar, to nazor.

    Jestli bych ale mel neco vytknout a je to dlouhodobejsi trend, tak se mi zda, ze tu neni uz tolik pravidelneho obsahu jako byvalo. Samozrejme chapu, ze nelze pokryt vse a ze se redakce muze zamerne vyhybat urcitym typum her, ale treba z posledni doby bych se rad dozvedel, jak dopadl The Final Shape pro Destiny 2, jaky je Zenless Zone Zero, jake je Wuthering Waves, jaky bude The First Descendant, jaky bude Dawntrail pro FFXIV, co se chysta do The Division 2, jak to vypada s Throne and Liberty, co delaji za cachry s New World Aeturnum, co je noveho s Bloodlines 2 a tak dale a tak dale. Nic z toho nejsou zrovna okrajove male hry a bohuzel pro informace o nich musim proste chodit jinam. Coz sebou nese i ten neprijemny efekt, ze kdyz uz jsem jinde, tak si tam treba prectu i clanek, ktery bych si jinak i rad precetl na Games, ale uz diky tomu nemam tu potrebu (a tim padem navstevuju web mene casto).

  • Row

    Pavel rikal ted na streamu ze snad v tom pristim...

  • Row

    Taky po celým dni čumění do logů a kódu v práci raději večer zdechnu u videa. Jak říkáš nic proti Šárce ani Alešovy, ale zrovna oni potřebují dobrého parťáka. U Aleše to býval Vašek, strašně mně mrzí, že jejich GoT serie vyšuměla do ztracena, protože jejich Crusader Kings serie byly legendární, u Šárky to teď byl Pavel.

    Faktem je že Kuba vypadá jako dobrý univerzál a snad to bude fungovat, ale ... damn...

  • Row

    Jak říkávala moje babička "nejsem tak bohatý abych si mohl dovolit kupovat levné věci" a tedy nejdražší na výplatní pásce nutně neznamená "nejdražší". Takže byl-li to důvod,  tak zrovna Pavel tu otáčel jednu hru za druhou a chrlil kvalitní obsah o 106 a tak to byly dobře vynaložené peníze...

  • JohnyTheZik

    Pánové díky a držím palce!

  • Kouknul jsem na ta hernivlakna, formát a styl pěkný, chtěl jsem si to předplatit, ale za 300 měsíčně, tj. jeden souhrn 60-75Kč, to opravdu ne. . Za 100-150Kč bych to určitě na čas minimálně vyzkoušel, takto bohužel. A že bude souhrn i v pondělí a pátek jde tak trochu proti smyslu té věci, to už je skoro novinkový web potom.

  • Moc trefnej příspěvek, díky za něj. S dovolením budu tykat, protože tak to mezi přátelskou komunitou na internetu chodí odjakživa 🙂

    Správně poukazuješ na důvody zeštíhlování. Manažeři prodávající zeštíhlovací kroky navenek jako něco potřebného nebo dokonce do budoucna prospěšného, to je snaha o zachování přízně veřejnosti. Nutný dodat, že dost chabá a zbytečná. Co zní líp?

    "Vzhledem k událostem poslední doby jsme nuceni taky propouštět. Není to naše chyba. Ale nebojte, bude to pro vás znamenat spoustu zlepšení a máme plno plánů co změnit!" (rozuměj = jsme v prdeli, ale snažíme se hasit požár)

    NEBO

    "Tak je to bohužel tady. Musíme už taky někoho propustit a strašně nás to štve. Uděláme vše pro to, aby nás to neovlivnilo, ale bude to těžké. Snad nás podržíte." (rozuměj = jsme v prdeli, ale přiznáváme to a doufáme, že to pochopíte a společně to zvládneme.)

    V marketingu se používá spousta praktik a berliček, jak si získat zákazníka, v poslední době včetně AI nástrojů a podobně. Ale zapomíná se na jednu důležitou věc: Na autenticitu.

    Být sám sebou a být upřímnej fungovalo a funguje vždy, mnohem líp než snaha o to, abychom navenek vypadali jakože dobře. Někdy je mnohem lepší vypadat hůř, ale na nic si nehrát, což přitáhne právě ty lidi, který s náma souzní.

    Jinak hodní a empatičtí manažeři nejsou zárukou úspěchu. Manažer může být úspěšnej/neúspěšnej bez ohledu na to, jestli dokáže vytvořit přátelský prostředí. Ale pokud ho vytvoří, aspoň všichni potáhnou za jeden provaz, což je celkem dobrej předpoklad pro budování brandu.

  • jack

    Velmi s Vámi souhlasím. Dostává mě vždy, jak se tyto "zeštíhlovací" zprávy prodavají manažery.  Je špatná doba - Jinde se taky vyhazuje - Trend je takový a to od nás vyžaduje, abychom to taky tak udělali - Musíme snížit náklady.

    Jen  se velmi často zapomíná a nezmiňuje PROČ to ta firma s těmi manažery nezvládla a je nucena k těmto krokům. Na prvním místě téměř vždy stojí - NEKVALITNÍ (nekonkurenční) PRODUKT , pak  ŠPATNÝ PŘÍSTUP K ZÁKAZNÍKOVI.

    Takže teď tu zbydou jen Ti manažeři a budou práci v drtivé většině outsourcovat 😬.

    To, že máte málo sledujících na webu Games a YT = peněz na redakci jen a jen Vaše vina. 

    A to, že manažeři nedokáží přijít za svými manažery a neumí je přesvědčit o své úžasné vizi herního webu, který s potřebnými investicemi bude trhat rekordy, je prostě jejich slabost/nezkušenost/juniorita. Prošetřit k smrti se umí mnoho manažerů. I těch hodných a empatických.




  • jurb83

    Kde su casy Petra Bulire, Karela a Radka Drdy, Andreja Anastasova ci Tom Zvelebil.... Ach som stary ako hlina :)(

  • necht posledni zhasne


    uz ted to slo od 10 k 5


    jak fungujou tyhle marketacky tipy,  co prinasi sledovanost a ctenost, to vidime u retra, ktery tady taky bylo ukonceno jako neperspektivni a jak se mu dari

  • Souhlas. Z trojlístku Games/Indian/Vortex mají Games rozhodně nejlíp vypadající a přehledný web. Ale jak vidíš, samotný web komunitu ani úspěch nezaručí.

    Interakce v komentářích, příspěvky na sockách, ale třeba i reagování na opačný názory právě v přímým přenosu zvládají Vortex i Indian na úplně jiným Levelu. Takže mají vyšší Score (pun intended).

    Prostě si umí sami sebe obhájit, mají svoji tvář a image. To je to, proč je lidi sledují. Z Gamesů se image vytrácí, odcházejí redaktoři a když si někdo dovolí něco namítnout, dostane cenzuru. To není prostředí, ve kterým chceš trávit čas.

    Videorecenze Gamesy už nedělají a teď budeme rádi za ty aspoň textový. Na Vortexu jsou dva, částečně přibrali Kristýnu. A mají mnohem víc videorecenzí, včetně textových, než je tady.
    Proč je tady přestali dělat? To nevíme, protože na Gamesech nemají odvahu si svoje rozhodnutí obhájit a nikdo se o komunikaci ven nestará. Radši to promlčí nebo smažou nevhodnej příspěvek a jede se dál. Ono to nějak dopadne. A pak to dopadá takhle.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit