Přejít na výpis diskuzí

Die Toten Hosen

HUDEBNÍ SKUPINA 18.2.2007 
724 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ,,Člověk by jsi měl konečně sundat ružové brýle a přestat vydět věci jen černobýle podle schématu ,bud anebo' a nesnít o procházce ružovou zahradou ani o tom že nám cestičku životem předem vyšlape někdo blízký (někdo jiný), podívat se na svět i jinýma očima, a vydět i sociální protesty, a být ochotný přijmout i jiné, i osobně nepříjemné ale (o to více skutečné) životní pocity! Nepřecházet, tedy neignorovat to co cítím a umět to vyjádřit druhým lidem příkazem - přesně to je jediný učel a smysl rockové hudby již od vzniku klasického rock and rollu z 5O.let!, který si ještě tohoto fénoménu sociálních protestu vůči či vymezením se vůči náboženským ideologiím a vymezením se vůči politice, politickým ideologiím klasický rock and roll v té době v 5O. letech ještě nebyl vůbec vědom!"
  • ,,Jako když už si prožíváš bezmoc a zoufalstvý, které je už právě že rovno zoufalstvý druhých lidí, a utěšuješ sám sebe že vše bude zase dobré, že vše skončí dobře. Protože zoufalstvý jako takové každého z nás něčím převyšuje, přesahuje k otázkám nejen po příčině tohoto zoufalstvý (nějaké dané situace), ale i po smyslu bolesti." Nebýt 9 letého poslechu Die Toten Hosen, tak si něco takového nikdy neuvědomím. Takže je to věnováno i všem rockovým fandum do Die Toten Hosen, z mé strany je to nejen upřímné, ale stejně tak i hluboce pravdivé. A v tom je krása - v potřebě pravdy a v touze po ni - a jiné krásy není. Mám vás -návštěvníky tohoto blogu, nikdy diskusního fora - rád. A když už je řeč o lásce, tak trápení se pro druhé má své meze a většinou přichází neočekávaně, nečekaně. kéž by druhý lidé byli uvědomělejší, vím a vím, že nejsem spokojenej se svým psaním a snad proto ted zvažuju každé slovo, chci psát od základu uplně jinak a nově znovu,(naprosto zapomenout o čem jsem tu psal) i když se psaním bych tu nejraději uplně skončil. Ale stejně díky za hodnocení mích příspěvku vámi, pochybuju že si to zasloužím. Co z toho když na příspěvek až na výjimky neodpovídáte, nikdy neodpovídáte, tak jaké zadostiučinění? Nemá smysl tu nadále psát!! Změnit to mužete jen vy svým zájmem o diskusi k DTH.
  • Myslím to upřímně a vážně zatraceně!!! Proč tu mé příspěvky ještě vůbec jsou??!!!
  • ,,Ahoj Vašku, jsem nesmírně rád za jakoukoliv tvou odpověd na mé malichernosti. Víš stále více nabývám dojmu toho že tu jen stále čeřím hladinu vody, která jak se říká břehy mele, ale pod její hladinou co by stálo za řeč vůbec nic není. (jako když se krásně řekne že každá bouře právě že už nejlépe pročistí vzduch,a lépe se dýchá) Nechci mluvyt v hádankách a také se nechci stále jen opakovat, ale nic jiného mě nejspíše ani nezbývá, což je samo o sobě klišé a malichernost z tolika nejruznějších banalit. Napsal jsem sem toho tolik neosobního (nějaká má nepředpojatost a vůbec zaujatost muže tady klidně jít k čertu) a vím přesně že kdybych to měl s kým osobně probrat tak pak teprve dokážu psát dvakrát tak lépe než ted dosud. To je ted jediné na čem mě záleží. Jenže 2 anebo 3 blízcí lidi co tu reagovali na mé příspěvky my skutečnou otevřenou a upřímnou domluvu s druhými co tu hodnotili mé příspěvky ani v nejmenším nenahradí. Je pro mě nepříjemné a bolestivé přímo u srdce se tu k mnoha mým většinovým příspěvkum vyjma (kromě) mích věcných a doufám že i také ještě srozumitelných filmových kritik (recenzí) vracet. Vůbec nerozumím tomu proč tu ještě k mému esejistickému malicherně monologickému utrpení ještě tu zustávají, já si to osobně nepřeji a nevím na koho se mám obrátit s prosbou o jejich smazání. Možná je to jen ryzí odstup nebo osobní (jak doufám v to že ještě stále nepředpojatý, nezaujatý) nadhled kterého se pevně držím a který mě pro změnu drží při střízlivém a správném usudku. Mužu se také v tom zatraceně zmýlit, protože mě chýbí nějaká ta zpětná vazba ze vzájemné domluvy s druhými lidmi, a nemusí to být vůbec cinefilové ani rockový fandové do Die Toten Hosen, jen obyčejný lidé se srdcem na správném místě co tolik rádi filozoficky uvažují a co rádi hluboce přemýšlí. Zní to jako bych narážel na moudrost že ano?...Naposledy zmíním že většina mích příspěvku je pro mě nepříjemná a skutečně bolestivá, a nemají tu co pohledávat mimo tématiku tohoto puvodně alespon ještě diskusního fora."
  • Chci tu naposledy sdělit to, že všechen ten balast malicherných nediskusních příspěvku bych tu rád až na některé (filmové kritiky či chcete-li filmové recenze co jsem tu po sobě nechal) bych rád vyděl, kdyby byli všechny do jednoho smazané!! Vůbec nevím na koho se s touto prosbou mám obrátit...
  • Na svoji obranu tu mužu tu sdělit jen to, že diskuse o Die Toten Hosen tu ani přede mnou vůbec neprobíhala jak by měla!!! Třeba se někomu uleví, těžko říct, každopádně se tu omlouvám všem koho mé příspěvky odradily od navštěvy tohoto fora!! Zvažuju ted spíše to jestli jsem mám vůbec psát?!!
  • ,,Děkuji ti moc (sám víš a nechci to tu nijak blíže upřesňovat anebo jakkoliv rozebírat, děkuji všem za pochopení), ted mám z těch tvých odeslaných sms (604 891 787 stále i pro druhé platí) slzy v očích, nemužu jinak a ty tvé sms zprávy jsem dal do širšího kontextu tak jak to má pak k případnému, k věcnému a ke srozumitelnému argumentu vlastně být. Přišlo mě na mysl k tomu jediné (...nikoliv pocity...ale myšlenky mě vhánějí slzy do očí, u zdravých lidí to jsou dle mého spíše pocity, kvůli kterým pláčou, ale nechme to stranou.) Zmíním tu tu souvislost... ,,Stále přemýšlím nad tím jaké by to bylo odcházet ráno za svítání a vracet se pozdě večer za tmy, a mit nejistou práci, o kterou mužu kdykoliv přijít a vracet se domu a nemít nic pro sebe a pro rodinu. Když víš, že už tě druhý lidé nepostrádají, nepotřebují (přstanou tě potřebovat), když víš že jsi přebytečný ve společnosti, že jsi k ničemu a přicházíš o práci i o přátelé - zemřeš uvnitř. Když ti silným, intenzivním smutkem pukne srdce..." Koho tohle nedojme k slzám, ten nemá (dobré?) srdce! A moc se omlouvám všem co tyhle stánky navštíví či navštěvují a jsou z nich nemile překvapeny či zklamány tím vším malicherným balastem, moc mě to mrzí, ani já své starší příspěvky tu po sobě nečtu a nejraději bych si za ně naplival do ksichtu. Nemám v pravomoci tu své příspěvky po sobě smazat, píšu tu jen a pouze jako anonym!
  • Ahoj Dane, promin mě že ti to (svou odpověd) nepíšu do e-mailu, ale přímo sem. Kam jinám to taky psát když už tu mám svůj blog, a e-mail prakticky vubec nevyužívám, protože mě tam (do e-mailu) chodí zbytečně mnoho spamu, a pro mě je ty spamy nepříjemné číst a nebaví mě je stále jen a jen mazat. Dane, jsem rád za jakoukoliv tvou odpověd. Vypadá to na to že jsem pořádný egocentrik a to není nijak dobré, tuhle vlastnost na sobě rád nemám (je dána alespoň tedy jak vím a dobře rozumím do jisté míry mím duševním onemocněním po dobrovolné již třetí krátkodobé hospitalizaci na Psychiatrické klinice ve FN v Hradci Králové reziduální schizofrenií, jinými slovy posunula se mě diagnoza schizofrenie z paranoidní na reziduální schizofrenii) Na rozdíl od jiných schizofreniku co si nepřipouští svou duševní nemoc, své duševní onemocnění a odmítají brát léky se mě vůbec netýká, to je extrém do kterého bych osobně nikdy nešel. Mě léky na depresi vyhovují, beru jich méně (přitom bral jsem si jich dříve více než kolik bych měl, to byl opačný extrém),beru Quetiapin Mylan, Valdoxan a rivotril a depotně Abilify Maintena. Víš Dane až konečně ted ti mužu říct že jsem s psychofarmakama (s lékama) plně spokojený. Blíží se reforma psychiatrické péče, což sám vítám aby duševně nemocný lidi byli plně začleněny do společnosti a nebyli nijak svou duševní nemocí druhými lidmi (tedy většinovou společností) nadále stigmatizováni. Mnohem, a opakuji mnohem větší problém než mit (na triku) duševní onemocnění je domácí násilí v Česku, jejichž případy jsou více než jen četné, o tom se však otevřeně nemluvý, ale děje se to. Tohle je muj oprávněný a plně věcný argument ke schizofrenii, a to nevylučuji to že jen menší či větší (nemám přehled) procento schizofreniku si nepřipouští svou nemoc a léky neužívají (ano souhlasím s tím že je to špatně a pak takový lidé jsou potencionálně, případně nebezpečný pro své okolí aniž by se vyhli sebevražedným sklonum), protože se velmi dlouho (znám to z vlastní osobní zkušenosti) hledají ty správné léky, u každého je to jiný a je to s užíváním léku individuální. Na př. stejná diagnoza schizofrenie, nejčastější je paranoidní vůbec neznamená užívání u těch lidí stejných léku, protože u každého je to vždy individuální. A vhodné léky se častěji hledají i několik let...
  • Takže ted už konečně jsem píšu naposledy mimo téma tohoto fora. ,,Ty co přežily a pamatují si Osvětim, kde jste nemohl nikomu druhému pomoci či ho ani ochránit a ušetřit bolesti a nezměrného (nepředstavytelného) utrpení, si zaslouží především již nejen naši uctu, protože tito lidé (oběti nacistických zvěrstev a rasové genocidy) poznali nelidské sadistické pohrdání lidským životem a nezměrným utrpením druhých lidí a zejména co vykazovalo absenci svědomí u druhých lidí bylo sado-masochistické zalíbení v utrpení a v umírání druhých lidí - židi, slovani, romové...apod., i potrestání smrtí byli ty samotní němci co neuposlechli rozkaz nesmyslně zabíjet. Nacisté skutečně chtěli a požadovali vydět umírat nejen systematicky hromadně (Osvětim), ale přitom nacisté chtěli a opět požadovali vydět umírat druhé lidi pomalu, co nejpomaleji, Ano, vrhá mě to slzy do očí a nepochopení nad něčím takovým, jak se vubec něco takového mohlo stát? Jak jsme to mohli dopustit? A ty slzy spíše vypovídají o všechné té marnosti, pomíjivosti a zbytečnosti lidského života... nejspíše vás zajímá proč to jsem vubec píšu, protože jsem přesvědčený o tom že právě němečtí a ruští neonacisté, kteří rádi popírají skutečnosti, ano takový ti kteří popírají holocaust a zkreslují fakta je zprominutím zabí. málo. A jsou to lidé kolem nás, to si musíme dříve uvědomit než na to bude pozdě."
  • Vím že je na to již pozdě, ale chtěl sem tu jen říct že plně respektuji a očekávám to že se už bude psát k pouze k tématu německých die toten hosen a na všechno ostatní se tu ve foru zapomene, alespoň jsem to zkusil....naposledy psát k tématu die toten hosen, a myslím že je to to nejlepší co jsem kdy k Die Toten Hosen tu napsal, mám vás všechny rád,opatrujte se a mějte se rádi a nečtěte už konečně po mě mé příspěvky v tomhle foru. Už jsem s nimi naštěstí skončil!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit