Přejít na výpis diskuzí

Die Toten Hosen

HUDEBNÍ SKUPINA 18.2.2007 
724 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ,,Člověk má umírat až téhdy když je na to připravený - tím myslel L.N.Tolstý dovětek že má člověk umírat jako pokácený strom,protože když je na smrt připravený až pak právě umírá s klidem,tj. pokojně,dustojně,čestně (se ctí),krásně... a já k tomu dodávám i umírat nesmírně tolik hrdě." (proto odpor k IS, který NESMYSLNĚ VRAŽDI NEVINNE LIDI, který s jejich válkou nemají vubec nic splečného,o to je to nepochopitelné - proč mají (za ně) trpět nevinný lidi - tuhle otázku by si měli radikální islamisté ve výkladu jejich koránu jako jednu z prvních otázek osobně zodpovědět! Tolik vše k vysvětlení věty L.N.Tolstého)
  • ,,L.N. Tolstý si uvědomil, že štěstí v životě jako takové přichází téhdy v tom když žijeme pro druhé! Podle Tolstého člověk by měl umírat jako pokácený strom - tj.pokojně,dustojně,čestně (se ctí) a krásně!" (věnováno všem obětem sebevražedných terroristických utoku tzv. IS ke kritice Koránu a tzv. Džihádismu, JEDNOZNACNE NE IS!!! At si ty .....!!! přečtou dříve Tolstého než Korán, tedy než terroristicky NESMYSLNĚ VRAŽDI")
  • ,,Tempo vyprávění je u road-movie filmových snímku Wimma Wenderse vždy pomalé,ale střih (tedy vlastně délka záběru) tomu vubec zdaleka už neodpovídá! Samozřejmě si někdy jako evropský cinefil,za kterého se považuji říkám: ,,Kéž by záběr kameramana Henriho Alekana ve "Wings of Desire" anebo Franze Lustiga v "Palermo Shooting" byl delší jak je tomu třeba u filmu švéda Ingmara Bergmana anebo u ruse Andreje Tarkovského!! Ale vím že jako evropský EVROPSKY divák to už bohužel nijak nezměním, anebo si jako EVROPSKY divák povzdechnu nad tím kéž by ty filmy, které znám a miluji od Wimma Wenderse byli delší!!" Ale nechme to stranou. Každý záběr kamerou je do posledního detailu prodiskutovaný a promyšlený až máte jako divák pocit že sami stojíte za kamerou a určujete jako divák každý záběr kamerou,protože každý záběr kamerou (snad nejepšího evropského kameramana) Franze Lustiga je u filmových snímku "Land of Plenty" a zvláště v "Palermo Shooting" fotografií! Subjektivní prožitek hercu kamera vždy divákovy zevšeobecnuje a zvyditelnuje a tzv. právě objektivizuje - jinými slovy výkon hercu musí být čistě subjektivní do té míry dokud se v něm sami nerozpoznáme, zatímco záběry kamerou jsou v dusledku čistě objektivní - umožnují nám volně,spontánně,svobodně a pružně (ohebně měnitelně) vnímat,cítit a prožívat každičký záchvěv emocí u hercu a každičké slovo v dialogu u hercu,dává nám poznat jejich charakter a vuli,jejich vlastní pohled na situaci,jejich osobní názor,nezlomnou vuli dobrat se PRAVDY o svém charakteru,o sobě samém a jejich osobní přesvědčení jak by se měl život prožít a jak by se měla realita správně vnímat - takový je Wim WENDERS."
  • ,,Co se týká dnes už současného amerického filmu přijde mě že dnes už je zvykem že se zobrazují natolik (stále jen a jen) prázdné situace už bez skutečného prožitku (jejich) hercu,ze kterého zbyl jen narcismus,egoismus a najivyta u takových právě už současných amerických hercu jakým je Leonardo Dicaprio anebo Brad Pitt, (přesně to už nenáročný divák očekává od nejen už amerického filmu), který námět,scénář ve skutečnosti ani v nejmenším vubec nezajímá, tohle není evropský autorský nízkorozpočtový film, přijde mě diváckým dojmem jen že jsou už jen placeny za monotonní odříkání dialogu ve scénáři,prázdné řeči prázdných (neprožívaných) dialogu a situací,které už lze zkrášlovat jen vizuálně,obrazově,více (nic) jiného je nezajímá a přesně to je uměleckým kýčem,vlastně je to všechno celé okolo současného amerického drahého filmu dost nepochopitelné a neštastné a neuvěřitelné že přesně to chce evropský divák ve filmu dnes vydět. Dnešní americký film opět dokázal jedinné - že je prumyslovou výrobou filmu určený k rychlé a stále rychlejší konzumní zábavě dnešní nadměrně konzumní společnosti,a přesně to už jako evropský filmový divák odmítám,na tom se už jako zkušený a náročný evropský filmový divák odmítám divácky podílet! Nechci! Nechci!...aby se evropský film vyráběl prumyslově stejně jako se už sériově a zaměnitelně prumyslově vyrábý automobil!"(věnováno Wimmu wendersovy a jeho eseji "Americký Sen",Wimme,tady je má divácká vděčnost z tvých filmu,vše co jsem si dnes po přečtení tvého "Amerického snu" uvědomil)
  • ,,Gotz George v kryminálním cyklu "Schimanski" - jak je vlastně v těch nejlepších dílech "Den Matek","Azyl","Touha","Zločin a Trest","Nadoraz"...apod...divákovy upřesněný a vykreslený jeho charakter coby prostého obyčejného člověka co netouží po vysoké profesní kariéře,ale je ctižádostivý a přátelský,a vždy i mimo pracovní službu druhým lidem co se ocitnou v nouzi nápomocný. Jaký je člověk,který se spoléhá více na své vlastní instinkty než na zaběhlou rutinnu a formality? Neformální,pro své ,,kariéristické" kolegy nepohodlný a tvrdohlavý,nesmlouvavý,přesto upřímný,prostý.obyčejný,duvěryhodný a velkorysí,spolehlivý a vždy neuplatný ke všem stejnou mírou vždy přátelský policejní komisař vražd "Horst Schimanski" plně oddaný (loajální) své práci,žádný najivní idealista ani žádný kariérista,tolik narušuje zaběhlou policejní rutinnu svých kolegu a nerozlišuje již mezi svým pofesním a soukromím životem. Je charakterem vyjímečný,a vubec je jeden z prvních co kdy na německém filmovém plátně právě takový charakter kdy ztvárnil!" (věnováno památce umrtí Gotze Georgeho,Gotzi nikdy na tebe nezapomenem!)
  • ,,Pro mě osobně západoněmec Wim Wenders nejvíce procestoval,nejvíce si toho v dusledku toho tolik prožil, jeho profese filmového kritika,fotografa,teologa a spisovatele a scénaristy a dnes i producenta svých filmu,jeho záliba ve filosofii Alberta Camuse a v literární díla (ve výchovný román) J.W.Goetheho,v klasickou angloamerickou rockovou hudbu 60.let až po dnešek,v malířství (obdobně jako ve fotografování i odtud pramení mimořádný a vyjímečný cit pro každičký vždy prodiskutovaný záběr kamery),v medicínu,v cestování (navštívyl zejména Francii,Portugalsko,USA,Japonsko,Itálii a tyto země si i nesmírně zamiloval, odtud tedy road movie a dokumentární náměty,předlohy svých filmu) a v teologii - v protestantské víře,která tolik prochází jeho stěžejnímy a těmi nejduležitějšímy,divácky ještě stále nedoceněnými filmy,které neztrácí nic ze své aktuálnosti ani dnes - takový je "Wings of Desire","Land of Plenty","Palermo Shooting" - takhle znám Wimma Wenderse a takhle si ho chci i pamatovat. Děkuju Wimme!"
  • ,,Ale jak zaznělo ve snímku Wimma Wenderse "Land of Plenty" z ust Michaelle Williams: ,Proč se snažit změnit něco ve společnosti psaním, když mužete napsat něco tak že se o to v budoucnu pokusí stovka lidí!' Myslím, že to přesně vystihuje to o čem píšu a proč jsem píšu!, tím je řečeno vše! Mějte se všichni fajn a skvěle, mám rád každého návštěvníka tohoto fora a každému ze srdce přeji aby našel své životní štěstí v nějaké spřízněné duši, mohl bych to být i já doufám, ale mě jistá nezávyslost na partnerském vztahu do určité, do jisté míry vyhovuje, tak nevím, zdaleka nemám odpověd na vše a tak dlouho a marně hledám ty správná slova! Prominte mě jestli jsem se někoho dotknul v tomto foru... já krom Die Toten Hosen, pokud by to někoho zajímalo poslouchám nejvíce TV Smith a ruské Korol I Shut - Martin Dyntar, 31 let, Solnice, 604 891 787" (nedopsáno)
  • ,,Ale jak zaznělo ve snímku Wimma Wenderse "Land of Plenty" z ust Michaelle Williams: ,Proč se snažit změnit něco ve společnosti psaním, když mužete napsat něco tak že se o to v budoucnu pokusí stovka lidí!' Myslím, že to přesně vystihuje to o čem píšu a proč jsem píšu!, tím je řečeno vše! Mějte se všichni fajn a skvěle, mám rád každého návštěvníka tohoto fora a každému ze srdce přeji aby našel své životní štěstí v nějaké spřízněné duši, mohl bych to být i já doufám, ale mě jistá nezávyslost na partnerském vztahu do určité, do jisté míry vyhovuje, tak nevím, zdaleka nemám odpověd na vše a tak dlouho a marně hledám ty správná slova! Prominte mě jestli jsem se někoho dotknul v tomto foru... já krom Die Toten Hosen, pokud by to někoho zajímalo poslouchám nejvíce TV Smith a ruské Korol I Shut - Martin Dyntar, 31 let, Solnice, 604 891 787" (nedopsáno)
  • ,,Ale jak zaznělo ve snímku Wimma Wenderse "Land of Plenty" z ust Michaelle Williams: ,Proč se snažit změnit něco ve společnosti psaním, když mužete napsat něco tak že se o to v budoucnu pokusí stovka lidí!' Myslím, že to přesně vystihuje to o čem píšu a proč jsem píšu!, tím je řečeno vše! Mějte se všichni fajn a skvěle, mám rád každého návštěvníka tohoto fora a každému ze srdce přeji aby našel své životní štěstí v nějaké spřízněné duši, mohl bych to být i já doufám, ale mě jistá nezávyslost na partnerském vztahu do určité, do jisté míry vyhovuje, tak nevím, zdaleka nemám odpověd na vše a tak dlouho a marně hledám ty správná slova! Prominte mě jestli jsem se někoho dotknul v tomto foru... já krom Die Toten Hosen, pokud by to někoho zajímalo poslouchám nejvíce TV Smith a ruské Korol I Shut - Martin Dyntar, 31 let, Solnice, 604 891 787" (nedopsáno)
  • ,,Jak dobře a spolehlivě osobně poznat druhého člověka? Vedle potřeby komunikace musí jít politika a kulturní tradice stranou (v zájmu IS se přece lidé neštastně a nepochopitelně fanaticky obětují, aníž by dosáhli dustojné smrti - obětovat sebe sama v sebevražedném atentátu - to není už jen zločin, ale především naprosté zoufalstvý těchto lidí, kteří hodnoty islámu zneužívají) - a za tímto přesvědčením si stojím. V gestalt terapii druhého člověka osobně poznáme spolehlivě a nejlépe tím, že se více zaměříme na to co si prožívá při tom, o čem současně mluvý (slova jdou stranou, duležitější je vždy jejich prožitek a obsah). Ano řeknu tu upřímně a otevřeně že trpím depresemy ale nikoliv pozitivnímy příznaky schizofrenie, jakými jsou vztahovačnost, mylná přesvědčení a smyslové klamy! (Kdo vyděl Campina ve snímku Wimma Wenderse "Palermo Shooting" mě jednoznačně odsuzovat nebude) To všechno co zbylo z té nemoci je u mě pouze deprese, pozitivní příznaky schizofrenie jsem nepoznal 6 až 7 let, zajímám se o gestalt psychologii z jediného duvodu - abych měl naprosto pod kontrolou svoji oslabenou vuli žít, abych měl co nejlépe pod kontrolou sám sebe a druhý lidi kolem sebe bez potřeby osobních předsudku (xenofobie a rasismu), osobní vztahovačnosti a bez potřeby panovačnosti a bez potřeby a touhy násilné manipulace druhými lidmy, k níž vede nejvíce právě politika a panovačnost..." (nedopsáno)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší