Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
147 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    K nám se jim do Česka koncertovat nechce, nevadí, pro mě na vubec těch nejlepších textech jejich písní se podílí především Andreas Frege známější jako Campino, skvělí herec a dnes vyrovnaný, se sebou srovnaný člověk co má své velké a velice dobré srdce na rozdávání pro druhé přátelé kolem sebe, a nic na tom už vubec nemění ani právě ta skutečnost že jsou právě z kapely Die Toten Hosen dnes doma uspěšný ,,milionáři", jsou za tím vybudovaná léta tvrdé koncertní dřiny, neuprosného a nesmlouvavého neustálého koncertního vystupování doma i ve světě, s ohledem zpět vždy byla a stále možná ještě je pro Campina a nejen pro něj osobně jeho kapela a jejich publikum, jejich punk rockový fandové do Die Toten Hosen jejich velkou rodinou. Tyhle velké peníze jsou pro ně, pro tenhle německý punk rockový big band jen zaslouženou hrdou odměnou za neskutečně tvrdou práci od počátku 80.let. Campino je člověk co má své zkušenosti s tvrdýma drogama i s těžkou depresí, pro mě s hraniční (s ještě neprokázanou) bipolární afektivní poruchou osobnosti právě u Campina, proč o tom bohužel opět zase otevřeně mluvím v mnohem pak v širší souvislosti právě se mnou? S mým zdravotním stavem? Protože vím v poslední době ze své náhlé a nečekané zkušenosti jak se vše muže rychle obrátit s užíváním antidepresiv, zvláště Trittica a dnes snad teprve konečně nejlíp vím co je to skutečně ta pěkně rozjetá těžká mánie po jeho užívání, která u mě v poslední době končila bez náhledu na to, na samotnou velice těžkou post schizofrenní depresi i rozjetou mánii ke všemu navíc ještě se svým pokusem o sebevraždu s těžkou post schizofrenní depresí po prodělané mánii nakonec s nepředstavitelnou fyzickou unavou,s fyzickým vyčerpáním, se zkolabováním, ke všemu ještě umyslným, kdy nemužete s návalem množství energie a emocí ani už pravidelně spát... atd.... puvodně jsem prošel několika hospitalizacemi, u něj (u Campina) bylo dost pravděpodobně navozené možná i tvrdýma dogama, k tomu alkoholové opojení, velký koncertní stres a také fyzická unava, také fyzické vyčerpání... možná ještě do daleko větší míry, stačí k tomu vidět koncertní vystoupení Die Toten Hosen z Rock am Ring 2008 a mám v tom celkem jasno, takový skutečně velký fyzický stres u jejich zpěváka Campina předpokládá být osobně ve velice dobré fyzické kondici... (Nedopsáno... věnováno tomu největšímu punk rockovýmu fan do Die Toten Hosen na Slovensku Lubo Kostiviarovy. Já jsem doufám největší rockový fan německých Die Toten Hosen v Čechách. Lubo asi to tu čteš už jsem tu být nemusel. Chtěl jsem skutečně raději zemřít, ale právě Die Toten Hosen dnes už stejně rád jako dříve -asi od roku 2002- poslouchám dál. Není to Lubo zvláštní. Jsem myslím jejich hudbou a jejich texty písní stejně vášnivě fanaticky posedlí jako nikdo jiný v Česku, v ČR.) Velký pozor všem na skutečně ne nejlepší, na některé u textu jejich písní (Die Toten Hosen) skutečně velice špatné a na velice nekvalitní české překlady jejich textu písní na webu KARAOKETEXTY.CZ. To někdy od poslechu bohužel odradí, jejich texty písní by se dali přeložit rozhodně mnohem líp. To si bohužel uvědomuje málo lidí. MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    Miluji na Němcech jejich nadšení se pro vyšší ideály a pro správné osobní názory u DIE TOTEN HOSEN v textech jejich písních, miluji jejich preciznost a perfektcionalismus jak z minima 3 kytarových akordu vytěží vždy naprosté maximum jak se to nikomu většinou nedaří, miluji jejich melodickou duraznost jejich písní a vždy je to o sdělení nikoliv jen osobního názoru na věc, ale celoživotního přesvědčení v textech jejich písní, za kterým si nekompromisně stojí. Netypická měkká melodická či melodičtější výslovnost u Campina v Němčině která má s největší pravděpodobností možná blíže tím spíše k angličtině, krása německého jazyka, že němčina je velmi melodická v intonaci a poetická, básnická jak ve zmíněné intonaci německého jazyka i durazná v akcentu zároven, proto více vyhovuje rockové hudbě!!! Je to věčné dilema, o kterém jsem tu ještě nepsal, totiž že melancholie samotná a melancholici jsou vzácná a nejlepší lidská povaha která muže ve společnosti bít, většina textu nejlepších písní DIE TOTEN HOSEN (a jsou to právě melancholické punkrockové balady) je o přátelství, je o vzájemné loajalitě a obětavosti sebe sama pro druhého partnera, o celoživotní či doživotní věrnosti a oddanosti jeden druhému (a k tomu převažuje skepse) i o zmíněné obětavosti se pro druhé (a právě to je v rockové hudbě vyjímečné a vzácné) - jak nejlíp dokladá text písní "Niemals Einer Meinung Sein", "Alles Aus Liebe", "Was Zahlt", "Alles Wird Voruburgehen", "Tauschen Gegen Dich", "Kamikaze" a další.... a přitom je tu na druhé straně potřeba osobní svobody a touha po nezávislosti na druhých lidech k tomu nenechat se zmanipulovat (využívat, ovládat...) v jejich prospěch!!! Protože jedině Tak a jedině Tím člověk se stává a zustává naprosto osobně svobodným, to jsou ve srovnání s potřebou vzájemné duvěry a vzájemné loajality 2 protipoli, 2 protiklady, které se v textech písní DIE TOTEN HOSEN tolik vzájemně přitahují a doplnují. To je principem. Ukazuje to, resp. znázornuje to jak jsou mezilidské vztahy ve společnosti složité. Texty písní DIE TOTEN HOSEN proto považuji za velmi pro sociální. V textech jejich písní je znát kritické myšlení i sociální inteligence!!! Hraniční, tedy neprokázané mánio-depresivní stavy Campina, o kterých jsem tu psal, tak nebo jinak se jim většina zdravých lidí v životě nejspíše nevyhne mají-li mit blíže k empatii a k pochopení pro druhé lidi čím vším si v životě prochází, a nemusí to bít nutně mánie nebo hluboká deprese, postačí jedno z toho, které vede ke druhému. A ztvárnit to v rockové hudbě je náročné a vyjímečné samo o sobě - proto nejvíce miluji a hluboce obdivuji DIE TOTEN HOSEN!!! Nejlépe v jejich nejlepších letech 1993 až 2012....

  • MartinDyntar

    Jediné co k DIE TOTEN HOSEN u nás v České Republice skutečně zatím není a nejvíce už chybí jsou nejen jejich hudební koncerty ale i jejich větší rockový příznívci a stejně tak i konečně kvalitní české překlady na webu Karaoketexty.cz nejsou dostupné, a pokud ano tak ne vždy v té uplně vhodné kvalitě, ne v jejich "dobrém českém překladu". Sžírá mě hluboké nepochopení toho proč vlastně tomu u nás tak je, proč oblíbené texty písní Rammstein se svou sadistickou uchylnosti a se svou sadistickou zvráceností jsou nejčastěji u svých posluchaču tolik žádané a nejčastěji ze všeho nejvíce do češtiny překládané. Gratuluji českým rockerum, tohle je pěkně postavené na hlavu, je vidět že Češi nejsou vubec sami v Česku tak nějak normální a většina z nich patří svou pracovitostí, svým pokrytectvím a svými osobními předsudky zažívám vždy osobně častěji v jejich samotné společnosti zas a znovu, snad za to sami svým osobním pokrytectvím (předsudky jsou také nemoc) patří asi bud do kriminálu anebo do psychiatrické léčebny je řádně diagnostikovat proč jsou tolik neinformování a nevzdělaný když dennodeně 24 hodin tráví a marní svuj čas ve virtuálním světě sociálních sítí tolik nepřímou svou komunikací s druhými lidmi, a pak mohou druhé lidi rádi předem očernovat, dál stigmatizovat a dál znevýhodnovat a dál jím upírat jejich lidská práva. Typický pracovitý Češi, to se v nich asi nikdy nezmění. MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    Užasný pocit svobody a osobní nezávislosti (na druhých lidech i na dogmatech náboženství i samotné politiky) nám přináší skutečnou radost, už tu největší radost ze života -  to že si o svém životě mužu rozhodovat už sám!! A pak je tu také sounáležitost a duvěra, ta patrnerská duvěra - která přináší radost též!! K textu písní DIE TOTEN HOSEN. Campino je skutečný sympaták, nic nepředstírá, na nic si nehraje, naopak díky přísné sebedisciplíně má své emoce plně pod kontrolou. A hraniční mánicko-depresivní stavy (o kterých jsem tu už domníval) Campino prožívá s radostí do extrému, protože ten kdo ještě nepoznal hlubokou depresi a mánii není pak schopný intenzivní empatie, a soucitu s druhými lidmi, bit na okraji společnosti - a to je základní princip, že jde jedno s druhým. Campino má velký srdce bez rozdílu pro všechny, a přesně to na něm upřímně obdivuji. Je upřímný a otevřený k tomu řešit konflikty ve vztazích mezi lidmi, pro mě je duvěryhodný a spolehlivý. Jeho expresivní zpěv a intonaci, a komu to přijde agresivní, tak at si nejdříve přeloží do češtiny text jejich písní - doporučuji "Niemals Einer Meinung Sein", "Kamikaze" či "Altes Fieber" a "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist" a další a pak změní jistě na udajnou tvrdost hudby a na agresi v rockové hudbě názor. Tahle arytmie je odkazem k jiné logice myšlení - ke kritickému myšlení, které dnes mladým lidem tolik chýbí. Alepon pro mě. Nenávidím rap a hip-hop, protivné prázdné žvanění do větru bez prožitých si intenzivních emocí a bezduchá vysamplovaná rytmika, doprovázený sexismem a vulgaritami a nesmyslně idiotským máváním rukama. A ps. čmárejte si ošklivě po zdi jen tam kde to k tomu máte laskavě vyhraněny!! Na to není nikdo zvědaví. Co hip-hoper to udajný King, který dělá před druhými lidmi na druhé lidi jen ramena a rád druhé lidi provokuje!! To musí skončit!! ROCK AND ROLL SAVED MY LIFE!!!

  • kuddel

    ???

    TAK BUDE NĚCO?
  • MartinDyntar

    Krásné písně "Tage Wie Diese" a "Unter den Wolken" - je to přesně právě ten okamžik, kdy prožíváte radost (hluboce) se slzami v očích, krásné písně, a moc dobrý text.

  • MartinDyntar

    Už se mě nechce žít dál, když jste totiž ke všemu lhostejný a na ničem vám už nezáleží - na sobě samém už vubec ne, když je vám už všechno uplně a naprosto jedno, nepřiznáte si už ani to že jste zoufalí a nemáte zájem si říct ani o pomoc druhých lidí, je vám to zkrátka už jedno (je vám to lhostejné), přesně tak vypadá a tak se prožívá hluboká deprese možná více na hraně samotné netečnosti a apatie, ve které a kdy už není žádná osobní zodpovědnost za svuj vlastní život, jinými slovy resp. ve které už nerespektujete svuj vlastní život. Nemám asi zřejmě dost odvahy to se svým životem skončit, kdybych jinak byl a měl bych bít za své osobní city a za svuj život osobně už zodpovědný, tak už tu prostě asi nejsem, bud anebo bych psal zřejmě jinak a mnohem líp než píšu. Děkuji každým dnem za písně DIE TOTEN HOSEN, děkuji jim, drží mě nad vodou - takže "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist", ale osobně rád v češtině hlasitě recituji písen "Tauschen Gegen Dich" a "Alles Wird Voruburgehen". Vím že je to má velmi osobní zpověd, ale nebráním se ji. Takový ten přesah sebe sama, který najdete právě v textech písních DIE TOTEN HOSEN jakými jsou pro mě "Alles Wird Voruburgehen", "Was Zahlt", "Tauschen Gegen Dich", "Europa", "Altes Fieber" a v "Niemals Einer Meinung Sein", v "Unser Haus" a v dalších... nakonec se tento muj komentář přece jen tématicky dotýká DIE TOTEN HOSEN, je v širším kontextu právě s DIE TOTEN HOSEN. To je tolik závěrem.

  • MartinDyntar

    Písen "Lugen" ("Ležet") z alba "Opium furs Volk", smutná písen plná sebenenávisti a lítosti, možná je písen už právě o tom jaké to je, když už sami potřebujete mit svou větší svobodu a velkou nezávislost na druhém partnerovy, aby vám nikdo do ničeho už nemluvil a nezasahoval, to už je velká osobní svoboda, ale uvědomíte si pak stejně když už je na všechno pozdě už prostě po nějakém čase že druhého partnera nakonec milujete už natolik, že bez něj nemužete být a možná prostě více než jste si myslely, a že Vám jen utíká a utekl čas na to druhého partnera co nejlíp už znát, poznat a že uplně všechno nakonec nezvládnete vždy sami, jak jste si už myslely. Smutná písen co dojme k slzám. Mám ji moc rád.

  • MartinDyntar

    Unter den Wolken je odpovědí na píseň Reinharda Meye Above the Clouds z roku 1974. [5] Text:



    Svoboda musí být neomezená nad mraky.
    Všechny strachy, všechny obavy, říkají,
    zůstávají skryty pod sebou a pak se
    důstojnost, to, co se nám zdá velké a důležité,
    najednou stane bezvýznamným a malým. [10]




    věty se stávají:



    Svoboda se pomalu stává obtížnou pod mraky
    Pokud jsme tady a teď všichni otupělí
    Pod mraky už není žádné povolení vzlétnout
    Pro všechny sny - všechny naše sny.

  • MartinDyntar

    Krásné písně "Wofur man Lebt" a "Am Ende" či i "Alles ist Eins" jsou už metaforou o smyslu života, zatímco v "Unser Haus" se Campino zamýšlí nad smrtí svého otce, v "Nur zu Besuch" pak nad smrtí své matky, v "Tauschen Gegen Dich" je hluboké zamyšlení se nad obětavostí, partnerskou oddaností a věrností až do konce života a v "Alles Wird Voruburgehen" přemýšlí nad nevypočitatelností a nevyzpitatelností života, který je plný nečekaných zvratu. Lyricky moc krásné písně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší