Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
147 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Tady diskuse k hudbě německých Die Toten Hosen opět žádná!! Jsem tu asi špatně, sdílejme to prosím jinde!! Diskutuje se tu už o ledasčemkoliv, skutečně blbé slovo a blbý pravopis, ale k hudbě Die Toten Hosen nikdy!! Tenhle nezájem druhých a tato lhostejnost druhých už dokáže tolik naštvat!!!... at žije jen mainstream a jen americký konzum dnes nade vším, smutné a neštastné. I toto mužete také nečíst a také ignorovat. Ignorovat ten samotný upřímný zájem o diskusi... je tu nikoliv na 100 nebo 200 mích komentářu, to asi špatně počítáte, počítáme... to je spíše na 1000 komentářu na 100 let dopředu... už doufám sem nepíšu a raději všem upřímně děkuji, že od tud raději už odcházím!!!

  • MartinDyntar

    Jejich popularita a sláva Die Toten Hosen bohužel uplně obchází Českou Republiku! Bohužel.

  • MartinDyntar

    Ze členu Die Toten Hosen jsou dnes velice osobitě zvláštní punkáči-trochu kabaretní romantici kterým už přizvaný houslisti nestačí tak ještě přidají jazzově swingující dechový sbor na "Alles Ohne Strom"... je to hodně zvláštní velkoplepá epochálně hudební všehosměs, tak nějak hodně pompézní a někdy wagnerovsky agresivně unavná, ach ty němci, jeden je přesvědčeným ateistou, velice zvláštním nezvyklím metallovým poetou a sado-masochistou o kom muže být asi tak řeč?... a druhý zvaný Campino s vytetovaným mučednickým křestanským křížem s trnovou korunou na noze trpí tolik evidentně už neprokázanou či resp. hraniční bipolární afektivní poruchou, je skutečně někde mezi největším cholerikem, který napravuje křivdy a musí vždy napravit všechny společenské křivdy a velkým melancholikem, který zase prozměnu smutní za druhé pro lásku k nim, no to snad není ani možný, já z těch němcu brzo přijdu uplně o rozum, ale skutečným vrcholem koncertu "Alles Ohne Strom" je předělávka písně "Ohne Dich" právě od Rammstein a nádherná melodicky skvostná "Schwere" (los). Vše vystihuje nejlépe už snad jedno jediné slovo a to právě samotná euforie, ta silná zvláštní euforická nálada vždy tolik ze smíšených, z rozporuplných svých osobních pocitu... je už právě pro hudební tvorbu německých Die Toten Hosen naprosto samozřejmé a typické, tolik už popisné. Nejlepší klipy jsou k jejich písni "Altes Fieber" a "Kamikaze", vizuálně precizně propracované a dokonalé obrazové ztvárnění.

  • MartinDyntar

    Neskutečná razance v hlase Campina!! Die Toten Hosen byli ve své hudební kariéře na hudebním vrcholu nejvíce v letech 1993 až 2012, počínaje albem "Kauf Mich!" a albem "Ballast der Republik" konče nahráli své nejlepší a ty nejduležitější alba. A fenomenální alba. Především album "Auswartsspiel" je pak tím fenomenálním albem Die Toten Hosen už navždy. Miluji to album, miluji každou písen z tohoto alba, protože jsem ho slišel jako první od Die Toten Hosen, a hned po prvním poslechu jsem slišel od Die Toten Hosen to nejlepší v životě!! Nemá sebemenší cenu jakkoliv už polemizovat o tom zda Campino trpí nebo vlastně netrpí neprokázanou hraniční bipolární afektivní poruchou osobnosti, to je dříve ještě řečeno tzv. mánio-depresí, to skutečně v jejich rockové hudbě přece vubec nerozhoduje o samotné kvalitě textu jejich písní!! Tak nebo jinak píšu o tom co mě texty písní Die Toten Hosen, na kterých je jejich punk rocková hudba stavěna, osobně tolik v životě přináší, co mě všechno dávají. Dávají mě jen to nejlepší a z toho zlého nic, protože je sám tolik vnímám, prožívám a chápu více skrze sebe samého, skrze své u mě převažující pak povahové melancholické rysi osobnosti, kde není potřeba vždy uplně rozumět textu písně, a tím mě jejich hudba neskutečně naplnuje, určuje muj život, přesahuje mě. Jedině němci v rockové hudbě, jedině Die Toten Hosen spolu na výjimky s Rammstein a s In Extremo mají jediný odvahu otevřeně mluvit o mích pocitech v životě jaké jsou a proč takové jsou v dnešní konzumní společnosti, ve které se penězi, kapitálem a osobní zábavou měří v hodnotách bohužel vše, nic není pro společnost v hodnotách více, je to dnes pro společnost uplně vše. A konzumní společnost je především krizí mezilidských vztahu, krizí osobních hodnot a osobního přesvědčení. Jak o tom také vypovídá většina textu písní z nejlepších alb od Die Toten Hosen pod názvem "Kauf Mich!", "Opium furs Volk" a "Auswartsspiel". S nimi navždy. Die Toten Hosen? To je především hluboká krása melodičnosti a poetiky německého jazyka v rockové hudbě samotné. Jen skutečně bohužel nevím nakolik textum písní v rockové hudbě Die Toten Hosen dnes němci vlastně sami rozumí. nakolik je přijmají za své!! Možná jim sami uplně nerozumí bez ohledu na oblíbenost a popularitu už Die Toten Hosen v Německu.

  • MartinDyntar

    oprava: Já v hudbě DIE TOTEN HOSEN vnímám jednoduchou, ale nejvýraznější melodii, silné emoce a osobní přesvědčení v textech písní DIE TOTEN HOSEN o čem život je a jak by se měl prožít!! Většina rapperu a hip hoperu dnes jen nesmyslně neskutečně hloupě a najivně dětinsky nebo pubertálně žvaní, slangově vulgárně a sexisticky žvaní o osobních názorech bez emocí, s protivnou povrchní vysamplovanou rytmikou bez emocí. V dusledku jak zábavný, tak lidsky neskutečně hloupí, najivní, neštastný šoubyznys s osobníma názorama!!! Osobní názory upřednostnuji spíše v rockové hudbě než v hip-hopu. Arytmická rocková hudba DIE TOTEN HOSEN dělá z lidí fatální arytmiky, asi tak.

  • MartinDyntar
    "Módní Město Düsseldorf" Říkám tu všem že právě Düsseldorf je krásně Módní Město. Je to krásné misto k životu. A pak "Schwarzwaldklinik" jistě také. Ohhh
  • MartinDyntar

    Klip k písni "Warum Werde Ich Nicht Satt" aneb jak vlastně vypadá znak (hnutí) svatého Grálu???!!! (v přívěšku na krku u Campina) Nemýlím se anebo snad ano, nebo mám snad alzheimera??!!! Už sám nevím, Wenders je co vím věřící protestant-lutherán, pravydelně chodí do kostela, jenže Campino a jeho vytetovaný mučednický (křestanský) kříž (na noze) obehnaný trnovou korunou - nechme toho, už jsem se nadohadoval, naspekuloval, napolemizoval a to je skutečně upřímně blbé slovo o jeho vztahu ke křestanské víře myslím přespříliš dost. A nerad bych se k tomu vracel, dejme tomu že hnutí Svatého Grálu má kořeny v Německu, v německých dějinnách jakožto ve druhém vyvoleném národu, který si prošel nesmírným lidským utrpením a ještě více příkoří bohužel nacismem zpusobil. Ale to jsem do komentáře myslím už v nejmenším vubec nepatří!! Takže text písně "Warum Werde Ich Nicht Satt" je ve vizuálním ztvárnění němce Wimma Wenderse něčím jako dost svérázným a nekompromisním, nesmlouvavým protikonzumním manifestem o nenasytné finanční a movité chtivosti u nejen vysokých podnikatelu nebo u vysokých politiku v dnešní konzumní společnosti, naopak se dotýká ,,bohužel" nás všech (všech lidí) v dnešní společnosti.

  • MartinDyntar

    Auswartsspiel - tohle jedno z nejlepších alb od DIE TOTEN HOSEN při opakovaném poslechu doslova zbožnuji, protože ta jistá osobnostní rozpolcenost a existenciální nejistota patří hluboce ke mě!! Stejně jako všechna vzácná melancholie z hudební tvorby DIE TOTEN HOSEN mezi lety 1993 až 2012.

  • MartinDyntar

    Campino měl tu nesmírnou čest zahrát si jednom z nejlepších filmu Wimma Wenderse pod názvem "Palermo Shooting"!! Nejlepších, co se týče jak námětu a scénáře k filmu (především Wendersuv odkaz na "Sedmou Pečet" Ingmara Bergmana je pro jeho film typický), tak vizuálního ztvárnění. Campino se spolupodílel se na režii dokumentární retrospektivy o Wimmu Wendersovy - "Desperado"... muj nejkratší komentář...

  • MartinDyntar

    Po poslechu písní Die Toten Hosen jakými jsou pro mě "Luge", "Was Zahlt" nebo "Deutsch in Willkomen" se mě skutečně vubec nechce žít dál! - ten text písní o (mravní) vině a odpouštění a obětavosti je přiznávám příliš hluboký a životně pravdivý, až moc věrohodně osobně přesvědčivý. Některým písním Die Toten Hosen se už z principu proto raději vyhýbám! Přesto do dnešního dne za nejlepší album Die Toten Hosen osobně považuji jejich "Auswartsspiel" (2002) a to se nezmění. I přes svou krajní agresi jsou pro mě všechny písně tohoto alba nesmírně duležité a přínosné. Pořád se ptám sám sebe jak to Campino vubec dokáže že bez jakkýchkoliv počitačových uprav zvuku alba, právě bez naprogramovaných samplu a syntáku dokáže přirozeně neskutečně agresivně odezpívat písně jako jsou "Schlampe" nebo "Depression de Luxe" bez toho že by přišel o hlasivky!!!, já bych to osobně nedal. To je něco neuvěřitelného!!! A myslím že z rockových zpěváku by to dal málokdo! Proto Campino má u mě jednoznačný obdiv a respekt.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší