Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hrál jsem Chrono Trigger, ten mě bavil... Vzhledem k tomu, že stejně nebudu mít možnost si to v blízké době zahrát, tak mi nezbývá než ti věřit...

    Kouknul jsem ještě na videa z Xenoblade Chronicles a tak nějak to na mě působí lépe než to co jsem viděl z Xenoblade Chronicles X...

    Popravdě se musím přiznat, že už mi poslední dobou jRPG hry moc nejedou. Sice mám rád hry s dobrým příběhem, ale většinou jsou hrozně uměle natahované a ta hratelnost je šíleně repetitivní, až otravná... Naposledy jsem se prokousával Final Fantasy XIII a po deseti hodinách jsem se musel do hry strašně nutit a přesvědčovat sám sebe, že přijde něco co se mi bude hrozně líbit... Měl jsem z toho po celou dobu hry velice rozpačité pocity...
  • Lima
    Souhlas. Fallout 4 je skvělej. Já hraju na max. charisma a max luck a je to ohromná zábava, každýho ukecáš, nabo díky luck perkům ustřílíš v critical shotech *14*
  • souhlas
  • Hrál jsem obě, za mě Zaklínač 3. Vymakaný questy, krásná grafika.
  • Já hrál letos několik měsíců jenom ZAKLÍNAČE 3 (dvakrát dohráno, prozkoumán každý cm mapy) a teď zas jen FALLOUT 4 (ještě nedohráno, užívám si každý cm mapy) a obě hry jsou fantastické. Atmosférou a prostředím vítězí o fous Fallout, to je prostě super. Kritika tyhle hry je mi ukradená. Je mi 37 let a hry hraju od roku 1989.
  • Když někdo srovná Zaklínače 3 a Skyrim co je lepší?
  • RPG jsou to všechna. Nejlepší z nich je bezesporu Bloodborne. Je mi čtyřicet. Obsidian za svou existenci neudělal dobrou hru. Dobré příběhy na druhou stranu umí.
  • hrál jsi Xenogears nebo Chrono Trigger? Pokud nevíš, co je na těch hrát dobrého, tak ti to asi nevysvětlím, ale je to příběh - totálně epický. Ten borec co to vymyslel musel mít užasnou fantasii a imaginaci. Celý ten svět, vesmír má historii 10000 let a ty celou tu historii průběžně odkrýváš a je fascinující. No a Xenoblade Chronicles (ty povodní, X neznám) jsou podobné jako Xenogears. Úžasný svět plný fantasie. Však si zkus vygooglovat recenze
  • Ortel bych do toho radsi netahal *3*
  • jak do jaké míry... třeba co se týká serie Fallout, tak si myslím, že lidi dávají poměrně hlasitě najevo svoji nespokojenost se směrem a kvalitou, kterým se hra vydala...

    Nejmenovat se to Fallout, ale nějak jinak, tak to v podstatě neni špatná hra...
    Ale pro mě a pro mnoho jiných jsou původní dva Fallouty RPG s velkým R,P a G... A akční pojetí osekané většinu toho co dělali původní Fallouty vyjímečnýma, je z mého pohledu neodpustitelné...
  • Tak ted se opravdu smeju *1*
  • Spis bych tu cekal Underrail, kterej vysel v prosinci. Pro me jediny RPG, ktery vyslo v roce 2015
  • Notak vidis nakonec se shodneme *4*

    Kdyz uz o tom mluvis, tak ja ja uz dneska vlastne nic jinyho nez indie nehraju.
    Z komerce jsem v posledni dobe propadl jenom tezce premodovanymu Silent hunteru 5, wolves of steel z toho konecne zase udelali simulator a to ne ledajakej, je to nejrealistictejsi SH co kdy vysel (dokonce realistictejsi nez grey wolves do 3ky) - http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=210703

    Mas pravdu ze indie her je dneska vic nez kdy jindy (ale o tom zacatek tohohle vlakna nebyl *3* ).

    Shrnul bych to za sebe tak, ze driv bylo motivem k vyvoji her udelat dobrou hru, ktera bude lidi bavit. Dneska jsou motivem uz jenom prodeje. A k tomu abys hru prodal ji nemusis ani dodelat, staci kdyz zasypes lidi takovym mnozstvim reklamy, ze to uvidej i cesi na dalnici (FO4 tam opravdu billboardy mel).
    Ty lidi to potom koupej a tim je to cely uzavreny. Co me osobne dost prekvapilo, ze to ty lidi neprudej, uz jsou asi fakt totalne vychovany k tomu, ze co se rika v reklame a mediich je pravda..
  • jako souhlasím, že z ústavného zjednodušování také nemám radost, ale herní průmysl se změnil... dříve byli hry zaležitostí nadšenců a dneska je to mainstream a lítaj v tom obrovské peníze, čemu je podřízen celý vývoj a úroveň hráčké populace šla také dolů... což je patrné právě zde na fórech...

    ale neviděl bych to tak černě, protože výrobců je tolik, že si každý najde to svoje... kromě mainstreamu je tu indie scéna... A co se týká RPG tak jsou tu staré klasické jako Pillars, nebo třeba Torment(vypadá taky slibně)... Ale moderní RPG bych taky neodsuzoval, Zaklínač zrovna je po dlouhé době hra, která nabízí uvěřitelný svět, propracované postavy s zabávné úkoly... RPG systém tam taky má určitou hloubku a řekl bych, že vystihli dobrý poměr mezi komplexitou a dostupností pro běžné hráče...

    A pak jsou tu akční RPG jako Dark Souls, které příběh moc neřeší, ale nabízí výzvu pro lidi, který mají raďi vysokou obtízňost...

    Všechny tyhle hry více či méně přebírají systémy z původních RPG her které byli dříve, ale jedna hra nemůže být vším a uspokojit všechny...
  • Vsechno co je v dnesnich hrach uz je v hrach od 90. let.
    Jedine co se meni, ze se zjednodusuje ovladani, zlepsuje grafika diky vykonnejsimu HW a toci se v tom vic a vic penez.

    Dneska uz svet her pripomina to co se stalo se vsim ostatnim - sportem, hudbou, politikou..
    Lidi jsou vychovany k tomu, ze maji konzumovat to co jim podsune reklama.

    Ve vyvoji se zapracuje na tom co prodava - grafika, dej.
    Ostatni je bud nedolene a totalne zabuggovane, nebo tam neni vubec. (usetri se za vyvoj, kterej by to stejne neprodal)

    Myslim ze "Skyrim 2050" tohle posunul jeste na novej level.
  • Ehmmm.. však práve ľudia na vidieku by mali poznať Geralta.. však jeho služieb práve oni využívajú najčastejšie, taktiež Geralt a celkovo zaklínači sú skoro legenda v tom svete, a kde sa legendy roznášajú najčastejšie a kde v nich verí najviac ľudí?
    Prečo by mali Geralta automaticky poznať ľudia v politike a na vysokých pozíciách? Nemajú nič lepšie na starosti ako sa zapodievať niekým podradným ako je zaklínač, čo?.. iba preto, že istý čas bojoval po boku Foltesta ? Prečo by ich mal zaujímať niekto, kto hlavne pre vidiečanov zabíja príšery za peniaze a oni sami majú asi starostí nad hlavu..
    Nechápem, prečo práve toto vyčítaš hrám.. ani v knihách ho obyčajne nepoznali ľudia zo šľachty a politiky
  • je mi 30, tak už snad splnuji tvé věkové definice, a řekl bych že tvůj názor je poměrně zkostnatělý...

    Pillars of Ethernity je fajn oldschool, ale neni to jedině RPG v seznamu ;) a prosím, vyhněme se diskuzi o tom jak vzniknuli RPG hry, D&D systém a odvozené Dračí doupě... Hry se vyvíjí a dnesní RPG jsou prostě už jiné, něčeho se vzdali a něco jiného naopak zjískali...
  • Vojta_Ilavsky
    Jo, argumentace flashe stojí za to, sám sis podepsal ortel.
  • V tomhle seznamu je jen jedno RPG - Pillars of Ethernity.
    Pokud tomuto chcete argumentovat, tak k tomu nejdriv pripiste ze je Vam vic nez 30 let.
  • mám dotaz a nechci tím nikoho urážet, ale vážně by mě zajímala seriozní odpověď...

    nikdy jsem Xenoblade nehrál, ale když to tady pořád některý lidé dokola zmiňují, tak jsem se podíval na videa a popravdě nějak jsem z nich nepochopil co je na to tolik vyjímečného... na mě to působilo jako klasické jRPG s robotama, lehce říznuté s Mass Effectem a okořeněné vysokou dávkou infantilnosti...

    Čím je tady Xenoblade tak super a čím je lepší než ostatní jRPG, potažmo RPG jako takové?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší