Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tys to nepochopil, me zajimaji realne zkusenosti lidi, kteri tyto mody pouzivali a vedi, jakym zpusobem hru modifikuji. Na nazory jinych lidi v tomto pripade, nejsem zvedavy, protoze jak bylo receno ve Statecnem srdci - Nazor je jako dira v ( ).( ), kazdy ma nejaky. Jinak sex v pohode.
  • Drahý trolle,
    ta nejlepší umělecká díla bývají často nejednoznačná, poskytují divákovi svobodu si do světa vložit své vlastní představy a interpretovat si ho po svém - viz třeba film Total Recall z 80. let a jeho úžasný závěr, na druhou stranu to nesmí být už moc, jako třeba filmy od Lynche, kde se význam toho filmu hledá velmi špatně a možná tam ani žádný není, pan Lynch si z diváků prostě střílí.
    Já v Dark Souls momentálně vydím buddhistickou mystiku. Curse of the Undead je začarování v koloběhu Mája, člověk ve hře postupně získává Humanity, aby se zbavil svého "hollowed" stavu, musí zazvonit na "Bell of Awakening". Zvon je budhistický symbol a probuzení je bráno jako probuzení se k buddhistickému učení. Všechny ty strohé střípky dialogů nebo design těch lokací mi do této interpretace zatím docela zapadají, ale jak říkám, jsem spíš na začátku hry. Ale ať je to s tím příběhem jakkoliv, tak atmosféra té hry je naprosto užasná - lokace, typy potvor. Pro mně osobně tato hra bude zcela jistě v mé TOP10 - po boku dalších užasných her jako Gothic 2, BG, PT, Wizardry, Ultima Underworld, KOTOR, Mass Effect

    Gamesrada to hodnotí jako nejlepší hru vůbec
    http://www.gamesradar.com/why-dark-souls-simply-greatest-game-all-time/
    US gamer - nejlepší hra od roku 2000
    http://www.usgamer.net/articles/the-15-best-games-since-2000-number-one-dark-souls
    Rockpapershotgun, což jsou hardcore rpgčkaři je taky dali na první místo
    https://www.rockpapershotgun.com/2015/07/10/best-rpg/9/
  • nějaký nabroušený, ne? Málo sexu?
  • pořád lepší ovce v klubu DS než ovce v klubu hloupého Zaklínače...
  • Hele, bud jsi je pouzil a mas s nimi zkusenosti a co k nim rici, nebo prosim nereaguj. Na fundovane odhady je tady dost jinych trolu, kteri se urcite ozvou.
  • Drahy fundovany kritiku
    (vzdy me fascinuje, jak nekdo sam sebe dokaze, tak pekne ohodnotit),
    jak se koukam na Tvych par komentaru nize, tak mel by sis dat pozor, abys neskoncil jako banda obdobne fundovanych 15-letych youtuberu, kteri o lore/pribehu dark soul dokazi natacet i pulhodinova videa, kde rozebiraji, co presne znamenaji 4 vety napsane jako popisek brneni nebo ktere dozvedi u NPC, ktera prosla lobotomii, protoze vic nez 4 vety nedokaze vypotit. Tito fundovani kritici pak tvrdi, ze je to ta nejlepsi cesta, jak davkovat lore a pripadne i pribeh v RPG.
    Jsi na nejlepsi ceste dostat se do klubu - GGG, Rhulad a jejdasek si mnou ruce nad dalsi oveckou.

    *5*
  • já si myslím, že tohle není sandbox ala Skyrim, tohle je příběhová hra a mody ti tu hratelnost nějak nevylepší, popravdě v té hře není moc co dělat, což se projeví po dohraní hlavní linie...
  • Ahoj, zkouseli jste nekdo zaklinace s mody?
    Better Combat Evolved 2.0 at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    T.and.M - Threatening and manageable - Enemy scaling mod at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    Rebalanced Potions and Bombs at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    Better Loot Scaling at The Witcher 3 Nexus - Mods and community
    Mate s nimi nejake zkusenosti?
    Az vyjde druhy datadisk, tak bych si dal zaklinace jeste jednou, ale s mody - ktere doporucujete?
  • musím uznat, proti DS jsem měl taky předsudky. A když jsem si tu hru zahrál, tak jsem zjistil, že ty předsudky byly zbytečné a hra je to mnohem lepší než jsem čekal. U Witchera to bylo opačně, velká očekávání a nakonec trochu zklamání. Netvrdím, že je to hrozná hra, není, ale není skvělá.

    Ty diskuze co je a co není RPG mi taky přijdou zbytečné. Ano, hrával jsem Dračí Doupí, takže vím moc dobře, co je to RPG (role-playing game). Tyto stolní hry na hrdiny byly velmi populární v 80. letech, a počítačová RPG se z nich vyvinula. Začalo to tak, že počítač vlastně simáloval Pána jeskyně a hráč si vytvořil partu, klasicky bojovník, mág, kněz a zloděj. Většina RPG v 90. letech vypadala tak, že tam byla parta - série Wizardry, Might and Magic, Gold Box hry, Lands of Lore atd., a samozřejmě vrcholu to dosáhlo s Baldurs Gate, Icewind Dale, Neverwinter Nights 2. I dnes je pár vlaštovek - Dragon Age, Might and Magic X

    Pak se začaly objevovat hybridy RPG/adventura/akční hra - Ultima Underworld 1+2, System Shock, Deus Ex, Gothicy, nebo zcela originální akční RPG Diablo.
    Witcher 3 je kombinace RPG, akční hry
    Dark Souls je kombinace RPG, klasické plošinovky (arkády z automatů 80. let), akční rubačky.

    Hádat se o ty pojmy je akorát definice, jak uzce chápat pojem RPG. Pokud tradičně v původním významu, tak letos vyšlo pouze jedno RPG - Pillars of Eternity. Pokud šířejí (což se stejně dělá), pak je RPG i Diablo, Witcher, nebo Dark Souls. Každopádně je uplně jedno, jak se ty různé hybridy a cross-žánrové hry označují. Hlavní je, zda jsou dobré nebo nejsou
  • Zaklínač chytá podobný hejt, jako chytá ve starších diskuzích Dark Souls. Většina trollů prostě automaticky hejtuje to, co se většině ostatních líbí nebo co je zrovna "in". Není to žádné "spiknutí" fanoušků DS proti Zaklínači. DS si tady taky užila své.

    VIRGI: Ale s tou Dark Souls, je pravda, že ty neustálé řeči o obtížnosti mohou skutečně v někom vyvolat dojem, že ta hra nemá žádné jiné kvality, ale to není pravda. Dark Souls má velmi silnou a dost jedinečnou atmosféru, je výtvarně velmi působivá, má krásnou hudbu a velkou roli v ní hraje zkoumání herního světa, učení se jeho zákonitostem, odhalování tajemství atd. Z té obtížnosti se stalo trochu klišé - je to těžká hra, ale jenom kvůli obtížnosti si popularitu určitě nezískala - to by nikoho nebavilo.

    Jinak, k protikladu Zaklínač vs Dark Souls, podle mě jsou obě série super. V roce 2012 pro mě byla hra roku Dark Souls, letos je to Zaklínač 3 - no problem. Snahy vyhrotit to, jakože ty dvě hry jsou protiklad (komerční Zaklínač vs. hardcore DS) jsou trolling a je třeba, nebrat ho vážně.

    A diskuze typu "co je/není RPG" je podle mě zcela jalová. Všichni chápeme, co jsou RPG prvky a všichni víme, že skutečná RPG je Dračí Doupě a vše na počítači je kompromis.
  • del0
    Tak je mi fakt líto, že to smazali (upřímně). Grotesku mám rád...
  • del0
    Většinou starý klasiky. :]] Fallout 1 & 2, Baldur's Gate 1 & 2, Planescape Torment, Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, KOTOR, Greyhawk: Temple of Elemental Evil, Vampire: Bloodlines, Wizardry, Ultima, Albion. Za kvalitní spojení akční hry a RPG bych považoval třeba Deus Ex, System Shock 2, Gothic 1 & 2, Morrowind, Witcher.

    Jinak tenhle rok jedno dobrý a klasický RPG vyšlo - Age of Decadence. Samozřejmě je ironií, že ani nebylo nominovaný (holt to není mainstream), přitom je to minimálně stejně dobrý RPG, jako třeba Pillars of Eternity.
  • del0
    "O prvenstvi se melo rozhodovat mezi Falloutem 4 a Bloodborne"

    V kategorii RPG že by se měly o prvenství dělit primárně akční hry? Tak to potěš koště. To ten rok nebyl asi moc silný na RPG, jak tu několik lidí tvrdilo... *7*
  • Asharak
    No vidíš, já se naopak ve Velenu přehrál všech úkolů a dokola opakujících se soubojů, že jsem z razu vyrazil do Novigradu a první věc byla, že jsem dal 1k a vyplul do Skelige, sice pod levlený, ale co už, hlavní úkol se škáloval tak to šlo i na 15. *10*
  • Pro mne je RPG roku Xenoblade Chronicles X
  • Meznia
    Pavel dělal polonahý gamesplay s kolegou Janem, jehož Dan nazval idiotem. Obávám se, že to jen přidává další neznámé.
  • Velen ani Skellige právě Zaklínači vůbec nesluší. Ta "malá" mapa Bělosadu je prostě nejlepší, kdyby byly takový tři menší lokace místo hrozného Skellige a generického Velenu, tak jsem spokojen.
  • Ano, z tvého pohledu možná. Já se pořádně rozjel až ve Velenu.
  • A kedy je Geralt fakt neutrálny v knižkách? Vždy sa postaví na stranu niekoho.. to, že on sám využíva svoj vlastný vymyslený zaklinačský kódex, keď sa chce z nejakého problému alebo z inej situácie ľahko dostať preč, je jedna vec, ale vždy aj, keď si sám nahovára, že nechce sa prikloniť ku žiadnej strane, tak nakoniec sa vždy rozhodne pre jedno alebo druhé.. a napríklad v Z3 je najviac neutrálny, čo sa týka hernej trilógie..
  • nejlepší lokace z celé hry byl White Orchard (Bělosad), pak už to bylo jen z kopce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší