Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KrPa
    *15* vsichni si stezuji, jak je denik na prd a ze hra lidi vubec nevodi za rucicku a ty to tu napises naopak *1*
  • Morraw
    Jednička navazuje spíše na Divine Divinity 1 a 2, takže je výhoda, mít je dohrány. O prvním D:OS si stačí přečíst.
  • a jde to i bez pixel artu *3*
  • Příběh je na tom dost podobně jako v jedničce, takže podle mě, když ho nebudeš vnímat, bude to pro hráče lepší hra...

    Mapa je nastavena v pořádku, tak bych i souhlasil. Obtížnost jde spíše k mainstreamu, což není na škodu, určitě je to dostupnější více lidem, takže hra se ještě více rožšíří, což je fajn.

    Dabing je opravdu spíše průměr- podprůměr, záleží co čekáš, jestli jsi zvyklý na Zaklínače(fantastický Geralt) nebo třeba i Dark Souls 3(kde je třeba fantastický Girolamo Riario z DaVinci Demons), tak ti to může trhat uši. Hudba je fajn, ale na jedničku nemá.

    Hodnocení je subjektivní.
  • tak záleží, co preferuješ, v gameplayi a combatu určitě Original Sin 2 je dál, to je pochopitelné, je rok 2017, ne 1999, ale atmosféra, stylizace, dialogy, systém vyprávění, tak tam je o hodně dál Torment, rozhodně bych nejvíce uvítal kdyby to mělo základ Original Sin a k tomu prvky Tormentu, pak by jsme se mohli bavit o 10....
  • Morraw
    D:OS II je po rozhodně ve všech směrech lepší hra.
    Příběh Hra se odehrává po událostech Divine Divinty II a je dobré mít alespoň načteno, o čem všem předchozí hry byly. Příběh od začátku působí vyzráleji, ale stále si zachovává humor, který je Larianu vlastní.
    Společníci Největší změna možnost vybírat rasu a mít společníky. Je jich 6 a všichni jsou skvěle napsaní. Každý má vlastní příběh, quest a osobnost. Doporučuji začít právě s Origin charakterem, ať si hru užijete naplno.
    Svět Ve stejném stylu jako první díl, je hra rozdělena na mapy. Hned ta druhá se mi zdá obrovská a to jsem ji ani zdaleka neobjevil celou. Mapy jsou samozřejmě napěchovány spoustou obsahu, který můžete libovolně plnit. Díky možnostem svobody se ve hře ještě více "plácám" a jen tak zkouším různé možnosti, toulám se po světě a utápím moře času v různých aktivitách. Se vším je možná interakce a existuje mnoho způsobů, jak všechno řešit.
    Souboje- Obtížnost Více možností, více skillů a jejich kombinace a konečně více vybavení.
    Kontroverzní téma, kdy pro některé je Explorer moc lehký, Classic těžký a Tactician nemožný . První díl na Hard byl ze začátku dost obtížný, ale později už to bylo lehké. Zde kupodivu vítám zavedení Physical/Magic brnění a podle složení party je nutno přistupovat k soubojům jinak než v prvním díle. Byť jsem si vědom OP kombinací, ale to není nic pro mě. AI 2.0 v Tactician modu umí překvapit a využívat schopnosti a prostředí proti vám. ALE díky možnostem a svobodě v designu, lze bežně těžké souboje vyhrát s prstem v nose. Vždy je to o připravenosti bojiště, rozdělení vašich postav, nalákání nepřitele do uzkých prostor a třeba právě chytrém využívání teleportačního kouzla. Souboje rozhodně nejsou přímočaré a chce to myslet out-of-the-box. Nejobtížnější souboje bývají jen ty, na které máte minimální prostor se připravit a těch moc není.
    Hudba Už první tóny v menu dávají tušit, že tohle bude epické dobrodužství. Úvodní skladba a její variace v prvním aktu se nápadně podobají soundtracku Knights of Honor, a tím myslím použitím stejných hudebních nástrojů. Další velké téma (Rivellon) následuje po prvním aktu a bylo ho možno slyšet i v jednom z KS updatů. Hudba je krásná, vážná, veselá a dokáže nabudit na další dobrodužství. Živý orchestr je tady znát.
    Dabing Dabing minimálně u hlavních postav se povedl. Na vypravěče jsem si musel chvíli zvykat, ale díky kompletnímů dabingu je hra živější.

    A to jsem ani nezmínil věci jako coop a game master mod. SP je opravdu 1/3 hry. Bugy ve hře určitě jsou, sem tam i nějaké to horší designové rozhodnutí, ale jinak hra nabízí obrovskou svobodu v hraní a každý si tam najde to svoje. když se podíváte na hry velkých studií. Tady je 10/10 zasloužených. Díky Lariane!!!
  • JakubT
    Dej si Underrail :)
  • JakubT
    To se rovnou zeptám - se ženou jsme si jedničku hrozně užili a trochu nás znervóznilo, jak se Vašek ve fight clubu a gamesplayi rozplýval nad tím, jak je dvojka víc kompetetivní mezi hráči, což by nám až tak nesedlo. Jakou s tím máš zkušenost?

    A gratuluju k "herní" ženě :)
  • Morraw
    D:OS je proti Inquisitorovi spíše takový časopis, co se týče ukecanosti. Rozhodně tam nejsou bloky textu.
  • Ja to rozehral se zenou a jsem z toho totalne nadsenej. Stoprocentni souhlas s desitkovym hodnocenim. Tolik moznosti jak cokoliv resit, vytecny souboje a perfektni "spoluprace" se spoluhracem/partou.. Jestli to jeste nehrajete, nedejte na troly a kupujte, nebudete litovat.
  • Zalezi, mily genie, jakou grafarnu mas.
  • Kterou bitku mas na mysli? Tu v te jeskyni s robotem? Pokud dostanes dalkove ovladani a manual od toho kociciho maga tak je tenhle souboj prochazka ruzovym sadem.
  • Mart9
    Aha, tak pak se omlouvám. Z diskuse ve Fight Clubu dost jasně vyznělo, že je to ukecaná hra. Od Inquisitora jsem na takové hry alergický.
  • Misto kecani je muzes vsechny zabit.
  • Žádná hra na světě není pro všechny. Některé jsou jen více přístupné širšímu publiku, některé pak méně. Navíc tohle není nijak zvláště ukecané, tohle stojí primárně na combatu, příběh je tu zatím(nemám to dohrané) dopočtu stejně jako u jedničky, myslím, že třeba nový Torment to je ebook, tohle je úplně normálně přístupný pro většinu lidí, navíc to není ani nijak těžké...

    Takže si nevytvářej nějaké předsudky a radši to zkus, jestli tě to bude/nebude bavit...
  • Mart9
    Dal bych bod dolů za to, že to neni pro všechny, ale jen pro lidi, které baví tyhle kecací hry.
  • mně to připadá docela nudný oproti jedničce.
  • maros.goc
    ono je to tazke dostat ulne po kazdej stranke genialne RPG...Baldurs Gate 2 ma tiez svoje chyby, Planescape Torment rovnako tak a Neverwinter Nights už duplom :) mozeme byt radi ze v roku 2017 vzniklo cRPG ktore ich hravo dobehlo a v niecom aj prekonava :)
  • V clanku to ma 10/10, ale na karte hry pouze 9/10. Zrejme redakcni system nepocita s tim, ze by nekdy nejaka hra dostala desitku :-)))
  • Tomu verim kdyz kazdej souboj trva pul hodiny

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit