Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Navíc výhodou je jakasi vetší interaktivita textu, napřiklad jsem zjistil že kuchař co chce zpátky své pomeranče v nich pašuje drogy, tak jsem pomeranče otevřel a drogy vyndal, a předal jsem mu pomeranče, hra na to nasledně reagoval perfektním popisem jak nejdřive sebejistě rozdělává pomeranč načež se v něm začne zoufale nimrat než mu dojde že jsem je vyndal, načež nasraně reaguje "Naval to chytráku, Ty dobře víš co myslím". taková pitomina jako vyndaní jednoho itemu z v podstatě prenosné schranky a hra na to reaguje realisticky něčím jiným než prostým Naval, hergot jinde bys měl v připadě vyndaní te drogy quest fail. tady hra počítá v podstatě s malou pitomosti a organicky ji zasadí do přiběhu.
  • Tak ta kompetitivnost je organická, jak rekl recenzent připadu kdy prostě jenom jeden muže dostat to co chce není moc, problém je spíš s veženským dilematem, Pujde kolega na sebe ? nebo bude spolupracovat ? nebo udělá nějáký podraz ve chvili kdy prostě na výber nemá potom co spolupracoval protože měl na výběr ?
  • Osobně bych dal přednost Quake 1 před BO3. Ale kdybys to porovnal třeba s Overwatch, tak to už by bylo těžší rozhodování. :)
  • Presne tak ;)
  • Jj, ja jsem se k divinity dostal az s enhanced edici. Mam na ps4. A za me neskutecna hra hlavne v soubojich. My to hrali s kamaradem online od zacatku dokonce na tactician mod a to je uplne skvelej zazitek. V tom smyslu ze jsme fakt vymysleli taktiky spolu. Pak sel zvladnout kazdej souboj, oba jsme premysleli a predhaneli se v tom kdo prijde s lepsim napadem a obcas to byly fakt prasarny co jsme vymysleli ale fungovalo. Ta hra je v coopu neskutecne zabavna :).

    I divinity 2 bych koupil na ps4 pokud bych to na pc nerozchodil na maximalni detaily (coz se divim, ale rozchodim) takze jasna koupe na pc uz jen diky cestine, ale pockam si na ni :)
  • Tak anglicky se v klidu domluvím, pracovně jsem strávil cca 9 měsíců v anglicky hovořících zemích různě po světě. S kamarády hrajeme D&D a veškeré manuály a další podklady jsou plně v angličtině. Takže úplně marný nejsem ALE: prostě si to nevychutnám takovým způsobem. A já si to chci vychutnat. Přirovnání možná trochu pokulhává, ale je to asi jako, když nerodilý čech čte knihy od Bohumila Hrabala. Rozumí jim (o co jde), ale nevychutná si veškeré jazykové nuance, které to poskytuje. A jsem si vědom, že po této stránce v překladu něco unikne. Ale zase na druhou stranu, se pak do toho pustím napodruhé v tom originále.

    Všechny tři zaklínače jsem hrál v polštině a byla to pro mě lahůdka *2*

    Jo a veškerý český dabing bych zrušil, je to největší zlo *16*
  • No z těch her co vyjmenoval jsou všechny nadčasové. Ano, po grafické stránce to jsou vykopávky a některé už mají dost krkolomné ovládání, ale jaká dnešní hra je komplexní jako Gothic 2, Baldurs Gate 2, Fallout 2 nebo Deus Ex, případně Thief? Zaklínač 3 je vizuálně i příběhově úžasná hra, ale ruku na srdce, po stránce designu a komplexnosti se na Gothic 2 nechytá. Nebo jakákoliv dnešní stealth hra prostě není lepší než Thief. Za dobu co ty hraješ hry, já nemám ani "naspáno", takže mě netíží nostalgické vzpomínky a myslím si, že některé legendární hry jsou pořád právem považované za nejlepší.
  • tomekbobek
    Pokud se s angličtinou nesetkáváš denně, tak se ji nikdy nenaučíš perfektně, aby sis užil něco takového :(
  • Odulin
    Právem oceněná hra. Je super, že i v dnešní době se dočkáme něčeho takového. Pro milovníka RPG povinnost.
  • Morraw
    Já hrál první díl ještě na Hard. Tactician byl v Enhanced edici ? Vím, že obtížnost byla upravená. I tak bylo v prvním díle pouze zdraví a teď máš i dva typy brnění a od toho se odvíjí i větší nutnost taktizování.

    Myslím, že druhý díl dává větší možnosti v soubojích a Tactican obtížnost tě nutí využívat hru naplno. Teď jsem třeba vyhrál souboj s o 3lvl lepší skupinkou. Sice jsem musel po souboji tři společníky oživovat, ale díky právě větším možnostem a správným nastavením před soubojem jsem dokázal vyhrát.

    Neříkám tedy, že AI je vždy top a někdy se nad ní dá vyzrát snadno, ale přímý střet je většinou složitý.
  • Ja to rozchodim na notebooku za 30k (kupovany pred dvemi lety) na ultra full hd 50-60fps. Nvidia geforce gtx 860m/ intel core i5(nevzpomenu si jaky presne)/ 8gb ram

    Optimalizace mi prijde hoodne zdarila. Nechtel jsem se ochudit o grafiku, cekal jsem ze to dam tak na high a neco medium a v tomto pripade bych pak pockal na ps4 verzi. Ovsem toto jsem necekal takze spokojenost ;-)
  • Doporucuji obtiznost zacit na tactician mode :). Takhle jsem zacal i dovinity 1 a nelituji. Hru to udelalo mnohem tezsi ale diky tomu clovek opravdu musel vyuzivat vse a bylo to jak sachy :-). Myslim to tak ze clovek musel zkouset snad v kazdym boji (ktery by na normalni obtiznost ani nemusel resit a prosel to levou zadni) doslova psi kusy a taktiky. Vyplatilo se, hra mi dala neskutecnej zazitek a otevrenou hubu dokoran u toho jak skvele propracovane tam naprosto vse funguje. Ikdyz jsem vymyslel uplnou hovadinu, ktera by ale podle zakonu fyziky mela fungovat, tak mi spadla celist ze opravdu fungovala, ze tvurci mysleli opravdu na vse :).

    No nemuzu se dockat druheho dilu, ale jak pisi vyse, pockam na cestinu at si to proste uziji naplno. Vyzkousel jsem tak prvni hodinku a je fakt tezky si na tu cestinu po ty hodince hrani pockat :)))
  • Stoji i nestoji. Pribeh neni neco co vas dostane do kolen jako u vylozene pribehovych her typu last of us. Ovsem, at uz hlavni ci vedlejsi ukoly jsou zabavny a mnohdy dost vtipny. Souhlasim ze zakladni anglictina staci k tomu aby si clovek mohl uzit hru respektive jeji mechaniky. Ale pripravi se o hodne. Nehlede na to ze pokud si nekdo nezvladne prelozit alespon hlavni probehovou linku tak clovek taky muze klidne ztratit motivaci hru dohrat. Bodet by ne kdyz je hra kde clovek muze utopit 100hodin jak nic a ani nevedet co je jeho ukol od sameho zacatku :)
  • Prestan! Ja se anglicky v pohode dorozumim, kdyz si potrebuji neco prelozit v anglictine tak 80% textu si prelozim. Jenze ono nestaci "umet" anglicky na dobry urovni kdyz si chces hru uzit. Musis umet perfektne. Respektive, treba takovej Hellblade: Senua sacrifice. Pochopil a prelozil jsem si hned vse. Jenze si uvedom ze lidi kteri umi anglicky jako ja, tem proste trva nez si prelozi v hlave obsahle vety a poskladaji. Proste a jednoduse kdyz mam text jak hov*do v anglictine, musim u toho premyslet a spojovat si to dohromady. Clovek kterej neumi perfektne anglicky si to proste neprecte a neprelozi v hlave plynule. A pak se dostavame k problemu u her kde jsou tuny a tuny textu. Cloveka to pak nebavi si takto "neplynule" prekladat naprosto vse kdyz je toho opravdu ranec. Pak dojde k preskakovani textu minimalne u vedlejsich ukolu atd.

    Taky pockam na cestinu a to jsem si u divinity 1 prelozil temer vse, ale v pulce hry uz me to taky nebavilo cist si naprosto vse. Nechci se pripravit o zazitek. A co lide, kteri znaji opravdu jen zaklady?
  • on myslel, že 60 hodin trvá dohrání hlavní příběhové linky a takové ty "důležité" vedlejší questy (např. pro parťáky).
    Čím více vedlejších questů, tím déle budete hrát.

    Zaklínače 3 taky došlo dohrát za 45hodin, pokud jste jenom dělal hlavní příběhovou linku. A pokud jste chtěl dokončit úplně všechno, tak dohrání Z3 v průměru 183hod.
  • Mart9
    Pochop, že někdo prostě nemá talent na učení jazyků. Někdo umí mluvit šesti jazyky a někomu prostě nejde se dobře naučit anglicky. Jediné řešení je pak jet do Anglie a nějakou dobu tam žít, ale takovou možnost má taky málokdo.
  • ta hra stojí úplně na něčem jiném než na příběhu a čtení textu, pokud zvládáš aspoň základní angličtinu, tak směle do toho, zbytečné čekat na češtinu...
  • Zase ta cestina... Lidi ucte se jazyky! Jeden z nejlepsich zpusobu je prave pres hry (nebo taky TV/filmy).
  • Musím říct, že jako Kickstarterovému podporovateli mě čtení této recenze náramně hřálo u srdce *14*
    Ještě si počkám na češtinu a pár záplat, které vyřeší několik otravných prkotin a budu se muset hodit marod *1*

    Jinak pěkná recenze, jde vidět, že to Václav má nahrané. Líbí se mi, že jsou zde popsané herní mechaniky, hratelnost spolu s "osobními" příběhy.

    Jo a vše nej ke včerejšímu svátku *3*
  • KrPa
    spousta boju lze prekecat ale vsechny ne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit