Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Škoda že to nebude v cz jako 1 :-x ale i TAK JE TO MAZEEEC! Vávro seš na tahu...
    • Škoda? Jednička měl celkem otravný dabing
      • Co je na něm otravného?
        • Dabing byl priserny. A ten typek co daboval Marigolda uvadi nejaky stupidni bulvarni porad v TV. Pokazde kdyz ho slysim,tak je mi zle. *2*
        • Podívej se na video jak ho natáčeli a hned uvidíš. Několikrát to tam říkají
  • Nevíte někdo, jestli se zmínili i o Cyberpunku 2077??? Jen se ptám *4*
    • milos.bohonek
      Na E3 měli plakát Cyberpunku a malou vitrínku se zbraní ze hry. Jen jako připomínku toho, že hra existuje. Nic víc. :)
      • Díky za odpověď *4* Aspoň, že na něj nezapomněli.
  • Wow az mam zimomriavky, paradny clanok na hru desatrocia :D... pre mna urcite, do prvych dvoch PC hier som blazon, mam ich prelozene skrz na skrz a stale si neviem vybrat ten spravny koniec pre mna :D.... Tesim sa, nenormalne :D, len ci to moje PC utiahne ... Sice planujem PS4 ale savy mam na PC... tak uvidime.
  • Těším se! Článek velmi dobře napsán! Doufám, že moje i5, 4gb, gtx 470 rozjede na plné detaily bez nějakého extrémního vyhlazování a případných specialit :)
    • To můžeš zapomenout :).
    • TheGGG
      Taky plánuji koupit něco s větším výkonem, myslím že se to jmenuje PS4 a ty vaše drahý komply strčí do kapsy + zbyde mě hromada peněz.
      Možná by i přes ten hate nebylo od věci koupit si po PS4 i Xone, přece jen budu mít na rozdíl od Vás pořád v kapse dost peněz.
      • Možná budeš mít více peněz možná ne.
      • Keyz
        Tak 10k určitě ušetříš když koupíš konzoli.
        Zase prostě na PC to bude vypadat lépe a také se tam dá dělat lépe více věci.

        Když ale koupíš PC v ceně konzole: http://www.pcgamer.com/2013/02/21/pc-gamer-vs-playstation-4-theres-only-ever-going-to-be-one-winner-right/

        Tak si zahraješ na menší nastavení v pohodě a věřím, že to bude vypadat stejně jako na konzoli. Viz předchozí generace.

        Jestliže pak nebudou zásadně vylepšovat PC verze her, tak to vydrží taky dlouho. To je problém, protože to často upraví tak, že na Low to je má věci navíc, které žerou výkon anebo to není tak dobře vyladěné jak by mělo. Taky nevím jak DX 11 efekty podporují nové konzole?
        • Myslím,že hry budou dělat z 90 procent na hardware ps4 a xone.Takže kdo bude mít nějaký slušnější pc (15000-20000kc) vydrží mu +- 4-5 let.Pak jen postupně vypínat vyhlazování,detaily,atd.
          • https://www.youtube.com/watch?v=mVcx_qnevEk Jinak já přece nepsal,že průměrné herní pc vydrží stejně jako konzole.Odečetl bych tak 2-3 roky.
          • TheGGG
            Ano vypínat a na ps4 nebudu vypínat nic, jen ten pocit že musím něco snižovat je šílený
            • TheGGG
              Zas tak starý kompl to není tak nekecej, plus konzole jsou 6-7 let starý to se o tvých součástkách říct nedá. Kdyby sis před 6-7 lety postavil kompl za 50 000,- stejně bys na něm crysis nerozjel.
              PS: hrals crysis na konzoli? jinak nemluv o kvalitě
            • Ano ty nemusíš vypínat nic,protože ti to všechno vypnou při vývoji hry,aby to šlapalo plynule.Nedávno sem hrál crysis 3 na střední detaily bez AA,..(3,3 duo,8ddr2,ati 6850 což je taky celkem stařešina) a vypadalo to tutově líp než na konzolích,kde to prostě musely všechno maximálně osekat.
        • TheGGG
          Ne ne a ne, nevím jestli se z tvé strany jedná o cílenou lež, či jsi prostě majitel obchodu s PC komponenty, ale obávám se že tě musím opět opravit.
          1. PC v ceně konzole je absolutní nesmysl, kdo myslí že stačí koupit do PC stejně RAM kolik má konzole a tím automaticky dosáhne stejného výkonu je blázen.
          2. PC na low s nestabilním framerate na pidi monitoru, nebo stabilních 30 u některých titulů i 60FPS na velké televizi? Nemluvě o tom že hra na next gen konzoli rozhodně nebude vypadat o moc hůř než hra na PC s nastavením detailů na druhé nejvyšší.
          3. Na konzolích je tuna exklusivit které na pc nejsou. Ano i PC má své exklusivity, ale dost pochybuji že si na PC za 10 000,- zahraji novou ARMU nebo TW.
          Já mám PC sice solidní, ale poslední TW s blood pack DLC mi na vyšší detaily jel tak na 30FPS a nová ARMA (hrál jsem alpha verzi) na vyšší detaily na 20FPS (zkoušel jsem jen bitvy v editoru). Díky, ale radši než upravovat PC koupím PS4 oželím pár PC exklusivit a užiju si hromadu zábavy bez obav z tuny problémů atd. Mé PC je necelé 4 roky staré, stálo mě přes 30 000 a dnes už to není žádná sláva. Některé nové hry si dává stabilně na max a jiné musím hrát pomalu na střední, nebo nižší.
          Kupovat herní PC dnes prostě nemá cenu.
          • To ze mas v PC tech 8 gb ram a k tomu aspon 1 gb grafickou kartu ti dnes vpodstate garantuje, ze mas celou scenu a nejblizsi okoli z te hry bud v RAMce nebo uz v pameti grafarny. Takze ano, sice spolecna architektura konzoli to malinko zrychli (a opravdu si nemysli ze je to tak moc), ale skutecna prevaha konzoli je v unifikovanem HW a SW.

            To ze ma PC nestabilni framerate a pidi monitor oproti konzoli ti rekl kdo ? Spodarovi skritci ? Pokud nezapinas vertikalni synchronizaci nebo nemas jinak omezeny framerate, tak se bude stejne pohybovat v radech klidne desitek fps, podle sceny kterou to vykresluje a to jak na pc tak i na konzoli. Nehlede na to ze spousta titulu na tech konzolich taky neslo buh vi jak dobre a stale plynule, jak se spousta konzolovych hracu tvari. Viz napr Crysis nebo soustavne snizeni FPS u Skyrimu na PS3.

            Dale to, ze konzole vyuziva TV a ne monitor je jen berlicka. Sice mas vetsi obraz, ale mas ho ani ne v polovicnim rozliseni. Samozrejme ze to nevadi kdyz sedis dal, ale to nemeni nic na tom, ze je samotny obraz v horsi kvalite. To same pak samozrejme jde udela i u PC.

            Jo a je sice fakt ze PC ti vyjde draz, ale zase na tom muzes delat spoustu veci o kteych si muzes na konzolich nechat jen zdat. Napr. na PC pouzivam spoustu programu k uceni, jako treba matlab, maple, netbeans nebo se obcas musi naprgramovat neco ve vhdlku. Nemluve o tom, ze na PC musim potrebuju otevrit spoustu ruznych dokumentu s vselijakymi formaty. A pokud se bavime jen o hrach, tak napr. serii Elder Scrolls si nedovedu predstavit bez modu, proste v zakladu je ta hra dost prumerna a ne moc zabavna.

            Jo a jen tak na zaver, proc i kdyz obe dnesni a nejspis i pristi konzle maji usb port, ale nejsou schopne zahrnout jednoduchy ovladac k pripojeni klavesnice a mysi ? Precijen maj i internetovy prohlizec a moc nechapu ten napad to nejak smolit prez gamepad.
            • TheGGG
              Nebudeš, tvoje pc za 15 000,- nerozjede za 5 let nic, já si budu dál hrát v klidu na konzoly. Hry pro konzole nestojí dvakrát tolik a nepřicházejí později než ty pro PC, to je opravdu hloupá lež kterou bych čekal tak od pleskoslava. Jinak vše ostatní jen opakuješ
            • Ja ti nevim, ale za 10k se da uz postavit celkem pekne PC a celkem srovnatelne s cenou te konzole. Navic v dobe kdy ta konzole vyjde, bude to PC jeste mnohem levnejsi. Nemluve o tom, ze na PC jsou hry bezne 2x levnejsi nez na konzole a i slevy na ne prichazeji driv a ve vetsim rozsahu. A jestli si koupis levne PC za tech tvych udavanych 5000 a k tomu konzoli za dalsich 10000, to uz si radsi koupim PC za 15000 a budu na tom jeste lepe.

              O tom ze konzole maji problem s crysis jsem se docetl ve clancich nekterych zahranicnich webech (to snad i tady nekde v diskuzi) a to prosim nejen crysis, ale i dalsi hry, predevsim ty novejsi. Nerekl jsem ani slovo o tom, ze se tam soustavne snizuje fps, ale bylo to myslo tak, ze v nekterych situacich se to zasekava. Proto tedy neplati tech stalych 30(60) fps u konzole.
            • TheGGG
              1. PS3 problém se skyrimem prý vyřešil patch
              2. Ty programy otevřu i na PC za 5 000,- pak si koupím PS4 a stále podstatně ušetřím
              3. Jak tu někdo psal že jsou hry na konzole dražší, stačí mít Playstation plus a hrajete skoro za nic.
              4. Proč jsem psal že hry na PC běží na 20FPS? Samozřejmě na výkonném PC NE, ale PC v ceně konzole nabídne podstatně horší zážitek než ona konzole. Nemluvě o tom že připojení k nějaké velké telce tovýkon pc ještě zhorší.
              5. Kdo ti řekl o soustavném snižování FPS u Crysis simtě? *7*
              6. K PS3 se klávesnice prodává.
    • ja planuju koupit neco s vetsim vykonem koncem roku, zatim pocitam s grafikou geforce 660ti, snad bude stacit aspon na vysoky detaily, ale musim na to nejdriv nasetrit, az je mi lito za ten comp davat tolik penez, ale zaklinac 3 je u me nutnosti a na nb uz to nedam
      • Keyz
        Hlavně starý HW kupodivu dobře prodáš.

        "blbé" Q9400 se prodává za tisíce to samé další hodně stará 4 jádra.

        Kupodivu jsem viděl i GTX 260 (ta poslední verze) prodat za tisíc a něco.
        • to je problem, protoze NB prodavat nechci, stejne by ho uz nikdo v tomhle stavu nekoupil, takze musim sehnat brigadu a vydelat 18 500 jen na bednu s vnitrnostma a to v moji lokalite neni snadnej ukol i s brigadou, uvidime jak to dopadne, setrim jak se da, aby mi to aspon nakej ten rok vydrzelo
          • Keyz
            Aha, ty máš NB.

            Tak snad to dopadne. Možná bych zkusil něco přes prověřené prodavače na aukcích. Budeš to mít v celku o tisíce levnější ale bez záruky. Takto jsem koupil kartu.
            • ja kupuju radsi pres overeny obchody, i kdyz jsou drazsi, mozna ale udelam vyjimku, protoze tolik penez jen za bednu je opravdu dost. jenze na druhou stranu jako vysokoskolak by se mi spis hodil novej NB, jenze za tu cenu budu rad za NB, kterej rozbehne zaklinace na stredni detaily. holt musi tenhle NB vydrzet jeste nakej patek i kdyz se doslova rozpada
    • Veskoslav
      Zvětšim RAM;)A podle mě na normal pojede v pohodě, ale vyšší už podle mě ne. Je to lepší a náročnější engine než u 2. dílu a jak psal kolega, karta už je poněkud staršího data.
    • Keyz
      To bych neřekl :) Tedy na max jak píšeš v HD.
      Přece jen je to 2 generace stará karta i když skoro TOP v dané generaci.

      Ale zase věřím, že i po snížení to bude vypadá skvěle a určitě lépe jak na konzoli.

      Btw na aukcích máš karta 6XX za dobré ceny. Osobně bych tu 470 prodal a koupil 6XX případně počkat na lepší co bude.
      • Jak jsem už naznačil, nebudu oprašovat veterána, ale z největší pravděpodobností koupím za rok novej PC. Hlavně samo kvůli W3.
      • Žere jak prase, ale je poměrně výkonná a nadčasová. Je ale pravdou, že za měsíc jí budou tři roky jak celému kompu tak... no konzoli určitě kupovat nebudu :D
        • Keyz
          Tak CPU je skvělé. 4 jádra a dobře se taktuje. Nejvíce si pomůžeš vždy GPU.

          Jak moc se můžeš podívat třeba sem.

          http://www.tomshardware.com/charts/graphics-cards,1.html
    • milos.bohonek
      Máme odsud natočených pár zaklínačských rozhovorů (under construction!) a v jednom producent zmiňuje, že už teď jsou PC výkonnější, než next-gen konzole, a že nejlépe bude Zaklínač 3 vypadat na PC. Z čehož lze tak nějak usuzovat, že grafika v top kvalitě bude pěkně žravá. Plus otevřený svět, ale extra RAMky dnes naštěstí moc nestojí. :-)
      • Něco podobného jsem psal v jiné diskuzi :).
      • Keyz
        To je dobře.
        Pak hra na pořádném PC bude vypadat skvělé a HW využije ale i po snížení to bude určitě vypadat skvěle. Viz. Zaklínač 2 který taky na max využil HW dost ale po rozumném nastavení vypadal pořád velice k světu.
    • No já si asi budu muset potunit PC :) Protože 9800GTx je trocha už z mody :D
  • Cítim že Novigrad bude genialne spracovaný- stredoveke mesto obdobné Wyzimy, hrazdené domky, úzke zablatene ulice posiate výkalmi, na námesti zadumčiví meštania, obchodníci a deti, taverny s pivom a medovinou ( U Hrotu Kopí), nevestince (Passiflora),
    Chappele - tajna bezpečostná služba , dvojnik Dudu, ale na druhej strane je to honosne slobodne rišske mesto s reprezentujúcou architekturou a možno tam bude aj taky detail
    (u CD PROJEKTU dosť možne) že stretneme obchodníka z podhradia ktorý nezabudol a vyplatil Geraltovi odmenu ale či náhodou nezomrel to si už nespomeniem.
  • I kvůli Z3 kupuju nové železo, a nelituju ani minutu :). Je ale pravdou, že tohle bude jedna z nejnáročnějších her vůbec, víc game - debate. A vy, Poláci z CD, poklona!!!
    • deridon
      to jsem si říkal i u dvojky, no a zjistil jsem, že to po patchi jde ještě líp a jen jsem měl vyplý ubersample a motion blur a jelo to krásně, tady sice bude open world, ale řekl bych, že optimalizace bude ok
      • GlaDOS
        S některými efekty je sranda. Já u každé hry vypínám různé blury, protože mi vážně vadi rozmazaný obraz. No uvidíme.
      • Snad jo :), to stahovani patchů je jedna radost. Musím ocenit, jak se s tím pořád drbou. Teď vyšel patch 3,4. Takže fakt smekám.
    • GlaDOS
      Vzhledem k tomu, že to dělají souběžně s konzolema bych řekl, že by to mohlo být rozumněji optimalizováno a nějaká 7850 si s tím poradí.
  • No super, hned jak sa to objavi v predpredaji tak kupujem, rovnako ako dvojku na GOGu, nech z toho maju co najviac. Sice suhlasim s TBim ze predobjednavky su zlo, ale toto je Zaklinac kua :)
  • kennyB
    Vypadá to hodně dobře, už se těším *3*
  • Viktor_H
    Už aby to tu bylo!
  • Hmm ted mám dilema koupit zaklínače na PC či PS4 nebo obojí ? Jak na tom byl zaklínač 2 z modifikacemi ?
    • Keyz
      http://www.rockpapershotgun.com/2013/06/14/build-a-next-gen-pc/

      Lagovat to nebude. To je hovadina, když nastavíš tak aby to fungovalo jak má.
      • TheGGG
        zbytečnost, za chvíli s tím komplem bude tuna problémů, zase*ou se registry, dojde ke zpomalení atd. Nemluvě o nestabilním létajícím fps. Ten počítač na next gen konzole nemá. Jsem zvědav jak na něm hry pojedou za 6 let.
        • TheGGG
          tss. jak pod hranici sekání? Stačí aby měl propady z 60fps na 50fps a už to pocítí. Na konzolích nic takového nebude.
          PS: já chci hrát ne se sr*t s přetaktováním, přehříváním a čištěním komplu, snižovat detaily a rozlišení a doufat že si něco zahraju.
        • GlaDOS
          Jsem zvědav, jak se budou za 6 let osekávat hry, aby fungovaly na konzolích. Počkat, ani zvědavý nejsem. Osekávat se budou.
          • TheGGG
            Za 6 let se možná hry na konzole osekají, ale pořád pojedou dobře a stabilně, na 6 let starém pc si v té době nic nezahraješ. Navíc pokud si mám jednou za 6-7 let koupit novou konzoli, je to o hodně lepší než utrácet za drahé komponenty do pc, aby se pak něco pokazilo a já zjistil že na svou základní desku už neseženu grafiku, nebo že můj současný procesor nelze zapojit do základních desek které se prodávají. Navíc řešit ty tuny problémů které z pc souvisí mě fakt nebaví. Jeden den hra jede a druhý ne, hodinu zjišťuji čím to je a pak zjistím že se stáhla nějaká špatná aktualizace.
        • Keyz
          Jak létající FPS :) Když to dáš na medium/low FPS létají ale většinou ne pod hranici kdy se to seká. Když člověk myslí, tak se mu registry nezaserou atd.

          Prostě PC je pro chytřejší no. Je fakt, že se tam může hodně pokazit ale když myslíš tak se to nepokazí, pak máš za malou cenu stroj který toho umí lehce hodně a nemusíš mít super gold účet nebo co to je. *3*
    • TheGGG
      Sice budu mít ZASE hromadu zbytečných mínusů od masy zdejších pc fanboys, ale radím ti dobře, pokud nemáš doma pc za 50 000,- kup si radši ps4 verzi. Nemusíš se bát o lagy a podobné věci a hra se bude lépe ovládat.
      • Prosim tě zrovna TY nikomu neraď. Buď tak laskav.
      • Bieber radí.... Vidíš Bobe, to je jasná známka toho že PC je jasná volba.
        • TheGGG
          chceš aby se mu to lagovalo?
          • Grafika vypadá sice pěkně, ale věřím že na střední detaily si to bez problému zahraju i na svém 2 roky starém PC za 20 000.
            • TheGGG
              jenže pokud mu to bude lítat mezi 30 a 40 fps bude mít zážitek opravdu hrozný. U současných konzolí hra možná běží na 30fps, ale i tak se vývojáři snaží co nejvíc snížit lagy. U slabšího PC ti bude fps lítat mezi 80(při koukání do zdi) a 20 (při velkých bitkách atd). Pokud je totiž něco horšího než nízký fps je to situace kdy ti framerate lítá nahoru a dolů. 40FPS je třeba ještě v poho, ale když ti bude hra lítat mezi 40-60 budou to kruté lagy a právě to mu hrozí. Já osobně bych byl radši kdyby mě hra běžela na 30fps bez sekání než aby fps lítalo mezi 60-40.
              Nevím jestli na konzolích poběží witcher 3 na 30fps nebo na 60, ale pokud na 30 jsem si jistý že to bude bez jedinnýho zakolísání a to je o hodně lepší než splašený framerate na průměrným pc, byť fps bude třeba mezi 40-50.
            • Justin: Ne nemuseli. Fps 30-40. Není to sice bůh ví co, ale v pohodě hratelné.
            • TheGGG
              to museli být fps dropy
            • kennyB
              Tak to schválně zkus na plné detaily s Crysisem 3
            • Hraju v 1680x1050. Crysis 1 i 2 jsem rozjel na plné detaily. Zaklínač 3 nebude o moc horší.
            • TheGGG
              možná, ale při malém rozlišení. Pokud vůbec
    • Bude vůbec zaklínač 3 vycházet na PS4? Druhý díl jsem na X- boxu dohrál několikrát, ale mám za to že na PS3 nevyšel.... Samozřejmě, ale budoucím majitelům PS4 ze srdce přeji aby si mohli nového zaklínače zapařit.
      • kennyB
        Ohlášen na PS4 byl, tak doufám, že ano *3*
    • Baldur52
      Rozhodně na PC.
      Modifikace na druhý díl začnou přibývat až teď, jelikož před nedávnem CDP RED vypustili editor a vypadá to, že se máme na co těšit.

      Dokonce sám jeden z vývojářů se v něm pustil do úprav soubojového systému a vydá to pak jako "fanouškovský" mod..

      http://forums.cdprojektred.com/threads/255-Full-Combat-Rebalance-2

      Tohle se fakt jen tak nevidí.
      • Přesně *4* Ale je pravda, že je Zaklínač 3 asi hodně náročný na požadavky.
      • Rhulad
        Záleží co máš doma za železo.. tahle hra bude hodně náročná čili pokud nemáš doma nějaký výkony pc a budeš uvažovat o ps4 tak bych volil ps4... Zaklínač několikrát už ukázal, že žádný modifikace nepotřebuje, jediný co jsem používal já- jsou bělejší vlasy pro Geralta. A další plus pro ps4 ... dvojka se lépe ovládala na gamepadu!
        • Odpovim za sebe:). Doma mam i5, 8gb ram, grafiku starou ati 5850 extreme. Myslis ze bude stacit je nova grafika? Nebo radsi uvazovat o te ps4? Diky za rady. Musim se na toho zaklinace pripravit:D
          • Rhulad
            5850? to bych viděl tak na low-medium při full hd... jestli budeš kupovat ps4 tak rozhodně ps4 verzi.. nebo kup novou grafiku.. základ máš ok čili volba je na tobě.
        • S tím ovládáním, máš naprostou pravdu.
      • tuhle hru prostě nejde ukrást, to je jak nakopnout rozesmáté štěně *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit