Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak to jsi asi sérii proběhl hodně letem světem (hlavně dvojku) a přeskakoval dialogy, ne? Celá mise o Tali ve dvojce (recruit mission) se kolem temné hmoty točí a i pak je na ní několik narážek. Ne že by to bylo stěžejní téma ME2, spíš šlo takové stavění si půdy pro třetí díl. Od čehož nakonec upustili, viz. předchozí příspěvěk.
  • tohle by me zajimalo, kde tolik lidí bere cosi s temnou hmotou. za celou serii jsem teda o ni neslyšel/nečet ani jednou - a najednou v diskuzích o konci je toho spousta
  • Problem je v tom ze ten koniec by bol fajn, keby ho lepsie vysvetlili. Lebo prisla deus ex machina a zrazu WTF, koniec. Takze hrac nema info o tom co sa stalo priamo v hre, ale vsetci sa mozu len domnievat, nic ine im neostava. Potom vznikne tucet teori o konci a o ziadnej sa neda 100% povedat ze tato je spravna. Mne nevadi ze nad Reapermi je este daka vyssia entita, ani architekt v matrixe mi nevadil. Mne vadi ze nam slubili poriadny koniec a jedine co nam dali su indicie a "spekulacie pre vsetkych". Same dedukcie, malo infomaci k tomu aby som mohol indukcne povedat.. hmm parada, epicky koniec. Koniec ma solidne zaklady, potencial byt perfektny. Ale zatial nie je ani len dobry. Hra posobi nedokoncene. Uvidime, mozno Extended cut to zachrani.
  • Filmy jsou sice fajn, ale bohuzel nezvrati tu naprostou idiocii, ktera nastava vstupem do toho transportniho paprsku. A jelikoz sami jasne rekli, ze konec nezmeni, jen vysvetli (jinymi slovy nasi fanousci jsou uplna h o v a d a a nepochopili nasi skvelou vizi), tak to stejne skonci tim, ze ti spratek da na vyber ze tri naprosto nesmyslnych moznosti. Uprimne, muj Shepard by ho poslal do pr*ele s tim, ze radsi umre v boji a da sanci dalsimu cyklu. Neni to hepac, ale pro mne nejlogictejsi volba.
  • Protoze to melo byt nejak soucasti puvodniho konce ME3, kde slo o ruznorodou genetickou vybavy lidstva. Tam ses mel rozhodnout obetovat lidstvo a zabranit sireni temne hmoty, nebo znicit reapery a najit vlastni reseni. Mne prijde opravdu uchylne, ze druha stezejni cast ME2, ta temna hmota, je najednou uplne vypustena.
    Navic opravdu nechapu ty "flizoficke" diskuze. Jako kdyby na konci pracoval tym lidi rok, nebo pul roku, tak bych mozna chapal, ze se v tom lidi snazi neco najit. Ale proboha probudte se. Na tom pracovali dva lidi (Casey a Mike), kteri odstavili cely ME3 tym par dni/tydnu pred deadlinem! Na tom neni nic filozofickeho, je to proste jen zkopirovany konec z Deus Ex 3 Human Revolution a kdyz uz deus ex, tak tam dali i deus ex machinu v podobe Hvezdneho spratka. To je cele a podle toho to take vypada. Nic vic v tom opravdu nehledejte.
  • Jak by mohli zacit valku, kdyz umrou hlady na Tuchance?
  • Vsetci rozoberaju koniec Mass Effectu z hladiska tych volieb... Ale stale mi nijaky zastanca toho vysvetlenia, ktore ponukol Catalyst, nebol schopny odpovedat na otazku, ktora ma stve uz od druheho dielu:

    Preco Collectori pod velenim Harbringera unasali ludi a stavali z nich Human Reapera? Lebo ja som to z reci Catalysta nepochopil ani nahodou...
  • Zasadny problem konca Mass Effect 3 je ten, ze som z neho vobec nepochopil, preco v ME 2 *SPOILER* Collectori pod velenim Harbringera unasali ludi a stavali z nich Human Reapera. A ked nakoniec ho Shepard znicil, tak preco boli Harbringerove posledne slova "We will find another way!"*KONIEC SPOILERU* Ked mi toto dokazes vysvetlit z toho, co povedal Catalyst Shepardovi, tak az potom zacnem tvrdit, ze koniec Mass Effect 3 je genialny...

    Lenze za danych okolnosti - mam skor pocit, ze ti z 3-nasobneho prejdenia ME2 unikol jeden dost dolezity fakt...
  • Takže, jak jsem slíbil, tak jsem se podruhé ke článku vrátil a po večerní sprše jsem si ho znovu v klidu přečetl.
    Asi je to tou narážkou na to, že spokojená strana mlčí a jen nespokojená se ozývá, ale už tam ve mně začíná vřít krev. *1* Pak má člověk číst článek v klidu.
    Argument, že konec není stejný, protože pro každého je jiný stav vesmíru, přijmout ale nemohu. To bych mohl říkat, že Assassin's Creed má několik set konců, protože jsem mohl, ale i nemusel, plnit vedlejší mise, kde například zabiji nějakého současného nepřítele navíc (viz. úkoly přes holubník). Takže na konci, mohou někde žít anebo být mrtví (za předpokladu, že když jsem je nezabil já, tak je nezabil někdo jiný) a tzn. různé stavy situace a další vývoj světa. Na jednu stranu je to pravda, ale upřímně, mě zajímá, co se děje na konci hry a to, jestli bude po mé misi vydán zákon na zákaz držení zbraně nebo klesne porodnost není úplně to s čím jsem do konce šel. Asi to není úplně povedené přirovnání, ale Assassina jsem hrál teď v poslední době a tak je mi přirovnávat k němu nejbližší.
    To, že na tom, co bude ona Deus ex machina, nezáleží, není tak úplně pravda. Jsou postavy, které by byly asi klišé (Harbinger), protože v každé hře to k takovému bossovi směřuje. Ale pro mě by to bylo akceptovatelné asi už kvůli tomu, že jsem to snad i čekal. Ale Starchild vyvolává mnoho nevystvětlených otázek a nepůsobí jako nejvyšší síla ( i když se možná tak chová).
    Vím, že Mass effect 3 má rating nad 18, tudíž vydavatelé nepočítají s nějakými mrňaty a mohou jim ukázat krutou realitu. Ale když v každém filmu (dobře možná se najde pár filmů, jako byl onen western) dobro zvítězí a hlavní hrdina s potrhanými kusy oblečení a pár modřinami vždy vyleze z trosek, aby objal svoji milou. Lidé jsou tím krmeni ze všech stran a pak je takový zvrat může asi dost zaskočit, že vše nekončí úplně růžově. Navíc u postavy, se kterou jsem strávil i přes 100 hodin, takže zklamání je si myslím na místě. A přiznám se, já jsem z těch, co by onen Happy end i uvítali.
    K tomu bodu, že né každé rozhodnutí se musí reflektovat nutně na konci, jsem už psal, že bych se spokojil s videem, kde by byly rychlé střihy na to, jak ony získané síly vlastně bojují. Pohled na Wrexe s Gruntem a jeho jednotkou, jak se vrhají na hordy nepřátel, ale jak je takticky vede Eva (to kroganské jméno už nevím :-) by byl pro mě k nezaplacení... A v tomhle duchu ukázat, jak moje námaha se získáním posil, měla nějaký užitek.
    Na celé rozuzlení mám ohledně logiky pořád jiný názor, ale o tom jsem psal už několikrát a nebyl jsem sám.

    No tokový je můj názor po druhém přelouskání tohoto článku. *4* Ale vím, že 100 lidí 100 chutí a někomu mohl tenhle konec "chutnat". Ale já v něm pořád vidím tyto díry. Těm spokojeným, kteří si tyto "díry dokázali zalepit", to přeji a nám ostatním snad přinese klid v duši Extended Cut DLC. A už pudu asi taky spát. *1*
  • 1) Uvidíme, minimálně bod 1 by mohl slíbený DLC vysvětlit.
    2) Opět uvidíme, v průběhu vývoje ME3 toho bylo řečeno hodně. To ale neznamená že další pokračování doopravdy nebude. A pokud už ne herní, pak by mohla být aspoň kniha nebo komiks.
    4) Je to z logiky věci kdy Shepard musí přidat svůj genetický kód ke Crucible. To řečeno je...
  • Asi nejsprávnější konec z hlediska důsledků je syntéza, tedy spojení organiků a syntetiků do úplně nových bytostí. Pak totiž odpadá možnost zničujícího tažení jednoho druhu stvoření proti druhému, organickým proti umělým a obráceně. Rozdíly totiž nebudou existovat a alespoň toto velké casus belli vycházející z mezidruhového "rasismu" bude odstraněno. To samozřejmě neznamená, že nebudou války a že nebudou krvavé.
    U modrého konce dochází k minimu změn proti současnému nastavení světa, tedy samozřejmě s vyjímkou zkázy MR a tím souvisejích změn v hospodářství, dopravě a politice (uřičtě to přinese mnohé krize, ale třeba zrovně takový Kvariani by se neexistencí MR měli celkem dobře vyrovnat. S pobytem v kosmu mají bohaté zkušenosti a mohou pomoci i ostatním - budou-li chtít) Zůstávají syntetici, organici a dokonce i Reapeři, což vytváří trochu paradoxní situaci. Pokud však skutečně existuje Katalyzator jako samostatná myslící bytost (princip, prastaré UI), může Reapery využít jako varovně vztyčený ukazováček a v nejhorším i způsob rešení. Tím by vlastně pravidelné cykly co 50.000 let nahradil stálým dohledem.
  • a samozřejmě bych rád viděl po konci jak to koexistuje s mými rozhodnutími... třeba jako že Krogani začnou/nezačnou válku a podobně... vidět jak ta moje rozhodnutí ovlivnila nějaké události i po sebevražedné misi...
  • Mě se teda nelíbilo že jsou všechny konce téměř totožné.. jen se mění barvy a pár dalších drobností.. to mě naštvalo asi nejvíc... Myslím že by měli ty dopady jednotlivých rozhodnutí být vyobrazeny více rozdílně a více do hloubky... nemyslím teď teda to co která postava dělala... ale myslím tím v globálním měřítku... Třeba ukázat jak vypadá společnost po sintetické symbióze.. jak vypadá společnost uvržená do doby bez strojů a tak dál... stačil by jen krátký náhled s komentářem... ale pokaždé to dopadlo stejně tim že posádka Normandy přistane na nějaké zalesněné planetě... a že teda buď se reapeři vypnou nebo se zníčej... a pak se pokaždé zníčí Mass Relay... Já bych uvítal větší rozdíl v těch koncích a taky nějakou představu o tom jaký to bude mít dopad na galaxii...
  • To je vlastně fakt. Druhá světová byl celkem takový americký Happy end...
  • FreelancerSVK
    Ale dalo by sa polemizovať o tom, či je to naozaj koniec cyklu. V istom zmysle môže byť cyklus Reaperov len súčasťou väčšieho cyklu, kedy príde k takmer úplnemu vyhladeniu organikov syntetikmi, ako si napísal, následne vytvorí civilizácia Reaperov ako preventívnu ochranu pred touto hrozbou a o niekoľko miliónov rokov sa cyklus uzavrie tým, že iná civilizácia Reaperov zničí čo bude viesť k ďalšiemu skorozničeniu organikov.

    Pre mňa bol hlavný motív možnosť slobodnej voľby a vlastnej vôle. EDI, Gethi, Krogani. Všetkým som povedal, že im dávam možnosť sa rozhodnúť slobodne, akú budúcnosť si pripravia. A Starchild túto možnosť voľby obmedzil na tri možnosti, ktoré to reflektovali len z časti. To, že syntetici možno Destroy ending prežili som si nevšimol, pretože mne pri tomto konci EDI z Normandy nevystúpila. Ak by to tak bolo, a SC len klamal aby ma od tejto voľby odhovoril, potom by tento koniec bol naozaj tým, o čo som sa snažil celú hru. Odsunúť Reaperov mimo hru a nechať voľbu na jednotlivé civilizácie. Ale ak som tým zničil Gethov a možno nepriamo Kroganov, ktorých väčšina sa nachádza pri Zemi a nemajú sa ako dostať na Tuchanku, tak to bolo pomerne zbytočné.
  • ales.smutny
    Taktéž přeji pěkný večer :)
  • Dobře no, když o té teorii něco víš a nelíbí se ti (nepřijde ti pravděpodobná), tak tvůj názor respektuji.
    Je pravda, že situace v jiných systémech by nemusela být úplně od věci, i když jsme do teď hráli jen za Shepardu a hrát za novou postavu by byla docela velká změna, tak multiplayerem si k tomuhle cestu docela vyšlapali, takže na tom možná něco bude...

    No tak doufám, že DLC Extended Cut nezklame ani jednoho z nás a Bioware udělají za ME pěknou tečku.
    Pěkný zbytek večera. *3*
  • Katalyzátor určitě nelikviduje vyspělé organické rasy ze svého rozmaru, musí v tom být jádro nějaké racionality (pokud skutečně není pomatený a nepadlo ně něj nějaké Oidipovo šílensví, vyvolané nějakým vlastním konáním v dávné minulosti) Třeba před miliony let došlo k téměř úplnému vybití organiků syntetiky a tak někdo nebo něco vytvořilo Reapery, aby opakování této katastrofy zabránilo. Pak už je pouze zacyklilo v pravidelných časových úsecích. Morálně je to velká otázka, vzbouřit se proti tomuto systému a zvolit vlastní cestu, odstranit Reapery (nositele řádu a jisného pravidelného cyklu) která však může (rozhodně ne za života Sheparda a jeho nejbližších potomků) vést k totální anihilaci všeho živého nebo raději přijmou poručnictví Reaperů s tím, že každých 50.000 zlikvidují velkou část inteligentního organického života, ale zároveň zajistí, že organický život bude dále existovat? Těžká otázka a osobně bych před ní nikdy nechtěl stát, nejspíš bych totiž zvolil svůj vlastní život, tedy první možnost.
    Jinak když jsem v ulicích Londýna čelil přibližujícímu se Reaperovi a pak viděl přistávat další a ještě větší, popadl mě pocit zouflaství. S něčím takovým se nedá bojovat. Můj Shepard to pochopil a na Citatele zvolil modrou volbu, tedy mír pro tuto dobu za cenu vlastního života.
  • ales.smutny
    Já na indoktrinaci nevěřím. Přijde mi krajně nepravděpodobné, že by BW vydali hru, v níž je de facto zvrat ze Šestého smyslu (Bruce je duch) a nikdy to neprozradili. Takže to není něco, co bych vyloučil z hlediska děje, ale spíš rámce věcí v reálu :)

    Samozřejmě, z hlediska logiky by to šlo určitě obhájit, ale to tkví ve faktu, že ve chvíli, kdy můžeme jakkoliv manipulovat s vnímáním hrdinovy reality (de facto s naším vnímáním reality), tak můžeme zdůvodnit cokoliv. I třeba to, že Shepard je herní vývojář, kterému museli provést operaci mozku a vše se mu teď zdá v sérii halucinací ;)

    Co se týče DLC, můj osobní tip je, že se pokusí skrz ně odvyprávět situaci po konci hry na jednotlivých planetách. A nebo zkusí doplnit mezery ještě před koncem ME, třeba zrekonstruovat co dělal Vega, kde se pohybovala Miranda, válka z pohledu Jack atd. Což by nemuselo být špatné, tedy spíš ta první možnost, retrospektivní mise by mi nepřišly tak atraktivní. Naopak řešení nastalé situace, kdy je minimálně na čas každý systém odříznutý od jiného by bylo solidním stylem dovyprávění.

    Na druhou stranu, tohle by měl obsáhnout Extended Cut. Ale myslím, že ze strany BW jasně znělo, že hry z tohoto světa už se po ME3 časově odehrávat nebudou...ale co se týče DLC...uvidíme :)
  • FreelancerSVK
    Tak toto je najlepšia analógia akú som videl +1 :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší