Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bullshit je piraty resit ... proste mas nejaky mnoztvi lidi, kteri si hru koupej... mno a ostatni si proste nekoupej.

    Mas na vyber ze dvou moznosti - nas.at ty, kteri si koupej, a o par dnu/% omezit ty, kteri si nekoupej, nebo mit spokojeny kupce, a mozna ziskat par % navrch z tech, kteri si spokojene zahrajou zadarmo.

    Nic mezi tim.

    Zadny ztraty ... nic takovyho neexistuje, to sou kecy. kdybys udelal dokonalou ochranu, tak si to ty lidi stejne nekoupej, velka cast z nich se ani nedovi, ze neco takovyho existuje, zato 50% ztech, kteri by si koupili te poslou dohaje z principu.
  • ucho
    chybí ti základní znalosti ekonomie. kdyby ARMA 3 stála tebou navrhovanou cenu, s velkou pravděpodobností by to znamenalo onen krach a totální propadák, protože by jednoduše peníze nevydělali. z mnoha důvodů.
  • nekromant33
    stereotypnost se muze dostavit, z toho co jsem videl to vypada komplexnejsi nez game dev story u kteryho jsem stravil strasne casu a hral hru nekolikrat (myslim tim, ze jsem treba po 30ti letech s jednim studiem vytvoril nove a zkusil vyssi score apod.)

    edit: tak se mi dokonce (narozdíl od game dev story) povedlo i zbankrotovat :D
  • XorxoxTalarius
    To co rikas je cista pravda a dokazuji to i fakta. Schvalne si zapni rusky Steam a podivej se na ceny a pak kdyz se podivas na log z torrentu zjistis ze nejvetsi pirati uz nejsou rusi, ale evropani a americani.
    Napriklad Max Payne 3 (jako predobjednavka) stal na steamu v evrope 49.99 Euro (49.99 $ v USA) a v rusku ... svete div se, tam stal nejakych na nase 450 korun ... takze vic k tomu asi dodavat nemusim.
  • Ale ty si pominul jeden zcela zasadni faktor ... pak by si tezko nekdo moh stezovat na piraty, kdyz vyda smejdskou hru a nikdo ji nechce ... ani zadarmo ... ;D

    A nebo variantu B - a to realitu, ktera je (IMO bez "specielnich sledovacich nastroju") zcela jina, a ten pomer bude vyrazne nizsi - rekneme tak max 1:5 v extremnim pripade. I tak by se ale vyplatilo dat cenu rekne na 1/3. Ono totiz obecne plati, ze pokud neco stoji polovinu, tak se toho neproda dvojnasobek, ale vic.

    Ostatne, staci se podivat na filmy za 30Kc ... znam par lidi, kteri proste jdou kolem trafiky, a par (5+) si jich vemou, a klido jich 1/2 zahodej ... proste to neresej. Za 500 si koupej tak jeden film za par let, a to zatracenej resej, jestli jim za to stoji.
  • Pro všechny pirátobijce a příspěvkáře typu "Zaklínač 2 měl 80% pirátských kopií proti 20% originálních. To je hrozné."
    Příklad - cituji: "Bohemia Interactive stanovili poměr nelegálních vs. legálních kopií svých her na 100:3, a to na základě skutečných ověřovacích mechanismů." zdroj: http://games.tiscali.cz/tema/cd-projekt-5-milionu-piratskych-kopii-zaklinace-2-by-bylo-slusne-57741
    ARMA 3 Alfa - steam version ... 25,26 EUR zdroj: store.bistudio.com
    Arma 3 Supporter Edition - steam version ... 70,01 EUR zdroj: store.bistudio.com
    Průměrná cena: zaokrouhleno nahoru 48 EUR
    Poměr pirátů vs kupujících = 100:3, tedy 100x0 + 3x48 = 144
    A teď dotaz, kolik lidí by hru ARMA 3 pirátilo (riziko adware, viru, problém s multiplayerem, DLC), kdyby stála 1,50 EUR ?!? Nikdo!!!
    Tedy: 103x1,5 = 154,5 jejda jsem na tom líp :-) a co teprve když udělám Arma 3 Supporter Edition třeba za 2,50 EUR. Sakra kdo by si ji za to nevzal?

    Ano, namítnete že můj výpočet je špatný, protože stejně to nějaký podíl lidí upirátí. Ano, ale jsem přesvědčen že za tuto cenu zde budou dva efekty se kterýma statistika dnes nepočítá, a to: 1) stejnou hru za 48 EUR do jedné rodiny asi těžko prodáte víckrát, ale za 1,50 EUR je velká šance že ji bude mít každý sourozenec či otec/syn na svém Steam účtu. 2) Jaký je asi na světe podíl lidí kteří si prostě hru za 48 EUR NEMOHOU pořídít ani kdyby chtěli? Nevím možná 20:80? A jaký je asi na světe podíl lidí kteří si hru za 1,50 EUR mohou pořídit když budou chtít? Nevím možná 70:30? Každopádně nárůst trhu je obrovský. Kolik číňanů (1 312 mil.), indů (1 210 mil.) a indonésanů (237 mil.) si asi koupí hru za 48 EUR a kolik za 1,50. To už se vyplatí dělat i lokalizace !!! Kolik her je dnes lokalizováno do španělštiny (4 nejrozšířenější jazyk - 425 mil)? Jasně jsou to chudší státy takže hra za 48 EUR bez šance ale za 1,50 EUR? Takže ať si nikdy na pirátství nestěžuje. Jasně vydat hru typu ARMA 3 podle scénáře který jsem popsal je velkej risk, kterej může zničit firmu, ale myslím že by byl kolem toho takovej mediální humbuk, že by se zaplatila a vydělala pěkný zisk.
  • ked to bude pod linuxom tak si to zozenem. zatial je to pre mna nezaujimave
  • Uz vidím ja pracujes na konzoli s autoCADem :-D
    Budoucnost pro děti mozna...ii
  • Tak tak... pirátství, PC vs. konzole, erotika ve hrách, Xbox720 vs. PS4... stále dokolečka *7*
  • clanky o piratsvi jsou asi idobry zpusob jak nahnat sledovanost stranek, viz takhle diskuse a 100 novych prispevku za hodinu co to tu visi
  • A mezi prvními piráty jsou většinou redakce českých herních médií *15* Nebo si vážně myslíte, že všechny recenzované hry dostávají od distributorů? *3* Hlavně, že tu v diskuzi budou pirátství tvrdě hanit, pokrytci.
  • smejki
    upřímně nechápu, proč tě "ty kecy" štvou, když se tě evidentně nijak netýkají.
  • takto som si stiahol novy tomb raider, zahral som si 20min zaciatok a vymazal. Ale zasa ja uz nemam cas ani hrat tie hry, a ked uz je nejaka dobra hra tak ma drzi dlho. Napr guild wars.
  • RakeW
    Game Dev Story jsem nikdy nehrál, ale tohle mi přijde zábavné, soudě dle dema (omezeno 5 lety vývoje). Jen bych se trochu bál, že to bude pořád dokola to stejné, i když který Tycoon není...

    Největší úspěch zaznamenala detektivní adventura (jméno jsem zapomněl) na PC (přes 500K prodaných kusů), ale ani středověká strategie Massarce of Nuns a dungeon Caves of Bohemia si nevedly špatně.

    Přiznávám, že po zahrání dema jsem o koupi začal přemýšlet, pokud by to bylo do dvou stovek. Teď ještě, aby jim fungoval web, no :).

    EDIT: Jinak se jim samozřejmě povedlo to, o co se s tou protipirátskou ochranou snažili - nebýt tohohle článku, vůbec bych si té hry nevšiml :).
  • smejki
    nebo hra s nedostatečným/špatným marketingem, nebo hra, která je relativně levná, ale poptávka na trhu je tak malá, že ani střídmý rozpočet neutáhne nebo hra, která launchne v nevhodný čas, nebo novátorská hra, kterou o pár týdnů předhoní konkurence... atd. atd. atd.

    Prostě "kvalitní hra se zaplatí" říká ve skutečnosti zhruba stejně jako "když zanedbám asi tak třista osmdesát devět dalších parametrů zajišťujících úspěch, tak mi zbude parametr kvality, no a když ta je dobrá, tak je na světě krásně" což je jen variace na "kdyby byly ryby v..." atd, že jo.
  • To uz zabihame zbytecne moc do detailu. Ja jen chci rict ze problem piratstvi se stal samozrejmosti a je to boj s vetrnymi mlyny a nikdo ho nevyresi (leda zrusit internet a zacit na cistem stole s jinymi pravidly nez ktera tenhle virtualni bordel stvorila:). Takze by lidi co hry delaj udelali nejlip kdyby delali dobry hry kde maj sanci jich prodat vic
  • A kde je to morálné zrcadlo? Míra tvých abnormálně stupidních příspěvků mě neustále překvapuje. Ale klid tvoje míra myšlenkové entropie je natolik vysoká že se dá očekávat zlepšení *3*
  • Tyhle vývojářské kecy mně fakt štvou... párkrát do týdne chodím na steam a koukám na novinky jestli nevyjde něco co bych koupil. Další díl grimrock, xenonauts, ...? Ani prd. Ale zato sraček je tam plno. Před lety, když jsem nevydělával, tak jsem hry stahoval - se přiznám. Ale nakonec jsem si ty, co za to stály stejně koupil ve všelijakých classic edicích... když už na to bylo. (Stejně tak jsem vyrostl na Windows, nevydělali na mně kdysi... ale jak se jim to teď rentuje...)
    Dal jsem toto konkrétní studio do google a nenašel jsem žádnou hru co vyprodukovali, zato milión odkazu na variaci tohoto článku - takže se pouze chtějí zviditělňovat a ty pindy o pirátství jsou jen šaráda... takže úspěch jim v žádném případě nepřeji neboť jejich první kroky jsou plné pokrytectví... ať zanechají poraženeckých keců, jdou dělat něco jiného a dají prostor nadšencům...
  • smejki
    ano máš pravdu, nevím, jak si to každej jeden pirát omlouvá a je mi to jedno. Ani mu to nehodlám vyčítat. Ale nevyprávěj mi, jak si to chtěj všichni jenom vyzkoušet. Ne, to dělá jenom pár jedinců. A fakt mi to nevyprávěj, když dokola slyšim tři <>prdele výmluv pro pirátění her, který stojej do 100Kč, jsou kvalitní ale někomu se prostě nechce platit.
  • prudislav
    jj i kvalitní hra s předraženym vývojem je odsouzená k finančnímu propadáku.
    Viz. Někdo říká že úspěch je 1 milion prodaných kopií u Zaklínačů a někde nestačí ani nejvyšší prodejní čísla z celý herní série - 3.5 milionu u Tomb raidera, kde u předchozích dílu byl úspěch nad milion

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit