Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hraju na PS4 po day1 patchi (predtim jsem nikdy nehral zadnou betu ani release verzi pred patchem) a po cca 4 hodinach jsem mel tyto dva "zavazne" bugy. Jednou frajer prosel kravou, jednou mi skoncil nejakej vedlejsi rozhovor v pulce vety, protoze zacal questovej rozhovor s nekym kdo za mnou prisel. Hraju zaroven i Rise of Tomb Raider a tam jsem zase potkal levitujiciho mrtveho jelena, takze nechapu, proc se na podobne bugy lidi zamerujou u teto hry a jine hry s uplne jinym rozpoctem je nezajimaji.

    Co se hry tyce, zatim jsem fakt nadsenej, necekal jsem, ze to bude az tak dobry. Cekal jsem tak 7/10, ale je to neco mezi 8 a 9. Grafika na PS4 je hodne dobra, nemam s tim problem. Jo, nejaky textury jsou neostry, nic co bych neprekous (zajimavy je, ze podobny veci neresi fanousci Dark Souls, kde grafika vypada jak z PS2ky).

    Nevim, co tu vsichni maji. Asi tu pisou stejni frustrati, pro ktere je Witcher 3 spatna hra (lol). Hraju i Dark Souls a Bloodborne. Dark Souls na PC na klavesnici a mysi a zrovna jsem porazil Ornsteina a Smougha bez summonu. Kdyz je nekde zakys, tak proste clovek se musi v nejake lokaci nalevelit nebo nalevelit zbran, aby to slo dal easy. Prijde mi to dost repetitivni. Souboje jsou taky porad stejne. Ale neodsuzuju to a celkem me to bavi, ma to super atmosferu. Rozhodne me to ale bavi min nez Witcher nebo tohle. Mimochodem u questu kde jdete vecer s louci za deste pohrbit rodice a potkavate kupy mrtvol a sem tam nejakyho lapku co je okrada za pochmurne slovanske hudby - to melo taky solidni atmosferu.
    • vlastne kecam, tri bugy jsem videl. jednou pri bource zustal blesk na obloze asi tricet vterin bez hnuti. to me sice rozesmalo, ale ve finalni verzi hry by se takovy veci dit nemely, s tim souhlasim....
    • Hraješ na klasicke nebo pročku? A jak to běží?
      • Na pro hele podle mě bez problémů akorát se mu to včas seká při videích a uvodu ale hra je plynula
      • na Pro a pohoda. Textury by mohly bejt ostrejsi, treba nejaky maluvky na zdi v kostele nebo motlitebne na jednom prvnim hradu jsou zblizka hodne pixelovaty jak ve hre z roku 2000. Trosku to kazi zazitek.
    • Já té hře fandím, ale nikdo je nenutil vydávat zabugovanou a špatně optimalizovanou hru. Konkrétně na PS4 Pro to běží v 1080p a na klasické PS4 snad v 900p. To je výsměch... Samozřejmě konzole mají slabší HW, ale když Pro zvládá mnohem hezčí hry ve 4k a ani ta klasická PS4 se na svoje poměry nenechává zahanbit, je potřeba hledat chybu v optimalizaci. Vezmi si třeba Horizon Zero Dawn, která i na obyč PS4 vypadá nádherně a na PS4 Pro je to vyloženě slast. Ono to jde, když se chce... Samozřejmě není všem dnům konec a já si KC rád zkusím, jen mě prostě nic nemotivuje kupovat to hned :-)
      • Horizon Zero Dawn je jedna z nejlepe vypadajicich her soucasnosti, to nemuzes srovnavat. Hraju to v HDR a samozrejme screenshotuju kazdej druhej krok. Na druhou stranu kdyz se poradne zameris treba na textury a lokace, jsou hodne repetitivni a copy pastnuty. V tomhle ohledu mi prijde treba KCD lepsi. Cestiny, rybniky atd. jsou tam proste unikatnejsi a hand crafted a je to videt. Napriklad ty lazne, rybnik a les za nima u jednoho podhradi na zacatku hry je v KCD lahudka. Jedu to na PS4 Pro, takze nevim, jak vypada PS4 verze a jestli to je horsi. Ja si na grafiku nemuzu stezovat a ze to nejede v 4K je pochopitelne, to by to stroj neutahnul. Jinak kdyz si vezmes hry od bethesdy, tak treba Doom nebo novej Wolf taky nejedou ve 4K. Vlastne ani Dishonored 2 mam dojem.
        • Proc by to nemoh srovnavat, ono snad KC nevyslo tenhle tejden? Ono to snad vyslo pred 10 lety? Nebo snat KC stoji 3 kila aby se dalo rict OK, za ty prachy ... ?
          • Srovnavat to samozrejme nemuzes. Horizon je system seller sitej mnohem vetsim tymem za mnohem vic penez se Sony za zadkem tak, aby byl proste jednou z nejlepsich a nejlepe vypadajicich her na PS. Ze to jsou obe nove hry a obe stoji stejne? No a co? Na Swithci mas zase Zeldu (coz je vicemene hodne podobna hra jako Horizon s podobnejma mechanikama) a mas tam i Skyrim za stejnou cenu. Daj se tyhle dve hry srovnavat graficky? Ne. Zelda je proste system seller. Skyrim na cestach je sice taky lakadlo, ale rozhodne bych si kvuli tomu primarne konzoli nekoupil stejne tak jako bych si ji nekoupil kvuli Kingdom Come. Ale u Kingdom Come me zase lakaji ceske realie, neotrele mechaniky, atmosfera a to, ze podobnych RPG je proste nedostatek (naposledy jsem podobnej gameplay pocitoval snad u Fallout New Vegas). Navic ta grafika je rozhodne nadprumer. Ani nejvymodovanejsi Skyrim se tomu nemuze rovnat.
  • uz se nemuzu dockat 27. jak to vyjde na gog.com kupuju *1*
    • Jojo, taky čekám na GOG. Koukám se na to v knihovničce a nemůžu se dočkat, až si to konečně budu moct zahrát.
    • Proč čekáš až bude na gog.com? Jen mě to zajímá ...
      • protoze chce DRM-free verzi a nechce kupovat na steamu?
        • Jop, na pracovni notas steam nenahraju ;)
    • XorxoxTalarius
      Ja koupil uz ted, pro jistotu, abych ty penize neutratil za neco jineho *1*
  • Ale četl jsem jeden názor, kterej je podle mě pravda. Člověk, zejména v zahraničí, kterej nezná Daniela Vávru, bude mít tendenci hodnotit KCD o něco příznivěji, než člověk, kterej Daniela Vávru zná. A na tom podle mě něco je. Ono záleží i na tom, jakej "příběh" ta hra má. V zahraničí viděj hru, kterou ze země vydupalo relativně malé studio, která se nebojí zkoušet nové věci a je unikátní svým důrazem na historickou přesnost a absencí fantasy prvků. Pak mají tendenci hře ledacos odpustit. U nás vidíme obrovské, toxické ego Daniela Vávry, kterej všemu rozumí, všude byl dvakrát a podle kterýho všichni dělají všechno špatně... pak dlouho nic... a potom KCD coby Vávrou předložená reálná ukázka toho, jak on sám to udělá líp než ti, jejichž práci tolik kritizoval. A v tomhle srovnání z toho KCD logicky vychází mnohem hůř, než v tom prvním případě, protože ta hra prostě nevychází líp, než ty kritizované. Zvlášť v tom stavu, ve kterým vyšla. Vávrovou optikou použitou na Skyrim stojí za vyli*pdel a dokázal bych z fleku sepsat 200 věcí, který by Vávrovi vadily, kdyby ji hodnotil naslepo. Svoje objektivní klady přitom má a myslím, že až ji konečně dodělají, teda pardon opatchují, tak bude zábava ji hrát.
    • Jako já s jeho kritikou souhlasím, nevím co jsou všichni furt ze skyrimu tak vystříkaný, mně už ten feeling z oblivionu ve skyrimu chyběl a jako co si budem nalhávat tu hru drží jen modeři, bez modů to je naprostej odpad a to ani nebudu začít o tom jak zprznili Fallouty. Takže nějak nechápu tu neustálou kritiku Vávry, neviděl jsem, že by se někde, kdekoliv zachoval nějak zle...
    • DWORKIN: Sakra, co máš proti Danu Vávrovi? Vždyť je to jedena z posledních skutečně výrazných osobností české herní scény, která je v herním businessu pořád aktivní! (a teď nemyslím nastupující mladou generaci redaktorů - z těch se legendy teprve stanou ;-)
    • ucho
      jako i když kritizuju technickou stránku věci, hra naplnila má očekávání.Vávra udělal, co chtěl. s poměrně malým týmem, kde bylo i dost nezkušených lidí. a udělali hru poměrně velkou, unikátní. za zlomek ceny, kolik stojí Skyrim, kde už navíc Bethesda stavěla na něčem, co měla z předchozího dílu.
      takže jo, termín vydání nestíhaly a museli kvůli tomu udělat dost ústupků (stejně jako se to stalo Bethesdě u Skyrimu), budou mít co dělat, aby to opatchovali. bůh ví, jestli to vůbec dokážou rozumně zoptimalizovat, aby z konzolí vyždímali lepší vizuální zážitek, ale je to venku, je to zajímavý a časem se to bude zlepšovat. a Vávra dokázal, že lidem nevadí tento jiný přístup u RPG.
      Vávra Skyrimu vytýkal řadu chyb, které odporují logice. ano, mohl se krotit, protože to jsou prostě záměrné ústupky. to nemění nic na tom, že udělal úspěšnou hru.
      • Za zlomek ceny je hodne relativni, pac produkovat hru v CR bude levnejsi nez jinde.
    • Ty znáš osobně Dana Vávru? *15* A tykáte si? *2*
  • Ježiš, všichni hateři co jste tu hru nehráli, si ji zahrajte. Z videa, kde se řeší nějakej bug před patchem, z toho si ti co hrají, na zadek nesednou. Hraju dalších pár hodin...jsem teprve po titulkách a hra mě naprosto pohltila. ....Člověk je prostě nejvic podělanej když krade z truhy zbroj a pak nejvíc happy, že zdrhl před strážema co to šli omrknout. *15* ...Za mě je to zatím 10/10. ......Ale chápu hejty, z videí kde hraje někdo jinej, je to prostě nemůže vtáhnout. ....A na skidrow je to asi v nějakym šitlim stavu bez patche. *7* .... Vávra pokračuje, atmosférou je to jak Mafie 1, případně dvojka.
  • Tak jsem si to na zkoušku upirátil, nějakou dobu zahrál a to prostředí je prostě boží. Až opraví bugy, tak hra bude ještě celkově o level výš. Rozhodnuto, kupuju na ps4.
  • V mnoha směrech je to proste amatérské, což mě od Vávry překvapuje, třeba starého lorda dabuje tak tricatnik
    • Tilwaen
      Výběr hlasu pro Diviše mě taky dost zaskočil, fakt jeho dabér zní mnohem mladší, než by měl. Nadruhou stranu, zbytek dabingu mi přijde velmi nadprůměrný, rozhodně by to bylo to poslední, co bych hře vyčítala.
      • No, cele to působí jako divadlo, ne jako svět, ta hra je v mnoha směrech unikátní, v některých se vrací 10 let zpátky.
        • spoock
          jj, taky mi příjde, že v některých momentech ta hra zavání archaismy z doby Mafie :D
          Osobně nejvíc to jde vidět na renederovaných sekvencích v některých částech. Mám dojem, že mnohdy jsou svázaní díky nedotaženosti herních mechanik na které nejsou čas, lidi, peníze.
          Podle mě je taková Sejvovice sice dobrý nápad, ale vzhledem k tomu jak řídké jsou tam autosavy to dost komplikuje život. Jsem vypínal hru, pak ji zapl a zjistil, že moje hodina hraní z dřívějška je fuč.
          • máš ještě třetí možnost savu a to lehnout si třeba jen na hodinu do postele. Což nebývá problém takto uložit hru před ukončením.
            • Jack1947
              To je fakt fail nemoci skipnout cutscénu kterou jsem už viděl...
            • Tilwaen
              ... pokud to do té postele nemáš s nadsázkou přes půlku mapy, protože ji buďto musíš vlastnit, nebo si ji pronajmout, aby se ti hra uložila.

              Pro mě je celkem s podivem, že tam není save & exit, stejně jako možnost pozastavení cutscén. Člověk by čekal, že zrovna tohle by vývojářům (jakožto rodičům) u jiných her také chybělo.
        • to je ovšem otázka, jestli je to divadelní dramatické pojetí zápor, pokud to byl jejich záměr od začátku, já myslím že neni
          • No podle marketingu tipuji, že to jako divadelní představení vyvýjeno nebylo :-D
  • Mart9
    1000. příspěvek *5* Mám odehráno 8 hodin a baví mě to čím dál víc, zatímco například u Maxe Payna 3 už jsem v tu dobu vyhlížel konec. Opravdu skvělá hra a quest se záchranou Ptáčka v lese byl hodně zábavný. Dohnal nás ten kumán, chtěl jsem ho sejmout šípem, ale netrefil jsem *2* Pak už byl moc blízko, takže jsem musel vytáhnout nějaký slabý meč, a i když byl on lépe vybavený a se štítem, tak jsem ho dokázal sejmout.
    • Jack1947
      Poškej až se dostaneš do boje s prckem...jinak baví a jede to na PS4 dobře ? propady nejsou, nevěřím !
      • Mart9
        Prosím přestaň spoilerovat. Na PS4 to jede dobře, propady žádné nejsou. Akorát grafika je slabší.
        • Jack1947
          Nejsou jo ? hmm tak třeba ještě si nebyl v úseku ( ano první velká bitva)
  • Vyborna hra, dakujeme pan Vavra, a pozdravujem aj vykysnute tlchuby co pindaju lebo ich bicuje zivot a tak im neostava nic ine ako mat hubu nakrivo.
    • Citace nejvic vykysnute tlchuby:
      Bethesda prosí hráče na konzolích, aby vydrželi, než opraví bugy. Co to jako je? Proč jako? Bethesda vydala v minulosti zabugovanou Arenu, Daggerfall, Morrowind, Oblivion, Fallout 3, New Vegas, Rage. Slovo zabugovanou je při tom ještě docela měkké pro často takřka nehratelné paskvily. A teď když Bethesda vydá zase, zabugovanou hru, máme na něco čekat? Vydržet měla spíš Bethesda s vydáním (opět) masivně zabugované hry, přičemž to, že hra na konzolích padá a nenačítají se textury, je opravdu něco, čeho si nelze nevšimnout a nedá se to svést na rozmanitost hardwaru na PC. EPIC FAIL.
  • ucho
    škoda, že hru není možné ukládat i na záchodech. člověk by potom třeba mohl mít hlad.
  • Je možné hrát bez kradení? Za bojovníka? Neochudim se o loot?
    A k čemu mi je vzdávání se? Není Lepší je vždy zabít? A sám když se vzdám tak mě to neco stojí...

    Jinak jak se vám bojuje na myši?
    Hra mě zatím velice překvapuje. Takové drobnosti, logika atd.
    • Na co super loot? Chvilku behej po poli a sbirej bylinky a vsechno si koupis :D
      • Mě nejde o věci co si koupím. Ale jde o to zda bez zlodějiny seženu to nejlepší. Což v jiných hrách nejde
    • No teoreticky kdyz si to koupis, tak to jde hrat bez kradeni.
      • Což mě teoreticky bude stát více než krádež.. tedy se to nevyplatí za rytíře
        • za bombardaka ale vydelas mnohem rychleji, kumani nosi docela drahou vystroj, takze za jednu trestnou vypravu na jejich taboriste vydelas tisice

          vcera jsem vykoupil vsechno z obchodu a jeste jsem navysil konto o 20 000, takze uz mam 50 000 a uz ani nesmlouvam o cenach

          od zacatku jsem valil vsechno do sily a dost brzo jsem narazil v pokladu (myslim, ze to byl ancient IV, v takovy zricenine v lese kousek od drevorubcu) na kladivo, ktery je uplne dokonaly, vetsinou nekoho jen polechtam bodcem na brise a je po boji, prinejhorsim na nej nasadim ripostu

          mlaceni kladivem je proti tomu solichani s mecem doslova brutalni zabava *1*
        • Je to roleplay. Ne každý je zlodej.
    • Rád bych vůbec nekradl. Ale zase dle většiny her bych se ochudil o supr loot.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší