Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jen k té nenažranosti: nemá cenu se nasírat. Pořídil jsem si Ricomagic mk808. Nainstaloval SuperGNES, uae4Droid, Marvin – ZX Spectrum, VICE-c64 a vracím se ke kořenům, které jsem měl to štěstí zažít. Peníze zničily vše, co jsem na hraní měl rád a poslední, za co jsem zaplatil bylo Diablo 3 a PoE(toho nelituji).
  • Vrook
    Stejně nechápu, jak se někdo může koukat na ty český Let's Play videa. Já teda nekoukám na žádný, protože nevidim žádnej smysl v tom, koukat se, jak někdo jinej hraje, ale chápu, že některý celosvětově sledovaný kanály na YT maj pak třeba už víc zpravodajskej účel a může to bejt sranda..
    Ale zatim jsem nenarazil na žádnej českej Let's play, kterej by nedělal nějakej fakt maximalně nevtipnej puberťák s protivnym nedospělym hlasem, neschopnej mluvit souvisle, k věci a zajímavě. Takový lidi si na tom vydělávat nezasloužej a měli by se zvednout a začít dělat něco pořádnýho. A to ani nemluvim o těch, co je sledujou. *15*
    • Přesně tak, český lets play videa jsou jedna z nejhorších věcí co jsem kdy videl a už nikdy více.
    • Svatá pravda. Je třeba si uvědomit, že většina těch LP má jako cílovku děti.

      A pak to tak vypadá.
      • Dobrý LP který opravdu necílí na děti je tenhle kanál: http://www.youtube.com/channel/UClxZFNfHAs5Tvy0CrIWIztA
        PS: nejsem to já :D
      • 067bok je nejlepší letsplayer
    • pyshta69
      Skus Agraelus
    • Souhlasim. Koukal jsem na ruzne ceske lets play asi dvou desitek cechu, kluku i holek a naprosta hruza a nevydrzel jsem nikdy vic jak 5 minut. Polovina neumi mluvit, nevi co rikat, dalsi michaji anglictinu s cestinou a pulku videa neslysis nic jineho nez "no f*cking way" "what the f*ck" atd, kecaji o nicem a ty jejich prehnane reakce jak se strasne boji... k smichu. Lets play Tomb Raidera jedne ceske uzivatelky mi tu hru po peti minutach naprosto znechutil.

      Jinak doporucuji anglicke lets playery jako treba Vash12349 a jeho uzasne Resident Evil a Metal Gear serie, u kterych se OPRAVDU zasmejete. PyschadelicSnake a OvertheGun take delaji super lets play.
      • Gonkiho Minecraft je docela fajn
      • A jenom doplnim, ze te holce klidne takovych 18-20 let urcite je. Vetsina je v tomto veku. A o to je to horsi. Tihle cesti lets playeri vidi jak toci hry Pewdiepie a dalsi a pak se jen opici. Kdo pewdiepie videl, tak vi, jak neuveritelne prehani. Jak u Amnesie rve a vyvadi. Cesi to okpci a chovaj se jak on. Jen to proste nefunguje, protoze on k tomu ma alespon trefne poznamky. Cesi ne. Jenom jak jsou posrani strachy a kombinujou to s nadavkami v anglictine. Protoze jsou tak vic "cool" a "super".
    • rodneymckay
      Mně se české lets play nelíbí, ale mohu doporučit kanál Gophersvids. Sem tam se podívám na jeho Fallouty a Skyrim a hlavně ukazuje často mody z těchto her. Jeho přednes je vtipný a profesionální.
      • KaloSaper
        Gophera sleduju už docela dlouho a pořád to jde. Jenom teď dělá jenom F3 a má s tou hrou slušný problémy. Taky by mohl zase pokračovat s Richardem.
      • A...jsi to ty? *2*
        • rodneymckay
          :)ne, nechci mu dělat reklamu, ale fakt je dobrej, na youtubu jeden z těch opravdu zábavných lets playerů. Jinak ještě zkus mrknout na
          http://www.youtube.com/user/JamesNintendoNerd?feature=watch
          tento si říká Angry video game nerd a jeho recenze (nebo spíš "satirická kritika") starších her na nintendo fakt stojí za to vidět.
          • Ja na Youtube sleduju akorat WTF is videa a Angry Joe, jinak me to prijde trapny nebo nezazivny...
    • Fallon
      Že, ty si sledoval aj môj kanál *1*
    • zkus sophy.cz
  • Já se v tom nějak ztrácím... Může mi někdo vysvětlit, proč vlastně ta Let's Play videa točí? Dělají to tedy pro pobavení případně pomoc komunitě hráčů (jak se tu kupa lidí snaží ostatní vehementně přesvědčit), nebo na tom prostě chtějí vydělávat?
    • Spis je to bavi a chteji lidi pobavit. Ja si myslim, ze to spatne neni. Ja nikdy nekoukam na hry, ktere jsem jeste nehral. Pak jsou hry, ktere jsem hral nekolikrat a chci videt, jak to hraje nekdo jiny a kdyz je k tomu vtipny komentar, tak neni co resit. Jednu gamesu u jednoho lets playera jsem videl asi uz 5x, protoze je to neuveritelne vtipne a hrozne te bavi se na to divat a poslouchat ty hlasky. I kdyz jsem tu hru dohral nekolikrat. Jestli umis anglicky, najdi si na YouTube uzivatele Vash 12349 a jeho Resident Evil 4 a koukni na prvni dve videa. Bavit te to nemusi a treba reknes, ze je to blbost. Kazdy jsme jinaci. 90 000 subs nema pro nic za nic.
    • To je samozrejme individuálne, ja osobne lets play videá nemôžem vystáť ale to neznamená, že ľudia čo ich robia alebo pozerajú si nezaslúžia aby som sa ich zastal v tejto situácii.

      Edit:
      Aby som odpovedal na tvoju otázku. Osobne si myslím, že vačšina ľuďí by to nerobila ak by ich to nebavilo.
      • Kinet1c
        ja ich berem ked tak cisto ako info, aka je hra v pohybe, bez nejakeho hype firmy a pod, tzn ako to vyzera z pohladu samotneho hraca a uz som tak niekolko hier nasiel, tzn videl som obrazky chcel som vidiet ako to vyzera v pohybe, inak nesledujem okrem toho co som napisal, a este rad pozrem toho buscuita :) jeho keci su dobre, a celkom objektivne a velakrat sa snim viem zhodnut
  • calwin
    dobrý článok :)
    veľa firiem si neuvedomuje ako je goodwill (dobré meno firmy) v dnešnej dobe krehký a ľahko oňho prísť. Na jednej strane brániť si vlastné práva je fajn ale za cenu že tým naštvú komunitu ktorej sa to bezvýhradne týka je dosť smutným krokom. A to môže mať ďaleko horšie následky v dlhodobom merítku od poklesu predajov, reklamy až po akcie... prečo jednoducho nenechať let´s play komunitu prípadne s nimi priamo spolupracovať? prečo ich jednoducho nepodchytia priateľskou cestou ale radšej im hodia poleno pod nohy? Nintendo ako vlastník je v pozícii kde druhá strana nemá šancu z právneho hľadiska ale ak im títo ľudia odídu a prestanú im generovať reklamu "zadarmo" z inej reklamy tak ich stratia. Nintendo z toho nič nemá okrem právneho precedensu a stratí podľa môjho názoru viac než získalo.
    stačí pár zlých rozhodnutí v politike firmy a môžu klesnúť rovnako ako EA, UBISOFT atď...
    osobné skúsenosti mám s WB(ros) a že sú to naozaj agresívny vydierači len čo je pravda... človek by si povedal že 90% zamestnancov vymáha poplatky za autorské práva a tým sa živia...
    p.s. let´s play videá nerobím takže som v tom nestranne :D
  • Gonzi
    Jen k přirovnání k share tlačítku od PS4: je klidně možné, že takto nahraná videa budou mít případné zisky z reklam automaticky nasměřované na Sony (přecejen, drtivá většina uživatelů bude sharovat aby něco ukázala známým a nějaký zisk z reklam rozhodně řešit nebude).
    • To mas pravdu. Osobne by mi to nevadilo. Ja rad delam obrazky a videa z her, ale nedelam je proto, abych na nich vydelal i kdyz jsem si kvuli tomu koupil fraps. Lidi co se tim zivi ale asi budou mit problem.
      • calwin
        podľa mňa nebudú... okamžite sa rozprchnú do herných webov ktoré im takúto prácu budú schopní zaplatiť... spravia im vlastnú "rubriku" a určite budú mať naďalej sledovanosť... a bude reklama (právne ošetrená) v rámci herného webu ...
        • Sledovanost herniho webu a youtube je imho radove rozdilna. Navic ten web si z toho zrejme take vezme svuj podil, poskytovat videa je technologicky pomerne narocne a tedy to neco stoji.
          • calwin
            nemáš pravdu... sledovanosť na youtube a na webe je síce rozdielna... ale ide tam v prvom rade o reklamu ak prilákajú na základe videa na svoj web 5% z ľudí čo video videli tak sa im to vyplatí... ono sa to môže zdať ako blbá investícia ale dlhodobo prospešná... ja hovorím o tom že web si zaplatí človeka ktorý videá už tvoril pred tým... podporia ho a dajú si podmienku že im zavesí reklamu priamo do videa... ako herný magazín si vedia podľa môjho názoru vyjednať práva (je tam stále otázka či je to vymožiteľné ak prezentujú už pomaly celý produkt z let´s play videa a legálne v rámci takejto "novinárčiny" a či za to web nemusí platiť vlastníkovi práv)
            lenže takýto prístup by sa zasa asi nepáčil googlu :D
            • Ja to neberu z pohledu herniho webu, ale autora let's play videii. YouTube mu nabizi obrovskou sledovanost, nezavislost a doted i plny prijem z reklamy. Na hernim webu bude mit mensi sledovanost, nebude tak uplne nezavisly a o prijem z reklamy se bude delit s hernim webem. V tom lepsim pripade. Ze to je mene vyhodne je jasne uz z toho, ze autori videi dnes preferuji youtube. Kdyby to bylo vyhodnejsi na hernich webech, uz tam davno jsou.
        • Pak je to v pořádku, všichni budou spokojení - autor bude mít peníze, vydavatelství taky, no a nakonec i hernímu studiu zaplatí autorské poplatky.
  • NIntendo by LP melo jeste platit za to ze jim delaji reklamu zadarmo!!! Nechapu lidi co se dementniho Nintenda zastavaji! Vlastne chapu jsme v CR a tak je to jen o ZAVISTI tech par centu za tisice shlednutych videi!
    • Malo ísť inam.
    • Tak je dobre si ujasnit par zakladnich vec. Nintendo ma na to plne pravo, je to jejich autorske dilo a kdyz si nepreji, aby ho nekdo timto zpusobem zverejnoval nebo na nem vydelaval, je to jejich pravo a nelze jim za to nadavat.

      Muzeme pouze diskutovat o tom, zda to neni z jejich strany hloupost k jejich vlastni skode a co je k tomu vlastne vede.
    • Pilgrim66
      Protože když někomu přijde nemorální vydělávat peníze ta cizí materiál, tak jsme závistiví. Já mam zase pocit, že v ČR nemá spousta lidí respekt k cizí práci a pořád žije s krédem "Kdo neokrádá stát, okrádá rodinu."
      • Kdyz nekdo nataci videa jak postavit stenu natrit dvere nebo polozit podlahu pomoci konkretniho podlahoveho systemu tak taky okrada vyrobce podlahy pac ten ji neprodava proto aby na ni nekdo vydelaval??? Trocho zvracena logika?
        • Holka, ty to máš asi dobře popletený co? :D
        • Nikoli, protoze vyrobce podlahy k podlaze nedrzi autorska prava.
          • ale drzi a navic ji casto ma i patentovanou. Ale tak nejak predpokladas ze ty jeho prava se tykaji jen toho ze stejny(kopii) vzor/design/system podlahy nikdo jiny vyrabet nesmi u sw je to stejne proc rozsirovat prava ne neco kam uz sahat nemaji???
            • Nedrzi, doporucuji ti nastudovat si autorsky zakon. Napriklad cast predmat prava autorskeho: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/autorsky/cast1h1.aspx S neznalym clovekem nema smysl se bavit o autorskych pravech.
        • Pilgrim66
          Podlahovy systém není digitální materiál, ale snažim se tu vysvětlit už asi 30 minut, že nejde o to, že natočili video, ale o to, že ho prodávaj.
          • Ale to neni tak uplne pravda :D
      • a cim okrada hrac ze natoci jak hraje svou koupenou hru jejiho vyrobce? Tim ze mu dela reklamu? Kolik NIntendo zaplatilo za reklamu LPlayerum?
        • Pilgrim66
          Tim, že prodává materiál z tý hry, akorát se svým komentářem.
          • Prodava svuj straveny cas natecenim toho videa! Konec tecka uz to pochop! To by pak kazdy vyrobce zidle/auta jakekoliv veci co se kde objevi v nejakem videu moh pozadovat odmenu misto tvurce videa vzdyt je tam natocen jeho vytvor...
            • A co kdybych si natočil video, jak jezdím se svým autem? Vývoj auta sebere taky hromady člověkohodin...
            • Castr0 - To co dělá Nintendo z principu není nemorální ani trochu TEČKA. I když tak trochu doufám, že si to myslel ze strandy, protože to snad nikdo nemůže myslet vážně.
            • Prodává pár minut svého času hraním a stovky hodin času vývojářů, designerů, CGI animátorů, skladatelů...

              Bez reklamy nemám problém, Let's Play nebo Walkthrough videa mám rád.
            • To čo na tom nechápeš ty, je že sa jedná o morálnu otázku a nie legislatívnu. To , že je právo na strane Nintenda nič nemení na tom, že to čo robia je nemorálne. Bodka. Môžeš si hovoriť a myslieť čo chceš ale je to tak. a
            • Pilgrim66
              *facepalm* Prodává 90% digitálního materiálu cizího subjektu dopněný svým komentářem. Pochop rozdíl mezi židlí a hrou. Rozdíl mezi židlí a VIDEO game je poměrně zřetelný, co na tom nechápeš ty...
  • Smetana.pavel
    To je prostě šílený, za chvíli když si sednu u piva a řeknu: "Hele hrál jsem hru XY." tak přiletí dveřma právník firmy YZ ať koukám navalit autorský poplatky za použití názvu *1* *1* *1*
  • Jestli tomu dobre rozumim, tak Nintendo jde presne opacnou cestou nez Sony, ktera chce sdileni screenshotu a videi z her na PS4 co nejvic usnadnit - pridala kvuli tomu na gamepad specialni tlacitko a do konzole specialni chip, aby bylo mozno videa nahravat bez zateze CPU.

    Je mi sympatictejsi pristup Sony a take si myslim, ze je pragmatictejsi, vzdyt je to ohromna reklama, kdyz svet bude zavalen videi od milionu hracu na PS4. Dnes je zavalen videii a screenshoty hlavne z PC. Poridit zaznam z konzole je obtizny.
    • Gonzi
      Mno ono se neví, kdo bude mít profit z reklam u těch PS4 shared videjí a je dost dobře možné, že to bude právě Sony *3* (přecejen, jejich cílem je sdílení s přáteli, ne nutně podpora lets play "profesionálů")
      • To mas vlastne pravdu, Sony podpori tvorbu a sireni, jak to bude s prijmy z reklamy se teprve uvidi.
    • Pilgrim66
      Oni nemají problém s tim, že někdo nahrává videa. Oni mají problém s tim, že ti lidé za to dostávají prachy z reklam.
      • A proc maji problem s tim, ze jim nekdo dela reklamu na jejich hry? Reklama je hodne draha zalezitost, tohle je nic nestoji, tak proc by jim mela vadit? Ne, penize v tom nebudou, tohle by platilo jen tehdy, kdyby meli prijem z reklam (pak by to bylo i pochopitelne), ale pro Nintendo reklamy predstavuji naklady nikoli prijem.
        • Na druhou stranu. Jestlii jim google nabizi, ze mohou mit prijem z kazdeho zverejneneho videa k jehoz obsahu drzi autorska prava na youtube, tak je to nabidka, ktera se tezko odmita a asi bude ve svem globalnim dopadu i ekonomicky zajimava.
        • Pilgrim66
          Ano a teď se ty reklamy budou zobrazovat u těch videí, které nahrajou LPeři.
        • protoze jim zrejme vadi ze lidi tak poznaji smiru driv nez si ji koupi a proste nekvalitni produkt pravdiva reklama muze poskodit
          • Kdyby meli data, ze jim tyhle videa berou zakazniky, tak je spis zakazou. Oni je ale nezakazuji, jen par vyvolenych jedincu pripravi o prijmy z tech videi. Takze jako obrana, aby lidi nepoznali ze se jedna o smecka, to je neucinne, ne?
      • Takze kdyz udelas let's play video a reklamu do nej nedas tak ho Nintendo necha byt?
        • Pilgrim66
          Ano
          • Trosku jsem googlil a z tohohle vyjadreni mam pocit vyplyva ze se to tyka uplne vsech takze i kdyz si do toho reklamu nedas tak ti ji tam da Nintendo:

            "As part of our on-going push to ensure Nintendo content is shared across social media channels in an appropriate and safe way, we became a YouTube partner and as such in February 2013 we registered our copyright content in the YouTube database. For most fan videos this will not result in any changes, however, for those videos featuring Nintendo-owned content, such as images or audio of a certain length, adverts will now appear at the beginning, next to or at the end of the clips. We continually want our fans to enjoy sharing Nintendo content on YouTube, and that is why, unlike other entertainment companies, we have chosen not to block people using our intellectual property. For more information please visit http://www.youtube.com/yt/copyright/faq.html"
            • Pilgrim66
              Hm, tak to je dost nahovno to souhlasim...
        • tak kdyz nebudes mit prijmy za svuj cas straveny nahravanim a popisovanim videa tak zadne delat nebudes
          • ty si myslíš, že za to všichni mají peníze hned od začátku? :D Myslíš to vážně vůbec? Ty vůbec nemáš tušení co dává a co nedává smysl. Prober se. Spousta lidí to dělá z fanouškovství, protože to chtějí dělat z vlastní vůle a ne primárně kvůli penězům. Prober se. Nebo zkus několik stovek hodin vytvářet nějakej obsah a pak sledovat někoho jinýho, jak na tom bez patřičný licence vydělává ;)
      • Nezavid a nahrajteky na YT suje LP video... asi spravne tusisi ze bys na tom nic netrhnul pac to neumis tak dobre jako ti co jim zavidis vic jak 10 shlednuti by si za rok neziskal co?
        • Pilgrim66
          No, rozhodně se alespoň umím vyjádřit líp než orangután.
          • A kcemu je ti to platny, kdyz tve vyjadreni je hloupe?
            • Pilgrim66
              Nevypadám jako hlupák :)
  • bye bye nintendo...
  • Pěkný článek. U mě má tohle, z mého pohledu nesmyslné braní u držky let´s playerů, snaha poškodit někoho, kdo překonal ochranu konzole (kauza Playstation 3 vs George Hotz) apod., spíš přesně efekt zavrhnout tu značku. Let´s playe v podstatě nesleduji, ale vědomí, že se takhle NIntendo chová mě tedy spíš od Nintenda odradí. PS 3 jsem si nakonec nekoupil právě kvůli té kauze s Hotzem, a nakonec jsem si konzoli a hru jen půjčoval - Sony nedostal ode mne ani kačku. Nintendo má u mě utrum taky, i když je fakt, že u něj mě ty jejich dětské naivní hry nezaujali. V běžném životě jsem si vypěstoval averzi na "umělce" z OSA, stejně jako na různé komedianty, co si vynucují platit koncesionářské poplaty, autorské poplatky a obhajují nějaké dotace filmařům či divadlům. Poslední dobou zjišťuji, že na mě indie scéna působí dobře právě z toho důvodu, že je skutečně nezávislá (výjimkou byl třeba LIMBO, které dostalo dotaci od Dánské vlády). Je dobré vědět, jak se Nintendo chová.
    • Hacknuti konzole a zverejneni sifrovacich klicu je prasarna. Tam se Sony branila opravnene. Kdyby ti nekdo hacknul byt a zverejnil pristupove kody k nemu, take by ses branil.
      • Jak hacknul byt, co je to za příměr? Sony mi prodá PS3 a je to MOJE zařízení ne jejich. Stejně jako si můžu na motorku přilepit jiný výfuk, měl bych mít možnost si změnit vlastnosti zařízení jaký jsem si zakoupil. Navíc PS 3 měla určité vlastnosti, které dodatečně Sony nějakýma updatama změnila. Sony je prostě hnus firma, která je oprávněně ve ztrátě.
        • To je dobry primer. To ze je konzole tvoje zarizeni neni podstatne. Podstatne je, ze ti nepatri firmware, co byl hcknut. Ke konzoli si klidne taky prilep vyfuk, to nikomu vadit nebude. Možnost měnit software nemas a uz vubec ne zverejnovat privatni sifrovaci klice. Sony je dobra firma. Jestli se ti nelibi, pak jeji produkty nepouzivej, ale neposkozuj je. Poskozujes tim neopravnene nejen Sony, ale i uzivatele techto produktu. Je to nejen nelegalni, ale i nemravne - a to je teprve hnus.
          • Tak přístup Sony k zákazníkům a k produktům a poprodejnímu servisu je vyloženě špatný dlouhou dobu. Případ s hacknutím, kdy stíhá majitele vlastních produktů, do toho jen zapadá a celkově se to projevuje do výsledků hospodaření, které je několik let v mínusu, což je jednoznačný barometr úspěšnosti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit