Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zayl
    Teda první věta tohoto článku mě stála několik mozkových buněk. A pokud Bioware někdy tvrdilo, že dvojka byla zaměřená na příběh, pak bych ji nechtěl vidět bez tohoto zaměření.

    Co se týče inquisition, docela mi vadí že animace boje jsou zas zaměřené na 12ti leté a call of duty audience. Ale alespoň podle komentáře u toho dema udělali několik solidních rozhodnutí.
  • Dragon Age podle mě nebyla žádná sláva, spíš takový hamburgerový BioWare standard, ale na druhou stranu to byla rozsáhlá a dlouhá hra se spoustou linií a questů a právě takové hry je třeba v dnešní době podporovat. Dragons Dogma je podle mě výborná RPG a jestli se od ní Dragon Age něčemu přiučí, jenom dobře. S Tolkienem Dragon Age moc společného nemá a kdo ho pozorně četl, ten to ví. Kvalitních RPG na obzoru moc není, takže jsem zvědavý i na Inquisition.

    Potenciální problém vidím hlavně v obvyklé snaze BioWare zachytit všechny cílové skupiny. To znamená, že v reklamě se slibují dospělé příběhy a papouškuje se cosi o Tormentu, ale ve hře pak máme anime hrdiny v plastových brněních bojující s nudnými draky atd.
  • Bohemund
    Vytvořili si svůj svět, podle jejich pravidel a představivosti, co je na tom špatného? Jestli jsi takový čtenář a procházíš občas v knihkupectví oddělením "Fantasy" a vidíš, co tam všechno je za sr*čky, tak tenhle DA typ fantasy je oproti těm co tam můžeš najít čajíček.
  • W2 ťažil z Gothica v čom?A hra zo sveta Sapkowskeho asi ťažko nebude z jeho diela ťažiť. Ale fakt by ma zaujímala tá spojitosť z Gothicom 1 u W2?
  • Na jednom hradě jsem viděl meč, co vážil 10kg. A ten byl jen na popravy. Obrovský monstrum. V bojích něco takového fakt nikdo nepoužíval *3*
  • Ano ano, třeba takový meč Wildy Wallace vážil cca 2,7kg. A to prosím nejsem žádný dějepisec. Stačí děcka, když poprosíte strýca googla *3*
  • S tou overmagii souhlas - je to posledni dobou hodne prehnany a pridat na realisticnosti alespon ve fyzice by taky vubec neskodilo ( kotouly v platu apod. )
    Souboje s prerostlymi bossy mi uz taky lezou krkem a pusobi to smesne, protoze neco 5x vetsiho a 50x tezsiho by proste 1-5 lidi rozmasirovalo v nekolika sekundach na hadry, i kdyby byli obleceni v titanu. Mnohem epicteji a dramaticteji pusobi boje proti lidem, ke kterym si hrac predtim udela nejaky vztah nebo nazor.
    Kvalita Dragon Age 1 u mne osobne hodne kolisala. Napr. cast s vlkodlakama a vez magu mne nebavila vubec, protoze tam bylo hodne znat, ze jsou to odnekud zkopirovany pribehy a lokace, ale zase zacatek, hrad, mesto mne docela bavily. Dvojku uz jsem ani nehral, pac zmenu systemu v soubojich jsem po vyzkouseni proste neskousnul a jenom kvuli pribehu rozhodne RPG nehraju.

    Pro tebe je precenovana BG a pro mne zase Witcher2, u kteryho je hodne videt, ze je pulka napadu prevzata z Gothica 1 a druha pulka tezi hlavne ze Sapkowskiho, ale nepopiram, ze mne pres jeho tezkou kratkost bavil hodne. Hlavne dialogy perfektni.

    Za Daggerfall +1, az teda na tu vecnost :)
  • V žádném! Tohle je fantasy hra a tvůj dotaz je fakt dost stupidní.....
  • V čase draků (dragon age). Také jsem z toho rozpačitý, ale holt jiná doba.
  • To už je na lidech, co si představujou pod fantasy, ne? Podle toho se ten žánr tak trochu i jmenuje.
  • Prohlizec stoji zaprd musel jsem to najit na youtube, kazdopadne uz se tesim =)
  • Mě by fakt zajímalo, kolik lidí jako ty někdy ten obouručák drželo v ruce. Měl jsem možnost si ho vyzkoušet (no, spíš podržet a odhánět s ním mouchy), a 20 kilo fakt nemá. Obvyklá váha je mezi 2 a 3 kilo, méně často až kila čtyři. Větší ji měly pak spíše meče ceremoniální. Jen pro srovnání; plátové brnění ze středověku váží těch 20 kg ;)
  • Možná tě zklamu, ale toto je externí přehrávač.
  • ruthan
    Dragon Age, nikdy nebylo dokonce ani dvojka, tak spatny jako Dragons Dogma, ktery pocita s grindovanim a pribeh je naprosto zoufaly. Kdo obe hral, nejakou delsi dobu, tohle nemuze tvrdit. Ano, vzhledem k soucasne videoheri bide, se i tohle poklada za dobre hry.

    Na DAIII je spatne, uz cele americke pojeti fantasy, ktere nikdy nebude fungovat. Ac Tolkiena moc nemusim, tak co bych za to dal, aby magie ve fantasy hrach odpovidala, aspon jeho pojeti. Tyhle premagizovany svety, s kouzelnikem, ktery jen misto raket, strili firebally, chodi se po vode, levituje se, umi se teleportovat nikdy nebudou davat smysl a fungovat (nebojte ja takove hry, uz taky hraju 20 let, ale to neznamena, ze je to spravne). Uplne stejny nesmysl jsou je valeni po zemi a kutouly v platovym brneni (ja vim jsou blazni, ktery si mysli, ze Dark Souls maj dobrej boj a ze kdyz to je tam, tak to muze byt vsude). To same, jsou trapne souboje s presrostlymi bossy, kdy se fackujete s tyranosaurem, to je taky nelogicka kravina, ktera utoci na nizke pudy, pomerovani pindiku.. to ac si nechaj japonci do Shadow of Collossus nebo Sweenak do vtipnych arkadach jako Gears of War, kdyz uz to nekde musi byt.

    Osobne, si myslim, ze tahle hra nema na to nejak vyrazne zazarit, Bioware, tezko prekroci svuj obraz, uz jen protoze, protoze se porad neodohlasi udelat svet uplne otevrej, jako se bude pokouset Zaklinac 3 a kdovi jak uspeje. Ale jak se rika, kdo nic nedela nic nezkazi. Dragon Age, byla dobra hra na 7/10, ale zadny zazrak (dvojka to samy s nelogickych pribehem a prisernym koncem), to samy nepravem precenovana Baldurs Gate, ktere se vetsina recenzentu bala jednoduse, skrivit vlas na hlave, protoze tam byla oficialni licence Forgotten Realms, aDnD and jeste tam bylo spousta contentu, ale pravdou je, ze hra byla pomerne nudna a seda, narozdil treba od Planescapu, podstate tak trochu Ultima I-V komplex (drtiva vetsina lidi, je nedokazala hrat, ale hodnili se do nebes). Kotor pro zmenu mel licenci Star wars, za kterym zase stoji fanaticti milovnici teto poklesne space opery. Jsou lide, ktery vam budou tvrdit, ze je to jedna z nejlepsich her vsech dob a pak z nich vypadne, ze nehrali jediny dungeon a jeste se recenzovanim zivi :(

    Takze abych to cely shrnul, cekam dobrou hru na 6-7(casaky samozrejme 2 body pridaj, jako vzdycky), mozna na 8 z 10, ktera bude urcite horsi, nez novy Witcher a dalsi vytvory od Bethesdy. Vzhledem k tomu, jak hluboko spadli Piranha Bytes (Risen 2 je oproti Gothicovi 2, strasna splacanina) a kde je ted Two Worlds (tam to bude chtit prinejlepsim jeste tak 2 dily, aby se dotahli na spicku). Tak nas to se tyce "velkych" 3d rpg, muze prekvapit, uz jen Warhorse, zadny "velky" studio, uz podobny rpg nedela. Jinak, leda 2D veci z Kickstateru, jako novy Planescape, nebo Wasteland, kdyz dopadnou lip, nez Shadowrun return, to zadnej zazrak nebyl.
    Ale co s Daggerfallem se da vydrzet temer na vecnost a jako jednohubku si cas od casu, muzeme dat nejaky ten dungeon :)

    Obava se, ze ale jinak budou vznikat, maximalne akcni pestrobarevny splacaniny jako Amalur.
  • 20kg? Dokážeš si to představit?
  • Si jako delas srandu ze vazily 2,5 - 4kg.Obourucni mec vazil kolem 20kg,a skus si machat s tyci od cinky
  • Viktor_H
    "Hodně důležitých lidí i když má informace neví jaké jejich rozhodnutí bude mít přesně následky. Pořád se to v historii opakuje. " - Přeháníš. Nikde nepadlo slovo o tom, že budeš mít plánek s následky jak u nástěnkové prezentace. Prostě jakožto vrchní velitel budeš informován, na tom není nic nereálného, masové, casual, hloupého ani nic dalšího. Že se Witcher pomalu blíží Butterfly Effectu z něj nedělá hardcore záležitost a už vůbec to z něj samo o sobě nedělá nic "reálnějšího" nebo chytřejšího.

    "Navíc kompenzace, rozhodování o tom jestli někdo zemře anebo se něco jinak pokazí je taky hloupost." - Hm, mě to hloupé nepřijde, záleží na provedení.

    "o bylo super u zaklínače jak se to mohlo pokazit, ale logicky. Postava prostě něco zatajila a hráč to nevěděl. Jakov v reálu. Navíc tam bylo i to rozhodování. Tedy obojí. Zde bude asi jen to rozhodování :(" - Co to má s celou záležitostí společného? Non-sequitur, aneb tvrdíš, že ve hře s hrdinou, který je díky svému postavení nadán větší rozhodovací pravomocí nemohou existovat lháři. Ta dialogová vysvětlivka tam není od toho, aby ti vylíčila budoucnost, ale v jakém duchu se celá odpověď ponese, kam směřují tvoje intence a jaké reakce můžeš očekávat... Je to reakce na často zavádějící frázi z Mass Effectu.

    "Přece to hraji abych vzal na sebe nějakou roli, prostě to co nemohu dělat v realitě a tohle je výsměch lidem co chtějí u hry trochu ale jen trochu myslet." - O_o
    Přijde mi ,že mícháš různé věci dohromady a že ze samotného konceptu usuzuješ na věci, které jsou záležitostí partikulárního provedení, ale hlavně taháš věci do extrému. Prostě a jednoduše, psát o tom, že vlídné slůvko může vést k apokalypse z tebe samo dobrého spisovatele nedělá...
  • smejki
    Možná jsem příliš staromódní, ale v kterém že čase byla na obouruční meče aplikována fyzika bouracího kladiva?
  • Keyz
    Psal jsem se tom, že v DA2 je lehké zjistit jaký vliv má daný věta. I když v zaklínači máš málo možností a dopady na další průběh dialogu v zaklínači nebyly velké, tak nevíš jak to přesně bude a proto to je věrohodné.

    Navíc jsi tam neměl někdy jistotu a možnosti na 100% logicky odvodit jak bude daná postava reagovat. To bylo skvělé.

    V DA2 to poznáš lehce co daná věta udělá s NPC apod. a není žádné napětí a nutnost myslet, snaha myslet anebo předstírat, že myslíš. A jestli budeš znát i dopady své akce bude to ještě horší.
  • Hele to si vážně myslíš, že obouručním mečem máchali jak šneci? Kdyby byly tak pomalý, jak si představuješ, nikdy by se nepoužívaly. Zkus si ho někdy chytnout, vážily tak od 2,5 - 4kg, jeslti nemá bojovník ručičky jak drobečky, zvládne to s ním jak nic.
    Podívej, jak s ním máchá tenhle papula http://www.youtube.com/watch?v=_hfLZozBVpM a teď si představ zdravýho a urostlýho chlapa. S použitím těžké zbroje už to bude těžší, ale neovlivní rychlost tak markantně, když to nebude nějaký celoplátový monstrum
    Nevím, proč si lidí pořád představují dvouruční meče jako nějaký dvacetikilový monstra.
    Takže sem se tím snažil říct, že s ním tady v DAI máchá docela normálně. Problém Japonských RPG je spíš velikost meču

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit