Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaujímavá novinka ja už dlho rozmýšlam, že si túto hru kúpim lebo prvá časť bola vynikajúca. Ale zato 40 eur je dosť ked som študent a to čo si zarobím ide na školu. Keby dali tú cenu okolo 20 eur tak by som neváhal ale tých 40 eur je fakt príliš. Uvidí sa ako budem na to s financiami. A inak k pirátstvu prečítal som si diskusia je tu dosť názorov a ťažko sa tomu vyjadruje je síce pravda hry sú drahé pre väčšinu ale aj keby sa ceny zmenili ľudia by dalej nelegálne stahovali lebo je pohodlnejšie a jednoduché stiahnuť to tak načo to bude človek kupovať.
  • Kdyby se kvalita hry rovnala ceně, nebo alespoň kdyby za ty peníze vážně stála tak bych si jí koupil. Koupit si ale hru za 1800, dohrát jí za 6 hodin a nemít k dispozici multiplayer mi nepřijde moc rozumné a proto si hry nekupuju a ani nebudu kupovat *3* Alespoň do té doby, než se mi vyplatí nějakou takovou hru si koupit.
    • 1800? To číslo jsi prosimtě sebral kde?
      • Multiplayer hry kupuji ale fakt kdes našel cenu 1800 Kč?!Já si hry kupuji už dlouho a nepotřebuju mit voloviny typu Call of duty black ops protože to každej žere :)Proč?Vždyť každý rok vychází jiné CoDko je to obsahme uplně stejné akorát level design je jiný.Jediný a to chtěný podraz jsem uďál na hře mafii 2.Nemínim platit za tu edici 1400.Už sem si jak kretén koupil origo tý hrozný osekaný první edice která obsahovala jen tu hru!
  • Nekdo tu resil ze prvni se to nahrava na torrenty takhel vubec system nefunguje uploaduje se na soukrome servery prvne jen mezi "spolecnosti" na torrenty to prijde radove o 2 tejdny pozdeji disky se berou uz z lisoven ale to jiz vi kazdej doufam.

    Tzn. Nemyslim si ze s Torrentama je takovej problem a sem zasadne proti zrovna zaklinaci 2 moc neverim i kdyz mam doma prvni dil kterej me prijemne prekvapil tak uvidime kterou moznost vyberu : )
  • No a nejvetsi ironie na tom je ze vetsinu her si jde prave koupit v zahranici (kde je vetsi kupni sila) jeste levnejc nez u nas. Takze kde je problem ?.....ano je to problem v systemu herniho prumyslu ktery sam o sobe generuje piratstvi.
    • Piggsy
      Třeba by hry mohly být levnější, kdyby je polovina lidí neukradla.. *3*
      • Neexistovat možnost stahování, neexistovat pirátství, stály by hry tipuju tak o 50-100% více než teď, pirátství celkem pěkně ceny reguluje, nebýt toho tak ty ceny napálí, o tom jsem přesvědčen.
        • Piggsy
          Jak jsi prosím Tě přišel k takovému přesvědčení?
          • neni to nic extra složitého na přemýšlení, jedná se o věc kterou si lze obstarat zadarmo a bez námahy ve stejné kvalitě jako by si to člověk zaplatil, kdyby tomu tak nebylo, logicky by šly ceny výš, protože by neexistovala možnost jak jinak si danou věc obstarat a to by člověka nutilo ty peníze prostě dát, prodejci by si toho byli moc dobře vědomi, pirátění her je alespoň trochu nutí ceny snižovat, aby byla alespoň nějaká motivace ke koupi, je to celkem triviální úvaha, si představ ceny elektřiny kdyby bylo možný si jí třeba za poloviční či třetinovou cenu vyrábět všude doma, myslíš, že si ČEZ bude účtovat pořád stejné ceny? Ježíš, vždyť to neni nic složitýho, když prodávám něco co nejde jinak obstarat (když nepočítám konkurenci) tak si můžu dovolit dát vyšší cenu, naopak když vyrábim něco co lze pořídit témeř beztrestně v přítmý domova, musim snížit cenu abych aspoň trochu motivoval.
            • Kde je to zdražení? Přečti si laskavě můj post znovu. Máš to tam rozepsaný. Díky.
            • Já jednodušše říkám, že obecný pravidla jakýkoliv branže se nemůžou naroubovat na všechno. Tak jestli tohle sis uvědomil. Podle mě ani náhodou.
            • to neni žádná Má logika, to jsou jednoduché principy fungování trhu.

              Hry na pc a dříve při směšných rozpočtech stály 1800 průměr to i béčkové hry, dnes v průměru tak 1100 a to jsou áčkové tituly při rozpočtu v desítkách milionů dolarů, ptám se kde je to zdražení?
            • A jsi si jistej, že tahle Tvá logika se dá uplatnit na všechno? I na hry? Vydavatelé ve skutečnosti za posledních pár let neskutečně zdražili, byť to na první pohled není vidět. Jen takové FPS: sedm osm let zpátky bylo osm hodin hratelnosti málo. Teď jsou čtyři hodiny normální a hra stojí stejně. Navíc přišlly DLCčka. Další zdroj příjmu. Hry kupuje čím dál tím víc lidí. Ne, ani rozmach internetu to nesnížil. Vyrostly nové generace hráčů, část pirátí, část kupuje, taže ve finále je kupujících stejně víc.
            • presne ako tomu bolo ked u nas boli len 2 operatory Globtel a Eurotel...mali sme ceny vysoke....a v CR ste mali viac operatorov a mali ste ceny nizsie nez mi.....proste 2 sa dohodli na spolocnych cenach.....presne ako pise kolega vyssie....
          • ja by som aj celkom suhlasil...keby nebolo mozne piratit hry...tak by si firmy mohli diktovat ceny a podmienky.....prirovnajme to k realnemu trhu...na svete existuje len jedna burza s ropou....a ta je v dolaroch.....Cina chcela vytvorit druhu burzu na umelo vytvorenej mene...tak isto chceli skandinavske krajiny spravit ropnu burzu zalozenu na Eure....a co...hovno....ani jedny neuspeli..preco....bo by padol US Dolarovy monopol....a ropa by bola lacna....de facto....nekyvalo by cenami natolko kadejake problemy US.....toto mas podobne....piratenie nuti firmy davat ceny ktore su viac menej normalne...bo by im to nikto nekupoval.....ale keby nemas na vyber...tak by proste mohli robit co by chceli
      • tomu sam neveris......ved si vezmi ze sa predavaju hry v US a Europe pomerom 1:1, t.j. co je 50 dolaru v US je 50 e na SK.....je to podla vas logicke?? ked dolar je hlboko v srackach?? sa nedivte ze to ludia nechcu kupovat....bo 50 dolcov v US je nic..to si clovek zarobit za pol dna....u nas 50 e....je kua vela....
  • Treba si uvedomiť, že zo strany CDP RED nejde o žiadne vyhrážky. Všetci by sme im mohli bozkávať ruky, nohy. Ako hádam jediní nás nebudú otravovať rôznymi DRM. Majú výsostné právo svoj produkt brániť. Ešte keby vydali demoverziu, potom by sa jednalo o dokonalú firmu.
  • No nevim ale torenty sou mrtve cesi stahuju jedine z Rapidu. No nevim ale rapid asi osobni informace neda.
    • Co to je za blábol? I v česku plno lidí stahuje skrz torrenty. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější než úložné servery. Stačí vědět, kde co hledat...
    • tak si přečti ty změněné podmínky. rapid bude dávat osobní informace i lidí, kteří jen stahují. teď už musí jet na ruku těm, co to hlídají, jinak by dávno skončil a tedy ani to stahování u něj již není moc košer...
    • Ale tady jde spis o to, ze nez to da nekdo na Rapid aj., tak to musi nekdo stahnout z torrentu. Ptz v cizine jsou vetsinou prvni crackly verze prave na torrentech ;)

      p.s.-to ze cesi stahuji JEDINE z Rapidu si myslel i ze z jinejch serveru vid? :P ptz je pravda ze na Rapidu je temer vse, a kdyz mas premium tak jede rychle ale nikdy jsem ho nerozjel tak rychle jako premium Sharerapid napr., proto stahuju jen z nej + nove Dataport :)
    • Jj, taky si myslím .. ale přecejenom ještě někteří stále z torrentů stahují ..
  • neresim, hry si kupuji, nekradu, nejsem sprosty zlodej ;)
    • protože nekradu, nemám na jejich zlodějské ceny za hry....tak si je hold nechám stáhnout... *3*
      • Souhlasím, na to jak malé jsou platy v ČR, jsou ceny her až moc vysoké. Potom se nemůžou divit, že hodně hráču stahuje místo kupování.
      • zlodějská cena? Kde ti dají dobrou zábau za cca litr na třeba 50 hodin? .. zloděj z právního hlediska, které je rozhodující a všudypřítomné v každém státě (nežiješ li teda třeba na jinné planetě), jseš každopádně ... a v každém případě, pokud na to nemáš, nebo se ti nezdá jenom něco na ceně, máš právo si to nekoupit.
        • 50 hodin? rekni mi kdy jsi naposledy hral hru, ktera by byla na 50 hodin kvalitni zabavy.

          dale software se nekrade, ten se pouze nelegalne rozsiruje. = jinej zakon, jina sazba..

          hlavne ten clanek je totalni kravina
          1. stahovani dat je trestny jen v USA
          2. ano sice pres torent sdilite, ale to je problematicke protoze jde pouze o castecky a vetsina torrent siti ma zakazany monitoring takze pokud firma bude nejaka monitorovat IP adresy, bude stim mit sama problem ze porusila Terms of Use te urcite sluzby (serveru)
          3. provider nesmi sdelit vase udaje nejake takoveto firme = ta nemuze zajit na policii a rici ze chtej nejake stihani protoze nemaj info (zase rozdil oproti usa kde obcan = nula)

          Pro milovniky rapidshare apod - samozrejme pro stahovace je to bezpecne, ale pro uploadery je to past. pokud jednou zacnou provozovatele sharerapid/rapidshare zverejnovat info o uploaderech, bude to konec tohohle systemu.
          • add 2) vůbec to není problematické. prostě sdílíš. je vůbec nebude zajímat, zda od tebe odlezlo 100% či nikoli, i kdyby jeden byte, už budou psát psaníčko (někteří studenti VUT s tím mají jistě zkušenosti, když stahovali z veřejných trackerů, tam to klepnutí přes prsty přijde hned :D). tady to třeba dotáhnou do konce. já jim držím palce :D
        • Nějakých dejme tomu 1.000,- za nové zmršené CoD,BO je zlodějina,naopak za Zaklínače ne!!!U jedničky jsem se bavil královsky a vůbec jsem nelitoval těch peněz.Mám "rozšířenou edici"a cena odpovídá obsahu a kvalitě.Ale všeobecně se dá říct,že ceny her a DVD(CD)jsou přemrštěné.
          • A jak to chceš měřit, mě to ve vztahu k té poskytné zábavě třeba až tak nepříjde, ikdyž by bylo samozřejmě lepší, kdyby byly levnější.
        • no a v každém případě to teď alepoŇ bude větší"vzrůšo" stahovat ;-)
  • No tak si prostě vezmu program na změnu ip adresy presmeruju server virtualne pres nakej treba v shanghay a tezko mě čapnou. A navíc stejně je to ptákovina aby pomocí ip adresy hledaly viníky to by se hošánci dohledaly tak za pár desítek let s počtem internetovejch připojení a počtem dynamickejch ip adres se k normálnímu člověku zvlášt v ČR dohrabou až ve chvíli kdy už budem dávno všichni pod drnem :D A už vidim jak UPC nebo O2 podává informace o uživatelých když vtom maj bordel, že ani sami nevědi kdo je kdo.
  • No ještě že existuje možnost si změnit nebo zamaskovat IP a na to jsou krátcí.
    • tak si třeba vyžádají info od toho anonymizéru .. určitě je jistější toho sosat normálně z linků jednotlivých partů na nějaký hostinzích ..
  • A co takhle potenciální žaloba na poskytovatele netu za to, že poskytl 3. straně, bez souhlasu, osobní údaje? Ani jako důkaz by to nemohli brát. Jen straší ....

    Ale možná to strašení konečně pomůže a lidi se změní a pomůžou PC trhu ... a možná taky ne ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit