Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jemine newborec ty si nikdy nic nestiahol? ani pesnicku ani nic? tak si aj ty zlodej ak hej vvsetci sme =) ahej prospieva im to bo viem kupoval som hry na ps2 nedali sa zohnat inak v tedy a ceny ps2 hier boli 2000 az alebo 2500 korun a ked prislo stahovanie aj ps2jky tak zena klesla na 1000 a za take hry ktore b si si v zivote nekupil
  • Jak to tady čtu tak si všichni hrají na dospěláky tím jak problému pirátství VS prodej neskutečně rozumí a musím se tedy pozastavit nad tím. To v práci za jeden den nevyděláte na jednu pitomou hru ? Cena novinky se pohybuje od 800,- do 1200,- ... to si myslím že za kvalitní hru není přeci mnoho. Hlavně že v hospodách prochlastáte přes víkend i víc, ale to vám líto není. *12*
    • a kdo ma 26400 cisteho? 1200x22 dni jak pises, ne kazdy ma 1200 / den. Jinak to nikoho neopravnuje ji krast, ale jen reaguji.
    • ucho
      tam je hlavně paradox, že normální pracující člověk a ještě s rodinou, většinou pořádně na hry ani čas nemá. je rád, když zvládne dohrát jednu hru za měsíc, ale spíš se to blíží jedné až dvou hrách za rok + nějaká ta onlinová zábava na multiplayer. tedy finanční náklady minimální. takže ti co si hrají na dospěláky jsou většinou pouze děti a studenti, co když můžou mít něco zadarmo, jdou do toho. a o lidech, co si hry kupují, o těch si veřejně myslí, že jsou to blbci :D

      a já jsem si dneska koupil Kane & Lynch za 79,- (jasný, každý to má dopařený, ale co, kam spěchat, nikam mi to neuteklo, zase tak starý to není)
      • Nedávno jsem pročítal pradávný časopis Excalibur a nemohl jsem tam věřit těm reklámám na hry ... Takový Dungeon Master stál kdysi 2200,- a to bylo v 90tým roce. A jak obsáhlá a graficky provedená hra to byla :)
  • Podívejte se, pirátění a jeho obhajoba či pomluva. Proč to lidé dělají? Pro žádný jiný důvod než proto, že je to jejich přirozenost. Pokud mohu mít něco zadarmo, přijmu to. Tak přemýšlí většina lidí. Nedávno jsme se při diskusi s kolegou shodli, že lidi budou pirátit dál a to proto, že se snaží od výdajů co nejvíc uchránit tu svojí hromádku platu. Dokud počítají kolik za co dají, budou vždy rádi, poukd budou mít něco zadarmo. Neohlížeje se na morální nebo etické otázky.

    "Kabelku byste neukradli, auto byste neukradli...." a tak dále.... jenže běžný člověk smýšlí "Pokud si auto můžu opravit sám, tak ho do servisu nepovezu..." a potom už je to kousek k "pokud rozumím kompům a vím jak to sehnat zadarmo, tak si to do krámu koupit nepůjdu".

    Ve výsledku za filmy, hudbu, hry a software platí ti domácí uživatelé, kteří si je neumí obstarat jinak, nebo vyloženě fandové značky. Určitě by pomohlo větší rozšíření demo verzí, tak jako tomu bylo dřív, když jsme ještě odebírali herní časopisy. Začínali jsme demíčkem a teprve potom poptávali plnou hru.

    Osobně nejsem nadšem úpadkem kvality her a obchodní politikou současných studií a nestavím se ani na stranu obhajoby nebo pomluvy pirátění.
    • Já myslím, že to jen částečný popis původu toho, co se děje. A že je něco něčí přirozenost, ještě neznamená, že je to v pořádku. Masovému vrahu je přirozené kuchat lidi na počkání, ale asi taky neřekneme, že je to v pohodě. *5*

      Já bych si warez dokázal obstarat bez prolému, nejsem ani fanda všeho, co si koupím. Jen jsem si postupem času uvědomil, že krást se nemá a tak nekradu. I software, jinej než OS, si kupuju. Má to své výhody.

      Demíčka? Těch je dnes relativně dost, i když asi ne tolik, co před deseti lety, ale po letech stagnace se to lepší. Před nákupem se vyplatí googlovat, pročítat recenze, sledovat diskuse, člověk si nakonec dokáže udělat jasnou představu o tom, jestli ta či ona hra je špatná nebo ne.
      • To jestl je to správně nebo ne to je reacionální otázka. člověk nejedná běžně racionálně a spíše má tendece jedna iracionálně. v tomto ohledu je tedy morální nebo etická otázka irelevantní. relevatní je, aby distributoři našli cestu jak hry mezi lidi dostat aniž by cítili, že je pro ně warez přínosnější.

        a hledat recenze, podívat se i na video recenze, to je sice fajn, ale není nad to si tu hru zahrát. u nejednoho aaa titulu jsem četl oslavné recenze a viděl nadějná videa, ale po deseti hodinách hraní jsem našel hromadu věcí které mi nevyhovují. nebo jsem byl po deseti hodinách na konci :-) a být lehčí o dvanáct stovek za deset hodin (někdy jen napůl zábavy - kolik lidí už dohrálo hru i když je moc nebavila jen proto, že do ní dalo tolik peněz), to už je celkem výrazné.
      • Kdyby si to že krás se nemá uvědomili i vydavatelé her, tak by byl herní scéna zase o něco lepší *1*
  • To newborec - o par stranek zpatky jsem reagoval na tvou odpoved na muj prispevek (konstruktivne, k tematu o kterym byla vcera rec nez se to tu stocilo na debatu pro/proti piratstvi)
    • Přečteno, zareagováno. Měj se!
      • tez reagovano, uz naposled at se nemusime porad proklikavat nekam zpatky kde to stejne nikdo dalsi necte :)
    • OK. Až bude čas, tak mrknu. Zatím tudy jen probíhám.
  • no já právě doufám že jo *1*
  • tady je citace z české fanstránky thewitcher.cz "Herní DVD, making Of, soundtrack, mapa, herní průvodce, manuál, papírová skládačka (2ks), pamflet a mince"
    • To měla být reakce na to že se distribuuje jenom digitálně.
  • Tak na jednu stranu udelali vsechno proto, aby se nikdo nemohl vymlouvat na ochranu, ci nedostupnost (viz. moznost koupe z gog.com bez DRM, aktivace a kdovi ceho). V tomto pripade predpokladam, ze ten, kdo si to stahne je opravdu "pirat" a ne jen nekdo nastvany na Starforce, Steam, Ubosoft ochranu ci co jeste :-)
    Na druhou stranu, kdo jeste dneska stahuje z torrentu, kdyz je tu rapidshare, hotmail a mnoho jinych serveru, ze?
  • tohle je uz asi rosku starsi clanek ale ja to stejnak napisu vite vubec kolik lidi hry jakykoliv stahuje crackuje a hackuje na cerno vic jak pres polovinu a to uz je sakra lidi jak to maj vsichni potom uhlidat kdyz hry stahuje 5 miliard lidi to aby potom pulku obyvatel zavreli to nejde bez tak takovejch lidi tu napsalo rikaj ze je to strasny a bez tak to delaj je to hold kruta realita
  • Asi 2 roky zpátky jsem stahoval jeden soubor přez torrent. Do týdne mi přišel mail od poskytovatele internetu, že stahuju nelegální software a musí mě odpojit. Druhý den mě odcvakli a konec.
    Je to tak, že si vydavatel najme firmu, jak to je napsané i v článku a ta sleduje určitý torrent nebo nahodí svůj, falešný a pak kdo se chytne tak pošlou jeho poskytovateli mail, kterým na něj tlačí aby vydal tvoje údaje aby tě mohli soudit. Pak už záleží jen na poskytovateli jestli tě práskne nebo radši odpojí. Myslím, že ale vždycky radši někoho odpojí - za1. nemají pak špatnou reklamu, že "dávají lidi k soudu" a za2. zas podle zákona ani nemají právo vydat osobní údaje třetí straně.
    Nestalo se mi to u nás, ale myslím, že by tady postupovali stejně. ps - ani jsem to nestihl stáhnout celé *3*
    • "Pak už záleží jen na poskytovateli jestli tě práskne nebo radši odpojí."

      - nezáleží > nemůže předat osobní informace další straně, pokud by tak učinil, sám poruší zákon
  • tie ich vyhrazky su mi smiesne jediny zmysel v tomto vydim len ten ze nas odradili stahovat s torentov ale ved existuju aj ine stranky takze to su uplny trapaci co si askoze myslia o sebe vsetky hry sa stahuju z internetu a nikoho za to nezavreli ale oni by mali byt vynimka??? *1* ma mozu bozat aj ked zaklinac 1 bola velmi dobra toto uz je privela IDIOTI !!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší