Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přes torrent sdílíš.to je trestný pokud to podléhá autorským právům.když stáhneš nesdílením tak si můžeš stáhnout co chceš ale nesmíš to poslat dál.
  • No , podla mňa tu kecáte a kecáte a ničom.........
    Keď medzi 100 násilníkov najlepší dobrák hodí nahú ženu , oni ju brutálne znásilnia !
    Ale prečo by mali byť za to potrestaný oni ?!?!?
    VINU má ten dobrý človek , keby tam tú ženu nehodil , tak ju neznásilnia !!!
    A preto : VINU majú LEN a LEN tý , čo tú ktorú hru hodia na net !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ten , kto si ju stiahne , proste len akoby zodvihol nájdutú vec v parku na zemi !!!
    Týmto nechcem brániť takých pirátov , čo hry predávajú a šíria ďalej , ale tých ľudí čo si "nelegálne" stiahnu hru pre seba...
    • Suhlasim do urcitej miery....ked si hru stiahnem...zahram...a potom vymazem....nikomu som moc az tak neuskodil...bo sa najde dost rozmaznanych deciek ci ludi, ktori su neni na tolko sikovny aby si to nasli a stiahli aby sa to firmam oplatilo (vezmite si..ako sa piratia hry...a firmy ako EA, Blizzard, Take2, Bioware etc stale su tu..maju novinky..starinky.....vyrabaju rocne x hier.....ak by piratstvo tak hrozne vplyvalo na ekonomiku ako sa to tu popisuje..tak by polka tych firiem krachla..ide tu len a len o cistu nenazranost.....uz im proste nestacia len legalne zisky..uz chcu zarabat aj na ostatnom.....predsa len cez sud si mozu zarobit od neznalych vacsie prachy ako len 50 e za hru......takze podla mna je v tomto zakopany pes....keby tieto firmy viac investovali do kvality hier (design, pribeh, prevedenie, vyladenie...od bugovanie)....tak by sa im to vratila x-nasobne......kludne by som zacal kupovat hry....ale kedze oni chcu rychlo nieco zkomolit..aby to cim skor vydali na trh....a potom sa divia ze to kazdy radsej pirati ako kupuje...no holt....koho to je vina??
      • Takže když si tvého pirátění nikdo nevšiml a když obří vydavatelé dál fungují i přes to, že ty a tobě podobní celý život bezostyšně kradou, tak je to v tvých očích pořádku? Ty firmy fungují proto, že kromě zlodějských socek existuje dost soudných lidí, kteří cizí práci, potažmo tvůrce oblíbených her, umí ocenit tím, že si hry klasicky koupí. Jinak by tu ti vydavatelé už dávno nebyli.
        I kdyby byli stokrát nenažraní, ty jsi prostě všivák, co krade. Počkej, až tobě někdo ukradne výplatu dvanáckrát za sebou, jak se ti to bude líbit. Určitě si řekneš, že jsi nenažranej, že ti to patří. *5*
        A ty kecy o tom, jak jsou hry nekvalitní, si nech na koledu. Kdyby byly tak nekvalitní, nikdo je nestahuje. Výmluvy. I vrah se vymlouvá a tvrdí, že je nevinnej...
        • To na koho nadáváš je v podstatě lidská nátura , seznamte se *1*

          At už jde o pirátství nebo zloděje výplat *2*
    • Piggsy
      Tohle jako argument neobstojí, v podstatě si hodně protiřečíš, protože uvádíš piráty na stejnou úroveň jako násilníky
      • Když budeš vědět, že na určitém místě v parku vždy na zemi najdeš vypálenou hru, radši ji nechoď sbírat nebo z tebe bude pirát a zloděj, ale ten kdo jich tam vypálí 100 za týden a rozhází je po městě se bude smát jak ublížil vydavateli, vždyť i drogy se ,mam za to, mohou přechovávat pro vlastní potřebu, tak v čem jsou hry horší. Řeknu v čem: někdo je příliš hamižný, dělá práci na levačku a chce za to nekřesťanské prachy, přesto mu to dost velké množství lidí koupí, proto se cena pořád drží nahoře , takže se to pořád vyplatí. Je to složité ? možná... každopádně pochybuji, že straší se soudem protože chtěj spasit svět, akorát tím na sebe ukázaly a teď tu hru nesmí pokašlat, jinak se tím pirátství ještě veřejně ospravedlní a vydavatelé budou za trouby haha *1* Já jsem pro ohodnocení autorů, ale úměrně jejich výkonu, sám přemýšlím, že bych se do herního businessu zapojil a taky budu chtít, co nejvíc za co nejméně, ale pořád mám nějakou soudnost, pokud se mi ale lidé jako ty postarají o nekřesťanské prachy, hurá do toho, mile rád vás oberu !? *1*
        • Drogy se velmi brzy budou odebírat i v malém množství a trestat v přestupkovém řízení, jen tak mimochodem. I huliči musí počtat s tím, že jim před hospodou zabalí jointa chlupatej, vezme si data a na úřadě zaplatí pokutu. Policie se rozhodla drogy dál netolerovat. To jen tak mimochodem.
          Jinak se ptám: co zrovna ty ses rozhodl, že podle tebe se bude řídit herní byzyns? Že ty budeš říkat vývojářům, jaký mají dávat vývojářům platy, kolik mají vydělávat na hře oni sami... Nechceš zavolat do Googlu, že už to s tím vyděláváním přehánějí, ať sníží ceny inzerce? :-D To je mi vskutku úžasné myšlení. Ty to můžeš ovlivnit jen tím, že si hry buď koupíš i za cenu, kterou vnitřně neakceptuješ, nebo se na ně vykašleš.
          V herní branži Ti jinak samozřejmě držím palce.
          • Tak to je paráda, už jen aby zakázaly i cigarety a budu spokojen, zřejmě čteš každou druou větu, z toho co jsem napsal v podstatě vyplývá, že je mi to šumák, jen ať pak nebrečej na výsledku, každopádně každej, když si něco koupí dáva tím najevo, že cena je úměrná požitku, jinými slovy se mu koupě vyplatí, pokud ale spotřebitele bude prodávající neustále podvádět, očekávaný užitek klesne a tím i tržby ... tak to sem tím shruba myslel... a ať si platí kdo chce komu chce kolik chce to je mi přece fuk, když neokrádají mě. Stějně praví Autoři nedostanou všechno, vydavatel na tom kásne. Já jsem jen zvědavej, asi mě i baví sledovat, kam se to nakonec vyvine tenhle herni mutant tehdejší herní scény *2*
  • Faktické držení softwaru nebo hry je otázka...Řekl bych, že právní praxe zatím pracuje s fikcí, že software držím pokud držím originální nosič (DVD, CD, apod.) označený jako originál certifikátem platnosti (COA štítek nebo jak se to jmenuje:) ), někdy i licenční smlouva a možná i doklad o zaplacení.
    • Reakce pro Stana trochu níže - otázka ohledně bazarů.
      • Nevím přesně na co to je reakce : ) Ale jinými slovy teda, když stáhnu software, nějaký záhadným způsobem se to dostane před příslušné orgány, tak by stačilo, kdybych od kamaráda přinesl originálku a řekl, že to co mám na disku je jen záložní kopie, protože jinak jsem držitelem originálu? V případě potřeby by kamarád předal i doklad o zaplacení a vše by bylo ok, tak to myslíš? to by bylo fajn : )
        • ano, přesně takto to funguje ;) originály (nebo jiné důkazy o nabytí) jako důkaz o platné licenci. pokud si to vezmu u kamaráda, jeho licence zaniká a jeho soft je nelegálním (pokud ponechá nainstalováno). kamarád mi může samozřejmě soft darovat, nemusí jít o koupi.
          • Je vidět, že jsme se shodli, závěr je tedy ten, že i když vám do kvartýru vtrhne komando a požene vás k soudu za nelegální hru atd., stačí si od někoho půjčit originálku, pro lepší efekt i s dokladem o koupi, který ale nutný není a vše je v cajku a můžete se smát na celý okolo plus třeba odškodnění za způsobenou citovou újmu : )

            Zní to hezky, ale fakt je ten, že předmětem koupě u softwaru je licence, tudíž i když vám kámoš vše půjčí třeba i s jízdenkou na autobus, kterým jste jeli do obchodu pro ten program, bude vám to k prdu, protože licence je u výrobce stále na jméno vašeho kamaráda. Samozřejmě licence může být na více PC atd. takže to třeba bude ok, závěr je tedy asi ten, že se to nedá zobecňovat a vždy záleží na konkrétním případu, univerzální postup a uplatnění zákona zde neplatí.
        • No, z důkazního hlediska to tak je:) Takhle by to podle mě klidně mohlo fungovat, otázka je, jestli ten nosič od kamaráda se třeba do windows registrů po instalaci zapíše stejně jako ta verze, kterou už máš nainstalovanou. Já totiž nevim jestli je rozdíl třeba mezi mojí originálkou verze 1.0 a originálkou mýho kámoše verze 1.0. Jestli se třeba při instalaci v registrech neukáže, že moje originálka má jiný výrobní číslo.
          Každopádně to co jsem popisoval je to proč se hry můžou prodávat v bazarech - vlastnictví hry je prokazováno hlavně originální hrou (DVD, CD), certifikačním štítkem, občas licenční smlouva a mohla by být i účtenka z obchodu.
          • Jinak tímhle jednáním sice policii obalamutíte, ale zase se buď dopustíte podvodu (myslím §250 Trest. z.) pokud vám policie dokáže, že jste ti originálku dal jen kvůli tomu, aby jste podvedli vyšetřovatele. Anebo nastane situace popsaná sheriffem a to, že ti kamarád ten originál v podstatě daruje a ty jsi z toho venku, ale pak on má nainstalovaný nelegální software.
            • Narážel jsem také spíš na to, že ani k dokazování nedojde, protože už jen aby došlo k takovému případu a dokazování je nutné dělat prohlídky, razie, kontroly atd. a už to je sakra hodně těžké udělat, alespoň v ČR, nestačí jen říct, "v támhle tom baráku se hraje nelegální hra, běžte tam a dejte je k soudu" : D už jen aby začly orgány konat je nutné mít pádné důkazy a ty např. CDprojekt sebere kde? :D

              V tomhle případě je pravda, že koncový uživatel nikoho nezajímá a jde jen o firmy, velké ryby a chodí se na udání, zatímco uživatelé se jen straší takovými články protože oni moc dobře vědí, že na postih jednotlivce prostě nemaji nárok, ale např. v jiných oblastech je pro orgány naopak jednodušší jít po koncových uživatelích než se namáhat a opravdu jít ke zdroji viz chytání puberťáků s pivkem v ruce, tahání důchodců po soudech kvůli trávě, chytání bezdomáčů že ukradli flašku atd. to jsou případy kdy je opravdu jednoduché se zaměřit na koncové malé jednotlivce místo zaměření se na velké ryby a zdroje.
            • Jasně...tohle vám dokážou težko, ale co ty víš.:) Prťavej sourozenec před policií houkne na kamaráda jestli tu má zase nějakou novou hru nebo něco podobnýho a je vystaráno:) Samozřejmě pouze příklad. Máš pravdu - dokazování je v tomhle ohledu dost těžké. Dost to záleží na individuálním případu - poskytoval jsi dále? Prodával jsi kopie? Kolik jsi toho prodal a za kolik? apod. Můj názor je takoý, že případů s uživatelem jako jsi např. ty je vyřešeno tak zanedbatelné množství, že je to hlavně jen strašení a mediální zveličování. Myslím, že pro policii nebo jakýkoliv jiný stát. orgán je navíc nezajímavé stíhat koncové uživatele.
            • samozřejmě kamarád nesmí být sketa a prásknout, že to je podvod, kromě toho kamarád si zadělá na svoje vlastní problémy a stává se účastníkem podvodu, takže by byl blbej to dělat, další problém je, že já mám v ruce doklad i originál, kamarád co by si pustil hubu na špacír by tedy byl ten kdo má problém, protože já na oplátku moho říci, že to on je ten kdo po mně chtěl moji originálku i dokladem. Dát kamarádovi při předávání onoho kontrabandu echo aby si samozřejmě hru smazal je už jen detail, který je otázkou pár vteřin, ovšem bohatě bude stačit jen hdd se hrou vyndat a schovat.

              Tyhle zákony a strašení jsou sice fajn, ale fakt je, že to jde obejít a lidé se teoreticky pokud se nedopouštějí nelegálního šíření nemusí vůbec bát, což ale neznamená, že to mají dělat, jde jen o to jak si to každý dokáže zdůvodnit, já osobně si to dokážu před sebou zdůvodnit a proto mi stahování nevadí, a co chci, případně podpořím.
        • Samozřejmě že takhle to fungovat může. Když máš kopii, musíš mít i originál a je úplně jedno, jestli sis ho doopravdy koupil nebo ne...
  • co na to říct než HA HA HA. Takovýhle bu bu bu tu už bylo. Já si tu hru snad schválně stáhnu a naopak budu žalovat provadera za únik osobních informací (co má co komu dávat moji adresu). Samozřejmě pokud bude Zaklínač dvojka alespoň tak dobrý jako byl první díl, tak si pořídím originál a podobně snad uvažuje většina fandů.
  • a proto se stahuje pres proxy z filesharingových servrů že :P
  • Ukončil bych to tím že Sheriff Má pravdu. Další komentáře jsou k prdu ;)
  • Zaklínač 1 - hnde jak vyšel, tak jsem si jej koupil, dokonce jsem si koupil i přívěšek se lví hlavou, ale ten na krk fakt nedám (nechce se mi nosit "tunu" kovu :D ). Pár dni na to my vyplivl počítač, takže jsem si hry ani pořádně neužil. Přesto toho nelituji a u II to udělám tak, že jakmile budou nějaké recenze, tak si to pročtu a na jejich základě se rozhodnu, zda si hru koupím v krabicové verzi, nebo zda se na ni nepodívu vůbec. Assassin Creeda II si chci taky koupit jako originálu, ale zase to nemám na čem hrát, tak uvidím.
    • Ten assassins Creed 2 mam origo i 1 a mam taky hodně her origo.Zaklínače jsem koupil po 5 měsících a byl úžasný a proto se k CDprojectu zachovám jako u prvního dílu - koupím
  • To je blbost, aby člověk zaplatil pokutu, protože si hru stáhl. Pokutu by měli dát těm, co jí dají ke stažení zadarmo neboli "cracknuli", ale to je pro ně nemožné, tak ty peníze berou zrovna od těch lidí, co si to stáhli.
    • Chlape, takle můžou vyhmátnout třeba jen malé procento těch, co si to stáhnou, ale kdyby šli po uploaderovi tak by si ani nikdo nic stáhnout nemohl ;) prostě se my, co "pirátíme" modlíme že karta nepadne zrovna nám :)
  • Sherrife, máš právní vzdělání?
  • Až přestanou hry trvat 8 hodin a stát 2000kč, za který radši pudu noc a den chlastat a budu se bavit né-li víc minimálně stejně tak si je začnu kupovat ;)...
    • tahle hra 8 hodin travt rozhodně nebude :)
      • jenze ne kazdeho treba bavi predlouhe rpgcka...
        • Taky nikdo neřiká, že je musí hrát v kuse celý týden, to je i drobek nezdravé *2* muže si zahrat par hodin denně ;) Osobně pro mě hra kterou otočim za 3-5 hodin nestojí za 1000-2000kc ale tak za 200-400 protože víc za jedno odpoledne za sezení doma nazadku ochotnej zaplatit nejsem *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit