Přejít na výpis diskuzí

Andreas Frege

OSOBNOST 13.4.2008 
142 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    písen "Kein Alkohol!" nám všem už myslím zlidověla!! Protože žádný alkohol je také žádné řešení!! ...A Ježíš to viděl stejně tak, proto také z vody víno udělal. Od Vatikánu po Taliban je vidět že to je pravda!! Kašlu právě ted na svoji vzornou funkci, na své vzorné a slušné postavení!! Děkuji všem!! Martin Dyntar, Jablíčkový Amundszén a občas přidáme nějaká ta vajíčka do likéru že?!!! Oh.... tak ještě jednou, Martin Dyntar zdraví Hořice v Podkrkonoší!!

  • MartinDyntar

    Campino je dnes možná bohatší než býval v minulosti - to je sice pravdou, ale stále je to pro mně osobně srdečný, upřímný a nesobecký člověk, který mu se dá osobně duvěřovat stejně jako textem písní v hudební tvorbě DIE TOTEN HOSEN, stojí za nimi přece řada neziskových organizací, resp. dnes mají podporu řady neziskových organizací a i některých politických hnutí! Tak jak si DIE TOTEN HOSEN nejlépe pamatuji především z jejich alba "Kauf Mich!" a "Auswartsspiel". Nesleduji sice už album "Mersey Beat", ale ani tak jejich hudba dnes není jen prázdný marketing! Pro rockové posluchače, jak o tom svědčí vynikající písen "Kamikaze" a jiné, a další, které už není třeba uvádět.

  • MartinDyntar

    Jako herec mě Campino ve filmech z 80. a 90.let bohužel příliš nijak osobně nezaujal (jsem asi příliš vášnivě náročný spíše artový divák, který trpí na autenticitu a vyžaduje za každou cenu ve filmu autenticitu - tj. věrohodnost a přesvědčivost filmu- a jeho filmy z 80. a 90. let nepovažuji za nijak příliš kvalitní, pro mě jeho komediální role v jednom z jeho filmu je spíše jen herecká formalita a rutinna, i když ne třeba s největší pravděpodobností dost možná pro něj samého). Za skutečně SKUTEČNOU jeho první jeho velkou a za nejnáročnější, za jeho nejobtížnější a přičemž i za nejupřímnější a nejpřesvědčivější hereckou roli a vubec hereckou příležitost považuji až jeho hlavní herecký výkon v mysteriozním road-movie němce Wimma Wenderse v "Palermo Shooting" (2008) - otevřeně doznám že to je pro mě jeho skutečný herecký debut, protože v "Palermo Shooting" mě Campino svou upřímností a otevřeností, svou věrohodností (marně a velmi dlouho hledám ty správná slova a nenacházím je) dojímá vždy až k slzám!, dokáže mě dojmout až k slzám a přesně tak si ho chci -Andrease Fregeho- jako skutečně i dobrého a nadaného herce v srdci navždy zapamatovat, protože nic nepředstírá, prostě je jen naprosto spontánně sám sebou a to ke kvalitnímu hlavnímu hereckému výkonu Wimmu Wendersovy (a jeho divákum) vždy plně (po)stačí a k tomu jak je známo Wim Wenders herce dobře, nejlíp a nenásilně vede a dokáže vést jako málokterý režisér toho je schopný, možná je Wim Wenders více hereckým pedagogem, nevím, nedokážu říct. Takže za herecký debut u Campina osobně považuji až filmový mysteriozní road movie snímek "Palermo Shooting" (2008) němce Wimma Wenderse. Tolik závěrem, takže jsem opět uspěšně skloubil kritiku Campina s jeho oceněním, a jeho ocenění s (jeho) kritikou! Pro mě osobně to jinak v životě hold ani nejde!

  • MartinDyntar

    Campino má hlas až neskutečné hypnotické síly (jak to dokazují písně "Altes Fieber", "Du und Ich"-Sind Rock and Roll-,"20 Zehn Gebote", "Alles aus Liebe" a další..), nějaká ta hraniční bipolární porucha osobnosti u něj samého (mánio depresivní stavy-rozpoložení u něj samého, chvíle intenzivě prožité radosti, nadšení a odhodlání, či vrcholného štěstí v životě v jejich hudební kariéře rychle střídá pocit naprosté osobní beznaděje a bezradnosti či osobní bezmoci změnit k lepšímu stav věcí ve společnosti, společenské poměry k lepšímu), příliš s největší pravděpodobností už celoživotně těžká emoční deprivace osobnosti a fascinující euforické emoční rozpoložení u Campina v hudební tvorbě v textech písní DIE TOTEN HOSEN. Je to prostě jen ten rychlejší a mnohem tvrdší PUNK Rock and Roll DIE TOTEN HOSEN!! Stále tu platí slavná věta Velvet Underground: "Rock and Roll Zabezpečil (a možná i osvobodil) Muj Život", proto se někdy v jejich hudbě mluvý o spříznění Punk rocku s hard rockem a s dalšími hudebními žánry, najdeme u nich - v hudební tvorbě DIE TOTEN HOSEN - dnes jak vlivy folku, jazzu, mersey beat i klasické hudby, až je to častěji pro rockového posluchače hodně netypické, zvláštní a hudebně žánrově už nepřehledné (viz. "Alles Ohne Strom" mě připomíná svým pojetím tak trochu hudební kabaret), nicméně to nic nemění na tom že jsem osobně přesvědčený o tom že některé písně DIE TOTEN HOSEN s kvalitním a s precizním, s precizně vystavěným textem písně dnes všemi sociálními vrstvamy napříč všemi generacemi nejen v německé společnosti doslova a bez nadsázky řečeno už zlidověli - jako kupř. mužu jmenovat za všechny písně "Alles aus Liebe" a další, které je zbytečné tu už blíže rozebýrat nebo uvádět. A k tomu všemu upřímná, ta nejupřímnější nenávist k americkému trendu masově dnes rozšířené konzumní společnosti v Evropě tvrdým kapitalismem, které vstřebává čím dál tím více Evropa, v textech písní DIE TOTEN HOSEN bez ohledu na řady, spíše davy jejich rockových příznivcu v Argentině - to je ta odvrácená strana Ameriky, ta chudá, či mnohem bídnější. Nesnažím se hudební tvorbu v textech písní DIE TOTEN HOSEN jen fanaticky nekriticky obdivovat, ale ocenění a jejich uznání se tu u mě střídá s tvrdou, s nesmlouvavou kritikou, resp. jsem k ní v textu ještě plně nedošel tak jak bych si to osobně přál a jak po tom toužím. Nicméně nechte se příště překvapit. Martin Dyntar, Hořice.

  • MartinDyntar

    Láska, věrnost a obětavost, duvěra, odvaha a hrdost na vzájemnou oddanost jeden druhému, na loajalitu a věrnost! V ní je nejen lidská dustojnost pro nás všechny! Protože žijeme všichni v nezájmu a v naprosté lhostejnosti jeden k druhému a nevím jak druhý lidi, ale já osobně se na to už dál už nemužu a vubec nedokážu jen nečinně, pasivně dívat bez jakkéhokoli už pocitu své viny že tomu tak je a smířit se s tím hold už nechci a nedokážu!!! A řešit to takovou situaci nadále jen tím že se snad navykle nadále budu podřizovat se pak už jen svým vlastním obavám a svému strachu jak to činí druhý lidi nikdy nechci!!! Nebudu lhostejně a pasivně tomu jen přihlížet, to musí skončit!!! Zvláště v době kdy všichni myslíme především už jen sami na sebe a staráme se v první řadě už jen sami o sebe. Protože to je v nás tím největším zlem, kterou představuje právě konzumní společnost!!! Nebudu ji tolerovat a podporovat!!! Žádná amerikanizace tradičních hodnot EVROPY!!! Kdy zlo není jen přítomné v druhých lidech jako spíše ve vzdálenosti mezi nimi samími a v nedostatku přímé a otevřené, upřímné a duvěrné komunikace!! Protože pak se nemuže dost dobře už porozumět tomu co je a co zustává ve společnosti tabuizované!!! Tedy neznámím tajemstvím, prostě tím tabu! Nepřestanu revoltovat a bojovat vuči většinové konzumní společnosti právě za tyto vyšší demokratické EVROPSKE hodnoty naší EVROPSKE společnosti!!! Nevím co miluji více, jestli právě němčinu nebo DIE TOTEN HOSEN, ale každopádně melancholici jsou vzácná povaha v dnešní společnosti. MARTIN DYNTAR, Hořice.

  • MartinDyntar

    ještě dodatek: také stejně jako Campino jsem ve znamení raka 25.6., jen mnohem více nebo stejně melancholik, příznačná je pro mě jeho role v mysteriozním v road-movie v milostném příběhu (věřte tomu nebo nikoliv ale je to skutečně žánrově možné-spřízněné, všechen děj filmu se kolem osy milostného příběhu skutečně točí) Wimma Wenderse pod názvem "Palermo Shooting" (2008) a abych to zkrátil napovím tu alespon pro mě samého pointu filmu: všechny uzkosti z panické poruchy (kterou jsem sám několikrát osobně protrpěl) a deprese (at klasické nebo ty schizofrenní, zvláště které z toho vědeckého psychologického hlediska jsou ve filmu skutečně přítomny - Campino má zrakové halucinace a v uvozovkách řečeno mylná přesvědčení že ho někdo-,,smrták"- pronásleduje a chce zabít!) odezní teprve s novým s autentickým partnerským vztahem, resp. s partnerskou duvěrou, což je na filmu to krásné a hluboce pravdivé, skutečně přesvědčivé a pro mě samého věrohodné, ještě se k tomuto filmu němce Wimma Wenderse ve svém komentáři někdy rád ještě doufám příště vrátím. Ale je to mnohem složitější, neodezní jen uzkosti a deprese ale i obavy a strach z jeho smrti, tady je to jasný odkaz na psychoanaliticky též mysteriozně křestansky alegoricky zameřenou "Sedmou Pečet" Ingmara Bergmana, jehož památku Wim Wenders svým filmem uctil. Ocenění filmu se vždy musí snoubit s kritikou, a kritika vždy s oceněním! Tak se snažím věci v životě v širším kontextu chápat, ale jako fanatický rockový fanda do DIE TOTEN HOSEN už mě unavuje se stále srovnávat s Campinem, jsem na to příliš starý. Opět krásné malé esejistické zamyšlení se....

  • MartinDyntar

    Nebít najivní, radost z prožité si duvěry, a ta je a bývá vždy bohužel hodně bolestná!! - viz písen DIE TOTEN HOSEN "Altes Fieber" či "Kamikaze" - neznám vizuálně lépe podmanivé a sugestivní videoklipy k písním DIE TOTEN HOSEN než právě tyto!! Vzpomínáme co bylo když máme své obavy a strach o život druhého a vzpomínáme většinou vždy na to lepší a dobré, to nás posiluje a dává nám naději - viz. písen Kamikaze. Pak také pocit hluboké osamělosti, pomíjivosti, nestálosti a nejistoty věcí a mezilidských vztahu v našem životě - viz. písen "Alles Wird Voruburgehen" a "Nur zu Besuch". Sám proti sobě samému? Ptám se sám sebe skutečně sám proti sobě? (Campino ve videoklipu k písni "Nur zu Besuch") Bez tak každá lehkomyslnost a nerozvážnost se nám vždy jednou vymstí! Na to nelze zapomínat. Nejsem romantik, toužím po neopětované lásce bez podmínek, chci druhým lidem solidárně dávat a nechci už od druhých lidí nic zpět!! To jsou pro mě jediné skutečné křestanské hodnoty vedle obětavosti sebe sama pro druhé. Nejsem najivní, láska je ve věrnosti a oddanosti, v loajalitě a ta je dnes ojedinělá a vzácná!! Miluji a vždy budu milovat písně DIE TOTEN HOSEN po rok 2008 nebo 2012, album "Mersey Beat" mě příliš hudebně neoslovuje! A ke všemu spojení klasiky a jazzu na živáku "Alles Ohne Strom"? - skutečně nevím, no nejsem si jistý, pro mě hodně netypický a zvláštní pro DIE TOTEN HOSEN!, bez tak akustika koncertního sálu je pro mě na DVD dost špatná, špatně zachycená, protože krása německého jazyka v intonaci v podání u Campina už pro mě osobně nevynikne tak skvěle a znamenitě jako na jejich nejznámějším Unplugged pro MTV z Vídně z roku 2005! Tam nazvučení koncertu a akustika zvuku byla hold nesrovnatelně jiná a odlišná, byla nesrovnatelně lepší, a kdo zná dobře DIE TOTEN HOSEN z jejich koncertního DVD jistě mě dá za pravdu. Mějte se všichni krásně a mějte se rádi!, MARTIN DYNTAR, HOŘICE.

  • MartinDyntar

    Láska, věrnost a obětavost, duvěra, odvaha a hrdost na vzájemnou oddanost (loajalitu) jeden druhému a věrnost. Nevím přesně jak tyto hodnoty a vyšší ideály svým životem naplnit, ale díky hudební tvorbě německých DIE TOTEN HOSEN cítím že mám díky tomu mnohem blíže než kdy dříve, než kdy jindy, cítím to tak zřetelně, jasně a upřímně že se to nedá ani verbálně popsat a zprostředkovat navzdory hluboké bolesti a žalu i příjemných momentu až momentu vyvrcholení štěstí v životě, - zkrátka není a nemuže bít v životě jedno bez druhého - (a to je na tom to hluboce pravdivé), z bipolární poruchy osobnosti u Campina, která mě asi fascinuje tolik co německý jazyk, který dost dobře nezvládám, ale není to podstatné, podstatné je cítít a prožívat to upřímně svým srdcem a svědomím než jen svým povrchním rozumem a kdo tvrdí že členové DIE TOTEN HOSEN jsou dnes bohatí a jejich rocková hudba už je jen marketing se hluboce mýlí, ačkoliv sám DIE TOTEN HOSEN mám nejraději v jejich letech od roku 1993 po rok 2008 a následná jejich hudební tvorba po roce 2008 na albech "Ballast der Republic", "Launer der Nature" a ",Mersey Beat'" mě už příliš skutečně nezajímá a neoslovuje stejně jako jejich 80.léta, proč tomu tak je zustává pro mě dobrou a nezodpovězenou otázkou. Jinak bych k tomu ještě dodal že ano peníze nejsou v životě všechno, ale Campino a členové DIE TOTEN HOSEN si je ve velké míře rozhodně zaslouží za svoji textovou preciznost a svuj vyčerpávající koncertní a vubec celkový hudební uspěch! Věnují tomu více svého času a usílí než kterákoliv jiná rocková skupina, a peníze a bohatství a movitost jsou za to přece samozřejmou odměnou, odměnou za (jejich) vyjímečný uspěch! A pro mě nejlepší písně? Samozřejmě ty nejpomalejší a nejprocítěnější melancholické rockové balady od "Am Ende", "Alles Wird Voruburgehen", "Alles ist Eins", "Halt Mich", "Wofur Man Lebt", "Nur zu Besuch", "Urlaubsgrusse", "Tauschen Gegen Dich" k písni "Europa" po "Schwere" (Los) a "Kamikaze", ale třeba i ty svižnější a rychlejší písně od "Du Und Ich!" (Sind Rock and Roll) po "Niemal Einer Meinung", "Deutsch in Willkomen", "Was Zahlt" či "Altes Fieber" a další....

  • MartinDyntar

    Svoboda, nezávyslost, duvěra, odvaha, obětavost, solidarita a hrdost!! To jsou mé vyšší hodnoty a ideály, pro které stojí za to tolik trpět, žít i umírat!!! Vztahují se pro mě osobně k některým kvalitním textum písní DIE TOTEN HOSEN především z alba "Kauf Mich!" a "Auswartsspiel" 2002, jmenuji za všechny text písně "Niemals Einer Meinung" či "Was Zahlt", "Alles Wird Voruburgehen" a "Tauschen Gegen Dich" a další, nesmírně kvalitní, přínosné a ve společnosti aktuální texty písní. Chci bít totiž svobodný od všech náboženských a politických ideologií, chci bít na nich nezávyslí navzdory své lásce k některým textum písní Ortelu, Tomáše Ortela či německých Rammstein odkrývající pro mě osobně především na albu "Mutter" mnohá tabu ve společnosti o čem se vubec otevřeně nemluví, a jedním z toho je právě a zejména pro kapelu Rammstein sado-masochismus poukazující na problémy a zlo nacismu, nikoliv na oblibu neonacismu jak jsem se mylně domníval. Ano zmýlil jsem se a to u Rammstein dost fatálně. Tohle není demagogie, ale mé osobní anarchisticky levicové přesvědčení, které ve společnosti lidem chybí, at je to jakkoliv pro někoho už utopistické! Muže bít! Právě díky tomu že Campino trpí bipolární poruchou osobnosti (dříve řečeno tzv. mánio-depresivními stavy) má mnohem blíže k empatii zvláště s ohledem na to že nikdo nedokáže přesně říct co to ta empatie vlastně vědecky je a zda ji jsou lidé vubec ještě dnes schopni - to zustává nezodpovězenou otázkou - ale DIE TOTEN HOSEN to tak nějak přiblížili a jasně definovali ve své hudební tvorbě. Jen díky prožité hluboké depresi a mánii jsme nakonec skutečně schopni své upřímnosti ke druhým lidem, své spolehlivosti ke druhým lidem, své vzájemné duvěry a především lásky a svědomitosti i hrdosti na sebe sama v životě!! Tolik závěrem.

  • MartinDyntar
    Co bych se přizpůsoboval swinske české nátuře, když ji tolik nenávidím a hluboce ji pohrdám. Cesi to o sobe neví že jsou křížencem swine a včely, proto tuto nepříjemnou pravdu sami neunesou!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit