Přejít na výpis diskuzí

Wim Wenders

OSOBNOST 30.9.2008 
170 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    V "Palermo Shooting" (2008) je typické pro Wimma Wenderse a pro hlavní herce to citlivé vzájemné hluboce lidské porozumění, které mě místy hluboce dojímá až k slzám. Výjímečný film!

  • MartinDyntar

    Příčiny násilí se dají nejlépe popsat těmito slovy: strach, nedostatek lásky, citová msta... (Wimm Wenders "Linie Násilí")

  • MartinDyntar

    Wim Wenders má nesmírně rád rockovou hudbu a je hluboce přesvědčený křestan, domnívám se že písně "Serebro" od ruských BI2 nebo "Progulki Po Vodě" od též ruských Nautilus Pompilius by se mu jistě moc upřímně líbily, křestanský folkrock/folkmetal ukrajinských Veremiy by byl pro něj osobně také fenoménem hodného jeho zájmu a pozornosti. Neskutečný co Wim Wenders všechno z rockové hudby zná a poslouchá, ten má jistě za celé své mladí naposloucháno ,,své" a zajímalo by mě co poslouchá ted sám z rockové hudby ve stáří. Tipoval bych to stále na jeho osobně oblíbené U2, na Leonarda Cohena či na Nicka Cavea a další. Tyto interpreti se dají ještě poslouchat i ve stáří. Správně gramaticky už své komentáře tu sice nedám, ale obsah sdělení by měl vždy u druhých převažovat nad tím jaké je zvolena jeho ,,forma", jeho gramatika. Takže tak. Wim má o rockové hudbě myslím takový vášnivý (a intelektuální) přehled, že se v něm osobně už sám nevyznám a ztrácím. Rozhodně nemám z rockové hudby už bohužel naposloucháno to co právě on, abych o tom mohl s druhými lidmi intelektuálně diskutovat nebo to nějak ,,soudit". Ale domnívám se že křestanskou vírou a hlubokou zbožností si právě dle textu písní osobně prošel kupř. rockový ,,velikán" Elvis Presley, Johny Cash, Bob Dylan, Bono Vox z U2 a mnozí další. Dokonce i temný romantik Dave Gahan z Depeche Mode, u nich má křestanství už hluboký podíl na jejich hudební tvorbě, na jejich životě i vývoje jejich osobnosti.

  • MartinDyntar

    Příčiny násilí v nás samích: ,,Strach (kterému neurčíme jasné hranice), nedostatek lásky a komunikace, citová msta!!" (ke snímku "Linie Násilí" Wimma Wenderse). O tom by se dalo tedy ještě hodně diskutovat!

  • MartinDyntar

    Pomocte někdo, protože k Wimmu Wendersovy už není pro mě téměř dál o čem psát. Tak rychle mě docházejí slova dokud nebudu mit možnost a příležitost vidět také jiné filmy než jen "Land of Plenty", "Palermo Shooting" a "Dont Come Knocking". Pomocte prosím uctivě někdo svými komentáři k Wimmu Wendersovy, protože už si připadám bít jak lišák v opuštěném lese už bez naježené lišky. No není to smutný a zoufalí, děkuji. Pomocte komentářem, děkuji. A pomocte komentářem, děkuji. A děkuji že děkuji. Takže děkuji.

  • MartinDyntar

    "Submergence" - James McAVOY a Alicia Vikander v hlavních rolích - moc krásný film, sehnal jsem na DVD, bohužel ale v originálním znění bez české podpory. Překrásný kus filmařiny - láska, stesk, existenciální nejistota, všímavost, ohleduplnost k sobě samím a ke druhým lidem a vyjádřený hluboký soucit s porozuměním. Přesně to je Wim Wenders!!! Tak jak ho mám rád...

  • MartinDyntar

    Co bych se přizpusoboval naši swinské české nátuře, když ji osobně nenávidím a pohrdám ji, upřímnou soustrast čechum přeji, protože češi to o sobě bohužel ještě neví že jsou křížencem swině a včely, proto tuto nepříjemnou pravdu sami bohužel neunesou!!

  • MartinDyntar

    Jak se vyjádřil už Wimm ZLO není ani tak v druhých lidech, jako spíše ve vzdálenosti mezi nimi samími. Wimme dííík, poznal jsem a pochopil jsem že to tak častěji skutečně je!!! A budu se tu ve své krátké esejistické stati zabývat ZLEM! At to je ex neonacista Tomáš Ortel, který v textech písní Ortelu nejlépe vystihuje, komentuje a kritizuje společensky-politické poměry v naší Zemi a je proto pro mnohé lidi a média u nás bohužel nepohodlný a nenáviděný!!! -médii a politiky samími by byl nejraději asi (viděn) ukřižovaný nebo upálený (a to je mnohem větším ZLEM)-, stejně jako před lety Daniel Landa v puvodně ještě kdysi punkové kapele Orlík měl rasistické a nenávistné výroky, od kterých se dnes svou hudební tvorbou hodně distancuje, a i němečtí Rammstein mají punkové kořeny a je to skutečně otevřeně znát!! To je jen názorný příklad, jak se šíří ZLO častěji tabuizovanými tématy ve společnosti, které jinak sado-masochista Till Lindemann v textech písní Rammstein nejlépe otevřeně odkrývá, diskutuje o nich a polemizuje - resp. se především snaží jen vyprovokovat otevřenou diskusi o tom co je a zustává ve společnosti bohužel stále ještě tabu (neznámé a tajemstvím), nakolik jde ZLO častěji ruku v ruce s Ateismem, a že zločiny proti lidskosti u nacismu (s jehož oblibou to v textech písní Rammstein přitom nemá přinejmenším nic společného) byli v poválečné německé společnosti hodně dlouho zatajovány a zamlčovány - není právě toto ještě mnohem větším ZLEM než nacismus sám?!!!! Ptejme se především správně sami sebe, děkuji!! Martin Dyntar, Hořice.

  • MartinDyntar
    Vím toho o Wimmu Wendersovy dost a více toho než kolik se toho dočtete a dovíte o nem na Wikipedii. A to je myslím mnohem zajímavější a užitečnější a důležitější, ačkoliv to může o Wimmovy druhe tolik překvapit a šokovat jako právě muj předcházející obsáhlý komentář s přesnou citaci samotného Wimma Wenderse a vždy k tomu uvádím i zdroj odkud už o jeho soukromí čerpám. To jen abych byl co nejvíce nezaujaty a plně objektivní a netvrdím že vždy tomu tak je a bylo. Ale snažím se nyní o to a každa snaha se prece cení.
  • MartinDyntar

    Esej "Americký Sen" s podtitulem "Nezvěstný" sepsal Wim Wenders při svém pobytu v USA roku 1984. Pro mě osobně dost vyhraněná a v lesčems nesmlouvavá kritika dnešní egoisticky lhostejné, egoisticky sobecké pro americké konzumní společnosti rozšířené daleko za hranicemi USA v okolním světě!! Wim ovšem jen ostře nekritizuje Ameriku a její představu o světě, její konzumní společnost - ekonomický blahobyt pro všechny. Ale nabýzí nám současně i řešení - zustat a náležet raději v hrdé a v bezpečnější a v jistější zemi - v Evropě, zustat raději hrdým EVROPANEM!! Stále tím vzdělanějším Evropanem než nevzdělaným, egoisticky sobeckým a lhostejným Američanem!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit