Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Právě, že to znamná pískoviště ... a tam si děti nechodí proto, že mohou užívat prostoru, ale že s písku staví pevnosti, hloubí tunely, zboří to a staví něco nového - interagují.
  • Sandbox tu označují jako hru, kde nejdeš koridorem alá CoD. Já se přikláním k méně diletanskému výkladu. Sandbox je Minecraft, protože jako na písku tam můžeš celý svět přsetavět jak chceš. Těžíš, buduješ a bouráš. FarCry je otevřený svět, ve smyslu můžeš jít "kam chceš", neboli nejdeš koridorem. Ale tvé konání nemá na svět dopad. Nemůžeš ho přebudovat ani zničit.
  • Jde o význam pojmu, který se bude používat. Ano, lze jej používat zprofanovaně jako MMO (příklad u WoT).

    Nevidíš rozdíl mezi FarCry a Minecraftem?

    Podle mě je právě podstatný a v tom vidím rozdíl mezi Otevřeným světěm a Sandboxem. Nehledě na analogii k významu slova mimo IT. FC je otevřený svět, ale jediný dopad na konání a jeho "změnu" má spustění skriptů hlavní linie, popř. (GTA) nějaká reputace, která ovlivní vztahy s NPC.
  • Doslova to znamená, pískoviště....Neboli hra, která je volná, má otevřený svět. Nejznámější je např GTA
  • Dobrý den, často ve spojení s hramy (ale třeba i ve spojení s herními enginy) čtu slovo "sandbox" stejně, jako v nadpisu tohoto článku. Ctěl bych se zeptat, jestli někdo neví, co to znamená?
    Předem děkuji.
  • to už si mohli počkat na cryengine 3 a ne to dělat v pár let starém enginu
  • risa2000
    Ono hlavně termín "sandbox" se používá v programátorské branži pro prostředí (už asi 20 let), ve kterém běží aplikace, která *nemůže* dělat všechno co chce - tedy prostředí, které záměrně aplikaci omezuje. Je to skutečně podle slova pískoviště, ovšem přesně v opačném smyslu - tady máš svůj plácek, tam si můžeš dělat, co chceš, ale nesmíš/nemůžeš překročit určitá pravidla/hranice.

    Použití ve hrách sám nechápu, nevím jestli to je pouze český pokus o světovost, nebo to nějaký (český) vývojář, nebo novinář někde použil, ale dost mě to zaráží. Nehledě na to, že hra se skutečně otevřeným prostředím je pro mne něco jako první Arma (nebo ještě starší DeusEx), kde člověk měl úkol a jak ho splnil bylo na něm. Tohle podle traileru FC3 zjevně není.
  • p.AdamoKitini
    Video z hrani DEMA nevypada vubec zle,libi se mi steatlh prvky,to ve dvojce nebylo.
    Snad se vyvojari vyhnou chybam ktere nasekali ve dvojce,a tim sileny respawn nepratel a jejich vydrz atd.
    Jedine nam ted zbyva cekat a nechat se prekvapit jak to vse dopadne.
  • FC 1 mě přestala bavit, právě díky mutantům. Z dvojky jsem byl nadšen moc mě bavila. Tak uvidíme s čím přijde 3, doufám, že ne s mutantama.
  • Podľa tvojho vnímania , je pomenovanie "SANDBOX" len pieskovisko(doslovne)/ihrisko(voľný preklad) , kde prestaviaš celý herný svet podľa svojho , ako spomínaný minecraft, no môže to byť v tom istom slova zmysle aj garryho mod pre hl2, no mýliš sa, aj far cry 3 môže byť označovaný ako sandboxová akcia, kľudne ti sem prilepím aj odkaz z wikipedie nech si to podrobne preštuduješ a nehudieš tu pod bajúz tieto hatlaniny :D
    Mimochodom neviem o čo ti v podstate ide, takže si ten odkaz z wikipedie nájdi sám , veď tatka googla poznáš určite *5*
  • mna praveze vtedy prestal bavit tak ako ked som to palil do ludi.
  • far cry robil crytek a na tu dobu bola ta grafika to co crysis v roku 2007.
    no kedze to bude zas multiplatformovka na konzole tak grafika co je videt aj z gameplayu nebude ziadne wow. navyse ocakavam srajdy ako auto heal quick time eventy (tiez je to videt z gameplayu) atd... takze na far cry jedna sa to zas nema kam hrabat. no myslim ze sra.ckovy far cry 2 to hravo strci do kapsy.
  • Sandbox je název pro otevřený svět, to znamená že takový GTA sou taky sandboxový hry ;)
  • Mutanti v 1čce byl jeden z mála důvodů,proč jsem tu hru hrál a mnohokrát dohrál,baví mě to víc než střílet furt lidi
  • Souhlasim, vypustit mod komunitu byla ještě větší chyba než ten respawn. Hry jako Flashpoit udržovali moddeři naživu po celý roky. Far Cry 2 umřelo v den vydání ...
  • Už jsem to psal, ale podívejte se na MINECRAFT - TO JE SANDBOX.
  • To je právě ten zprofanovaný význam, který odmítám. Sandbox je pískoviště a na pískovišti nechodíš kam chceš, ale přebudováváš ho jak chceš - postavíš si z písku hrad a pak ho zboříš atd. Otevřený svět ve smyslu, že si jdeš kam chceš, je něco jiného, než otevřený (a interaktivní) tak, že si tam děláš co chceš (a můžeš to dělat) - můžeš ho měnit.
  • Jednotka byla taky předchůdce Crysis, ne FarCry2 (to je jen otázka vlastnictví práv na značku).
  • Řekni v čem byl FarCry2 "Pískovištěm". Jak jsi mohl jeho svět upravovat? Ani to málo (na FPS nebylo špatné) co šlo, neovlivnilo svět (odešel jsi a všechno bylo defaultně jako předtím, lidé ožili, spálené pole netknuté a budovy znovu stály). Nemohl jsem svět NIJAK změnit, ani trochu. Naskriptovaný příběh se nepočítá.
  • Dlaha
    taky se mi hrozně líbila. Nechápu, co všichni mají proti těm mutantům, ti tam byli podle mě skvělí *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit